Atpakaļ

Kā pasargāt suni no ērces koduma?

Par to, kā pasargāt suni no ērces koduma un kā rīkoties, ja tā tomēr piesūkusies, stāsta veterinārārste, Dino Zoo Klīnikas vadītāja Kristīne Dumpe.    

Sākoties siltākam laikam, kad pavadām vairāk laika ārā kopā ar saviem mīluļiem, ieteicams pēc katras pastaigas pārbaudīt suņa kažoku, lai pārliecinātos, vai no pastaigas mājup nav devies arī neaicinātais ciemiņš – ērce. Par to, kā pasargāt suni no ērces koduma un kā rīkoties, ja tā tomēr piesūkusies, stāsta veterinārārste, Dino Zoo Klīnikas vadītāja Kristīne Dumpe.

Ērces parasti sastopamas krūmos un garā zālē un var piesūkties jebkurai ķermeņa daļai, tomēr visbiežāk tās atrodamas uz dzīvnieka purna, aiz ausīm, kakla un padusēs. Ērces piesūkšanās gan uzreiz nenozīmē, ka mājdzīvnieks ir saslimis ar kādu no tās pārnēsātajām slimībām, tomēr der atcerēties, ka ērces var sunim izraisīt vairākas slimības – babeziozi, boreliozi jeb Laima slimību un anaplazmozi. Ja dzīvnieks nav apstrādāts ar līdzekli, kas atbaida ektoparazītus, tai skaitā arī ērces, to piesūkšanās var būt dzīvniekam letāla.

“Visbiežāk savā praksē saskaramies ar suņiem, kas inficējušies ar babeziozi. Tāpēc, ja dzīvnieks nav apstrādāts ar līdzekli pret ektoparazītiem, pēc ērces piesūkšanās ieteicams nodot asins analīzes, lai pārliecinātos, vai dzīvnieks nav inficēts ar šo vai kādu citu no slimībām, ko tās pārnēsā. To simptomi var būt nogurums, samazināta ēstgriba, drudzis, stīvums, klibums un citas vispārējas sāpes – atkarīgs no konkrētas slimības un saslimšanas smaguma. Visbiežāk dzīvnieka īpašnieki pamana, ka suns ir apātisks, vairāk guļ, atsakās no ēdiena, taču saslimšanas norise lielā mērā ir atkarīga no suņa imūnsistēmas darbības, tāpēc tā var noritēt arī bez izteiktiem simptomiem,” stāsta Kristīne.

“Ja saslimšana ir diagnosticēta, taču ārstēšanas uzsākta laicīgi, parasti tās iznākums ir pozitīvs, taču atsevišķos gadījumos dzīvnieks, var iet bojā arī salīdzinoši īsā laikā. Tāpat ir iespējams, ka ērces noņemšanas brīdī klīniski saslimšanas simptomi dzīvniekam nav novērojami, taču tie var parādīties nedēļas laikā un dzīvnieks ērces noņemšanas brīdī jau ir bijis inficēts. Ja pamanāt, ka jūsu suņa kopējais veselības stāvoklis ir pasliktinājies, īpaši, ja zināt, ka dzīvniekam iepriekš ir bijusi piesūkusies ērce, noteikti konsultējaties ar veterinārārstu. Laiks no inficēšanās brīža līdz simptomu parādīšanās brīdim var mainīties no dažām dienām līdz vairākiem mēnešiem.”

Ieteikumi, kā pasargāt mājdzīvnieku no ērcēm

  • Apskatiet mīluļa kažoku katru dienu. Ērces mēdz pārvietoties pa ķermeni un tikai pēc kāda laika izlemt, kur piesūkties;

  • Ir pieejami vairāki profilaktiskas iedarbības medikamenti, piemēram, pilieni pret blusām, odiem un ērcēm, kas jāuzpilina uz suņa skausta (nekādā gadījumā nedrīkst suņiem paredzētos pilienus lietot kaķiem). Svarīgi, lai suns tos nenolaiza, kā arī ieteicams pāris dienas pēc to lietošanas suni nemazgāt un nevest pastaigās lietainā laikā.

  • Ja izvēlaties nelietot pilienus, var izmantot pretērču kakla siksnu, kas kalpos visu sezonu.

Kā pareizi noņemt ērci?

Ja mājdzīvniekam ir piesūkusies ērce, to ir nepieciešams nekavējoties izņemt. Jo ilgāk ērce ir piesūkusies, jo lielāks risks pastāv, ka suns var iegūt infekciju. Mīts, ka var gaidīt, līdz ērce nokritīs pati, ir aplams, tāpēc vilcināties ar ērces izvilkšanu noteikti nevajadzētu, jo ar katru dienu palielinās saslimšanas risks.

Ērci var izvilkt ar speciālo ērču izņemšanas pinceti, diegu vai parastu pinceti. Jāatceras, ka ērci nedrīkst saspiest, pretējā gadījumā infekcijas ierosinātāji var nonākt dzīvnieka organismā, kā arī nav vēlams atstāt iekšā ērces galvu, jo tādējādi var veidoties lokāls audu iekaisums. Pirms ērces izraušanas vēlams uzvilkt vienreiz lietojamos cimdus.

Izvelkot ērci, jāatceras, ka to jāgriež un it kā jāizskrūvē, nevis jārauj. Tāpat svarīgi ir ērci pārlieku nesaspiest, jo tas parazītam var izraisīt vemšanu, un suns var inficēties ar kādu no ērces pārnēsātajām slimībām. Pēc ērces noņemšanas ir jānotīra ādas laukums ap koduma vietu, kā arī to vēlams dezinficēt.

Pretērču aerosols, kakla siksna, pretērču līdzekļi suņiem un kaķiem, kā arī daudzi citi pretparazītu līdzekļi plašā klāstā atrodami Dino Zoo veikalos visā Latvijā, kā arī e-veikalā. 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.