Atpakaļ

Ūdens bruņurupuči (Pseudemys nelsoni)

Pieaudzis Ūdens bruņurupucis (Pseudemys nelsoni - latīniskais nosaukums) var sasniegt 30 cm apmērus. Dzīves ilgums ap 20 gadi. Dzimumgatavība mātītēm iestājas 3-5 gadu vecumā, tēviņiem 2 – 4 gadu vecumā, dēj olas, gadā līdz diviem dējumiem, vienā reizē 2 - 12 olas. Mazuļi izšķiļas no olas 1,5 – 2 cm lieli. 

Pieaudzis Ūdens bruņurupucis (Pseudemys nelsoni - latīniskais nosaukums) var sasniegt 30 cm apmērus. Dzīves ilgums ap 20 gadi. Dzimumgatavība mātītēm iestājas 3-5 gadu vecumā, tēviņiem 2 – 4 gadu vecumā, dēj olas, gadā līdz diviem dējumiem, vienā reizē 2 - 12 olas. Mazuļi izšķiļas no olas 1,5 – 2 cm lieli. 

Turēšana: terārijs - akvārijs ar ūdens un sauszemes daļu. Terārija – akvārija izmērs atkarīgs no bruņurupuča lieluma un skaita. Uz vienu 8 cm lielu bruņurupuci nepieciešamie terārija izmēri 100x50 cm. Ūdens baseinam jābūt tik dziļam, lai bruņurupucis varētu brīvi ienirt un peldēt, sauszemes daļa ir 2 reizes lielāka par bruņurupuci. Uz sauszemes daļas zem sildošās lampas novieto akmeni vai klinti, kas kalpos kā sildīšanās vieta. Sauszemes un ūdens daļu savstarpēji savieno tā, lai bruņurupucis brīvi varētu pārvietoties.

Aprīkojums: apgaismojumam izmantot Exo Terra Repti Glo 5,0 vai 8,0, Zoo Med Power sun UV (ultravioleto lampu). 8 - 12 h/dnn. apsildei izmanto sildlampas un ūdens sildītājus. Ūdens filtru, termometru un hidrometru, smiltis un oļi. Temperatūra: ūdens 22 – 28 oC, gaisa 22 – 30 oC, zem sildlampas – max 40 oC. Gaisa mitrums 60 -70%, olu inkubācijas periodā 95%. 

Ēdināšana: kā pamata barību izēdina zooveikalos nopērkamo speciālo barību, vārītu vai jēlu vistas vai liellopu gaļu, zivi (1 min pirms izbarošanas paturēt vārošā ūdenī), garneles, kalmāra fileju, salātu lapas, svaigu gurķi (bez mizas), pieneņu lapas un ziedus, gammaruss. 
Mazuļus baro ar dafnijām, stobriņtārpiem, artrēmijām, ciklopiem. 
Papildus: vitamīni un kalcijs (ja nebaro ar specializēto barību). Barību dod tik daudz, cik 15 - 20 min laikā bruņurupucis to apēd, atlikušo no terārija – akvārija izņem. 

Kopšana: terāriju novieto tālāk no sildierīcēm, vibrāciju radošas tehnikas, pasargāt no caurvēja un tiešiem saules stariem.

Uzmanīgi ņem bruņurupuci rokās. Regulāri tīra un mazgā terārija aprīkojumu, terāriju, maina ūdeni (ūdeni pirms maiņas sagatavo kā akvārijam). Ja uz bruņurupuča bruņas sakrājas netīrumi, aļģes, tās ar mīkstu drānu notīra.

Terāriju – akvāriju novietot tā, lai citi mājas dzīvnieki nevarētu bruņurupuci savainot!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Augi akvārijā.

Kāpēc augi neuzņem kāliju? Taisīju testu un uzrādīja vsirāk par 15mg/l. Un dzelzs arī nebija: zem 0,02mg/l. Mums ir 60l akvārijs. Pielēju 5ml HeppyFerro. Kā samazināt kālija daudzumu?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,Jūsu augi akvārijā aug labi?Ja tā,tad viņi paņem sev vajadzīgās vielas tik cik tiem vajadzīgs.Ja augu augšana ir neapmierinoša tad jāmeklē iemesls.Gaidīšu atbildi.

Sieksta akvārijā.

