Kāpēc ļaujam mīlulim gulēt savā gultā?

Aptaujā noskaidrots, ka miljoniem mājdzīvnieku īpašnieku ļauj kaķiem un suņiem gulēt viņu gultā. Kā visizplatītākais iemesls minēts fakts, ka tas saimniekiem rada lielāku drošības sajūtu.

Veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka 67% mājdzīvnieku saimnieki ļauj savam mīlulim gulēt gultā, un šo cilvēku vidū katrs trešais no desmit atzina, ka tam par iemeslu ir drošības sajūta, kuru viņš izjūt brīdī, kad mājdzīvnieks guļ blakus.

Vairāk kā ceturtā daļa no aptaujātajiem atzinuši, ka gulēšana blakus savam kaķim vai sunim palīdzējusi tiem justies mazāk vientuļiem, savukārt 37% aptaujāto patīk just siltumu, kuru izstaro viņu mājdzīvnieks.

“Gultas dalīšana ar mūsu mājdzīvniekiem ir pilnīgi normāla mūsu kopdzīves sastāvdaļa, ka arī apliecinājums arvien pieaugošai tuvībai un ciešajai saiknei starp mums un mūsu mīluļiem.” - tā pētījumu komentē dzīvnieku uzvedības speciālists, profesors Pīters Nevills.

Mums – cilvēkiem, galvenais šo guļamistabas attiecību elements ir balstīts uz komfortu, prieku, pieskārieniem, dalīšanos siltumā un paaugstinātu drošības izjūtu. Kaķi un suņi šo tuvību uztvert līdzi kā cilvēki. Pētījumi pierādījuši, ka kaķi savā saimniekā saskata mātes figūru. Respektīvi, kaķi ir plēsēji, bet “mūžīgie kaķēni”, kad tiek samīļoti. Savukārt, suņi savā sociālajā uzvedībā ir vairāk līdzinās 11 gadus veciem bērniem - būdami sargi un mednieki, bieži izturas neatkarīgi, bet tie tik un tā, kad pienācis laiks iet gulēt, rod mierinājumu un drošību esot tuvā kontaktā ar vienu vai abiem vecākiem. Šī “regresīvā” uzvedība – katru nakti būt “bērnam” nozīmē arī to, ka tie ir diezgan toleranti pret mūsu dzīvesveida izmaiņām naktī.

Izvēloties gulēšanas pozīcijas un pozas, mūsu mājdzīvnieki izteikti meklē veidu, kā uzturēt un palielināt ciešo tuvības saikni ar mums, un tas nemaz neesot saistīts ar vēlēšanos kontrolēt saimnieku vai monopolizēt teritoriju. Mājdzīvnieki ir ļoti gudri - viņi zina, kā sev par labu izmantot savu pievilcību un visus “labumus”, kurus cilvēks no viņiem gūst, tādā veidā neuzkrītoši liekot mums apmierināt arī viņu individuālās nakts vajadzības un vēlmes, nereti arī panākot, ka mēs dēļ tiem izmainām mūsu gulēšanas paradumus tā, pielāgojoties mājdzīvnieku ērtībām.

Aptaujā arī tika noskaidrots, ka viens no pieciem respondentu mājdzīvniekiem izvēlas gulēt saimnieka saliekto kāju līkumā, bet visbiežāk mājdzīvnieks izvēlas gulēt gultas kājgalī pie saimnieka kājām.

 

Avots: Independent.co.uk