Atpakaļ

Kā parūpēties par suņu un kaķu zobu veselību?

Pareiza zobu higiēna suņiem un kaķiem ir ne mazāk būtiska kā mums, cilvēkiem. Lai arī Tu zinātu, kāpēc un kā rūpēties par sava kaķa vai suņa zobiem un mutes dobuma kopējo veselību, velti dažas minūtes šim rakstam!

Pareiza zobu higiēna suņiem un kaķiem ir ne mazāk būtiska kā mums, cilvēkiem. Tomēr daudzi četrkājaino draugu saimnieki saviem mīluļiem zobus netīra, jo uzskata, ka tas nav nepieciešams. Lai arī tu zinātu, kāpēc un kā rūpēties par sava kaķa vai suņa zobiem un mutes dobuma kopējo veselību, velti dažas minūtes šim rakstam!

Kā tiek veikta zobu tīrīšana četrkājainajiem draugiem?

Profilaktiskā tīrīšana mīlulim jāveic saimniekam, un tā ir neatņemama higiēnas sastāvdaļa gan suņiem, gan kaķiem. Kaķiem, kā arī maza un vidēja izmēra suņiem zobi jātīra reizi dienā, bet lielo šķirņu suņiem šo procedūru var veikt arī retāk, 2-3 reizes nedēļā. Zobu higiēna suņiem un kaķiem jāsāk ievērot jau uzreiz pēc piena zobu nomaiņas (parasti tas notiek aptuveni sešu mēnešu vecumā).

Zobu tīrīšanai pieejami dažādi līdzekļi un aksesuāri – gan mums ierastais risinājums ar zobu pastu un birstīti, gan spreji un gēli, kurus nav vajadzīgs izmantot komplektā ar birstīti. Iegādāties visu nepieciešamo zobu tīrīšanai, kā arī iegūt konsultāciju par šo tematu iespējams veterinārajās aptiekās, kā arī Dino Zoo veikalos.

Gadījumos, kad zobakmens suņiem vai kaķiem jau izveidojies, ar profilaktisku zobu tīrīšanu vairs nebūs līdzēts – nāksies apmeklēt veterināro klīniku, laik veiktu mutes dobuma sanāciju. Tās laikā dzīvniekam tiek nodrošināta narkoze, un veterinārārsts tikmēr noņem zobakmeni, iztīra periodontālās kabatas, kā arī izrauj slimos zobus, ja tādi ir. Pēdējā fāzē zobi tiek pulēti. Labāk gan par mīluļa zobiem parūpēties laicīgi – tas ietaupīs gan tavu laiku, gan līdzekļus (zobakmens noņemšana sunim cenas ziņā praktiski vienmēr izmaksā vismaz 40 eiro).

Kādas problēmas rodas, ja zobu higiēna suņiem un kaķiem netiek ievērota?

Līdzīgi kā cilvēkiem, arī mājas mīluļiem barības daļas un baktērijas uz zobiem sāk veidot aplikumu, un ir svarīgi no tā regulāri atbrīvoties. Ja tas netiek darīts, aplikums sajaucas ar minerālvielām, kas atrodas siekalās, un mineralizēšanās procesā rodas jau pieminētais zobakmens. Ja arī zobakmens netiek laicīgi novērsts, baktēriju darbības rezultātā mēdz rasties smaganu iekaisums jeb gingivīts. Zem smaganām esošās baktērijas var nodarīt nopietnu kaitējumu ne tikai zobiem un mutes dobumam, bet arī sirdij, nierēm, aknām un pārējiem dzīvnieka orgāniem, jo tās ceļo pa visu ķermeni caur asinsriti.

Kas liecina par to, ka dzīvniekam ir problēmas ar mutes dobuma veselību?

Visbiežāk par mutes dobuma slimībām signalizē šādi simptomi:

  • Apgrūtināta barības košļāšana;

  • Pastiprināta siekalošanās;

  • Slikta elpa;

  • Kustīgi zobi;

  • Apsārtušas vai asiņojošas smaganas.

 

Ja arī tavam mājdzīvniekam ir kāda no šīm problēmām, noteikti jāapmeklē veterinārārsts, lai atrastu problēmas cēloni un novērstu to. Tas gan nekādā gadījumā nenozīmē, ka par zobu tīrīšanu vai veterinārās klīnikas apmeklējumu jādomā vien tad, kad problēmas jau radušās. Jo proaktīvāk zobi tiks tīrīti un pārbaudīti, jo mazāka iespējamība, ka kaķis vai suns saskarsies ar mutes dobuma slimībām.

Svarīgs faktors: zobu maiņa

Dzīvnieka organismam pieaugot, mainās arī zobi, un šo procesu nepieciešams kontrolēt, it īpaši – mazo šķirņu suņiem, kuriem raksturīga piena zobu aizture. Tāpēc zobu augšanai un maiņai pastiprināta uzmanība jāpievērš no aptuveni piecu mēnešu vecuma, un maiņas periodā mīlulim jābūt pieejamām specializētajām rotaļlietām, kas paredzētas graušanai un košļāšanai. Visbiežāk zobu maiņa notiek dabīgi, tomēr, ja zobi paši nav nomainījušies un sasniegts septiņu mēnešu vecums, jāapmeklē veterinārārsts, lai piena zobus narkozē izrautu. Šo procedūru neveicot, pastāv ļoti liela varbūtība, ka dzīvnieka sakodiens izveidosies nepareizs.

