Informējam, ka uz laiku ir slēgts mūsu veikals i/c OZOLS. Aicinām Jūs apmeklēt mūsu tuvākos veikalus, kā arī iepirkties e-veikalā www.dinozoo.lv

Parūpējies par mīluļa zobu higiēnu!

Iespējams, daudzi mīluļu saimnieki būs pārsteigti uzzinot, ka zobus regulāri jātīra ne tikai cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem. To nedarot, mīlulim var rasties dažādas mutes dobuma slimības. 

Par mutes dobuma slimībām parasti liecina šādas pazīmes - slikta elpa, pastiprināta siekalošanās, apgrūtināta barības košļāšana, kustīgi zobi, kā arī apsārtušas vai asiņojošas smaganas var liecināt par to iekaisumu.

Ja dzīvniekam netiek tīrīti zobi baktērijas kopā ar barības daļiņām uz zobiem veido aplikumu. Ja šo aplikumu  nenotīra, tad ar laiku  tas sajaucas ar siekalās esošajām minerālvielām, mineralizējas un veido zobakmeni. Baktērijas  turpina  savu kaitīgo darbu zem smaganām un rezultātā veidojas gingivīts – smaganu iekaisums. Diemžēl baktērijas, kas atrodas zem smaganām caur asinsriti  var aizceļot arī uz sirdi, aknām, nierēm, kā arī uz citiem orgāniem  un var radīt to darbības traucējumus.

Jaundzīvniekiem piena zobu maiņa notiek līdz 7-8 mēnešu vecumam. Zobu maiņa ir viens no svarīgakajiem augšanas / nobriešanas procesiem dzīvnieka organismā. Zobu maiņas procesa kontrole  īpaši nepieciešama mazo šķirņu suņiem, jo tiem bieži novēro piena zobu aizturi. Tādēļ šajā periodā ir svarīgi dzīvnieku nodrošināt ar atbilstošām rotaļlietām.  Šajā periodā veidojas sakodiens, tāpēc būtiska ir zobu augšanas kontrole arī 5 un 6 mēnešu vecumā.

Parasti zobu maiņa notiek bez veterinārārsta iejaukšanās, taču dažos gadījumos ir nepieciešams piena zobus izraut, ja tie nav nomainījušies līdz 7 mēnešu vecumam. Šo procedūru veic veterinārārsts, dzīvniekam atrodoties narkozē. Ja zobi netiek izrauti, tad dzīvniekam var veidoties nepareizs sakodiens.

Zobi sunim kalpo kā rokas cilvēkam – ar tiem ne tikai uzņem barību, bet arī satver un pārvieto priekšmetus.

Rūpēsimies par savu mīluļu zobiem un nodrošināsim tiem vislabāko zobu kopšanu, lai tie var augt veseli un laimīgi!

Februārī Dino Zoo Klīnikā piedāvājām -20% atlaidi mājdzīvnieku zobu higiēnas procedūrām.

Uz tikšanos DINO ZOO KLĪNIKĀ!
Krasta iela 52, Rīga. Tālr. 67327923