Atpakaļ

Kad ģimenē ienāk kucēns

Pirms jauna mājdzīvnieka iegādes vai adopcijas ir svarīgi noskaidrot visus interesējošos jautājumus par tā kopšanu un audzināšanu. Būtiskāko informāciju par sagatavošanos kucēna ienākšanai ģimenē, skaidro Dino Zoo Suņu skolas vadītāja, kinoloģe Tatjana Bodricka.   

Pirms jauna mājdzīvnieka iegādes vai adopcijas ir svarīgi noskaidrot visus interesējošos jautājumus par tā kopšanu un audzināšanu. Būtiskāko informāciju par sagatavošanos kucēna ienākšanai ģimenē, ko jāņem vērā vēl pirms mīlulis nokļuvis jaunajās mājās, skaidro Dino Zoo Suņu skolas vadītāja, kinoloģe Tatjana Bodricka.

 

Kucēna kopšanas ABC

“Suns ir vienīgā būtne uz pasaules, kas tevi mīl vairāk nekā tu pats sevi.”

/Džošs Bilings/ 

Ja lemts par labu kucēna iegādei vai adopcijai, ir ļoti svarīgi izvērtēt esošo situāciju ģimenē. Rūpīgi jāapsver gatavība mainīt dzīvesveidu, kā arī finansiālā situācija, jo dzīvnieks prasīs ne tikai uzmanību un laiku, ko tam jāvelta, bet arī līdzekļus tā barošanai, kopšanai un, nepieciešamības gadījumā, arī ārstēšanai.

“Ja daudz laika pavadāt darbā un bieži dodaties komandējumos, no domas par suņa iegādi labāk atteikties. Suns, paliekot viens pats mājās uz ilgu laiku, jutīsies ļoti slikti un aiz skumjām un garlaicības var sākt postīt mājokli. Tāpat ļoti svarīgs faktors ir arī mājinieku iespējamā alerģija pret dzīvnieku spalvām – arī šai gadījumā mājdzīvnieka iegāde nav ieteicama. Var apsvērt domu par kaila dzīvnieka iegādi, kuram nav spalvas. Noteikti pirms tam ir jāaizbrauc uz audzētavu, lai pārliecinātos ka tiešām nav alerģija. ” skaidro Tatjana Bodricka.

Ja visi iepriekš minētie jautājumi ir rūpīgi apsvērti un dzīvnieku tomēr nolemts iegādāties vai adoptēt, tad ieteicams to izvēlēties atbilstoši saimnieka un pārējo mājinieku dzīvesveidam. “Ja cilvēks ir aktīvs un regulāri dodas pārgājienos vai, piemēram, garās pastaigās pa mežu, tad ieteicams izvēlēties aktīvu un izturīgu suni. Savukārt senioriem piemērotāks būs neliels un mierīgs suns. Ģimenēm ar bērniem iesaku izvēlēties vidēja izmēra suni, jo mazi bērni augumā nelielus sunīšus bieži vien neuztver nopietni, kā rezultātā dzīvnieki var gūt traumas. Tāpat ir svarīgi paturēt prātā, ka suni un bērnu nekad nedrīkst atstāt divatā bez pieaugušā klātbūtnes,” uzsver Tatjana.

Nereti cilvēki vēlas konkrētas šķirnes suni tā izskata dēļ, tomēr ir svarīgi pievērst uzmanību ne tikai vizuālajām kvalitātēm, bet arī suņa rakstura īpatnībām un temperamentam. Piemēram, ja aktīvs un izturīgs dzīvnieks, kuram ir nepieciešama gan regulāra fiziskā, gan mentālā slodze, būs spiests daudz laika pavadīt mājā vai dzīvoklī, tas var rezultēties ar mājokļa izdemolēšanu, sunim tā liekot lietā savu neiztērēto enerģiju.

Tiesa, izvēloties konkrētas šķirnes suni, ir iespējams prognozēt, kāds tas būs, kas, savukārt, ļaus sagatavoties tam, ko no dzīvnieka var sagaidīt.  Protams, katrs suns ir individuāls, tomēr lielākoties katrai šķirnei ir daudz kopīgu īpatnību. Šai gadījumā gan jāatceras, ka suņa raksturu un uzvedību ietekmē ne tikai iedzimtība, bet arī audzināšana.