Visu, kas vajadzīgs, lai tiktu ievērota pareiza zobu higiēna suņiem un kaķiem, atradīsi Dino Zoo internetveikalā, kā arī kādā no 44 veikaliem visā Latvijā. Ienāc ŠEIT un pasūti nepieciešamās preces jau šodien! 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

jaunākais suns kaut kā izsaka nepatiku reizēm vecākajam

Sveiki! Gribētu pajautāt jūsu domas par vācu aitu suņu attiecībām. Mums ir 2 puikas. Vienam 7 gadi, otram 4 gadi. Viens otru pieņēmuši, vecākais audzinājis mazāko, bet nu skatos, ka jaunākais kaut kā izsaka nepatiku reizēm vecākajam. Itkā neplēšas.. Domāju kāda situācija varētu būt vēl pēc 3 gadiem. Kad vecākais vairs nevarēs spēcīgi ierādīt vietu jaunākajām? Satraucos par to, ka nesāk plēsties.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien! 

Izklausās ka jaunākais suns ir sācis dominēt. 2-3 gadi tas ir tas vecums kād lieli suņi nobriest un sāk rādīt savu svarīgumu un dominēšanu attiecībā pret citiem suņiem. Jums ir nepieciešams kontrolēt situāciju, lai nakotnē nebūtu konflikti. 

Suns

Sveiki! Mūsu sunītim ir 7 mēneši. Nekad nav bijusi pie veterinārārsta. Kad būtu labākais laiks?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Sunim šādā vecumā ir jabūt savakcinētam un čipotam. Sunīti vajadzētu arī attārpot. Lai pierakstītos uz konsultāciju "Dino Zoo klīnikā" , lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923. 

Meiteņu lietas + meklēšanas

Sveiki. Man ir suņu meitene 9 mēnešus veca(haskijs) . Viņa nu jau vairākus mēnešus draudzējas ar suņu puiku(haskijs) . Abi ļoti draudzīgi. Manai meitenei vēl nav bijusi meklēšanas un reizes arī nav bijušas. Šodien suni spelejas un mana suņu meitene lec virsū suņu puikam un ņem viņu priekšā. Aizrādīju ka ta nedrīkst. Bet viņa turpināja lekt virsū un ņemties. Vai tas varētu liecināt ka vinai drīz sāksies meiteņu lietas + meklēšanas?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ta ir absolūti normāla un dabiska suņiem uzvedība. Un šādai uzvedībai var būt absolūti dažādi konteksti. Suns mēģina dominēt, sunim ir stress, vai viņš ir pārāk uzbudināts. Spēlēšanas laikā suņi izmanto ļoti dažādus uzvedības elementus. Viņi medī, ganā, uzbruk un t.t. Ta ka šāda uzvedība nevar liecināt par to ka Jūsu dāmai drīz saksies meklēšanas laiks.

Problēmas ar tualeti (ārā)

Labdien! Īsi par situāciju: Kucēns haskijs, meitene, 5 mēneši. Ir problēmas ar tualeti (ārā). Kad visu dienu esmu mājas, viņa saprot, ka mājas savas darīšanas nedrīkst darīt. Tikko es braucu projām, kaut uz stundu, atbraucot mājas atradu gan liekas, gan mazas darīšanas. Tas ir protests, ka viņai nepatīk atrasties vienai mājas vai tas pagaidām vecuma dēļ? Jo naktī notiek tas pats un no rīta grīdā pilna ar pārsteigumiem.. Paldies.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nekādā gadījumā nav protests. Jūsu prombutne sagādā dzīvniekam stresu. Atvieglot sunim atšķirtības sindromu var sekojoši. Vakarā pirms gulētiešanas vai pirms Jūs plānojiet doties prom nodrošiniet suni ar fizisko un mentālo slodzi. Suns būs piekusis un visticamāk gulēs. Varat arī iedot ļoti izturīgu pildītu ar kārumiem rotaļlietu (paredzēto graušanai). Tādā veidā suns mazāk domās par Jums, mazāk stresos.

Un protams no rītiem sākuma izvedām suni ārā un pēc tām ejam tīrīt zobus un t.t..

Напишите пожалуйста расписание занятий для собак по хендленгу средних и малых пород в spice home.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

В Спице Хоум не проходят занятия. Все занятия проходят в Dino Zoo Pasaule, Krasta iela 52.

Индивидуальные занятия проходят по вторникам и пятницам по предворительной записи. Занятия в группе по вторникам в 13:00 и воскресеньям в 11:00. Также по предворительной записи. 

Записаться можно по телефону 29390650.

