Atpakaļ

Flandrijas buvjē (Bouvier des Flandres)

Flandrijas Buvjē ir  paklausīgs suns ar ļoti jauku raksturu. Tā izskats biedējošs, bet patiesībā suns ir mierīgs un lēnprātīgs. Entuziasma pilns, atbildīgs, vajadzības gadījumā var būt arī agresīvs un bezbailīgs. Lielisks sargs un ģimenes mīlulis, kuru ir viegli apmācīt. Šīs šķirnes suņi salīdzinoši ātri apgūst komandas, taču protams tos nevar salīdzināt ar paklausības „čempioniem” Vācu aitu suņiem. Suņiem nepieciešama stingra apmācība pieredzējuša trenera vadībā.

Šķirnes apraksts

Buvjē ir spēcīgs, izteiksmīgs suns ar masīvu un stipri apmatotu galvu, biezu bārdu un ūsām. Biezā bārda un pinkainās uzacis sunim piešķir ļoti savdabīgu izskatu. Purns ir konusveida formas, spēcīgs un plats. Ovālās, tumši brūnās acis ir ar drošu, sirsnīgu un modru izteiksmi. Degungalam jābūt melnam. Zobiem jāsakļaujas šķērveida sakodienā. Muguras garumam no skausta līdz astes saknei ir jābūt aptuveni vienādai ar skausta augstumu no zemes, kas piešķir sunim kvadrātveida formu. Priekškājas ir muskuļotas un taisnas. Krūtis ir  platas un dziļas. Sunim ir divu veidu apmatojums- rupjākais, pēc izskata pinkainais, ārējais apmatojums ir raupjš un pieskaroties šķiet sauss. Šiem cietajiem vilnas matiem jābūt melnā, pelēkā, dzeltenīgi brūnā vai raibā/svītrainā krāsā. Zem tā atrodas blīvs pavilnas slānis,kas pasargā suni no sala pat visbargākajos laika apstākļos. AKC standartā pieļaujamas baltas atzīmes atrašanās uz krūtīm. Ausis ir trīsstūrveida formas un ir paceltas stāvus. Aste un ausis var tikt apgrieztas, taču daudzi audzētāji tās atstāj dabiskā izskatā. Daudzās Eiropas valstīs suņu astes un ausu apgriešana ir nelikumīga. Beļģijā izveidotā buvjē ģenealoģiskās līnijas suņi ir nedaudz mazāki un vieglāki par Holandē radīto līniju.

Temperaments

Flandrijas Buvjē ir  paklausīgs suns ar ļoti jauku raksturu. Tā izskats biedējošs, bet patiesībā suns ir mierīgs un lēnprātīgs. Entuziasma pilns, atbildīgs, vajadzības gadījumā var būt arī agresīvs un bezbailīgs. Lielisks sargs un ģimenes mīlulis, kuru ir viegli apmācīt. Šīs šķirnes suņi salīdzinoši ātri apgūst komandas, taču protams tos nevar salīdzināt ar paklausības „čempioniem” Vācu aitu suņiem. Suņiem nepieciešama stingra apmācība pieredzējuša trenera vadībā. Ja buvjē ir iegaumējis komandu, tas atcerēsies to uz visu dzīvi. Ir svarīgi parādīt šim sunim, kurš ir tā saimnieks, buvjē īpašniekam ir jābūt pieredzējušam, lai novērstu šķirnes vēlmi dominēt pār saimnieku. Suns jau agrā vecumā ir jāsocializē, lai novērstu uzvedības problēmas, kas varētu izpausties ar pārlieku suņa kautrīgumu vai agresivitāti. Buvjē ir lielisks ģimenes suns, tam ļoti patīk būt bērnu sabiedrībā. Tas ir suns, kas ļoti labi adaptējas dažādiem dzīves apstākļiem, ir kluss un mierīgs. Šī suņa lojalitāte ir plaši pazīstama visā pasaulē. Šķirnes suņi jāsāk apmācīt paklausībai jau no agra kucēnu vecuma. Sadzīve ar citiem dzīvniekiem ir atkarīga no buvjē individuālā temperamenta un rakstura. Ja suņi ir labi socializēti jau agrā kucēnu vecumā, tie labi izturēsies pret kaķiem un citiem mājdzīvniekiem, bet esiet uzmanīgs un neatstājiet buvjē vienatnē kopā ar tiem. Šie suņi parasti nav agresīvi pret citiem suņiem, ja tie ir kopā uzauguši no bērnības. Dominējošie indivīdi(īpaši suņi) dažkārt mēdz būt agresīvi pret citiem suņiem. Buvjē ļoti lēni pieaug gan fiziski, gan emocionāli- šķirne pilnīgi nobriest līdz 2-3 gadu vecumam. Tie var būt aizdomīgi un rezervēti attiecībās ar svešiniekiem un var censties aizsargāt savu ģimeni.