 

Pirkt vai adoptēt?

Ja plānots iegādāties šķirnes suni, ir ļoti svarīgi izvēlēties godprātīgu audzētāju, kurš palīdzēs izvēlēties kucēnu, kā arī konsultēs jautājumos par suņa audzēšanu un audzināšanu. Tāpat jauno mīluli var adoptēt arī no patversmes, tā izdarot labu darbu un izglābjot bez mājām palikušo dzīvnieku. Šim solim gan jāgatavojas ļoti atbildīgi. Jāsaprot, ka ir ļoti grūti prognozēt, kāds šis dzīvnieks izrādīsies – piemēram, kāds būs viņa raksturs un kā viņš izskatīsies, kad izaugs, ja tiks izvēlēts kucēns.

 

Nepieciešamie piederumi

“Pirms kucēna pārvešanas mājās ir pienācīgi jāsagatavojas tā ienākšanai jaunajā ģimenē. Jau savlaicīgi jāsagādā viss, kas sunim būs nepieciešams, un tikai pēc tam var doties tam pakaļ,” atgādina Tatjana, norādot dzīvnieka kopšanai nepieciešamos piederumus.

Sunim būs vajadzīgas divas bļodiņas – ēdienam un ūdenim. Veikalu plauktos ir pieejams ļoti plašs to sortiments. Bļodiņas ir izgatavotas no dažādiem materiāliem, papildinātas ar speciālu turētāju, gumijas pamatni, pat barības sildītāju utt. Tāpat tās ir pieejamas visdažādākajos izmēros, tomēr labāk uzreiz izvēlēties tāda izmēra bļodiņu, kas būs piemērota arī pieaugušam sunim, lai to nenāktos vairākas reizes  mainīt. Savukārt materiāla ziņā labākais variants ir nerūsējošs metāls vai keramika, un, lai bļodiņa neslīdētu pa grīdu, tai jābūt ar jau minēto gumijas pamatni. Pateicoties tam, kucēns, ieturot maltīti, nedzīs bļodiņu pa visu virtuvi.

Ne mazāk svarīgi ir arī izvēlēties dzīvniekam atbilstošu barību. No audzētāja vai iepriekšējā saimnieka ieteicams noskaidrot, ko kucēns ir ēdis līdz šim. Šī informācija ir nepieciešama, lai iegādātos tādu pašu barību, jo to mainīt uzreiz nav ieteicams. Tas var mazulim kaitēt, izraisot gremošanas traucējumus. Gadījumā, ja piedāvātais risinājums tomēr nešķiet atbilstošs, pāriešanu uz citu barību ieteicams veikt pakāpeniski.

Tāpat pirms dzīvnieka ierašanās jaunajā mājoklī jāapdomā, kur tas gulēs, ierīkojot mīlulim guļvietu. Šim nolūkam var kalpot īpašs matracis suņiem vai guļvieta ar bortiņiem.

Savukārt tās izmēram jābūt tādam, lai kucēnam tajā būtu ērti gan mazotnē, gan pieaugot.

 

Dabisko vajadzību nokārtošana

Nereti topošie suņu saimnieki satraucas par to, kā dzīvniekam iemācīt nokārtoties ārā. Tomēr jāņem vērā – kamēr kucēns ir mazs, viņam ir grūti kontrolēt savas dabiskās vajadzības. Visticamāk, viņš vēlēsies iet uz tualeti pēc ēšanas, gulēšanas un spēlēšanās. Ja nav iespējas suni izvest ārā katru reizi, tad ieteicams pieradināt suni nokārtoties konkrētā vietā. Šim nolūkam noderēs vienreiz lietojamie autiņi vai speciālas tualetes, ko var iegādāties zooveikalos.