Sveiki ! Esmu iesācēja. Mēģinu sagatavot mazu 22l akvāriju zivtiņām. Ir viss nepieciešamais : grunts, sastādīti dzīvie augi. Ir arī koka sakne. To man ieteica vispirms novārīt 3 h mainot ūdeni. Darīts. Ieliku akvārijā. Izskatījās skaisti. Pēc nedēļas plānoju ielaist zivtiņas. Taču ūdens pa nakti iekrāsojās dzeltens. Tas tā paliks visu laiku ? Varbūt, kaut ko daru nepareizi. Gribētos akvārijā dzidru ūdeni. Paldies.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,kādu periodu koka sieksta var iekrāsot ūdeni.Tas atkarīgs no koka veida.Ar laiku tas mazināsies līdz pazudīs pavisam.Veiciet regulāras ūdens maiņas,1/5 daļu varat mainīt kaut katru dienu.Neaizmirstiet 1x nedēļā arī tīrīt grunti ar sifonu.

Akvārijs 35l

Labdien!! Mums ir jau ilgi lietots akvārijs 35l ar samiņu iekšā , vēlamies ar laiku iegādāties jaunu akvāriju- sakiet vai tas neradīs zivtiņai stresu!? Vai drīkst tā vienkārši iegādāties jaunu ??

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Protams iegādājaties! Un vēlams lielāka tilpuma.Zivtiņa būs  jums pateicīga.Lai mazinātu stresu, vēlams pie pārlaišanas jaunajā akvārijā daļu ūdens izmantot no vecā akvārija.

Molinēzija.

Vai tā būtu kāda sēnīte melnajai Molinēzijai? Pirms 2 dienām ūdenim pievienoju Easy Balance (Tetra),varbūt tas pie vainas? Šādi balti pūslīši parādījušies šodien. Ūdens tiek mainīts 1 reizi nedēļā. Ūdens temp. 25 grādi. Pēc ūdens testera visi rādītāji normas robežās. Barotas ar dafnijām,odu kāpuriem,sauso barību(Dajana Mini tropical pellets) 1 x divās dienās, mainot šos 3 barību veidus.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Citām zivīm tādu punktiņu nav?Izskatās pēc parazīta.Ieteiktu firmas "Sera" līdzekli "Costapur",lietot vadoties pēc ražotāja instrukcijas.

53l akvārijs.

Labdien. Šodien nopirkām 53l akvāriju ar led un filtru. Gribētos pēc nedēļas laist iekšā gailīti un gūpijas, arī iestadīt dzīvos augus. Cik gūpijas es varētu ņemt un ko jūs vēl varētu ietekt no zivtiņām kas pieskaņosies klāt gailītim krāsas ziņā? (Gailīti gribētos sarkanu) Un kādi augi būs vislabākie?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.ieteiktu sākt ar dažu augu iestādīšanu + cīnītājzivtiņu un aptuveni pēc nedēļas laist akvārijā vēl zivis ,lai dotu augiem iespēju nedaudz iesakņoties un neradītu straujus ķīmiso savienojumu kāpumus akvārijā ,kamēr tas vēl ir jauns un bioloģiski nestabils.

Ancistruss

Kā pabarot 1 ancistrus samiņu(jauns), ja 2 melnās molinēzijas visu samiņa pusčipsīti apēd pirms samiņš to atradis. Laikam jau zvejot ārā samiņu no akvārija uz ēdienreizes laiku un barot viņu citā citā trauciņā būtu pārāk drastiski.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,dodiet barību vienlaicīgi visiem akvārija iemītniekiem,tikai ancistrusam vienā akvārija pusē molinēzijām otrā.

Akvārijs 70l.

