Atpakaļ

Stafordšīras bulterjers (Staffordshire Bull Terrier)

Stafordšīras bulterjers dara visu ar pilnu atdevi: spēlējas, strādā un mīl. Tas ir ārkārtīgi drosmīgs un paklausīgs, mīlošs suns, ar izteiktu humora izjūtu.

Šķirnes raksturojums

Stafordšīras bulterjers ir ļoti spēcīgs un muskuļots suns, ar mazajam augumam neraksturīgi lielu spēku, platu galvu un dzelžainiem žokļiem. Purns ir īss, ar izteiktiem vaigu muskuļiem, kas iezīmē žokļu līniju. Apaļās acis ir brūnas, degungals- melns. Zobiem jāsakļaujas šķērveida sakodienā. Ausis ieņem rozītes formu vai ir puspaceltas. Kakls ir īss un muskuļots, priekškājas plati novietotas. Pakaļkāju „liekie pirkstiņi” obligāti jāatdala, taču priekškājām tas nav obligāti. Īsais apmatojums ir spīdīgs, mīksts un gluds melnā, zilā, gaiši brūnā krāsā, suns var būt arī trīskrāsu un baltas krāsas iezīmes ir pieļaujamas.

Temperaments

Stafordšīras bulterjers dara visu ar pilnu atdevi: spēlējas, strādā un mīl. Tas ir ārkārtīgi drosmīgs un paklausīgs, mīlošs suns, ar izteiktu humora izjūtu. Kāds īpašnieks par savu suni izsakās šādi:” Stafordšīras bulterjers ir ļoti draudzīgs pret visiem cilvēkiem. Tas nav aizdomīgs pret citiem, un ir pat dzirdētas anekdotes par to, ka suns pat kļūst piesardzīgs no dažiem cilvēkiem. Mani suņi vienmēr ir laimīgi iepazīstot jaunus draugus!” Ar bērniem šie suņi saprotas lieliski, savā ģimenē tie ir mīloši un tiek mīlēti, arī ar citiem mājdzīvniekiem šī šķirne sadzīvo labi, taču mēdz būt agresīvi pret citiem suņiem, īpaši tiem, kas dzīvo ārpus ģimenes loka un ir līdzīgas šķirnes. Stafordšīras bulterjeri ir inteliģenti un reizēm arī spītīgi, tos mēdz dēvēt par „cilvēkiem suņa ādā”. Tiem nepieciešama stingra un dominanta dresūra, jo suņi ir neatlaidīgi un aktīvi. Kucēnu vecumā tie mīl košļāt dažādas lietas, tāpēc pārliecinieties, ka sunim pieejamas pietiekoši daudz rotaļlietu, jo to spēcīgie žokļi vienā mirklī tiks galā ar jebkādu spēlmantiņu, pārgraužot to. Ņemiet to vērā, un uzmanieties, lai suns nenorij kādu plastmasas detaļu. Suņus var apmācīt uz paklausību un adžilitī. Nekad nelaidiet to vaļā no saites, kamēr neesat drošā vietā. Stafordšīras terjeri mīl pārbaudījumus un sacensības, īpašniekam jāuzmanās, lai suns savas lielās enerģijas un drosmes dēļ sevi nejauši nesavainotu, jo tie ir spējīgi pat iet pāri stikliem un lēkt no jumtiem. Šī šķirne nebūtu piemērota nepieredzējušām ģimenēm, jo tai nepieciešama stingra dresūra pieredzējuša cilvēka klātbūtnē. Var būt problēmas pieradināt suni nokārtoties ārā.

Augstums (skaustā): suņi- 36-41 cm,  kuces- 33-38 cm
Svars: suņi– 11-17kg, kuces- 10-16 kg

Veselības problēmas: šķirne predisponēta saslimšanai ar kataraktu un citām acu slimībām, tādēļ vēlams pieprasīt no kucēnu audzētāja acu pārbaudes rezultātus no abiem vecākiem. Sastopamas arī gremošanas trakta problēmas un gūžas displāzija.

Turēšanas apstākļi: stafordšīras bulterjeru var turēt dzīvoklī, ja tam tiek nodrošināta pietiekoša fiziskā slodze. Suns ir ļoti aktīvs iekštelpās un mazā piemājas dārzā tas lieliski izlādēs savu enerģiju.

Treniņi: šķirnei piemīt izcila izturība un tiem ir vajadzīgi daudz un dažādi fiziskie vingrinājumi un spēles, lai izlādētu viņu enerģiju. Nekad nelaidiet suni vaļā no saites publiskās vietās.

Dzīves ilgums: 10-16 gadi

Kopšana: mīksto, īsspalvaino apmatojumu ir ļoti viegli kopt. Katru dienu notīriet suni ar blīvu saru ķemmi un mazgājiet tikai tad, kad nepieciešams. Apmatojums kļūs spīdīgs, ja notīrīsiet to ar gabaliņu zamšādas.

Šķirnes vēsture: šķirne radusies 19.gs. Anglijā, Stafordšīras apgabalā, krustojot buldogus ar vairākām terjeru šķirnēm. Stafordšīras bulterjers tika radīts toreiz tik populārajām buļļu cīņām. Kad cīņas zaudēja savu popularitāti, arī šķirnei draudēja izzušana, taču 20.gs. ASV atdzima interese par stafordšīras bulterjeriem un šķirne parādījās izstāžu ringos 1935.gadā. Patreiz ASV suņi tiek audzēti nedaudz lielāki augumā kā to pieļauj Eiropas standarts.

Šī šķirne nav domāta priekš katra, kas to vēlas, tikai pieredzējuša un nopietna saimnieka rokās, suns izaugs par labu ģimenes kompanjonu un sargu.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923