 

Pie siksniņas jāpieradina uzreiz

“Iegādājoties vai adoptējot kucēnu, ir svarīgi to uzreiz pieradināt arī pie kakla siksniņas vai iemauktu valkāšanas. Šai gadījumā ir svarīgi ņemt vērā kucēna esošo izmēru, nevis pirkt lielāku siksniņu ar domu, ka tā derēs nākotnē. Tāpat amunīcijas izvēlē vēlams konsultēties ar speciālistu vai audzētāju, jo siksniņas, iemaukti un pavadas ir dažādi, ar savu konkrētu specifiku,” iesaka Tatjana.

 

Kādas rotaļlietas izvēlēties?

Līdzīgi amunīcijai, atbilstoši kucēna izmēriem jāizvēlas arī tā rotaļlietas. Piemēram, mazas šķirnes kucēnam liela rotaļlieta būs par smagu, savukārt liels kucēns var apēst mazu bumbiņu, iedzīvojoties veselības problēmās. “Rotaļlietas kucēna attīstībā ir ļoti svarīgas un vajadzīgas. Ar to palīdzību var novērst kucēna uzmanību, piemēram, no saimnieka apaviem un citiem priekšmetiem, ko nedrīkst sabojāt. Ir pieejamas arī speciālas rotaļlietas, kurās var ielikt vai iesmērēt kaut ko garšīgu. Tās graužot vai laizot, kucēns būs aizņemts. Tas, savukārt, var palīdzēt tā saucamā atšķirtības sindroma atvieglošanai, dzīvniekam vieglāk iejūtoties jaunajās mājās un tik ļoti nepārdzīvojot par saimnieka prombūtnes brīžiem,” stāsta Tatjana.

 

Suņa pārvadāšana

Nereti topošie suņu saimnieki piemirst, ka dzīvniekam būs nepieciešanas arī īpašs transportēšanas bokss. Pat tad, ja ar mīluli nav plānots doties ceļojumos, to tik un tā būs jāved pie vetārsta. Šim nolūkam noderēs īpaši būri, kuros dzīvnieks atrodas brauciena laikā, tā nepiegružojot automašīnu, kā arī netraucējot tās vadīšanai. Tos iegādājoties, jāvadās pēc pieauguša dzīvnieka izmēriem, savukārt pie to lietošanas dzīvnieku vajag pieradināt pakāpeniski mājas apstākļos. Tādējādi būris neradīs lieku stresu, un atrašanās tajā dzīvniekam neasociēsies tikai ar braukšanu pie ārsta. Jāpiebilst, ka minētie būri var noderēt arī izstāžu laikā, sunim tajos uzturoties pirms sava iznāciena.

 

Kopšanas līdzekļi un dzīvnieka higiēna

Pirms suņa iegādes vai adopcijas topošajam saimniekam ir jāizvērtē, cik daudz laika un līdzekļu būs iespēja veltīt tā kopšanai. Rūpēm par suņa kažoku, nagiem un ausīm var izmantot grūmera pakalpojumus, tomēr suni, protams, ir iespējams apkopt arī mājas apstākļos. Dzīvnieka kopšanai būs nepieciešams šampūns un kondicionieris, nagu knaiblītes, ķemmes, ko jāizvēlas atkarībā no spalvas garuma un struktūras, kā arī higiēnas līdzekļi ausu un actiņu tīrīšanai.

 

Kad jādodas pie vetārsta?

Pēc kucēna pārvešanas mājas ir vēlams aizvest dzīvnieku uz apskati veterinārajā klīnikā. Vetārsts sniegs konsultāciju gan par to kā pareizi kopt un barot mazuli, pastāstīs par attārpošanu un apstrādi pret ektoparazītiem, kā arī iepazīstinās ar vakcinācijas grafiku.

“Kad dzīvnieks būs saņēmis visas tam nepieciešamās potes, rekomendēju neatlikt arī grūminga procedūras, iepazīstinot suni ar mazgāšanu, ķemmēšanu, nagu griešanu, kā arī ausu un acu tīrīšanu. Jo agrākā vecumā suns tiks pie minētajām procedūrām pieradināts, jo mierīgāk viņš to laikā uzvedīsies, izjūtot arī mazāku stresu,” iesaka Tatjana.

