Atpakaļ

Bordo dogs (Dogue de Bordeaux)

Tas ir ļoti lojāls, pacietīgs un padevīgs ģimenei, kurā dzīvo. Pret svešiniekiem tas ir nežēlīgs un konfrontējošs, un šīs īpašības viņu padara par lielisku apsardzē. Šī šķirne var būt ļoti agresīva pret citiem suņiem, tādēļ vēlams to socializēt jau no kucēnu vecuma.

Šķirnes raksturojums

Bordo dogs, reizēm vēl dēvēts par franču mastifu un Bordo Buldogu, ir īss, plecīgs mastifs ar milzīgu, krunkotu, platu galvu. Galvas lielumam bijusi liela nozīme šķirnes radīšanas procesā. Top līniju izstāžu suņiem galvas perimetrs sasniedz pat 68-75 cm. Žokļi ir īsi un spēcīgi. Bordo dogiem obligāta ir sarkana vai melna sejas maska, apmatojuma krāsa, kas atšķiras no pārējā kažoka, tai jābūt ap muti, ieskaitot lūpas, degunu un acīm. Nāsis ir plaši pavērtas. Purna garumam jābūt vismaz 1/3 no kopējā galvas garuma. Biezās augšlūpas nokarājas pāri apakšžoklim. Kakla āda ir vaļīga formējot biezu apkakli ap kaklu. Kopumā visa suņa āda ir samērā bieza. Ausis ir palielas, nokarājas uz leju.  Ķermenis ir īss, ar taisnu muguru un apaļiem gurniem. Priekškājām jābūt spēcīgām un taisnām. Taisnā aste pamatnē ir resna, uz galu kļūstot šaurāka, tai nevajadzētu sniegties pāri paceles stiegrai. Īsais, mīkstais apmatojums krāsojas no sarkana līdz mahagonijas tonim, ar sarkanu vai melnu masku uz purna. Balta krāsa ir pieļaujama tikai uz krūtīm un pirkstu galiem, jebkurā citā vietā uz ķermeņa tā uzskatāma par defektu.

Temperaments

Audzētājiem laika gaitā izdevies mazināt suņa pirmatnēji radīto nežēlīgo dabu, šobrīd suņiem ir mierīgs un nosvērts raksturs. Tas ir ļoti lojāls, pacietīgs un padevīgs ģimenei, kurā dzīvo. Pret svešiniekiem tas ir nežēlīgs un konfrontējošs, un šīs īpašības viņu padara par lielisku apsardzē. Šī šķirne var būt ļoti agresīva pret citiem suņiem, tādēļ vēlams to socializēt jau no kucēnu vecuma. Bordo dogi rūc un krāc, suņi nav iecietīgi pret citiem sava dzimuma suņiem. Neskatoties uz savu draudīgo ārieni, Bordo Dogi lieliski saprotas ar bērniem un citiem ģimenes locekļiem, tomēr šis iespaidīgais smagais suns nav piemērotas nepieredzējušam suņa īpašniekam.

Augstums (skaustā): 58-75 cm
Svars: 54,4 - 65,2 kg

Veselības problēmas: Bordo dogs nav šķirne, kuru būs viegli izaudzēt. Metieni ir samērā daudzskaitlīgi un kuces praktiski vienmēr pašas spēj piedzemdēt. Audzētājiem jābūt ļoti modriem un pastāvīgi jāuzmana, lai kāds kucēns neaiziet bojā. Kuces var spēcīgi aizsargāt savus kucēnus.

Turēšanas apstākļi: šķirne ir piemērota dzīvošanai dzīvoklī, ja tai nodrošina regulāras pastaigas, savukārt vasarā ir ieteicama peldēšana. Tie ir samērā neaktīvi suņi un tiem nav nepieciešamības nepārtraukti atrasties kustībā.

Treniņi: vajadzīga plaša treniņu programma.

Dzīves ilgums: 10-12 gadi

Kopšana: ļoti vienkārša. Šķirnei apmatojums izkrīt ļoti maz visa gada garumā.

Šķirnes vēsture

Par Bordo doga rašanās vēsturi ir izteiktas vairākas hipotēzes. Tas var būt cēlies no grieķu un romāņu molosiem, no mastifiem, ko Alanu dinastija ieveda Eiropā, no Akvitānijas suņiem vai no spāņu Burgosas suņiem. Laika gaitā šie suņi tika izmantoti ļoti dažādiem mērķiem. Šķirne kalpojusi kā militārie suņi kara laikā, kā ganāmpulka apsargi, piedalījusies suņu gladiatoru cīņās, kur tikusi rīdīta uz buļļiem, lāčiem un citiem suņiem. Viduslaiku beigās Bordo dogus izmantoja kā ganāmpulka dzinējus un personīgos miesassargus. Franču revolūcijas laikā tika nogalināti daudzi suņi, kuri metās aizstāvēt savus dižciltīgos saimniekus, par laimi bija ieinteresētas personas, kuru centieni saglabāt šķirni vainagojušies panākumiem. Šķirni atjaunoja un izglāba no iznīkšanas Raymond Triquet un viņa Franču Bordo dogu klubs. Šķirne šobrīd ir pilnībā nostabilizējusies Francijā un ieguvusi popularitāti visā pasaulē.

Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi:  www.dogbreedinfo.com,  http://caninebreeds.bulldoginformation.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.