Sveiki. Ir bezšķirnes-takša krustojuma suns, meitene, 4gadi. Pēdējā laika sākusi neklausīt saimniekus, sēž, skatās citur un izliekas ka nedzird. Komandas kā sēdēt, gulēt, ķepu utt izpilda un klausa, bet kad sauc no āra iekšā nenāk, ja aizrāda ka nevar riet, neklausa un turpina riet. Agrāk klausīja ļoti labi uz vārda, kādus nu jau 2 mēnešus jau neklausa.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Iespējams ka tika pieļautās kļūdas suņu apmācībā, sakarā ar to suns ir saprastis ka var arī ignorēt saimnieku un darīt tikai to kas patīk.

Rekomendējam atnkākt uz individuālo konsultāciju, lai kinologs varētu Jums parādīt kas un kā jādarā lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

kur iegādāties čivavas kucēnu

Labdien, man ir 11 gadi es nezinu kur man iegādāties garspalvaino čihuahua kucēnu, es gibu meitenīti brūnā vai pelēkā krāsā.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Bērniem kucēnus nepārdod. Rekomendējam Jūsu vecākiem griezties klubā, kur var saņemt vairāk informācijas par kucēna iegādi:

LATVIJAS DEKORATĪVO SUŅU KLUBS

29424990
toyclub@inbox.lv
 http://www.toy-dogs.lv

Plānojam iegādāties sunīti no audzētavas, kura ir LKF biedrs.

Labdien, Plānojam iegādāties sunīti no audzētavas, kura ir LKF biedrs. Diemžēl pati audzētava ir atsūtījusi tikai pāris dienas veca kucēna bildes, sakot, ka tas ir vienīgais kucēns, kurš palicis nerezervēts un apskatīt to varēsim tikai pēc mēneša. Īpaši kontaktā neiesaistās ar mums, jo vēlējāmies apskatīties kucēna vecākus. Kā lai saprot, vai tiešām konkrētais audzētājs nevazā aiz deguna? Kādi jautājumi būtu jāuzdod gadījumā, ja audzētājs, grib rezervācijas maksu par kucēnu, ko varēs apskatīties tikai pēc mēneša? Paldies par palīdzību!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Var palūgt audzētāju atsūtīt Jums bildes vai video ar vecākiem. Pajautāt vecāku pilnus vārdus un ar google palīdzību apskatīt vecākus. Pajautāt par vecāku veselības pārbaudēm. Ja kucēns ir tiešām tikai dažu dienu vecs, tād Jums ir jāuzgaidā kamēr viņš paaugsies :)

Kā variants Jūs varat griezties pie noteiktas šķirnes kluba vadības. Kluba vadība var palīdzēt Jums atrast vai ieteiks kur meklēt kucēnu tuvākajās valstīs.

Resns suns

Sveiki, mums ir 3 gadus vecs bīgls, kurš ir resns. Viņš sver ap 20-21 kg, un noteikti neizskatās labā formā. Barots viņš tiek ar suņu granulām, kurām pievienota klāt gaļa (visbiežāk tītara) 2x dienā. Viņš ne vienmēr apēd savu ēdienu no rīta, tad sanāk, ka ēd 1x dienā. Viņam ir paradums diedelēt, un ja kaut ko nedod no galda, rej, smilkst, lec virsū. Mēs viņam dodam našķus, un kā jau minēju, ēdienu no galda, kas ir nepareizi, zinu, bet tos vairs nedosim, ja nepieciešams. Kā viņš varētu nomest svaru? Tiek vests ārā 3x dienā, dzīvo dzīvoklī. Savādāk nav prieks skatīties uz suņuku, kas pēc maza pelmenīša izskatās...

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sunim ir liekais svars. Bīgla šķirnes sunim svars ir no 12 - 15(17) kg. Barība - light (ar mazāku tauku saturu), ievērojot barības normu diennaktī, papildus vistas (bez ādas) vai liellopa gaļa. Nekādi kārumi (cepumi utt.), var dot dabīgo skrimsli, cīpslas. Aktīvas pastaigas 1.5 - 2h dienā (vēlams no rīta un vakarā). Nekādi našķi, jo īpaši no cilvēka ēdienkartes.

Suns sācis čurāt gultā

Labdien, suns sācis čurāt gultā, ko darīt, kā labāk atradināt viņu no tā. Parasti tas notiek pa nakti, pat ar visu to kad tieši pirms gulēt iešanas tiek izvesta ārā kur sadara visas savas darīšanas. Tāpat mājās ir arī izlikti paladziņi un viņa zina kam tie domāti. Metiss- Džeka rasela terjers ar krievu toijterjeru, vecums 7mēneši.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Sākumā pārbaudiet vai sunim viss ir kārtībā ar veselību. Iespējams ka suns nevar izturēt visu nakti un čurā. Iespējams ka necūra uz grīdas, jo par to viņš bija sodīts.

Ja asins un urīnas analīzes viss ir kārtībā, tād jāatgriežās pie audzināšanas.