Skološana un dresūra

Ļoti svarīgs faktors suņa personības attīstībā ir arī došanās uz suņu skolu. Kā skaidro Tatjana, to būtu jāapmeklē visiem suņiem: “Apmācības var sākt uzreiz, kad suns ir atvests mājās, bet suņu skolu var sākt apmeklēt jau no trīs ar pusi mēnešiem, kad dzīvniekam ir veiktas visas nepieciešamās potes. Ar paklausīgu suni ikdienā būs vieglāk saprasties, tāpēc jo ātrāk apmācības tiks sāktas, jo labāk. Protams, nekad nav arī par vēlu tās uzsākt uz suņu skolu var doties arī pieaudzis suns. Tajā dzīvnieks kopā ar savu saimnieku apgūst paklausības pamatus, gūst pareizu motivāciju darboties un klausīt saimniekam. Savukārt cilvēks mācās saprast sava suņa ķermeņa valodu, lai spētu nolasīt, ko dzīvnieks vēlas tam pateikt.”

Ne mazāk būtiska ir arī kucēna socializēšana, lai tas nebūtu bailīgs un spētu viegli komunicēt ar saviem sugas brāļiem un cilvēkiem. Jāatceras, ka, apmācot kucēnu, ir jāizmanto pozitīvas metodes, lai dzīvniekam būtu motivācija sadarboties ar saimnieku un tas darītu to, ko vēlas cilvēks. “Ļoti svarīgi ir atcerēties, ka saimniekam suņa apmācīšanas laikā ir jābūt pacietīgam. Ja tas ir pirmais suns, vispirms ieteicams doties uz individuālu nodarbību pie kinologa, kuras laikā tiks apgūta gan dzīvnieka skološanas teorija, gan prakse. Kinologs palīdzēs nodibināt kontaktu, kā arī atrast vislabāko motivāciju izpildīt komandas un sadarboties ar saimnieku un klausīt pavēlēm, kas būs piemērota tieši konkrētajam sunim. Kad sadarbība starp dzīvnieku un cilvēku būs izveidota, suns būs gatavs grupu nodarbībām,” tā Tatjana.

 

Mazliet par likumiem

Sakarā ar Latvijā spēkā esošo likumdošanu visiem suņiem, kuri ir sasnieguši sešu mēnešu vecumu, kā arī citiem mājdzīvniekiem, kuri ceļo, ir jābūt čipētiem. Mikročips palīdz identificēt dzīvnieku, tāpēc ir ļoti svarīgi to reģistrēt arī Lauksaimniecības datu centrā. Reģistrācijas formā jāievada dati par dzīvnieku un tā īpašnieku, šai procedūrai atvieglojot dzīvnieka identificēšanu un sazināšanos ar tā saimnieku, piemēram, suņa pazušanas gadījumā.

 

Ja ģimenē esat vienojušiem par kucēna iegādi, tad Dino Zoo speciālisti, labprāt, jūs konsultēs visos interesējošos jautājumos gan klīnikā un aptiekā, gan suņu skolā, gan arī lielveikalā.

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Suņu skolas nodarbības

Sveiki! Gribetu pajautāt, kur varētu iegādāties abonementu sunu skolas grupu nodarbībām, pie kinologa vai pie kasses? Cik reizes var apmeklet nodarbības pa 6 nedēļām?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Abonementu var iegādāties pie paša kinologa. Kucēnu skolas un hendlinga abonementā ir 5 nodarbības.

