Atpakaļ

Baltais Šveices aitu suns (White Swiss Shepherd Dog)

Baltais Šveices aitu suns (BŠA) izskata ziņa ir identisks Vācu aitu sunim, atšķirīga ir tikai apmatojuma krāsa. Tam var būt īss, vidēji garš vai garš apmatojums. Garspalvainajam tipam nav pavilnas slāņa. Krāsa vienmēr ir balta.

Šķirnes apraksts

Baltais Šveices aitu suns (BŠA) izskata ziņa ir identisks Vācu aitu sunim, atšķirīga ir tikai apmatojuma krāsa. Tam var būt īss, vidēji garš vai garš apmatojums. Garspalvainajam tipam nav pavilnas slāņa. Krāsa vienmēr ir balta.

Temperaments - Baltais Šveices aitu suns ir draudzīgs, vērīgs un lojāls. Tas vienmēr vajadzības gadījumā aizstāvēs savu ģimeni. Suns var būt atturīgs vai pat aizdomīgs attiecībās ar svešiniekiem, bet tas nekad nebūs bez iemesla agresīvs. BŠA temperaments ir maigāks nekā tipiskam Vācu aitu sunim. Suņi ir ļoti  enerģiski darbā un tiem patīk būt sava saimnieka tuvumā. Tie ir izteikti inteliģenti un šos suņus apmācīt ir ļoti viegli, apmācības norit ātri. Daži BŠA mēdz būt pārlieku jūtīgi, pat bikli. Visbiežāk suns ir ļoti paklausīgs un rupjas apmācības metodes viņam nav vajadzīgas. Šajā ziņā tie ļoti atšķiras no daudzām Vācu aitu suņiem.

Ir ļoti svarīgi, lai jaunie suņi tiktu pietiekoši socializēti un tiem būtu daudz pozitīvu sastapšanos ar daudziem dažādiem dzīvniekiem, cilvēkiem, lietām un situācijām, kas palīdzēs  izaudzināt labi psiholoģiski līdzsvarotu dzīvnieku. Šiem suņiem parasti ir labas attiecības ar citiem suņiem un bērniem. Tie ļoti labi sadzīvo arī ar kaķiem, ja ir bijuši to sabiedrībā jau kopš kucēnu vecuma. BŠA mēdz būt ļoti trokšņaini, ir zināms, ka daži no tiem „sarunājas” ar blakus dzīvokļa suņiem. Suņi spēj radīt plašu skaņu diapazonu un viņiem ļoti patīk izmantot savu balsi.

Augstums (skaustā): suņi 60 – 65 cm, kuces 55 – 60 cm.

Svars: 35 – 40 kg.

Veselības problēmas

Dažas no slimībām, kuras ir sastopamas šai šķirnei, ir gūžas un locītavu displāzija, sliktas absorbēšanas sindroms, deģeneratīvas locītavu slimības (ieskaitot osteohondrītu), megaezofagus, pannus un citas acu slimību formas (reti sastopamas), kuņģa uzpūšanās, alerģijas (pret pārtiku, blusām vai inhalācijas alerģija), citas ādas vai apmatojums problēmas, iedzimts zobu trūkums. Dažām BŠA ģenealoģiskajām līnijām ir problēmas ar tādu slimību kā Lupus un/vai citām imunitātes slimībām. Šobrīd imunitātes problēmas šai šķirnei ir ļoti reti sastopamas.

Dzīves apstākļi - BŠA labi dzīvos dzīvoklī, ja tiem būs pietiekami daudz vingrinājumu ārpus telpām. Iekštelpās tie ir salīdzinoši neaktīvi un vislabāk jūtas lielā, plašā piemājas sētā.

Treniņi

Regulāra fiziska slodze šai šķirnei ir ļoti svarīga. Tā kā BŠA ir ļoti inteliģenti centieties ievietot šajās nodarbībās dažādas variācijas, lai sunim nepaliktu garlaicīgi. Lielākajai daļai aitu suņu patīk spēlēt futbolu un citas spēles. Desmit līdz piecpadsmit minūtes ilga lēcienu izdarīšana gluži labi nogurdinās jūsu suni, kā arī sniegs tam kādu mērķtiecības sajūtu. Vai nu tas dzenas pakaļ bumbai vai kādam citam priekšmetam, atrodas paklausības treniņā, piedalās aizturēšanas grupā vai arī vienkārši dodas pastaigāties, nodarbībām jābūt mērķtiecīgām un regulārām.

Dzīves ilgums: ~ 12  gadi.

Kopšana - Balto aitu suni ir viegli kopt. Kad suns met spalvu, tad tas ir jāizķemmē un jāsukā katru dienu, citā laika posmā ir jāķemmē apmēram reizi nedēļā. Regulāri jāpārbauda ausis, vai tajās nav sakrājies sērs un netīrumi. Nagi jāapgriež īsi. Šīs šķirnes suņi maina savu apmatojumu 2 reizes gadā- pavasarī un rudenī.

Šķirnes vēsture

Šķirne ir cēlusies ASV, Kanādā un Eiropā no vācu aitu suņiem. Baltais Šveices Aitu suns nav ticis krustots ar kādu citu suņu šķirni kopš tā ievešanas Ziemeļamerikā. Gēns, kurš kontrolē balto krāsu, ir dabisks komponents Vācu aitu suņa kopējā krāsu ģenētikas materiālā, un, šķirne netika krustota ne ar vienu citu šķirni.


Avots: Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi:  www.dogbreedinfo.com

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.