Atpakaļ

Flandrijas buvjē (Bouvier des Flandres)

Flandrijas Buvjē ir  paklausīgs suns ar ļoti jauku raksturu. Tā izskats biedējošs, bet patiesībā suns ir mierīgs un lēnprātīgs. Entuziasma pilns, atbildīgs, vajadzības gadījumā var būt arī agresīvs un bezbailīgs. Lielisks sargs un ģimenes mīlulis, kuru ir viegli apmācīt. Šīs šķirnes suņi salīdzinoši ātri apgūst komandas, taču protams tos nevar salīdzināt ar paklausības „čempioniem” Vācu aitu suņiem. Suņiem nepieciešama stingra apmācība pieredzējuša trenera vadībā.

Šķirnes apraksts

Buvjē ir spēcīgs, izteiksmīgs suns ar masīvu un stipri apmatotu galvu, biezu bārdu un ūsām. Biezā bārda un pinkainās uzacis sunim piešķir ļoti savdabīgu izskatu. Purns ir konusveida formas, spēcīgs un plats. Ovālās, tumši brūnās acis ir ar drošu, sirsnīgu un modru izteiksmi. Degungalam jābūt melnam. Zobiem jāsakļaujas šķērveida sakodienā. Muguras garumam no skausta līdz astes saknei ir jābūt aptuveni vienādai ar skausta augstumu no zemes, kas piešķir sunim kvadrātveida formu. Priekškājas ir muskuļotas un taisnas. Krūtis ir  platas un dziļas. Sunim ir divu veidu apmatojums- rupjākais, pēc izskata pinkainais, ārējais apmatojums ir raupjš un pieskaroties šķiet sauss. Šiem cietajiem vilnas matiem jābūt melnā, pelēkā, dzeltenīgi brūnā vai raibā/svītrainā krāsā. Zem tā atrodas blīvs pavilnas slānis,kas pasargā suni no sala pat visbargākajos laika apstākļos. AKC standartā pieļaujamas baltas atzīmes atrašanās uz krūtīm. Ausis ir trīsstūrveida formas un ir paceltas stāvus. Aste un ausis var tikt apgrieztas, taču daudzi audzētāji tās atstāj dabiskā izskatā. Daudzās Eiropas valstīs suņu astes un ausu apgriešana ir nelikumīga. Beļģijā izveidotā buvjē ģenealoģiskās līnijas suņi ir nedaudz mazāki un vieglāki par Holandē radīto līniju.

Temperaments

Flandrijas Buvjē ir  paklausīgs suns ar ļoti jauku raksturu. Tā izskats biedējošs, bet patiesībā suns ir mierīgs un lēnprātīgs. Entuziasma pilns, atbildīgs, vajadzības gadījumā var būt arī agresīvs un bezbailīgs. Lielisks sargs un ģimenes mīlulis, kuru ir viegli apmācīt. Šīs šķirnes suņi salīdzinoši ātri apgūst komandas, taču protams tos nevar salīdzināt ar paklausības „čempioniem” Vācu aitu suņiem. Suņiem nepieciešama stingra apmācība pieredzējuša trenera vadībā. Ja buvjē ir iegaumējis komandu, tas atcerēsies to uz visu dzīvi. Ir svarīgi parādīt šim sunim, kurš ir tā saimnieks, buvjē īpašniekam ir jābūt pieredzējušam, lai novērstu šķirnes vēlmi dominēt pār saimnieku. Suns jau agrā vecumā ir jāsocializē, lai novērstu uzvedības problēmas, kas varētu izpausties ar pārlieku suņa kautrīgumu vai agresivitāti. Buvjē ir lielisks ģimenes suns, tam ļoti patīk būt bērnu sabiedrībā. Tas ir suns, kas ļoti labi adaptējas dažādiem dzīves apstākļiem, ir kluss un mierīgs. Šī suņa lojalitāte ir plaši pazīstama visā pasaulē. Šķirnes suņi jāsāk apmācīt paklausībai jau no agra kucēnu vecuma. Sadzīve ar citiem dzīvniekiem ir atkarīga no buvjē individuālā temperamenta un rakstura. Ja suņi ir labi socializēti jau agrā kucēnu vecumā, tie labi izturēsies pret kaķiem un citiem mājdzīvniekiem, bet esiet uzmanīgs un neatstājiet buvjē vienatnē kopā ar tiem. Šie suņi parasti nav agresīvi pret citiem suņiem, ja tie ir kopā uzauguši no bērnības. Dominējošie indivīdi(īpaši suņi) dažkārt mēdz būt agresīvi pret citiem suņiem. Buvjē ļoti lēni pieaug gan fiziski, gan emocionāli- šķirne pilnīgi nobriest līdz 2-3 gadu vecumam. Tie var būt aizdomīgi un rezervēti attiecībās ar svešiniekiem un var censties aizsargāt savu ģimeni.

