Atpakaļ

Kā parūpēties par suņu un kaķu zobu veselību?

Pareiza zobu higiēna suņiem un kaķiem ir ne mazāk būtiska kā mums, cilvēkiem. Lai arī Tu zinātu, kāpēc un kā rūpēties par sava kaķa vai suņa zobiem un mutes dobuma kopējo veselību, velti dažas minūtes šim rakstam!

Pareiza zobu higiēna suņiem un kaķiem ir ne mazāk būtiska kā mums, cilvēkiem. Tomēr daudzi četrkājaino draugu saimnieki saviem mīluļiem zobus netīra, jo uzskata, ka tas nav nepieciešams. Lai arī tu zinātu, kāpēc un kā rūpēties par sava kaķa vai suņa zobiem un mutes dobuma kopējo veselību, velti dažas minūtes šim rakstam!

Kā tiek veikta zobu tīrīšana četrkājainajiem draugiem?

Profilaktiskā tīrīšana mīlulim jāveic saimniekam, un tā ir neatņemama higiēnas sastāvdaļa gan suņiem, gan kaķiem. Kaķiem, kā arī maza un vidēja izmēra suņiem zobi jātīra reizi dienā, bet lielo šķirņu suņiem šo procedūru var veikt arī retāk, 2-3 reizes nedēļā. Zobu higiēna suņiem un kaķiem jāsāk ievērot jau uzreiz pēc piena zobu nomaiņas (parasti tas notiek aptuveni sešu mēnešu vecumā).

Zobu tīrīšanai pieejami dažādi līdzekļi un aksesuāri – gan mums ierastais risinājums ar zobu pastu un birstīti, gan spreji un gēli, kurus nav vajadzīgs izmantot komplektā ar birstīti. Iegādāties visu nepieciešamo zobu tīrīšanai, kā arī iegūt konsultāciju par šo tematu iespējams veterinārajās aptiekās, kā arī Dino Zoo veikalos.

Gadījumos, kad zobakmens suņiem vai kaķiem jau izveidojies, ar profilaktisku zobu tīrīšanu vairs nebūs līdzēts – nāksies apmeklēt veterināro klīniku, laik veiktu mutes dobuma sanāciju. Tās laikā dzīvniekam tiek nodrošināta narkoze, un veterinārārsts tikmēr noņem zobakmeni, iztīra periodontālās kabatas, kā arī izrauj slimos zobus, ja tādi ir. Pēdējā fāzē zobi tiek pulēti. Labāk gan par mīluļa zobiem parūpēties laicīgi – tas ietaupīs gan tavu laiku, gan līdzekļus (zobakmens noņemšana sunim cenas ziņā praktiski vienmēr izmaksā vismaz 40 eiro).

Kādas problēmas rodas, ja zobu higiēna suņiem un kaķiem netiek ievērota?

Līdzīgi kā cilvēkiem, arī mājas mīluļiem barības daļas un baktērijas uz zobiem sāk veidot aplikumu, un ir svarīgi no tā regulāri atbrīvoties. Ja tas netiek darīts, aplikums sajaucas ar minerālvielām, kas atrodas siekalās, un mineralizēšanās procesā rodas jau pieminētais zobakmens. Ja arī zobakmens netiek laicīgi novērsts, baktēriju darbības rezultātā mēdz rasties smaganu iekaisums jeb gingivīts. Zem smaganām esošās baktērijas var nodarīt nopietnu kaitējumu ne tikai zobiem un mutes dobumam, bet arī sirdij, nierēm, aknām un pārējiem dzīvnieka orgāniem, jo tās ceļo pa visu ķermeni caur asinsriti.

Kas liecina par to, ka dzīvniekam ir problēmas ar mutes dobuma veselību?

Visbiežāk par mutes dobuma slimībām signalizē šādi simptomi:

  • Apgrūtināta barības košļāšana;

  • Pastiprināta siekalošanās;

  • Slikta elpa;

  • Kustīgi zobi;

  • Apsārtušas vai asiņojošas smaganas.

 

Ja arī tavam mājdzīvniekam ir kāda no šīm problēmām, noteikti jāapmeklē veterinārārsts, lai atrastu problēmas cēloni un novērstu to. Tas gan nekādā gadījumā nenozīmē, ka par zobu tīrīšanu vai veterinārās klīnikas apmeklējumu jādomā vien tad, kad problēmas jau radušās. Jo proaktīvāk zobi tiks tīrīti un pārbaudīti, jo mazāka iespējamība, ka kaķis vai suns saskarsies ar mutes dobuma slimībām.

Svarīgs faktors: zobu maiņa

Dzīvnieka organismam pieaugot, mainās arī zobi, un šo procesu nepieciešams kontrolēt, it īpaši – mazo šķirņu suņiem, kuriem raksturīga piena zobu aizture. Tāpēc zobu augšanai un maiņai pastiprināta uzmanība jāpievērš no aptuveni piecu mēnešu vecuma, un maiņas periodā mīlulim jābūt pieejamām specializētajām rotaļlietām, kas paredzētas graušanai un košļāšanai. Visbiežāk zobu maiņa notiek dabīgi, tomēr, ja zobi paši nav nomainījušies un sasniegts septiņu mēnešu vecums, jāapmeklē veterinārārsts, lai piena zobus narkozē izrautu. Šo procedūru neveicot, pastāv ļoti liela varbūtība, ka dzīvnieka sakodiens izveidosies nepareizs.

Visu, kas vajadzīgs, lai tiktu ievērota pareiza zobu higiēna suņiem un kaķiem, atradīsi Dino Zoo internetveikalā, kā arī kādā no 44 veikaliem visā Latvijā. Ienāc ŠEIT un pasūti nepieciešamās preces jau šodien! 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.