Atpakaļ

Ko suņi grib mums pateikt?

Mēs ar suni bieži vien esam ļoti tuvi, taču - runājam dažādās valodās. Mums patīk parunāties ar suni “kā ar cilvēku”, bet viņam patiesībā tā runāšana neko neizsaka. Barība, aktivitātes un sabiedrība – trīs pamatlietas, kas motivē suni paust savas emocijas. Un mūsu četrkājainais mīlulis ik dienu dod mums kādu ziņu, ko mēs visbiežāk pārprotam vai vispār nepamanām.

“Es tev nepiederu”

Vari jau domāt, ka esi suņa īpašnieks, bet pretējais arī ir patiesība – tu tikpat labi piederi savam sunim. Viņš to apzinās un izrāda īpašnieka tiesības savā veidā: berzējas vai apsēžas uz saimnieka kājas. Domājat, ka suns grib būt tuvu un meklē aizsardzību? Gluži otrādi! Mīlulis uzstāda savas pretenzijas un aizsargā saimnieku. Viņa domu gājiens ir apmēram šāds: “Tas ir mans; tagad tas smaržo pēc manis – nenāciet ne tuvumā!” Suns to dara, lai justos drošs par savu vietu saimnieka dzīvē, lai brīdinātu citus suņus, ka šis cilvēks jau ir “privatizēts”, un lai aizsargātu savu īpašumu, tas ir, tevi. Riešana un rūkšana uz viesiem vai citiem suņiem ārā, kā arī pavadas vilkšana pastaigas laikā liecina par saimnieka aizsargāšanu.

“Es smaidu ar asti”

Lai arī reizēm mums šķiet, ka suns smejas, īstenībā smaidīšanai viņš izmanto asti. Turklāt astes luncināšana ne vienmēr nozīmē prieku – tas jau ir novecojis uzskats. Vai mūsu smaids vienmēr izsaka tikai laimes sajūtu?

Tātad, lai nolasītu suņa emocijas, jāvēro tā aste – kādā augstumā un uz kuru pusi tā luncinās. Ja aste tiek luncināta zemu un ātri – suns nervozi ķiķina, tas ir, jūtas nedroši. Augstu paceltas astes lēna vēzēšana liecina par tāda suņa pašapzinīgu smaidiņu, kurš grasās likt tev darīt ko tādu, ko tev nemaz negribas. Savukārt vidējā līmenī enerģiski luncināta aste, kas sitas teju gar sāniem, ir liela prieka izpausme – un parasti tā tiek vicināta uz labo pusi. Astes griešana uz kreiso pusi var vēstīt par bailēm, bet ātra astes vicināšana vienlaikus ar saspringtiem muskuļiem un paplašinātām zīlītēm signalizē par agresiju.

 “Man vajag vairāk pastaigu!”

Daudzi suņi kļūst destruktīvi vai hiperaktīvi, kad spiesti pavadīt mājas ieslodzījumā cauru dienu. Viņiem uznāk tā dēvētais salona drudzis, kad vienīgā vēlēšanās ir tikt ārā un izkustēties. Ar saviem posta darbiem mājās suns grib pateikt, ka ir radīts, lai skrietu, spēlētos vai medītu, un viņam nepieciešamas fiziskās aktivitātes. Patiesībā, tiklīdz suns kļūst dīdīgs, to vajadzētu izvest pastaigā. Mēbeles mājās par to būs pateicīgas.

“Man patīk elastīga rutīna”

Mums ir tieksme pakļaut suni pārāk lielai ikdienas kārtībai vai arī neievērot to nemaz. Suņiem patīk rutīna, jo tad viņi zina, ko var sagaidīt katru dienu. Taču pārāk stingra kārtība – viens un tas pats ik dienu noteiktā laikā – nav tā labākā. Tad, starp citu, vari rēķināties, ka mīlulis tevi ar lielu prieku uzcels septiņos no rīta arī svētdienā. Patiesībā suns tad būs tas, kurš diktēs dienas kārtību. Tāpēc ir vēlams ik pa laikam pamainīt dienas kārtību – suns vismaz strikti neturēsies pie pulksteņa, un tu būsi tas, kurš kontrolē situāciju.

***

Jebkurā gadījumā sagrauztai TV pultij vai dabisko vajadzību nokārtošanai uz grīdas nav nekāda sakara ar suņa atriebšanos. Tā nav emocionāla vai racionāla atbilde. Tā ir vai nu slimība, apmācības trūkums, vai stresa reakcija, ko izraisījusi kāda pārmaiņa mājās.

 

 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.