Atpakaļ

Gludā piešu varde (XENOPUS LAEVIS)

XENOPUS LAEVIS
Gludā piešu varde.
Dzimtene: Āfrika.
Barība: odu kāpuri, sīkas zivtiņas, gaļas gabaliņi.

XENOPUS LAEVIS
Gludā piešu varde.
Dzimtene: Āfrika.
Barība: odu kāpuri, sīkas zivtiņas, gaļas gabaliņi.
Turēšana: T° 20-28°C. Turēšana kopā ar zivīm ir jāizvērtē īpaši rūpīgi.

Pieaugusi varde uztver visu, ko var dabūt mutē par barību. Īsta ūdens varde, tāpēc no ūdens ārā nelien.

 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Zivs.

Labdien kas šī par zivi? Noķerta Ventā ar spiningu 2,5 kg, 65 cm. Paldies.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Meža vimba? Latvijas zivis nav mana stiprā puse :).

Augi akvārijā.

Kāpēc augi neuzņem kāliju? Taisīju testu un uzrādīja vsirāk par 15mg/l. Un dzelzs arī nebija: zem 0,02mg/l. Mums ir 60l akvārijs. Pielēju 5ml HeppyFerro. Kā samazināt kālija daudzumu?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,Jūsu augi akvārijā aug labi?Ja tā,tad viņi paņem sev vajadzīgās vielas tik cik tiem vajadzīgs.Ja augu augšana ir neapmierinoša tad jāmeklē iemesls.Gaidīšu atbildi.

Sieksta akvārijā.

Sveiki ! Esmu iesācēja. Mēģinu sagatavot mazu 22l akvāriju zivtiņām. Ir viss nepieciešamais : grunts, sastādīti dzīvie augi. Ir arī koka sakne. To man ieteica vispirms novārīt 3 h mainot ūdeni. Darīts. Ieliku akvārijā. Izskatījās skaisti. Pēc nedēļas plānoju ielaist zivtiņas. Taču ūdens pa nakti iekrāsojās dzeltens. Tas tā paliks visu laiku ? Varbūt, kaut ko daru nepareizi. Gribētos akvārijā dzidru ūdeni. Paldies.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,kādu periodu koka sieksta var iekrāsot ūdeni.Tas atkarīgs no koka veida.Ar laiku tas mazināsies līdz pazudīs pavisam.Veiciet regulāras ūdens maiņas,1/5 daļu varat mainīt kaut katru dienu.Neaizmirstiet 1x nedēļā arī tīrīt grunti ar sifonu.

Akvārijs 35l

Labdien!! Mums ir jau ilgi lietots akvārijs 35l ar samiņu iekšā , vēlamies ar laiku iegādāties jaunu akvāriju- sakiet vai tas neradīs zivtiņai stresu!? Vai drīkst tā vienkārši iegādāties jaunu ??

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Protams iegādājaties! Un vēlams lielāka tilpuma.Zivtiņa būs  jums pateicīga.Lai mazinātu stresu, vēlams pie pārlaišanas jaunajā akvārijā daļu ūdens izmantot no vecā akvārija.

Molinēzija.

Vai tā būtu kāda sēnīte melnajai Molinēzijai? Pirms 2 dienām ūdenim pievienoju Easy Balance (Tetra),varbūt tas pie vainas? Šādi balti pūslīši parādījušies šodien. Ūdens tiek mainīts 1 reizi nedēļā. Ūdens temp. 25 grādi. Pēc ūdens testera visi rādītāji normas robežās. Barotas ar dafnijām,odu kāpuriem,sauso barību(Dajana Mini tropical pellets) 1 x divās dienās, mainot šos 3 barību veidus.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Citām zivīm tādu punktiņu nav?Izskatās pēc parazīta.Ieteiktu firmas "Sera" līdzekli "Costapur",lietot vadoties pēc ražotāja instrukcijas.

53l akvārijs.

Labdien. Šodien nopirkām 53l akvāriju ar led un filtru. Gribētos pēc nedēļas laist iekšā gailīti un gūpijas, arī iestadīt dzīvos augus. Cik gūpijas es varētu ņemt un ko jūs vēl varētu ietekt no zivtiņām kas pieskaņosies klāt gailītim krāsas ziņā? (Gailīti gribētos sarkanu) Un kādi augi būs vislabākie?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.ieteiktu sākt ar dažu augu iestādīšanu + cīnītājzivtiņu un aptuveni pēc nedēļas laist akvārijā vēl zivis ,lai dotu augiem iespēju nedaudz iesakņoties un neradītu straujus ķīmiso savienojumu kāpumus akvārijā ,kamēr tas vēl ir jauns un bioloģiski nestabils.

