Atpakaļ

KUCĒNU SKOLA - pirmie soļi suņa apmācībā

Aicinām Jūs kopā ar savu kucēnu apmeklēt KUCĒNU SKOLU!
Parūpējaties par to, lai Jūsu kucēns izaugtu par drošu un laimīgu suni!


 

Aicinām Jūs kopā ar savu kucēnu apmeklēt KUCĒNU SKOLU!

Parūpējaties par to, lai Jūsu kucēns izaugtu par drošu un laimīgu suni!

 

Kucēnu skola paredzēta kucēniem vecumā no 3,5 līdz 6 mēnešiem (pēc pēdējās kompleksās vakcinācijas jāpaiet vismaz 10 dienām un tad var doties mācīties).

Kucēnu skolā apvienota gan socializācija, gan pirmo iemaņu apgūšana kucēnam un viņa saimniekam. Nodarbības veidotas tā, lai kucēni iemācītos draudzīgi komunicēt savā starpā un iepazītos ar citiem dažāda auguma, rakstura kucēniem, kā arī satiktu dažādus cilvēkus. Īpaši noderīga šāda apmācība ir suņiem, kuri dzīvo pilsētā un, kuriem ikdienā nāksies sastapt daudz dažādus suņus un cilvēkus, kā arī suņiem, kuri piedalīsies izstādēs (viņiem ir ļoti svarīgi jau laicīgi pierast pie citiem suņiem un cilvēkiem).

Nodarbībās tiks apgūtas pirmās iemaņas un saņemti ieteikumi apmācībai. Katra nodarbība ir veltīta kādai konkrētai tēmai, piemēram, tiks apgūta piesaukšanas komanda vai tiks iemācīts kā kucēnam draudzīgā veidā “paskaidrot” komandu – “Nedrīkst!”. Katru reizi saņemsiet sev kādu noderīgu padomu! Tiks uzdoti arī mājasdarbi, kurus pildot spersiet pirmos soļus suņu apmācībā.

 

Kucēnu skola sastāv no sešām nodarbībām un katra no tām veltīta kādai no sekojošajām tēmām:

1. Pirmās pamatkomandas – “Sēdi!”, “Guli!”, “Stāvi!”;

2. Pamatiemaņas, lai iemācītu sunim iet blakus saimniekam;

3. Piesaukšana. Biežākas kļūdas, ko pieļauj saimnieks;

4. Komandas – “Gaidi!”, “Brīvs!”. Spēles ar rotaļlietām. Kā pareizi nomierināt kucēnu;

5. Komandas – “Nedrīkst!” un “Lūdzu!” (atļaujošais signāls);

6. Kucēna ķermeņa apskate un higiēna.

Ja gadīsies kādu nodarbību izlaist, droši varat turpināt nākt uz pārējām. Jaunie dalībnieki var pievienoties jebkurā nodarbībā.

Nodarbības pirmajās 10-15 minūtes jaunajiem dalībniekiem treneris pastāsta dažādas svarīgas nianses, ko jāņem vērā komunikācijā ar savu kucēnu. Piemēram, kā pareizi vest kucēnu pie pavadas, lai viņš pavadu nevelk. Tikmēr pārējie dalībnieki iepazīstas un iemēģina laukumā izliktos šķēršļus (tuneļus, barjeras, dažādus interesantus priekšmetus u.tml.), kā arī komunicē ar citiem suņiem un viņu saimniekiem. Pēc tam 20-25 minūtes nodarbība tiek veltīta kādai konkrētai tēmai un vēlāk, ja ir laiks, kucēni brīvi bez pavadām tiek palaisti komunicēt savā starpā (ievērojot kucēnu svara kategorijas).