Augstums (skaustā): suņi 58 – 71 cm, kuces 56 – 69 cm.
Svars: suņi 34 – 41 kg, kuces 27 – 36 kg.

Veselības problēmas: Šie ir ļoti veselīgi un izturīgi suņi, kas ir piemēroti pat bargiem laika apstākļiem. Tie reti slimo, tomēr, daži suņi var ciest no gūžas kaulu displāzijas un acu problēmām, tādām kā katarakta. Buvjē ir ļoti augsts sāpju slieksnis un tie var izturēt pat daudzu liellopu kāju spērienus īsti tos pat nesajūtot. Tas gan nepadara šos suņus par veterinārārstu iemīļotākajiem pacientiem, jo ,izmeklējot šo šķirni, praktiski nevar noteikt vai dzīvnieks ir ievainots un kur tam sāp.

Dzīves apstākļi: Flandrijas Buvjē var dzīvot dzīvoklī, ja tas ir pietiekoši liels un plašs. Iekštelpās suns ir salīdzinoši neaktīvs un labi piemērosies dzīvei mazās platībās, ja ikdienā tam nodrošinās pietiekošu fizisko slodzi ārpus mājas.

Treniņi: Flandrijas Buvjē ir enerģisks un aktīvs suns, kuram vajadzīga vidēji liela fiziskā slodze. Tas vienmēr būs iepriecināts doties ar jums garākās pastaigās skrienot blakus velosipēdam. Augšanas stadijā nodarbības ir rūpīgi jānormē, tā, lai kauli, muskuļi un locītavas pārāk spēcīgi netiktu pakļauti stresam, ko rada lielā slodze. Augošam suņa ķermenim visa enerģija ir jāvelta skeleta veidošanai.

Dzīves ilgums: aptuveni 10 – 12 gadi.

Kopšana: Blīvais apmatojums prasa lielu uzmanību. Ķemmējiet suni  regulāri un mazgājiet tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Buvjē kažoku ir nepieciešams apgriezt vismaz trīs reizes gadā. Starp frizēšanās reizēm izplūciet lieko apmatojumu no ausīm un izgrieziet vilnu starp ķepu spilventiņiem. Neļaujiet vilnai ap pēdu izaugt pārāk garai, apcērpiet apmatojumu, lai pēda izskatītos skaista un apaļa. Labi  kopti Buvjē telpās praktiski nemet spalvu.

Šķirnes izcelsme: Nav īstas skaidrības par šīs franču – beļģu suņu šķirnes izcelsmi. Tā varētu būt izveidota krustojot grifonus un boseronus. Flandrijas Buvjē sākotnēji ir  bijis liellopu ganu suns, kas plaši tika izmantots kā meklēšanas un ziņojumu nosūtīšanas suns 1.Pasaules kara laikā. Kara laikā bojā gājušo suņu dēļ, kā arī pilnīgās Flandrijas sagrāves dēļ, šī šķirne tika gandrīz pilnībā iznīcināta. 1923.gadā, pēc kara, Buvjē tika ataudzēti no atlikušajiem indivīdiem un Beļģijā tika izveidots šīs šķirnes klubs. Flandrijas Buvjē sinonīms dažreiz ir „govju gans no Flandrijas”. Pašreiz Buvjē kalpo kā sargsuņi, apsargi, ģimenes kompanjoni un pēdu dzīšanas suņi. Šīs sugas suņi tiek izmantoti arī kā pavadoņi neredzīgiem cilvēkiem un meklēšanas un glābšanas darbos policijā. Tie veiksmīgi darbojas arī policijas, militārajos darbos, vilkšanas un veiklības pasākumos, paklausības sacensībās un apsardzē.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.