Informējam, ka uz laiku ir slēgts mūsu veikals i/c OZOLS. Aicinām Jūs apmeklēt mūsu tuvākos veikalus, kā arī iepirkties e-veikalā www.dinozoo.lv

Suns no pārlieku liela prieka gūst traumu

Pašizolācijas laikā atrašanās mājās mums visiem ir īsts izaicinājums, taču ne mājdzīvniekiem. Viņi no šīm pārmaiņām ir lielākie ieguvēji, jo izjūt saimnieka tuvumu visas dienas garumā. Tā mums varbūt iesākumā liekas, taču, kā ir patiesībā? Lūk, pavisam reāls stāsts no kādas Eseksā dzīvojošas ģimenes, kurā dzīvo suns vārdā Rolo.

Septiņus gadus vecais medību šķirnes suns – taksis Rolo, kurš sociālo mediju vietnē Instagram atrodams zem segvārda rolo.thehotdog, ļoti satraucoši reaģēja uz pārmaiņām ģimenes dzīvē. Redzot tik bieži savus saimniekus mājās, katru reizi izrādījis neizsakāmi lielu prieku, spēcīgi luncinot asti, un diemžēl pamanījās to satraumēt. Rolo vēlējies nepārtraukti spēlēties, ko izrādījis ar intensīvu astes kustināšanu, taču dažas dienas vēlāk pēkšņi viņa aste zem kājām kļuvusi nekustīga – arī brīdī, kad saimnieki spēlējās ar suni, un tas sācis visiem ģimenes locekļiem radīt aizdomas. Saimnieki Rolo aizveda pie veterinārārsta, kurš, apskatot suni, sniedzis slēdzienu – astes sastiepums. Suņa pārāk lielais saviļņojums par pārmaiņām novedis pie traumas. Taksis bija savilcis cīpslas starp asti un mugurkaulu. Tika izdarīta pretiekaisuma injekcija astē un nozīmēti pretsāpju līdzekļi. Pēc pāris dienām suns jau bija daudz labākā formā. *

Vai šādu gadījumu segtu If mājdzīvnieku apdrošināšana?

Latvijā, saskaņā ar If mājdzīvnieku apdrošināšanu, šāda situācija kvalificētos, kā gadījums, un tās izdevumi tiktu segti. Tie mājdzīvnieku īpašnieki, kuri ir saskārušies ar ārstēšanās izdevumiem, zina, cik lielas var būt izmaksas. Un ne tikai šāda tipa gadījumos, bet vispār veterinārmedicīniskie pakalpojumi dažkārt var izmaksāt vairākus simtus eiro. Tāpēc ieteicams apdrošināt dzīvnieka veselību, jo tā segs veterinārmedicīniskos izdevumus traumu vai akūtu saslimšanas gadījumā.  

Ievadi atlaižu kodu if.lv e-veikalā 2. pirkuma solī. Apdrošināt var gan šķirnes, gan bezšķirnes suņus un kaķus!

Aprēķini polises cenu If mājaslapā

Kādi ir populārākie mājdzīvnieku apdrošināšanas gadījumi?

Visbiežākie mājdzīvnieku veselības pasliktināšanās gaidījumi saistīti ar alerģisku reakciju izpausmi, gremošanas traucējumiem un dažāda veida traumām. Taču siltajā sezonā, ērcēm kļūstot aktīvākām, vizīti pie veterinārārsta izraisa ērču kodumi. 

 

Padomi suņu saimniekiem pašizolācijas laikā

  • Dodies regulārās pastaigās, ievērojot drošu attālumu. Pastaigas ir ļoti svarīga suņa dienas kārtības sastāvdaļa. Taču pašreizējos apstākļos ir ļoti svarīgi būt piesardzīgiem un izvēlēties mazāk apmeklētas un nomaļākas pastaigu vietas, kur suns var neierobežoti izskrieties un izspēlēties.
  • Nodrošiniet veselīgu un sabalansētu uzturu. Rūpējieties par to, lai sunim būtu pietiekami daudzveidīgas pārtikas ilgākam laika periodam. 
  • Sporto ar savu mīluli. Varbūt ir īstais laiks paņemt līdzi suni skrējienā vai izbraucienā ar velosipēdu? Ja līdz šim neesat piedzīvojuši kopīgas sportiskas aktivitātes, iesākumā būtu ieteicams izvēlēties lēnāku ritmu, kā arī vietu, kur nav ļoti daudz cilvēku. Atceries, ka pēc šāda tipa aktivitātēm dzīvniekam ir svarīgi uzņemt ūdeni!
  • Svarīga kārtība. Pārliecinieties, ka gan jums, gan jūsu sunim ir regulāra dienas kārtība. Celties, ēst, spēlēties un doties gulēt vēlams ik dienu vienā un tajā pašā laikā. Mudiniet suni pavadīt laiku arī bez saimnieka, jo tas viņam ļaus vieglāk adaptēties, kad jums būs jāatgriežas darbā.
  • Iemāciet sunim jaunu triku. Jauna trika vai komandas apgūšana ir lielisks garīgais stimuls sunim.

Vai zini, cik vērtīgs ir Tavs mājdzīvnieks?

Mūsu mājdzīvnieka vērtība nav izsakāma skaitliski, bet ir izdevumi, ar kuriem mēs esam saskārušies, lai iegādātos dzīvnieku, viņu apmācītu un veiktu nepieciešamās medicīniskās manipulācijas (potes, čipi, u.c.), tāpēc, izvēloties If mājdzīvnieka apdrošināšanu, sava mīluļa vērtību nosaki Tu pats (no 100 līdz 2500 eiro).

Uzzini vairāk par If Mājdzīvnieku apdrošināšanu apmeklējot If mājaslapu.

Tikai maijā ar kodu kodu IfDino saņem 25% atlaidi if.lv mājdzīvnieku apdrošināšanai. Akcijai noslēdzoties, Dino Zoo klientiem būs pieejama atlaide 15% apmērā.

 

*Avots: Metro.co.uk

Foto: Instagram/rolo.thehotdog