Informējam, ka uz laiku ir slēgts mūsu veikals i/c OZOLS. Aicinām Jūs apmeklēt mūsu tuvākos veikalus, kā arī iepirkties e-veikalā www.dinozoo.lv

Izturīgas rotaļlietas graušanai

Rotaļlietas suņiem ir tikpat svarīgs atribūts kā pavada un kakla siksna. Ja suns grauž visu pēc kārtas, tas liecina par to, ka viņam nav kur likt savu enerģiju. Tātad, iespējams, ka sunim pietrūkst pastaigu vai tās ir par īsu.

Suņi mēdz grauzt priekšmetus, kas patiesībā nemaz nav piemēroti graušanai – piemēram, akmeņus, koku zarus un citas lietas,  kas negatīvi var ietekmēt dzīvnieka veselību.

Dino Zoo sortimentā atrodamas Dog Fantasy - Good's Rubber Strong gumijas rotaļlietas, kas ir ļoti izturīgas, tāpēc suņiem tās grūti sakost. Šis rotaļlietas ir piemērotas arī “agresīviem grauzējiem”, kuri parastās rotaļlietas sagrauž vien pāris minūtēs. Šai rotaļlietai pieejami dažādi izmēri un krāsas. Rotaļlietas dobums ir speciāli piemērots kāruma ievietošanai.

Kādos gadījumos sunim nepieciešama šāda tipa rotaļlieta?

Nepārvarama vēlme pēc graušanas. Ja suns nespēj apmierināt savu vēlmi košļat vai grauzt, tad viņš var sākt bojāt mēbeles, kā arī saimnieka personīgās mantas. Lai modelētu pareizu suņa uzvedību un novērstu to no priekšmetu graušanas, piedāvājiet viņam ar kārumiem uzpildītu Dog Fantasy Good's Rubber Strong rotaļlietu, kura uz ilgu laiku spēs noturēt Jūsu mīluļa interesi un uzmanību.

Zobu maiņa. 28 zobu maiņa ir diezgan nepatīkams process. Šajā laika periodā kucēnam ir izteikta tendence nodarboties ar graušanu. Piedāvājot šāda tipa rotaļlietu uzpildītu ar kārumiem var atvieglot zobu maiņu, kā arī tā apmierinās vēlmi košļat un grauzt.

Saimnieka prombūtne. Daudziem suņiem ir ļoti grūti šķirties no saimnieka, pat neskatoties uz to, ka viņa prombūtne ir neilga. Pētījumos pierādīts, ka visgrūtākas dzīvniekam ir pirmās 20 saimnieka prombūtnes minūtes. Rotaļlieta, uzpildīta ar kārumiem, kuru var grauzt un laizīt, palīdzēs novērst suņa domas par saimnieku. Būtiski vēl pieminēt, ka laizīšanās veicina dabisko endorfīnu izdalīšanos suņa organismā, līdz ar to uzlabojas arī suņa garastāvoklis.

Garlaicība. Ja sunim ir garlaicīgi, viņš vienmēr meklēs veidu, kā sevi izklaidēt. Nereti šādu patvaļīgu izklaižu sekas var būt saimniekam nepatīkamas, tāpēc labāk tomēr laicīgi nodrošināt sunim izklaidi, kas neradīs saimniekam zaudējumus.