Augstums (skaustā): suņi 58 – 71 cm, kuces 56 – 69 cm.
Svars: suņi 34 – 41 kg, kuces 27 – 36 kg.

Veselības problēmas: Šie ir ļoti veselīgi un izturīgi suņi, kas ir piemēroti pat bargiem laika apstākļiem. Tie reti slimo, tomēr, daži suņi var ciest no gūžas kaulu displāzijas un acu problēmām, tādām kā katarakta. Buvjē ir ļoti augsts sāpju slieksnis un tie var izturēt pat daudzu liellopu kāju spērienus īsti tos pat nesajūtot. Tas gan nepadara šos suņus par veterinārārstu iemīļotākajiem pacientiem, jo ,izmeklējot šo šķirni, praktiski nevar noteikt vai dzīvnieks ir ievainots un kur tam sāp.

Dzīves apstākļi: Flandrijas Buvjē var dzīvot dzīvoklī, ja tas ir pietiekoši liels un plašs. Iekštelpās suns ir salīdzinoši neaktīvs un labi piemērosies dzīvei mazās platībās, ja ikdienā tam nodrošinās pietiekošu fizisko slodzi ārpus mājas.

Treniņi: Flandrijas Buvjē ir enerģisks un aktīvs suns, kuram vajadzīga vidēji liela fiziskā slodze. Tas vienmēr būs iepriecināts doties ar jums garākās pastaigās skrienot blakus velosipēdam. Augšanas stadijā nodarbības ir rūpīgi jānormē, tā, lai kauli, muskuļi un locītavas pārāk spēcīgi netiktu pakļauti stresam, ko rada lielā slodze. Augošam suņa ķermenim visa enerģija ir jāvelta skeleta veidošanai.

Dzīves ilgums: aptuveni 10 – 12 gadi.

Kopšana: Blīvais apmatojums prasa lielu uzmanību. Ķemmējiet suni  regulāri un mazgājiet tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Buvjē kažoku ir nepieciešams apgriezt vismaz trīs reizes gadā. Starp frizēšanās reizēm izplūciet lieko apmatojumu no ausīm un izgrieziet vilnu starp ķepu spilventiņiem. Neļaujiet vilnai ap pēdu izaugt pārāk garai, apcērpiet apmatojumu, lai pēda izskatītos skaista un apaļa. Labi  kopti Buvjē telpās praktiski nemet spalvu.

