Informējam, ka uz laiku ir slēgts mūsu veikals i/c OZOLS. Aicinām Jūs apmeklēt mūsu tuvākos veikalus, kā arī iepirkties e-veikalā www.dinozoo.lv

Pārtikas produkti, kas kaitīgi mūsu mīluļiem

Suņi un kaķi mēdz apostīt un nolaizīt visu, kas piesaista viņu uzmanību. Taču, lai pasargātu savus mīluļus no dažādām veselības problēmām, ir svarīgi zināt, ar ko drīkst un ar ko nedrīkst barot savu mājdzīvnieku. Ieskaties sarakstā un uzzini, kuri pārtikas produkti var kaitēt Tavam mīlulim.

1. Košļājamā gumija ar ksilītu

Košļājamā gumija vai konfektes bez cukura? Pat nelielā daudzumā tās ir ārkārtīgi bīstamas jūsu mīluļiem. Ksilīts ir sintētisks saldinātājs, kas izraisa aknu slimības un asinsreces traucējumus. Sākotnējie simptomi ir vemšana, letarģija, koordinācijas zudums un lēkmes.

2. Jēlas zivis

Esiet uzmanīgi ar lasi un forelēm! Jēls lasis ir ļoti bīstams, it īpaši, ja tas ir inficēts ar Neorickettsia helminthoeca baktēriju, kas dažos gadījumos var būt letāla mājdzīvniekiem. Taču pagatavots lasis un foreles tiem nekaitēs. Laikus nosakot diagnozi, jūsu mīlulim būs labas izredzes atveseļoties.

3. Aknas

Lai gan nelielā daudzumā aknas ir nekaitīgas, pārāk daudz aknu jūsu mīluļa uzturā var radīt problēmas. Aknas satur daudz A vitamīna, kas var kaitēt jūsu mājdzīvnieka muskuļiem un kauliem.

4. Sēnes

Noteiktas sēnes var noindēt mājdzīvniekus. Lai gan dažas sēnes ir ēdamas, labāk izvairieties no sava mīluļa barošanas ar tām. Sēņu toksiskums var būt letāls, izraisot lēkmes, trīci un orgānu mazspēju.

5. Nenogatavojušies kartupeļi

Tas var šķist pārsteidzoši, taču zaļi, nenogatavojušies kartupeļi ir toksiski mājdzīvniekiem. Kartupeļu izraisītas saindēšanās simptomi ietver vemšanu, nelabumu, lēkmes un sirdsdarbības traucējumus.

6. Rabarberi

Šo dārzeni var likt uz plātsmaizes, taču to nekad nevajadzētu dod mājdzīvniekiem. Tā lapas un kāti samazina kalcija līmeni suņu organismā. Mājdzīvniekiem rabarberi var izraisīt nieru mazspēju un citas medicīniskas problēmas.

7. Vīnogas un rozīnes

Rūpīgi apskatiet cepumus. Vīnogas un rozīnes var radīt dehidratāciju un zarnu trakta problēmas. Simptomi ietver vemšanu un caureju.

8. Makadamijas rieksti

Tiešām? Jā, acīmredzot, tie satur toksīnu, kas rada kinestētiskus traucējumus, trīci un ekstremitāšu pietūkumu. Simptomi ietver muskuļu vājumu, trīci, vemšanu un depresiju. Tas nav labi.

9. Sīpoli

Sīpoli var kaitēt jūsu mīluļa sarkanajiem asinsķermenīšiem. Tie satur mājdzīvniekiem kaitīgus ķīmiskos savienojumus.

10. Ķiploki

Ķiploki var nodarīt vēl lielāku kaitējumu mājdzīvniekiem, jo tie satur mājdzīvniekiem indīgus ķīmiskus savienojumus. Tie ietekmē arī sarkanos asinsķermenīšus. Jūsu mīluļa urīns var kļūt oranžs vai tumši sarkans. Tas arī nav labi.

11. Avokado

Šis garšīgais auglis mājdzīvniekiem var izraisīt vemšanu, apgrūtinātu elpošanu un sirds asinsvadu nosprostošanos. Avokado satur toksīnu persīnu, kas mājdzīvniekiem izraisa kuņģa darbības traucējumus. Tas apgrūtina arī elpošanu.

12. Citrusaugļi

Citrusaugļu kāti, lapas, mizas un sēklas satur citronskābi, kas var radīt kairinājumu. Apēdot pietiekamā daudzumā, tie var negatīvi ietekmēt jūsu mīluļa centrālo nervu sistēmu.

13. Kokosrieksti

Lai gan mazos daudzumos tie nav kaitīgi mājdzīvniekiem, svaigu kokosriekstu piens satur eļļas, kas var radīt kuņģa darbības traucējumus un caureju. Nedodiet savam mīlulim arī kokosriekstu ūdeni, jo tas satur daudz kālija.

14. Rauga mīkla

Apēdot rauga mīklu, tā mājdzīvnieka vēderā var uzrūgt, radot zarnu plīsumus. Simptomi ietver spēcīgas vēdergraizes un iekšēju asiņošanu.

15. Ābolu serdes

Tāpat kā persiku, aprikožu un plūmju kauliņi, arī ābolu un bumbieru serdes satur glikozīdus, t. i., cianīdu. Tas mājdzīvniekiem var izraisīt reiboni, ģīboni, apgrūtinātu elpošanu, hiperventilāciju, šoku vai pat komu.

16. Šokolāde

Jūs noteikti jau esat dzirdējuši par šokolādi un tās kaitīgumu suņiem. Šokolāde satur kofeīnu un teobromīnu, kas tiek uzskatīti par metilksantīniem. Tos apēdot, var sākties vemšana, dehidratācija, vēdergraizes, izteikts nemiers, muskuļu trīce, neregulārs sirdsdarbības ritms, lēkmes un nāve.

17. Piens

Arī mājdzīvnieki, it īpaši suņi, var ciest no laktozes nepanesības. Piens satur cukura paveidu, kuru suņu organisms nespēj pārstrādāt enzīmu trūkuma dēļ. Piens var izraisīt vemšanu, caureju un kuņģa–zarnu trakta traucējumus.

18. Siers

Tāpat kā piens, arī siers satur cukurus un taukskābes, kurus suņu organisms nespēj pienācīgi sagremot. Apēdot to lielos daudzumos, var rasties caureja, vemšana un kuņģa–zarnu trakta traucējumi.

19. Alkohols

Jūs no tā kļūstat iereibis, bet jūsu mīlulis – slims. Alkoholiski dzērieni un pārtikas produkti, kas satur alkoholu, var izraisīt vemšanu, caureju, apgrūtinātu elpošanu, trīci, pārmērīgu asins skābumu, komu un pat nāvi.

20. Jēla vai nepietiekami apstrādāta gaļa, olas un kauli

Jēla gaļa un olas var saturēt tādas baktērijas kā salmonella un E. coli, kas ir kaitīgas gan mājdzīvniekiem, gan cilvēkiem. Jēlas olas satur enzīmu, ko sauc par avidīnu. Tas mazina biotīna uzsūkšanos, radot problēmas ar ādu un spalvu. Barojot savu mīluli ar neapstrādātiem kauliem, var rasties iekšēja asiņošana un mājdzīvnieks var aizrīties.

21. Kafija

Visbeidzot, nedodiet savam mīlulim kafiju. Kafija ne tikai padarīs to nervozu, bet var radīt arī slāpes un hiperaktivitāti. Kofeīns izraisa pārmērīgu elsošanu un lēkmes.