Atpakaļ

Flandrijas buvjē (Bouvier des Flandres)

Flandrijas Buvjē ir  paklausīgs suns ar ļoti jauku raksturu. Tā izskats biedējošs, bet patiesībā suns ir mierīgs un lēnprātīgs. Entuziasma pilns, atbildīgs, vajadzības gadījumā var būt arī agresīvs un bezbailīgs. Lielisks sargs un ģimenes mīlulis, kuru ir viegli apmācīt. Šīs šķirnes suņi salīdzinoši ātri apgūst komandas, taču protams tos nevar salīdzināt ar paklausības „čempioniem” Vācu aitu suņiem. Suņiem nepieciešama stingra apmācība pieredzējuša trenera vadībā.

Šķirnes apraksts

Buvjē ir spēcīgs, izteiksmīgs suns ar masīvu un stipri apmatotu galvu, biezu bārdu un ūsām. Biezā bārda un pinkainās uzacis sunim piešķir ļoti savdabīgu izskatu. Purns ir konusveida formas, spēcīgs un plats. Ovālās, tumši brūnās acis ir ar drošu, sirsnīgu un modru izteiksmi. Degungalam jābūt melnam. Zobiem jāsakļaujas šķērveida sakodienā. Muguras garumam no skausta līdz astes saknei ir jābūt aptuveni vienādai ar skausta augstumu no zemes, kas piešķir sunim kvadrātveida formu. Priekškājas ir muskuļotas un taisnas. Krūtis ir  platas un dziļas. Sunim ir divu veidu apmatojums- rupjākais, pēc izskata pinkainais, ārējais apmatojums ir raupjš un pieskaroties šķiet sauss. Šiem cietajiem vilnas matiem jābūt melnā, pelēkā, dzeltenīgi brūnā vai raibā/svītrainā krāsā. Zem tā atrodas blīvs pavilnas slānis,kas pasargā suni no sala pat visbargākajos laika apstākļos. AKC standartā pieļaujamas baltas atzīmes atrašanās uz krūtīm. Ausis ir trīsstūrveida formas un ir paceltas stāvus. Aste un ausis var tikt apgrieztas, taču daudzi audzētāji tās atstāj dabiskā izskatā. Daudzās Eiropas valstīs suņu astes un ausu apgriešana ir nelikumīga. Beļģijā izveidotā buvjē ģenealoģiskās līnijas suņi ir nedaudz mazāki un vieglāki par Holandē radīto līniju.

Temperaments

Flandrijas Buvjē ir  paklausīgs suns ar ļoti jauku raksturu. Tā izskats biedējošs, bet patiesībā suns ir mierīgs un lēnprātīgs. Entuziasma pilns, atbildīgs, vajadzības gadījumā var būt arī agresīvs un bezbailīgs. Lielisks sargs un ģimenes mīlulis, kuru ir viegli apmācīt. Šīs šķirnes suņi salīdzinoši ātri apgūst komandas, taču protams tos nevar salīdzināt ar paklausības „čempioniem” Vācu aitu suņiem. Suņiem nepieciešama stingra apmācība pieredzējuša trenera vadībā. Ja buvjē ir iegaumējis komandu, tas atcerēsies to uz visu dzīvi. Ir svarīgi parādīt šim sunim, kurš ir tā saimnieks, buvjē īpašniekam ir jābūt pieredzējušam, lai novērstu šķirnes vēlmi dominēt pār saimnieku. Suns jau agrā vecumā ir jāsocializē, lai novērstu uzvedības problēmas, kas varētu izpausties ar pārlieku suņa kautrīgumu vai agresivitāti. Buvjē ir lielisks ģimenes suns, tam ļoti patīk būt bērnu sabiedrībā. Tas ir suns, kas ļoti labi adaptējas dažādiem dzīves apstākļiem, ir kluss un mierīgs. Šī suņa lojalitāte ir plaši pazīstama visā pasaulē. Šķirnes suņi jāsāk apmācīt paklausībai jau no agra kucēnu vecuma. Sadzīve ar citiem dzīvniekiem ir atkarīga no buvjē individuālā temperamenta un rakstura. Ja suņi ir labi socializēti jau agrā kucēnu vecumā, tie labi izturēsies pret kaķiem un citiem mājdzīvniekiem, bet esiet uzmanīgs un neatstājiet buvjē vienatnē kopā ar tiem. Šie suņi parasti nav agresīvi pret citiem suņiem, ja tie ir kopā uzauguši no bērnības. Dominējošie indivīdi(īpaši suņi) dažkārt mēdz būt agresīvi pret citiem suņiem. Buvjē ļoti lēni pieaug gan fiziski, gan emocionāli- šķirne pilnīgi nobriest līdz 2-3 gadu vecumam. Tie var būt aizdomīgi un rezervēti attiecībās ar svešiniekiem un var censties aizsargāt savu ģimeni.

Augstums (skaustā): suņi 58 – 71 cm, kuces 56 – 69 cm.
Svars: suņi 34 – 41 kg, kuces 27 – 36 kg.

Veselības problēmas: Šie ir ļoti veselīgi un izturīgi suņi, kas ir piemēroti pat bargiem laika apstākļiem. Tie reti slimo, tomēr, daži suņi var ciest no gūžas kaulu displāzijas un acu problēmām, tādām kā katarakta. Buvjē ir ļoti augsts sāpju slieksnis un tie var izturēt pat daudzu liellopu kāju spērienus īsti tos pat nesajūtot. Tas gan nepadara šos suņus par veterinārārstu iemīļotākajiem pacientiem, jo ,izmeklējot šo šķirni, praktiski nevar noteikt vai dzīvnieks ir ievainots un kur tam sāp.

Dzīves apstākļi: Flandrijas Buvjē var dzīvot dzīvoklī, ja tas ir pietiekoši liels un plašs. Iekštelpās suns ir salīdzinoši neaktīvs un labi piemērosies dzīvei mazās platībās, ja ikdienā tam nodrošinās pietiekošu fizisko slodzi ārpus mājas.

Treniņi: Flandrijas Buvjē ir enerģisks un aktīvs suns, kuram vajadzīga vidēji liela fiziskā slodze. Tas vienmēr būs iepriecināts doties ar jums garākās pastaigās skrienot blakus velosipēdam. Augšanas stadijā nodarbības ir rūpīgi jānormē, tā, lai kauli, muskuļi un locītavas pārāk spēcīgi netiktu pakļauti stresam, ko rada lielā slodze. Augošam suņa ķermenim visa enerģija ir jāvelta skeleta veidošanai.

Dzīves ilgums: aptuveni 10 – 12 gadi.

Kopšana: Blīvais apmatojums prasa lielu uzmanību. Ķemmējiet suni  regulāri un mazgājiet tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Buvjē kažoku ir nepieciešams apgriezt vismaz trīs reizes gadā. Starp frizēšanās reizēm izplūciet lieko apmatojumu no ausīm un izgrieziet vilnu starp ķepu spilventiņiem. Neļaujiet vilnai ap pēdu izaugt pārāk garai, apcērpiet apmatojumu, lai pēda izskatītos skaista un apaļa. Labi  kopti Buvjē telpās praktiski nemet spalvu.

Šķirnes izcelsme: Nav īstas skaidrības par šīs franču – beļģu suņu šķirnes izcelsmi. Tā varētu būt izveidota krustojot grifonus un boseronus. Flandrijas Buvjē sākotnēji ir  bijis liellopu ganu suns, kas plaši tika izmantots kā meklēšanas un ziņojumu nosūtīšanas suns 1.Pasaules kara laikā. Kara laikā bojā gājušo suņu dēļ, kā arī pilnīgās Flandrijas sagrāves dēļ, šī šķirne tika gandrīz pilnībā iznīcināta. 1923.gadā, pēc kara, Buvjē tika ataudzēti no atlikušajiem indivīdiem un Beļģijā tika izveidots šīs šķirnes klubs. Flandrijas Buvjē sinonīms dažreiz ir „govju gans no Flandrijas”. Pašreiz Buvjē kalpo kā sargsuņi, apsargi, ģimenes kompanjoni un pēdu dzīšanas suņi. Šīs sugas suņi tiek izmantoti arī kā pavadoņi neredzīgiem cilvēkiem un meklēšanas un glābšanas darbos policijā. Tie veiksmīgi darbojas arī policijas, militārajos darbos, vilkšanas un veiklības pasākumos, paklausības sacensībās un apsardzē.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

sunim parazīti

Labdien. Manam kucēnam šobrīd 4 mēneši. Pēc vizītes pie vet. darījām visu kā ieteica. Lietoja pettārpu zāles NexGard spektra. Gan iekšējiem, gan ārējiem parazītiem. Un sunin pēc nepilna mēneša bija cērmes. Daudz. Kā tas iespējams? Kucēns regulāri bija attārpots un nebija vēl pagājis pat menesis kādas 3ned. tikai no tabletes došanas. Sunim pēc tabletes nebija ne vemšanas, ne caurejas. Jautājums ir šāds. Kā man pareizi attarpot suni, cik bieži? Lai tas neapdraudētu mājiniekus, ģimenē aug arī bērni. Cik ilgi darbojas pret parazītu zāles.? Paldies par atbildi.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kucēni līdz 6 mēnešu vecumam ir jāattārpo 1 x mēnesi. Ja ir invāzija, tad pēc pirmās attārpošanas reizes atkārtoti attārpo pēc 2 nedēļām. ja mājās ir citi dzīvnieki, tad vienlaicīgi nepieciešams attārpot visus dzīvniekus. 

ja dzīvniekam pēc attārpošanas parādījās cērmes, tad attiecīgi , parazītu invāzija ir bijusi jau pirms tam un pēc vienreizējas attārpošanas nav iespējams atbrīvoties no visām cērmēm.

 Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Ceļošana kopā ar suni.

Plānojas ceļojums uz Ameriku kopā ar vidēja izmēra ,2 gadus jaunu sunīti,vēlējos zināt kas ir nepieciešams, lai varētu šķērsot robežu un visu pārējo, kāda pase ,vakcinācijas apliecība?Varbūt varat pastāstīt visu kārtīgi, kā vajag ,lai varētu bez problēmām aizceļot?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien. Katrai valstij ir savi noteiktie likumi kas ir nepieciešami ceļojot kopā ar savu mīluli. Ieteiktu sazināties ar PVD (Pārtikas un veterināro dienestu), lai saprastu kādas rīcības ir jāveic Jūsu gadijumā. Tad ar uzzināto informāciju nāktu pie veterinārārsta uz vizīti pirms izbraukšanas, lai veiktu visas nepieciešamās darbības. 

хотел бы поинтересоваться,есть ли у вас занятия в городе Лиепая?

Здравствуйте,хотел бы поинтересоваться,есть ли у вас занятия в городе Лиепая?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Нет, только Рига.

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.