Ancistruss

Kā pabarot 1 ancistrus samiņu(jauns), ja 2 melnās molinēzijas visu samiņa pusčipsīti apēd pirms samiņš to atradis. Laikam jau zvejot ārā samiņu no akvārija uz ēdienreizes laiku un barot viņu citā citā trauciņā būtu pārāk drastiski.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,dodiet barību vienlaicīgi visiem akvārija iemītniekiem,tikai ancistrusam vienā akvārija pusē molinēzijām otrā.

Akvārijs 70l.

Labdien! Esam iegādājušies 70l akvāriju. Esam pilnīgi iesācēji- pirmais akvārijs mūžā. Esam iebēruši grunti,salikuši mākslīgos augus,dekorācijas-slēptuvītes, aparatūra ieslēgta(filtrs,kompresors,sildītājs) Ielējām jau ūdeni no krāna. Jautājums,vai ūdenim nepieciešams pievienot kādus līdzekļus,piem., hlora neitralizētāju? Jūsu veikalā teica,ka pēc 12 h varam jau laist iekšā zivtiņas,taisnība? Šāda izmēra akvārijam kāds būtu optimālais zivtiņu skaits? Gribētos zivtiņu dažādību. Vai drīkst likt kopā : gailītis, melnā malinēzija,gupijas,neoni(vai citas bara zivtiņas,piem,danio),ancistrusa sams. Vai tik mazam akvārijam tie būs par daudz iemītnieku? Varbūt no kāda veida atteikties? Visas minētās zivtiņas kādā ūdens līmenī barojas (virsējā,vidus vai grunts)?Kā notiek akvārija tīrīšana? Cik saprotu,tad reizi nedēļā jāveic daļēja ūdens maiņa. Kā tas notiek,kādas darbības jāveic,vai ūdenim,tad kaut kas jāpievieno? Paldies jau iepriekš.

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien.Visu jūs esat darijuši pareizi.Ūdenim var pievienot akvārija ūdens kondicionieri un labvēlīgās baktērijas.12h ir mimnimālais laiks cik krāna ūdenim vajadzētu atrasties akvārijā pirms zivju ielaišanas.Zivtiņas ieteiktu akvārijā laist pakāpeniski,teiksim, piecas nelielas,tad pēc nedēļas vai divām  vēl utt.,lai nerastos kaitīgo ķīmisko vielu(to rada zivtiņu izkārnijumi ,organiskas izcelsmes daļiņu sadalīšanās un tml.) straujšs kāpums akvārija ūdenī ,kamēr tajā nav iestājies bioloģiskais līdzsvars.Bioloģiskais līdzsvars pie pareizas akvārija kopšanas iestājas aptuveni sešu mēnešu laikā,pievienojot zoo veikalos nopērkamās labvēlīgās baktērijas akvārija ūdenim, process notiek nedaudz ātrāk.Jūsu nosauktās zivis teorētiski var dzīvot kopā.Zivju skaits akvārijā netiek reiķināts pēc tā tilpuma,katrs akvārijs ir individuāls.Nozīme ir tam ,cik daudz vietas akvārijā aizņem grunts,akvārija tehniskais aprīkojums un dekori,kā arī tam, kādas zivis turēsiet,kādus izmērus tās sasniedz pieaugušas un kāda  ir to uzvedība.Papētiet interneta dzīlēs informāciju par saviem nākakamajiem akvārija iemītniekiem un uzzināsiet daudz interesanta,tad būs vieglāk izvēlēties kuras tieši zivtiņas turēsiet.Vai arī griežaties pie mūsu pārdevēja -konsultanta kādā no mūsu veikaliem kur ir pašs zivju klāsts pieejams (piem.Dino Zoo Pasaule Krasta 52)un jums tiks izstāstīts un parādīts gan par akvāriju tīrīšanu gan pašām zivtiņām.

Cīnītājzivtiņa.

Sveiki.Nesen tika iegādāts gailītis.Jautājums par barošanu,vai ir nepieciešams dot dienu atslodzei un nebarot,vai jābaro katru dienu?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,ja zivtiņa ir pieaugusi ieteicams  barot katru otro dienu.Kāds ir tilpums akvārijam kurā Jūsu zivs dzīvo?Ja tilpums ir  loti mazs,tad nākamajā dienā pēc barošanas ieteicama akvārija ūdens maiņa.

Akvārijs 5-7l

Sveiki, ir iegādāts apaļais akvārijs, aptuveni 5l-7l, bērniem ir vēlme pēc zivtiņas. Ko un kā labāk šādā akvārijā audzēt? Kas vajadzīgs akvārijam? Vai tajā var dzīvot vairāk kā viena zivtiņa, ja jā tad kādas?

Ihtiologs

Atbild Ihtiologs, Ihtiologs

Atbilde

Labdien,vai akvārijam komplektā ir arī kāds aprīkojums,jeb iegādāts tikai stikla trauks?Gaidīšu atbildi.