Agresīvs suns

Sveiki! Mums ir Velsas Korgija Pembroka suņuks. Puika. 1 gads, 2 mēneši. Jau kādu laiku cīnamies ar problēmu - agresiju pastaigu laikā pret visiem garāmgājējiem (sevišķi pret mammām ar bērnu ratiem, velosipēdistiem, kā arī parastiem garāmgājējiem). Suns raujas, ļoti agresīvi rej. Dažreiz nostrādā triks ar gardumiņu - uzmanības novēršanu, bet - ja jādodas pastaigā un katru reizi jānovērš uzmanība ar gardumu, lai suns nekluptu virsū katram garāmgājējam, jāņem 4kg ar kārumiem līdzi un tas noteikti nav tālredzīgs risinājums. Nav bijuši nekādi traumatiski notikumi, kas varētu atstāt šādas sekas. Šī uzvedība vienkārši uzradās ne no kā. Mājās suns ir ļoti mierīgs, mīlošs - nāk bužināties un mīļoties, laiza rokas. Ja uz ielas kāds garāmgājējs izrāda uzmanību, lēnām nāk klāt - tad arī ir draudzīgs un mīļš. Tikai, ja vienkārši ejam garām - agresija. It kā sargātu teretoriju. Vai šāda problēma ir izplatīta, kā ar to cīnīties? Pastaigas ir neciešamas, esam spiesti meklēt tādas pastaigu vietas, kur ir maz cilvēku, vai iet ārā pēc 23:00. Esam ieplānojuši kastrācijas operāciju. Varbūt tas palīdzēs... Paldies jau iepriekš par ieteikumiem!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dodaties pie kinologa uz nodarbību. Kinologs Jums pārādīs vairākus paņemienus kā var tikt galā ar šo problēmu. 

Pieteikties uz nodarbību var pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv

Agresīvs suns

Labdien! Mums mājās bija 3 suņi. Divi vācu aitu suņi un taksītis. Taksītis mājās dzīvoja jau 15 gadus, savukārt vācu aitu suņi bija paņemti pirms 4 gadiem. Suņi dzīvoja draudzīgi, dažreiz sakašķējās. Vienu dienu nesadalīta ēdiena rezultātā mazais taksis iekoda vecākajam vācu aitu sunim. Tā rezultātā vācu aitu suns nokoda mazo taksi. Vai tas nozīmē, kā vācu aitu suns ir bīstams citiem un ir psihiski slims? Ļoti novērtēšu Jūsu padomu.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Jūsu vācu aitu sunim bija atbildes reākcija uz takša uzbrukumu. Ja zināt ka var izveidoties šāda situācija, barojiet suņus atsevišķās telpās.

Vai Jūsu vācietis ir  bīstams ir atkarīgs no tā, kā viņš uzvedās ikdienā, kā reaģē uz citiem dzīvniekiem un civēkiem.  Ir speciali testi un pārbaudes. 

Suņa uzvedība

У меня полуторгодовалый папийон. Изменилось поведение: стал скулить и лаять дома, на прогулку выходит с рычанием. На прогулке поведение обычное, но когда подходит к дому начинается "пение".

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Suns ir paaudzis lielāks. Iespējams mēģina izrādīt raksturu. Rēkomendējam pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju, lai saprast kāpēc tā notiek un kovar darīt lietas labā.

Pieteikties uz suņu skolu var pa telefonu 29390650 vai caur e-pastu arena@dinozoo.lv

Kādam jābūt 5 mēnešu vecam vācu aitu suņa kucēna svaram un izmēriem augstums skaustā un garums

Kādam jābūt 5 mēnešu vecam vācu aitu suņa kucēna svaram un izmēriem augstums skaustā un garums. Domāju vispār pieņemtie standarti.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uz visiem Jūsu jautājumiem ir jāatbild audzētājam. 

Šeit Jūs varēsiet izlasīt par šķirnes standartiem:

http://www.dogs.lv/files/vacu_aitu_suns-l.pdf

Kādus suņu šķirnes var turēt dzīvoklī

Kādus suņu šķirnes var turēt dzīvoklī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Viss ir atkarīgs ko Jūs plānojat darīt ar suni, kāds Jums ir dzīvesstils, cik daudz laika Jūs varēsiet veltīt sunim un tt.

