Atpakaļ

KUCĒNU SKOLA - pirmie soļi suņa apmācībā

Aicinām Jūs kopā ar savu kucēnu apmeklēt KUCĒNU SKOLU!
Parūpējaties par to, lai Jūsu kucēns izaugtu par drošu un laimīgu suni!


 

Aicinām Jūs kopā ar savu kucēnu apmeklēt KUCĒNU SKOLU!

Parūpējaties par to, lai Jūsu kucēns izaugtu par drošu un laimīgu suni!

 

Kucēnu skola paredzēta kucēniem vecumā no 3,5 līdz 6 mēnešiem (pēc pēdējās kompleksās vakcinācijas jāpaiet vismaz 10 dienām un tad var doties mācīties).

Kucēnu skolā apvienota gan socializācija, gan pirmo iemaņu apgūšana kucēnam un viņa saimniekam. Nodarbības veidotas tā, lai kucēni iemācītos draudzīgi komunicēt savā starpā un iepazītos ar citiem dažāda auguma, rakstura kucēniem, kā arī satiktu dažādus cilvēkus. Īpaši noderīga šāda apmācība ir suņiem, kuri dzīvo pilsētā un, kuriem ikdienā nāksies sastapt daudz dažādus suņus un cilvēkus, kā arī suņiem, kuri piedalīsies izstādēs (viņiem ir ļoti svarīgi jau laicīgi pierast pie citiem suņiem un cilvēkiem).

Nodarbībās tiks apgūtas pirmās iemaņas un saņemti ieteikumi apmācībai. Katra nodarbība ir veltīta kādai konkrētai tēmai, piemēram, tiks apgūta piesaukšanas komanda vai tiks iemācīts kā kucēnam draudzīgā veidā “paskaidrot” komandu – “Nedrīkst!”. Katru reizi saņemsiet sev kādu noderīgu padomu! Tiks uzdoti arī mājasdarbi, kurus pildot spersiet pirmos soļus suņu apmācībā.

 

Kucēnu skola sastāv no sešām nodarbībām un katra no tām veltīta kādai no sekojošajām tēmām:

1. Pirmās pamatkomandas – “Sēdi!”, “Guli!”, “Stāvi!”;

2. Pamatiemaņas, lai iemācītu sunim iet blakus saimniekam;

3. Piesaukšana. Biežākas kļūdas, ko pieļauj saimnieks;

4. Komandas – “Gaidi!”, “Brīvs!”. Spēles ar rotaļlietām. Kā pareizi nomierināt kucēnu;

5. Komandas – “Nedrīkst!” un “Lūdzu!” (atļaujošais signāls);

6. Kucēna ķermeņa apskate un higiēna.

Ja gadīsies kādu nodarbību izlaist, droši varat turpināt nākt uz pārējām. Jaunie dalībnieki var pievienoties jebkurā nodarbībā.

Nodarbības pirmajās 10-15 minūtes jaunajiem dalībniekiem treneris pastāsta dažādas svarīgas nianses, ko jāņem vērā komunikācijā ar savu kucēnu. Piemēram, kā pareizi vest kucēnu pie pavadas, lai viņš pavadu nevelk. Tikmēr pārējie dalībnieki iepazīstas un iemēģina laukumā izliktos šķēršļus (tuneļus, barjeras, dažādus interesantus priekšmetus u.tml.), kā arī komunicē ar citiem suņiem un viņu saimniekiem. Pēc tam 20-25 minūtes nodarbība tiek veltīta kādai konkrētai tēmai un vēlāk, ja ir laiks, kucēni brīvi bez pavadām tiek palaisti komunicēt savā starpā (ievērojot kucēnu svara kategorijas).

Kinoloģe Jūlija Siņicina: “Mani no sirds sajūsmina un sniedz patiesu gandarījumu iespēja redzēt, kā Kucēnu skolas laikā mainās nedrošie kucēni. Viņi sāk saprast, ka pasaule ir interesanta, iepazīstas ar citiem kucēniem un atklāj, ka tie patiesībā ir draudzīgi un no tiem nav jābaidās. Kucēni iemācās iesaistīties rotaļās - gan ar citiem kucēniem, gan ar savu saimnieku. Liels prieks par kucēnu saimniekiem, kuri ikdienā velta laiku un nodarbojas ar savu četrkājaino draugu, jo tieši ikdienas kontakts, apmācība un pareizi veltīts laiks ir pamatbāze, lai turpmākajā dzīvē saimnieks ar savu suni veidotu lielisku komandu, kur valda sapratne un abpusēja uzticība!”.

 

Ieteikumi Kucēnu skolas apmeklētājiem:

• NEBAROT kucēnu pirms nodarbības! Pēdējā barošanas reize ir pa dienu, var dot arī tikai pusporciju. Pirmkārt, kucēnam negadīsies “čupiņu” avārijas ( ja gadās, tas nav nekas, telpās ir pieejami līdzekļi, lai uzkoptu) un otrkārt, ja kucēns būs paēdis viņam neinteresēs līdzi paņemti našķi apbalvošanai, bet vairāk interesēs viss kas notiek apkārt un būs grūti noturēt viņa uzmanību.

• Līdzi ņemt našķus, ko kucēnam ir viegli apēst uzreiz (mazos gabaliņos) un nedrūp (neder suņu cepumi vai vārīta vista). Lūdzu sagatavot kārumu somiņu vai kabatu no kuras ērti var paņemt našķus. LŪDZU NEŅEMT polietilēna maisiņus, no kuriem būs “jāmakšķerē” našķi. Ļoti neērti!

• Līdzi jābūt PARASTAI PAVADAI (apmēram 2,5-3 metri). IZVELKAMĀS PAVADAS (FLEKŠI) NEDER – jo nav ērti, ir aizņemta roka un galvenais - šāda pavada ir tieva kā stieple un var savainot kādu citu kucēnu, gadījumā, ja kucēni sāk spēlēties un pavadas sapiņķerējas.

• Var paņemt līdzi savu ūdens bļodiņu, lai kucēns varētu padzerties, kad tas vēlas.

• Var paņemt līdzi kucēna iemīļoto rotaļlietu. Viena no nodarbības tēmām ir veltīta tam, kā pareizi spēlēties ar kucēnu un iemācīt kucēnam pēc saimnieka komandas atdot mantiņu.

 

Lai pieteiktos Kucēnu skolai DINO ZOO ARĒNĀ, aicinām zvanīt pa tālr. 29390650 vai rakstīt uz e-pastu arena@dinozoo.lv.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.