Kinoloģe Jūlija Siņicina: “Mani no sirds sajūsmina un sniedz patiesu gandarījumu iespēja redzēt, kā Kucēnu skolas laikā mainās nedrošie kucēni. Viņi sāk saprast, ka pasaule ir interesanta, iepazīstas ar citiem kucēniem un atklāj, ka tie patiesībā ir draudzīgi un no tiem nav jābaidās. Kucēni iemācās iesaistīties rotaļās - gan ar citiem kucēniem, gan ar savu saimnieku. Liels prieks par kucēnu saimniekiem, kuri ikdienā velta laiku un nodarbojas ar savu četrkājaino draugu, jo tieši ikdienas kontakts, apmācība un pareizi veltīts laiks ir pamatbāze, lai turpmākajā dzīvē saimnieks ar savu suni veidotu lielisku komandu, kur valda sapratne un abpusēja uzticība!”.

 

Ieteikumi Kucēnu skolas apmeklētājiem:

• NEBAROT kucēnu pirms nodarbības! Pēdējā barošanas reize ir pa dienu, var dot arī tikai pusporciju. Pirmkārt, kucēnam negadīsies “čupiņu” avārijas ( ja gadās, tas nav nekas, telpās ir pieejami līdzekļi, lai uzkoptu) un otrkārt, ja kucēns būs paēdis viņam neinteresēs līdzi paņemti našķi apbalvošanai, bet vairāk interesēs viss kas notiek apkārt un būs grūti noturēt viņa uzmanību.

• Līdzi ņemt našķus, ko kucēnam ir viegli apēst uzreiz (mazos gabaliņos) un nedrūp (neder suņu cepumi vai vārīta vista). Lūdzu sagatavot kārumu somiņu vai kabatu no kuras ērti var paņemt našķus. LŪDZU NEŅEMT polietilēna maisiņus, no kuriem būs “jāmakšķerē” našķi. Ļoti neērti!

• Līdzi jābūt PARASTAI PAVADAI (apmēram 2,5-3 metri). IZVELKAMĀS PAVADAS (FLEKŠI) NEDER – jo nav ērti, ir aizņemta roka un galvenais - šāda pavada ir tieva kā stieple un var savainot kādu citu kucēnu, gadījumā, ja kucēni sāk spēlēties un pavadas sapiņķerējas.

• Var paņemt līdzi savu ūdens bļodiņu, lai kucēns varētu padzerties, kad tas vēlas.

• Var paņemt līdzi kucēna iemīļoto rotaļlietu. Viena no nodarbības tēmām ir veltīta tam, kā pareizi spēlēties ar kucēnu un iemācīt kucēnam pēc saimnieka komandas atdot mantiņu.

 

Lai pieteiktos Kucēnu skolai DINO ZOO ARĒNĀ, aicinām zvanīt pa tālr. 29390650 vai rakstīt uz e-pastu arena@dinozoo.lv.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Alerģija

Labdien, franču buldogam ir parādījušies sarkani pleķi , pumpas uz vēdera , vairāk padusēs. Arī tādi kā bumbulīši , vietām kreveles . Asaro acis , saprotu,ka tas ir no barības , kādu barību lietot? Kā barot ? Kucēns 5 mēneši

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Kucēns ir jāatrāda veterinārārstam-dermatologam. Tikai pēc dzīvnieka apskates var nozīmēt attiecīgu ārstēšanu un diētu. 

"Dino Zoo" klīnikā pieņem dermatologs, pie kura var pierakstīties, zvanot pa tālr. 67327923.

Urinācijas problēmas

Man ir franču buldoga meitenīte, pēc pāris dienām būs viens gads. Sāka raksties problēma viņa sāka čurāt manā gūltā, bet vecākiem nečurā. Ko mums darīt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!


Iemesli čurāšanai gultā var būt dažādi. Tie var būt gan saistīti ar uzvedību, kā piemēram, tādējādi suns iezīmē teritoriju un parāda, ka ir svarīgs. Tāpat arī čurāšana gultā var parādīties stresa situācijās. Piemēram, suns ļoti pārdzīvo to, ka saimnieks ir prom, un sāk nokārtoties neadekvātās vietās.  Tādos gadījumos kā viens no risinājumiem būtu neatstāt suni tajā istabā, kur ir gulta, kurā viņš nokārtojas. Saimnieku prombūtnes laikā, lai sunim būtu vieglāk pārdzīvot šķiršanos, viņam var atstāt speciālu rotaļlietu, pildītu ar kārumiem. Tādā veidā suns būs aizņemts un viņam būs interesantāk pavadīt laiku, kamēr viņš ir viens pats mājās.

Svarīgi atcerieties, ka suns nekad neko nedara, lai atriebtos.

Iemesli čurāšanai neadekvātās vietās var būt saistīti arī ar dzīvnieka urīnceļu veselību, jo tādā veidā dzīvnieks signalizē, ka kaut kas nav kārtībā. Lai izslēgtu urīnceļu veselības problēmas, ieteicama ultrasonogrāfija urīnceļiem veterinārajā klīnikā. 

Kucēna iegāde

Labdien. Vēlētos noskaidrot vai šobrīd ir kādas audzētavas, kur var iegādāties franču buldoga kucēnus? Ir tik daudz pieejami sludinājumi ar kucēniem. Kā varētu zināt un pēc kā jāskatās, kam jābūt kucēniem pirms pirkšanas?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Lai Jūs iegādātos veselīgu, vakcinētu kucēnu un ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem, pirms iegādes jāiepazīstas ar mājas (istabas) dzīvnieku pārdošanas, reģistrācijas un labturības noteikumiem. Tos var ērti pārskatīt šeit - https://latvija.lv/DzivesSituacijas/Maja-un-vide/Majdzivnieki_viss_par-viniem.

Informācija par  reģistrētajām šķirnes dzīvnieku audzētāju organizācijām atrodama lauksaimniecības datu centra tīmekļa vietnē - https://www.ldc.gov.lv/lv/majdzivnieku-organizacijas-un-audzetavas.

Veidojumi uz sāniem

Labdien, gribēju jums jautāt,man ir kucite viņai ir 12 gadi,jau kādu laiku viņai ir uzmetušies tādi bumbuļi,veidojumi abos sānos un vēl maziņš bumbulis uz purniņa ,nezinu kas tas varētu būt,ēd viņa ļoti labi,jūtas veselīgi,dzemdējusi nav,ko tādā situācijā darīt,jo tomēr viņa jau ir gados

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Sunīte būtu jāatrāda veterinārārstam-ķirurgam, lai apskatītu un novērtētu radušos veidojumus. Bez dzīvnieka apskates nav iespējams pateikt, kāda rakstura ir šie veidojumi. Ja uztraukumam nebūs pamata, tad tik cienījamā vecumā dzīvnieka profilaktiska apskate pie veterinārārsta jebkurā gadījumā būs lietderīga. 

Attārpošana

Cik ilgā laikā iedarbojas prettārpu tablete sunim?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Attārpošanas tablete savu iedarbību sāk, nokļūstot dzīvnieka zarnu traktā. 

Sunes grūsnība

Sveiki! Manai kucītei gandrīz 2 gadi un viņa saķērās 2 ar suņu puiku un tētis saka ka noteikti būs bērni tas notika apmēram pirms 3 nedēļām un man par to ir daži jautājumi pupiņi ir bišķīt lielāki bet es nezinu vai tā ir grūtniecība. 1. Cik ilga ir suņa grūtniecība? 2. Kā var zināt ka viņa ir tiešām grūsna? 3. Kā palīdzēt viņai? 4. Kā var atdzīvināt kucēnus ja viņi piedzimst nedzīvi? PS kucīte ir takšu jauktene un puisīts taksis bet pie vetārsta šobrīt nesanāk aizbraukt bet nākammēnes ir doma aizbraukt bet pagaidām es jums lūdzu padomu. Ar cieņu Beāte!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ne visās meklēšanās fāzes dienās sune var palikt grūsna. Ja nav notikusi apaugļošanās, tad 4-12 nedēļu laikā pēc meklēšanās var iestāties viltus grusnība, kad kucītes uzvedībā un ķermenī var novērot grūsnībai līdzīgas pazīmes, tostarp palielinātus piena dziedzerus. Tāpēc sunīte ir jāatrāda veterinārārstam.

Tomēr,ja pārošanās bijusi sekmīga un kucīte ir apaugļota, suņa saimnieki sākumā var nenovērot grūsnības pazīmes, jo daļa suņu tās neizrāda. Savukārt, ir kucītes, kurām var novērot apetītes zudumu, dažām novērojama arī vemšana. Un viņas var kļūt izvēlīgākas ēdienā. Pēc 20-30 grūsnības dienām var ievērot fiziskas izmaiņas kucītes ķermenī - viņai palielināsies vēdera apjoms un pakāpeniski palielināsies arī piena dziedzeri. Arī savā uzvedībā un gaitās viņa var kļūt mierīgāka. Sunes grūsnība parasti ilgst 60 - 65 dienas.

Precīzai grūsnības noteikšanai izmanto ultrasonogrāfiju, ko var veikt sākot ar 26. grūsnības dienu, un rentgenoloģisko izmeklēšanu, ko var veikt sākot ar 45. dienu.

Par sunīti rūpējaties, lai viņai ir ērti. Neatsakaties no ierastajām fiziskajām aktivitātām, pastaigām, taču suni nedrīkst arī pārslogot. Sunīte jābaro ar uzturvielu ziņā pilnvērtīgu barību. Grūsnības otrajā pusē ierasto sauso barību vajadzētu nomainīt pret grūsnām kucēm un kucēniem speciāli izstrādāto barību. Te gan jāvērtē, vai sunei jau nav liekais svars. Grūsni suņi jābaro pareizi un atbilstoši viņu kondīcijai, ko vislabāk ir izrunāt klātienē, kad ārsts var dzīvnieku apskatīt, kā arī klātienē var izrunāt ar dzemdību gaitu saistītos jautājumus.

Izsitumi sunim

Sveiki, man tāds jautājums. Jorkšīras terjers, 9 gadiņi, meitene, vēderu zonā parādījās maziņas tādas dzeltenīgas pumpiņas, četras, uz kājiņas un pie pupiņiem. No kā tas varētu būt? Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Lai varētu pateikt, kas ir šie izsitumi un no kā tie varēja rasties, suni ir jāatrāda veterinārārstam, vēlams, dermatologam. 

 

Suns sācis dzert vairāk ūdeni

Suns(meitene) 4.gadi,pamainīju sauso barību. Barību miksēju,dodu gan sauso līdz 50gr.,gan vārītu gaļu (liellops,tītars).Kā sāku dot Neutered adult (Royal canin) tā sāka dzert 2× vairāk.Parasti dzēra līd 300 ml tagad līdz 700ml. Vēdera izeja normāla,čurā biežāk. Vai man būtu jāuztraucas vai jāpavēro vēl nedēļa? Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja sākāt suni barot tikai ar sauso barību, suns var sākt dzert vairāk ūdeni. Taču, ja izbarotais sausās barības apjoms nav mainīts, suni būtu ieteicams atrādīt veterinārārstam, lai noskaidrotu pastiprināto slāpju cēloni.

Ko darīt ja suns lec virsū?

Labdien! Ko darīt ja suns lec virsū, kož un neko nevar izdarīt. Vai ir jāved pie kinologa? Kāda ir treniņa cena Dīno pasaules arēnā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja Jūs negribat lai šī darbība atkārtojas, tad regulāri un secīgi būs jāstrādā lai suns to nedara. :) 

Ar šo jautājumu rekomendējam apmeklēt individuālo nodarbību. Cena ir 25 Eur. Ar Dino Zoo klienta karti būs atlaide 10%.

Pieteikties uz nodarbību var pa telefonu 29390650.

 

No kura vecuma var griezties frizētavā?

Labdien, no kura vecuma var griezties pie jums, pašlaik mans punduršpics ir 3 mēnešus vecs. Neesmu viņu mazgajusi, jo viņš neļauj izkemmet sevi un ļoti baidās no fena. Paldies.

Atbild Grūminga speciālists,

Atbilde

Labdien!

Pie mums var nākt kād būs veiktas visas potes sunītim :) Jo ātrāk sāksiet pieradināt suni pie mazgāšanas procedūram, nagu griešanas un tt., jo vieglāk sunītim būs pierast pie visa.

Pieteikties uz viziti var pa telefonu 29390650