Suņa ēdināšana

Sveiki! Sakiet lūdzu, vai suni drīkst barot ar jēlu liellopa vai jēra gaļu, regulāri?Variējot ēdienkarti ar graudaugiem, kartupeļiem, dārzeņiem. Sunītim ir divi gadi, mazais pūdelis, kastrēts. No mitrās barības, vistas gaļas un cūkgaļas ir caureja. Vienīgais ko ēd un kas garšo ir malta liellopu vai jēra gaļa, kopā ar makaroniem, vai griķiem, vai rīsiem utt. Bet, vai tā drīkst barot pastāvīgi, katru dienu? Paldies, par sniegto atbildi!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Suni drīkst barot ar jēlu gaļu, taču bez gaļas ir jādod klāt dārzeņi un  subprodukti. Un barības daudzumu aprēķina katram dzīvniekam individuāli.  Lai sastādītu pilnvērtīgu  ēdienkarti , Jums obligāti jākonsultējas ar veterinārārstu.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Attārpošana kucēnam

Laba diena! Vēlos noskaidrot kā ir ar attārpošanu kucēnam. Kucēnam ir 3mēneši. Paņemot neviens nebija informējis, ka man pašai ir jāiedod kāda tablete.. Esmu novērojusi, ka pēdējā laikā ik pa laikam ar dupsīti braucam pa grīdu, vai tas nozīmē, ka puncītī ir tārpi? Cik slikti tas ir, ja neesmu laicīgi iedevusi tableti? Kā man tagad rīkoties? Šis man ir pirmais kucēns, visu informāciju vēl tikai lēnām apgūstu..

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kucēnu līdz 6 mēnešu vecumam būtu vēlams attārpot 1 x mēnesī. Pēc tam - 2-3 x gadā. Tas, ka kucēns "Brauc uz dibena" varētu liecināt par parazītu klātbūtni vai arī iespējams, ka pārpildīti  perianālie dziedzeri. Ja tableti neesat iedevusi laicīgi, tas nekas, dodiet tagad. 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

sunim pumpa

Labdien! Savam sunim pamanīju cietu pumpu uz pakaļējām ķepām. Pumpa ir zirnīša lielumā, nesulo un sunim nav grūtības pārvietoties, kā arī ķepiņa nav pietūkusi. Vēlos zināt vai ir jāved pie speciālista?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, pagaidām pavērojiet, vai tā strauji nepalielinās izmērā, ja pumpa strauji aug un sāk traucēt, noteikti atrādiet suni veterinārārstam. 

suns palika agresīvs

Labdien! Man ir 1.5 mēnešus jauns vidēja auguma suns. Sajaukums ar divām sķirnēm, kas ir brīvdomātāji. Nesen tika sakosts , sakoda mazāka auguma suns. Pirmās dienas neko pret citiem neizrādija. Pirmstam tika lietota savādāka kakla siksniņa un pastaigas laikā izmaucās un sakoda citu liela auguma suni. Šobrīd pastaigas ir neiespējamas. Ejot pa savu teritoriju , klausa, nāk blakus neraujas. Pastaigā kur satiek suņus, rāda zobus, rūc, un neiespējami pēc tam ir nomierināt un turpināt normāli pastaigu. Kārumi pastaigas laikā vinam neitresē. Nav vēl kastrēts, jo pirmajā meklēšanās laikā nekļuva savādāks, tikai vairāk ostījas laukā. Mājas ir mazs kaķēns , ir prātīgs ar viņu, ja mēs ēdam, un kaķis ir piegājis tuvāk sķīvim rāda zobus uz viņu. Pirms kodiena atļāva kaķim pieet pie viņa kamēr ēd un pasmaržot arī viņa kārumiņu. Ir teritoniāls, kas pirms tam nebija. Jo pirmstam pie visiem gribēja draudzēties , bija daudz suņu draugi (pēc kodiena atzīst tikai 2 suņukus) , atnāca ciemos draudzene ar suni, palika nemierigs, rādīja zobus un rēja. Vai kastrācija mazinās agresiju, nekļūs vairs tik teritoriāls? Ir izgājis mazo apmācību suņu skoliņu, apsveru sarunu ar kinologu pastāstot situāciju, vai ir iespējams iziet suņu skoliņu.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Jums ir nepieciešamā kinologa palīdzība. Kinologs Jums paskaidros no kādam situācijam labāk izvairīties, kā nomierināt suni, kā būtu pareizi apmācīt suni, kādu tehniku kurā brīdī izmantot. 

Pieteikties var pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv