Atpakaļ

Ko suņi grib mums pateikt?

Mēs ar suni bieži vien esam ļoti tuvi, taču - runājam dažādās valodās. Mums patīk parunāties ar suni “kā ar cilvēku”, bet viņam patiesībā tā runāšana neko neizsaka. Barība, aktivitātes un sabiedrība – trīs pamatlietas, kas motivē suni paust savas emocijas. Un mūsu četrkājainais mīlulis ik dienu dod mums kādu ziņu, ko mēs visbiežāk pārprotam vai vispār nepamanām.

“Es tev nepiederu”

Vari jau domāt, ka esi suņa īpašnieks, bet pretējais arī ir patiesība – tu tikpat labi piederi savam sunim. Viņš to apzinās un izrāda īpašnieka tiesības savā veidā: berzējas vai apsēžas uz saimnieka kājas. Domājat, ka suns grib būt tuvu un meklē aizsardzību? Gluži otrādi! Mīlulis uzstāda savas pretenzijas un aizsargā saimnieku. Viņa domu gājiens ir apmēram šāds: “Tas ir mans; tagad tas smaržo pēc manis – nenāciet ne tuvumā!” Suns to dara, lai justos drošs par savu vietu saimnieka dzīvē, lai brīdinātu citus suņus, ka šis cilvēks jau ir “privatizēts”, un lai aizsargātu savu īpašumu, tas ir, tevi. Riešana un rūkšana uz viesiem vai citiem suņiem ārā, kā arī pavadas vilkšana pastaigas laikā liecina par saimnieka aizsargāšanu.

“Es smaidu ar asti”

Lai arī reizēm mums šķiet, ka suns smejas, īstenībā smaidīšanai viņš izmanto asti. Turklāt astes luncināšana ne vienmēr nozīmē prieku – tas jau ir novecojis uzskats. Vai mūsu smaids vienmēr izsaka tikai laimes sajūtu?

Tātad, lai nolasītu suņa emocijas, jāvēro tā aste – kādā augstumā un uz kuru pusi tā luncinās. Ja aste tiek luncināta zemu un ātri – suns nervozi ķiķina, tas ir, jūtas nedroši. Augstu paceltas astes lēna vēzēšana liecina par tāda suņa pašapzinīgu smaidiņu, kurš grasās likt tev darīt ko tādu, ko tev nemaz negribas. Savukārt vidējā līmenī enerģiski luncināta aste, kas sitas teju gar sāniem, ir liela prieka izpausme – un parasti tā tiek vicināta uz labo pusi. Astes griešana uz kreiso pusi var vēstīt par bailēm, bet ātra astes vicināšana vienlaikus ar saspringtiem muskuļiem un paplašinātām zīlītēm signalizē par agresiju.

 “Man vajag vairāk pastaigu!”

Daudzi suņi kļūst destruktīvi vai hiperaktīvi, kad spiesti pavadīt mājas ieslodzījumā cauru dienu. Viņiem uznāk tā dēvētais salona drudzis, kad vienīgā vēlēšanās ir tikt ārā un izkustēties. Ar saviem posta darbiem mājās suns grib pateikt, ka ir radīts, lai skrietu, spēlētos vai medītu, un viņam nepieciešamas fiziskās aktivitātes. Patiesībā, tiklīdz suns kļūst dīdīgs, to vajadzētu izvest pastaigā. Mēbeles mājās par to būs pateicīgas.

“Man patīk elastīga rutīna”

Mums ir tieksme pakļaut suni pārāk lielai ikdienas kārtībai vai arī neievērot to nemaz. Suņiem patīk rutīna, jo tad viņi zina, ko var sagaidīt katru dienu. Taču pārāk stingra kārtība – viens un tas pats ik dienu noteiktā laikā – nav tā labākā. Tad, starp citu, vari rēķināties, ka mīlulis tevi ar lielu prieku uzcels septiņos no rīta arī svētdienā. Patiesībā suns tad būs tas, kurš diktēs dienas kārtību. Tāpēc ir vēlams ik pa laikam pamainīt dienas kārtību – suns vismaz strikti neturēsies pie pulksteņa, un tu būsi tas, kurš kontrolē situāciju.

***

Jebkurā gadījumā sagrauztai TV pultij vai dabisko vajadzību nokārtošanai uz grīdas nav nekāda sakara ar suņa atriebšanos. Tā nav emocionāla vai racionāla atbilde. Tā ir vai nu slimība, apmācības trūkums, vai stresa reakcija, ko izraisījusi kāda pārmaiņa mājās.

 

 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923