Šķirnes izcelsme: Nav īstas skaidrības par šīs franču – beļģu suņu šķirnes izcelsmi. Tā varētu būt izveidota krustojot grifonus un boseronus. Flandrijas Buvjē sākotnēji ir  bijis liellopu ganu suns, kas plaši tika izmantots kā meklēšanas un ziņojumu nosūtīšanas suns 1.Pasaules kara laikā. Kara laikā bojā gājušo suņu dēļ, kā arī pilnīgās Flandrijas sagrāves dēļ, šī šķirne tika gandrīz pilnībā iznīcināta. 1923.gadā, pēc kara, Buvjē tika ataudzēti no atlikušajiem indivīdiem un Beļģijā tika izveidots šīs šķirnes klubs. Flandrijas Buvjē sinonīms dažreiz ir „govju gans no Flandrijas”. Pašreiz Buvjē kalpo kā sargsuņi, apsargi, ģimenes kompanjoni un pēdu dzīšanas suņi. Šīs sugas suņi tiek izmantoti arī kā pavadoņi neredzīgiem cilvēkiem un meklēšanas un glābšanas darbos policijā. Tie veiksmīgi darbojas arī policijas, militārajos darbos, vilkšanas un veiklības pasākumos, paklausības sacensībās un apsardzē.


Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Suņa uzvedība

У меня полуторгодовалый папийон. Изменилось поведение: стал скулить и лаять дома, на прогулку выходит с рычанием. На прогулке поведение обычное, но когда подходит к дому начинается "пение".

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Suns ir paaudzis lielāks. Iespējams mēģina izrādīt raksturu. Rēkomendējam pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju, lai saprast kāpēc tā notiek un kovar darīt lietas labā.

Pieteikties uz suņu skolu var pa telefonu 29390650 vai caur e-pastu arena@dinozoo.lv

Kādam jābūt 5 mēnešu vecam vācu aitu suņa kucēna svaram un izmēriem augstums skaustā un garums

Kādam jābūt 5 mēnešu vecam vācu aitu suņa kucēna svaram un izmēriem augstums skaustā un garums. Domāju vispār pieņemtie standarti.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uz visiem Jūsu jautājumiem ir jāatbild audzētājam. 

Šeit Jūs varēsiet izlasīt par šķirnes standartiem:

http://www.dogs.lv/files/vacu_aitu_suns-l.pdf

Kādus suņu šķirnes var turēt dzīvoklī

Kādus suņu šķirnes var turēt dzīvoklī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Viss ir atkarīgs ko Jūs plānojat darīt ar suni, kāds Jums ir dzīvesstils, cik daudz laika Jūs varēsiet veltīt sunim un tt.

Suņa ēdināšana

Sveiki! Sakiet lūdzu, vai suni drīkst barot ar jēlu liellopa vai jēra gaļu, regulāri?Variējot ēdienkarti ar graudaugiem, kartupeļiem, dārzeņiem. Sunītim ir divi gadi, mazais pūdelis, kastrēts. No mitrās barības, vistas gaļas un cūkgaļas ir caureja. Vienīgais ko ēd un kas garšo ir malta liellopu vai jēra gaļa, kopā ar makaroniem, vai griķiem, vai rīsiem utt. Bet, vai tā drīkst barot pastāvīgi, katru dienu? Paldies, par sniegto atbildi!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Suni drīkst barot ar jēlu gaļu, taču bez gaļas ir jādod klāt dārzeņi un  subprodukti. Un barības daudzumu aprēķina katram dzīvniekam individuāli.  Lai sastādītu pilnvērtīgu  ēdienkarti , Jums obligāti jākonsultējas ar veterinārārstu.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Attārpošana kucēnam

Laba diena! Vēlos noskaidrot kā ir ar attārpošanu kucēnam. Kucēnam ir 3mēneši. Paņemot neviens nebija informējis, ka man pašai ir jāiedod kāda tablete.. Esmu novērojusi, ka pēdējā laikā ik pa laikam ar dupsīti braucam pa grīdu, vai tas nozīmē, ka puncītī ir tārpi? Cik slikti tas ir, ja neesmu laicīgi iedevusi tableti? Kā man tagad rīkoties? Šis man ir pirmais kucēns, visu informāciju vēl tikai lēnām apgūstu..