Labdien! Esam iegādājušies 70l akvāriju. Esam pilnīgi iesācēji- pirmais akvārijs mūžā. Esam iebēruši grunti,salikuši mākslīgos augus,dekorācijas-slēptuvītes, aparatūra ieslēgta(filtrs,kompresors,sildītājs) Ielējām jau ūdeni no krāna. Jautājums,vai ūdenim nepieciešams pievienot kādus līdzekļus,piem., hlora neitralizētāju? Jūsu veikalā teica,ka pēc 12 h varam jau laist iekšā zivtiņas,taisnība? Šāda izmēra akvārijam kāds būtu optimālais zivtiņu skaits? Gribētos zivtiņu dažādību. Vai drīkst likt kopā : gailītis, melnā malinēzija,gupijas,neoni(vai citas bara zivtiņas,piem,danio),ancistrusa sams. Vai tik mazam akvārijam tie būs par daudz iemītnieku? Varbūt no kāda veida atteikties? Visas minētās zivtiņas kādā ūdens līmenī barojas (virsējā,vidus vai grunts)?Kā notiek akvārija tīrīšana? Cik saprotu,tad reizi nedēļā jāveic daļēja ūdens maiņa. Kā tas notiek,kādas darbības jāveic,vai ūdenim,tad kaut kas jāpievieno? Paldies jau iepriekš.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Visu jūs esat darijuši pareizi.Ūdenim var pievienot akvārija ūdens kondicionieri un labvēlīgās baktērijas.12h ir mimnimālais laiks cik krāna ūdenim vajadzētu atrasties akvārijā pirms zivju ielaišanas.Zivtiņas ieteiktu akvārijā laist pakāpeniski,teiksim, piecas nelielas,tad pēc nedēļas vai divām  vēl utt.,lai nerastos kaitīgo ķīmisko vielu(to rada zivtiņu izkārnijumi ,organiskas izcelsmes daļiņu sadalīšanās un tml.) straujšs kāpums akvārija ūdenī ,kamēr tajā nav iestājies bioloģiskais līdzsvars.Bioloģiskais līdzsvars pie pareizas akvārija kopšanas iestājas aptuveni sešu mēnešu laikā,pievienojot zoo veikalos nopērkamās labvēlīgās baktērijas akvārija ūdenim, process notiek nedaudz ātrāk.Jūsu nosauktās zivis teorētiski var dzīvot kopā.Zivju skaits akvārijā netiek reiķināts pēc tā tilpuma,katrs akvārijs ir individuāls.Nozīme ir tam ,cik daudz vietas akvārijā aizņem grunts,akvārija tehniskais aprīkojums un dekori,kā arī tam, kādas zivis turēsiet,kādus izmērus tās sasniedz pieaugušas un kāda  ir to uzvedība.Papētiet interneta dzīlēs informāciju par saviem nākakamajiem akvārija iemītniekiem un uzzināsiet daudz interesanta,tad būs vieglāk izvēlēties kuras tieši zivtiņas turēsiet.Vai arī griežaties pie mūsu pārdevēja -konsultanta kādā no mūsu veikaliem kur ir pašs zivju klāsts pieejams (piem.Dino Zoo Pasaule Krasta 52)un jums tiks izstāstīts un parādīts gan par akvāriju tīrīšanu gan pašām zivtiņām.

Cīnītājzivtiņa.

Sveiki.Nesen tika iegādāts gailītis.Jautājums par barošanu,vai ir nepieciešams dot dienu atslodzei un nebarot,vai jābaro katru dienu?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,ja zivtiņa ir pieaugusi ieteicams  barot katru otro dienu.Kāds ir tilpums akvārijam kurā Jūsu zivs dzīvo?Ja tilpums ir  loti mazs,tad nākamajā dienā pēc barošanas ieteicama akvārija ūdens maiņa.

Akvārijs 5-7l

Sveiki, ir iegādāts apaļais akvārijs, aptuveni 5l-7l, bērniem ir vēlme pēc zivtiņas. Ko un kā labāk šādā akvārijā audzēt? Kas vajadzīgs akvārijam? Vai tajā var dzīvot vairāk kā viena zivtiņa, ja jā tad kādas?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,vai akvārijam komplektā ir arī kāds aprīkojums,jeb iegādāts tikai stikla trauks?Gaidīšu atbildi.

Cīnītājzivtiņa.

Mūsu gailitis, muns ir dekorācija tāda sabrukusi deserta pils gabals un viņš ir paslepies aiz tā un ātri elpo drīkst viņam dot tikai 4 graudinus bet mēs iedevām 5 un viņš ari ātri elpo muka ari ir mazie samini viņi pie filtra vislaik viņi ir paēduši bet mēs par gailiti uztraucamies tagad viņš saka kustēties izlaida no vietas

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,veiciet daļēju ūdens maiņu,iespējams akvārija ūdens kvalitāte ir pasliktinājusies.Grūti saprast no Jūsu rakstītā kas ir noticis.Atrakstiet kā kopjat savu akvāriju,tad varēšu palīdzēt ar padomu.Paldies.