Informējam, ka uz laiku ir slēgts mūsu veikals i/c OZOLS. Aicinām Jūs apmeklēt mūsu tuvākos veikalus, kā arī iepirkties e-veikalā www.dinozoo.lv

Pirmo reizi frizētavā – Kobes pieredze

Grumingu var izbaudīt ne tikai suņi, kas pie šīs procedūras radināti jau kopš mazotnes, bet arī tie mājas mīluļi, kam pucēšanās suņu frizētavā līdz šim bijusi sveša. Par to liecina mūsu klientes Evijas Ozolas pieredze, kurā viņa ir gatava dalīties, mudinot arī citu suņu saimniekus mājdzīvnieku kažoka aprūpi reizi pa reizei uzticēt profesionāļiem.

Savu ģimenes mīluli, trīs gadus veco Kobi, Evija uz Dino Zoo Frizētavu augustā atveda pirmo reizi, ar rezultātam iepriecinot gan sevi, gan pašu suni.. “Lai gan Kobe ir bezšķirnes suns, viņa kuplais kažoks nav viegli kopjams. To regulāri jāķemmē un jāmazgā, tomēr dzīvnieks ir tik aktīvs, ka ne vienmēr tas izdodas tik rūpīgi, kā vajadzētu. Rezultātā spalva mēdz savelties, turklāt Kobe savā kažokā no pastaigām nereti mājās pārnes arī dažādus suvenīrus – zariņus, dadžus un lapas, kas garajā spalvā iepiņķerējas, vēl vairāk apgrūtinot tā kopšanu. Arī Kobes lepnums – kuplā aste un ausis jāķemmē teju katru dienu, taču dzīvniekam ne vienmēr pietiek pacietības, lai procedūru izturētu līdz galam,” stāsta Evija.

*"Kobe baudot vasaru!" Foto no Kobes saimnieces Evijas privātā arhīva

“Šo iemeslu dēļ pēc aktīvi pavadītas vasaras, kurā Kobe izbaudījis gan lauku burvību, gan garas pastaigas, rakšanos jūras smiltīs un peldes, izlēmām, ka pienācis laiks viņu apkopt rūpīgāk. Tā kā mājas apstākļos tas ir izaicinājums un sunīti parasti izdodas vien izmazgāt, līdz pienācīgai kažoka izžāvēšanai ar fēnu netiekot un ķemmēšanu atliekot līdz nākamajai dienai, devāmies uz Dino Zoo Frizētavu, uzticot sunīti pirmo reizi profesionāļiem.”

“Pirms gruminga procedūras ar frizieri vienojāmies, ka nevēlamies ekstrēmas pārvērtības. Priecājos, ka speciāliste acumirklī saprata mūsu vēlmes un tajās ieklausījās, vienlaikus arī pati iesakot, ko ieteicams darīt. Vienojāmies, ka Kobem tikai nedaudz tiks aplīdzināta spalva vietās, kur tas nepieciešams visvairāk – sēžamvietā, astē, ap ķepu spilventiņiem, pavēderē un padusēs. Tāpat lūdzām apgriezt nadziņus, ko Kobe mājas apstākļos neļauj darīt nekad,” stāsta Evija.

“Atdodot Kobi frizierei, jutos satraukta, jo dzīvnieku nekad neesam atstājuši pie svešiniekiem. Kobe no nepazīstamiem cilvēkiem baidās un pārdzīvo, ja saimnieku nav tuvumā, taču šoreiz šāda pieeja nostrādāja vislabāk – sunītim paliekot vienam ar frizieri, Kobe kļuva krietni mierīgāks un ļāva sevi apčubināt.”

Suņa saimniece atzīst, ka līdz šim uzskatījusi, ka gruminga procedūras ir noderīgas vien noteiktu šķirņu suņiem, kuru kažoka kopšana prasa īpašu specifiku, tāpēc liels bijis pārsteigums, uzzinot, ka arī Kobes sapošanai būs nepieciešama vismaz pusotra stunda: “Kobes kažoks tika pucēts samērā ilgi, tomēr dzīvnieks procedūras laikā uzvedās teicami. Tā kā viņam pakaļ ar vīru ieradāmies nedaudz ātrāk, mums bija iespēja pavērot procesu no malas. Bijām patīkami pārsteigti, redzot, ka Kobe jūtas mierīgs un paklausīgi seko frizieres komandām, viņai sunīti nostādot vajadzīgajā pozīcijā, lai, piemēram, būtu ērtāk iztīrīt actiņas vai apgriezt nagus. Vienmēr tik aktīvais suns stāvēja mierīgs, nebūt nebaidījās un, šķiet, pat izbaudīja šādu uzmanību.”

*Foto no Kobes saimnieces Evijas privātā arhīva

Lai gan Kobes vizuālās pārmaiņas pēc procedūras nebija izteiktas, Evija atzīst, ka suņa kažoks kļuvis krietni zīdaināks un mīkstāks, savukārt apgrieztā spalva vietās, kur tas bijis vajadzīgs, nu atvieglo mīluļa kopšanu mājās.

“Ieraugot Kobi pēc frizētavas apmeklējuma, nespējām vien beigt priecāties par to, cik spožs un pieskārieniem patīkams nu ir suņa kažociņš. Lai kompensētu uztraukumu, ko dzīvnieks sajuta procedūras sākumā, Kobi pacienājām ar našķiem un apbalvojām arī ar jaunu rotaļlietu, taču šķita, ka tas pat nebija vajadzīgs. Suns izskatījās ļoti apmierināts ar sevi un bija lieliskā noskaņojumā. Piefiksējām, ka mainījusies pat viņa stāja un gaita, Kobem demonstrējot acīmredzamu lepnumu par savu jauno izskatu,” smejas Evija, piebilstot, ka frizētavas apmeklējums Kobes ikdienā nu būs regulāra aktivitāte.

“Tas ievērojami ietaupa laiku, ko veltām sunīša aprūpei mājās, atvieglojot arī kažoka kopšanu. Spalvā vairs nav savēlumu, ko jāatšķetina, un tā ir īsāka vietās, kur vajadzīgs. Turklāt rezultāts ir nesalīdzināmi labāks, nekā tad, ja mēs visu būtu darījuši pašu spēkiem. Lietas, ko suns rakstura dēļ saimniekiem darīt neļauj, profesionāļi paveic bez pūlēm, nodrošinot arī teicamu servisu un darba kvalitāti.”