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kucēnu līdz 6 mēnešu vecumam būtu vēlams attārpot 1 x mēnesī. Pēc tam - 2-3 x gadā. Tas, ka kucēns "Brauc uz dibena" varētu liecināt par parazītu klātbūtni vai arī iespējams, ka pārpildīti  perianālie dziedzeri. Ja tableti neesat iedevusi laicīgi, tas nekas, dodiet tagad. 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

sunim pumpa

Labdien! Savam sunim pamanīju cietu pumpu uz pakaļējām ķepām. Pumpa ir zirnīša lielumā, nesulo un sunim nav grūtības pārvietoties, kā arī ķepiņa nav pietūkusi. Vēlos zināt vai ir jāved pie speciālista?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, pagaidām pavērojiet, vai tā strauji nepalielinās izmērā, ja pumpa strauji aug un sāk traucēt, noteikti atrādiet suni veterinārārstam. 

suns palika agresīvs

Labdien! Man ir 1.5 mēnešus jauns vidēja auguma suns. Sajaukums ar divām sķirnēm, kas ir brīvdomātāji. Nesen tika sakosts , sakoda mazāka auguma suns. Pirmās dienas neko pret citiem neizrādija. Pirmstam tika lietota savādāka kakla siksniņa un pastaigas laikā izmaucās un sakoda citu liela auguma suni. Šobrīd pastaigas ir neiespējamas. Ejot pa savu teritoriju , klausa, nāk blakus neraujas. Pastaigā kur satiek suņus, rāda zobus, rūc, un neiespējami pēc tam ir nomierināt un turpināt normāli pastaigu. Kārumi pastaigas laikā vinam neitresē. Nav vēl kastrēts, jo pirmajā meklēšanās laikā nekļuva savādāks, tikai vairāk ostījas laukā. Mājas ir mazs kaķēns , ir prātīgs ar viņu, ja mēs ēdam, un kaķis ir piegājis tuvāk sķīvim rāda zobus uz viņu. Pirms kodiena atļāva kaķim pieet pie viņa kamēr ēd un pasmaržot arī viņa kārumiņu. Ir teritoniāls, kas pirms tam nebija. Jo pirmstam pie visiem gribēja draudzēties , bija daudz suņu draugi (pēc kodiena atzīst tikai 2 suņukus) , atnāca ciemos draudzene ar suni, palika nemierigs, rādīja zobus un rēja. Vai kastrācija mazinās agresiju, nekļūs vairs tik teritoriāls? Ir izgājis mazo apmācību suņu skoliņu, apsveru sarunu ar kinologu pastāstot situāciju, vai ir iespējams iziet suņu skoliņu.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Jums ir nepieciešamā kinologa palīdzība. Kinologs Jums paskaidros no kādam situācijam labāk izvairīties, kā nomierināt suni, kā būtu pareizi apmācīt suni, kādu tehniku kurā brīdī izmantot. 

Pieteikties var pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv

Suns zaudēja svaru

Собаке около 14 лет. Видно, что старушка... Питается по прежнему. Отсутствием аппетита не страдает. При этом сильно похудела.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uztaisiet sunim asins analīzes un iekšējo organu ultrasonogrāfiju. Tikai veterinārais ārsts pēc šiem izmeklējumiem varēs pateikt vai viss labi ar suni un viņa veselību.

Vai LKF izsniedz kucenu kartiņu vai uzreiz ciltsrakstus ,cik maksā ciltsraksti

Vai LKF izsniedz kucenu kartiņu vai uzreiz ciltsrakstus ,cik maksā ciltsraksti

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Lai nosakaidrot šo informāciju, Jums ir jāsazinās ar LKF. 

Kontakti

Elijas iela, 21, Riga LV 1050
+371 67614819, +371 67624930
lkf.org@inbox.lv
 http://www.dogs.lv/

Kucēnu skolas cena.

Vēlos uzzinās cenu kucēnu skolā? Mums ir tojpūdelis.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kucēnu skola ir grupas nodarbība. Cena ir 12 eur par 1 nodarbību. Kurss ir 6 nodarbības. Var arī iegādāties abonementu, kurš maksā 48 eur un ir paredzēts 5 nodarbībām.