Daži ieteikumi kaķēna iegādei:

Pirms kaķa iegādes neskaidrojiet, vai jums un ģimenes locekļiem nav alerģijas pret dzīvnieka spalvu. Apciemojiet kādu paziņu, kuram ir kaķis, un kontaktējieties ar dzīvnieku vienā telpā vismaz stundu. Ja neapsarkst acis, tās nesāk asarot, nerodas iesnas, tad viss ir kārtībā. Ja alerģijas pazīmes parādās, kaķi iegādāties nedrīkst. Izņēmums varētu būt bezvilnas sfinksi.

Atcerieties, ka pievilcīgais mazulis izaugs par lielu dzīvnieku, kurš jums varbūt neliksies tik interesants, bet par kuru nāksies rūpēties ilgus gadus.

Nekad neiegādājieties dzīvnieku ar domu, ka to atdosiet vai pārdosiet, ja viņš jums nepatiks. Pirmkārt, pieaugušiem kaķiem jaunus saimniekus atrast ir ļoti grūti, otrkārt, tie pārdzīvo vides maiņu un tiem var bojāties raksturs.

Iegādājieties kaķi tikai audzētavās, konsultējoties ar kaķu kluba speciālistiem, vai no paziņām, kuru dzīvnieka ieražas un raksturs jums ir zināmi.

Apskatot kaķēnus, neņemiet līdzi bērnus, kuriem jebkurš mazulis liksies skaists. Tā jūs varat iegādāties nekvalitatīvu dzīvnieku, pie tam stipri pārmaksājot, audzētavas īpašnieka klātbūtnē var rasties neveiklas situācijas.

Pērciet tikai kaķēnu, kas ir 10 nedēļas vecs vai vēl vecāks, jo tikai šāds kaķītis var dzīvot patstāvīgi bez mātes. Vēlams, lai mazulis būtu pirmo reizi vakcinēts.

Iegādājieties kaķi tikai tādā gadījumā, ja varat redzēt viņu kopā ar māti, apskatīt audzētavu, kādos apstākļos dzīvojis mazulis. Nepērciet dzīvnieku tirgū, arī izstādēs labāk tikai apskatiet mazuli, bet pirkt dodieties uz īpašnieka mājām.

Neiegādājieties kaķi audzētavās, kur stipri ož pēc kaķiem. Tas liecina par netīrīgiem dzīvniekiem. Nepērciet kaķēnus, ja tie ir bailīgi, viņiem ir izdalījumi no deguna, tie šķauda utt.

Uzmanīgi apskatiet kaķēna kažociņu: vai nav blusu, vai austiņās nav tumšu izdalījumu, vai nav bezvilnas plankumiņu uz galvas, krūtīm vai ķermeņa. Tas var liecināt par saslimšanu ar kailo ēdi.

Iegādājoties šķirnes dzīvnieku, uzmanīgi uzklausiet kaķenes saimnieku - kā ikviens pārdevējs, viņš lielīs savu preci. Tomēr palūdziet arī uzrādīt tēva un mātes izstāžu diplomus, kas apliecina dzīvnieku šķirnību. Vēlams līdzi ņemt kādu pieredzējušu audzētāju vai šķirnes ekspertu, kurš palīdzētu izvēlēties labas kvalitātes dzīvnieku.

Ja esat nolēmis kaķēnu pirkt, sīki iztaujājiet audzētāju par kaķēna ēdienkarti, kuru nevajadzētu mainīt vismaz pirmās dienas, lai nerastos gremošanas traucējumi; noskaidrojiet, kur kaķēns kārto dabiskās vajadzības, lai atbilstošu vietu iekārtotu jaunajā mītnē.

Ja mājās ir citi dzīvnieki, jaunpienācēju vismaz dažas dienas paturiet atsevišķi, jo viņam var būt parazīti un viņš var inficēt citus.