Atpakaļ

Kā parūpēties par suņu un kaķu zobu veselību?

Pareiza zobu higiēna suņiem un kaķiem ir ne mazāk būtiska kā mums, cilvēkiem. Lai arī Tu zinātu, kāpēc un kā rūpēties par sava kaķa vai suņa zobiem un mutes dobuma kopējo veselību, velti dažas minūtes šim rakstam!

Pareiza zobu higiēna suņiem un kaķiem ir ne mazāk būtiska kā mums, cilvēkiem. Tomēr daudzi četrkājaino draugu saimnieki saviem mīluļiem zobus netīra, jo uzskata, ka tas nav nepieciešams. Lai arī tu zinātu, kāpēc un kā rūpēties par sava kaķa vai suņa zobiem un mutes dobuma kopējo veselību, velti dažas minūtes šim rakstam!

Kā tiek veikta zobu tīrīšana četrkājainajiem draugiem?

Profilaktiskā tīrīšana mīlulim jāveic saimniekam, un tā ir neatņemama higiēnas sastāvdaļa gan suņiem, gan kaķiem. Kaķiem, kā arī maza un vidēja izmēra suņiem zobi jātīra reizi dienā, bet lielo šķirņu suņiem šo procedūru var veikt arī retāk, 2-3 reizes nedēļā. Zobu higiēna suņiem un kaķiem jāsāk ievērot jau uzreiz pēc piena zobu nomaiņas (parasti tas notiek aptuveni sešu mēnešu vecumā).

Zobu tīrīšanai pieejami dažādi līdzekļi un aksesuāri – gan mums ierastais risinājums ar zobu pastu un birstīti, gan spreji un gēli, kurus nav vajadzīgs izmantot komplektā ar birstīti. Iegādāties visu nepieciešamo zobu tīrīšanai, kā arī iegūt konsultāciju par šo tematu iespējams veterinārajās aptiekās, kā arī Dino Zoo veikalos.

Gadījumos, kad zobakmens suņiem vai kaķiem jau izveidojies, ar profilaktisku zobu tīrīšanu vairs nebūs līdzēts – nāksies apmeklēt veterināro klīniku, laik veiktu mutes dobuma sanāciju. Tās laikā dzīvniekam tiek nodrošināta narkoze, un veterinārārsts tikmēr noņem zobakmeni, iztīra periodontālās kabatas, kā arī izrauj slimos zobus, ja tādi ir. Pēdējā fāzē zobi tiek pulēti. Labāk gan par mīluļa zobiem parūpēties laicīgi – tas ietaupīs gan tavu laiku, gan līdzekļus (zobakmens noņemšana sunim cenas ziņā praktiski vienmēr izmaksā vismaz 40 eiro).

Kādas problēmas rodas, ja zobu higiēna suņiem un kaķiem netiek ievērota?

Līdzīgi kā cilvēkiem, arī mājas mīluļiem barības daļas un baktērijas uz zobiem sāk veidot aplikumu, un ir svarīgi no tā regulāri atbrīvoties. Ja tas netiek darīts, aplikums sajaucas ar minerālvielām, kas atrodas siekalās, un mineralizēšanās procesā rodas jau pieminētais zobakmens. Ja arī zobakmens netiek laicīgi novērsts, baktēriju darbības rezultātā mēdz rasties smaganu iekaisums jeb gingivīts. Zem smaganām esošās baktērijas var nodarīt nopietnu kaitējumu ne tikai zobiem un mutes dobumam, bet arī sirdij, nierēm, aknām un pārējiem dzīvnieka orgāniem, jo tās ceļo pa visu ķermeni caur asinsriti.

Kas liecina par to, ka dzīvniekam ir problēmas ar mutes dobuma veselību?

Visbiežāk par mutes dobuma slimībām signalizē šādi simptomi:

  • Apgrūtināta barības košļāšana;

  • Pastiprināta siekalošanās;

  • Slikta elpa;

  • Kustīgi zobi;

  • Apsārtušas vai asiņojošas smaganas.

 

Ja arī tavam mājdzīvniekam ir kāda no šīm problēmām, noteikti jāapmeklē veterinārārsts, lai atrastu problēmas cēloni un novērstu to. Tas gan nekādā gadījumā nenozīmē, ka par zobu tīrīšanu vai veterinārās klīnikas apmeklējumu jādomā vien tad, kad problēmas jau radušās. Jo proaktīvāk zobi tiks tīrīti un pārbaudīti, jo mazāka iespējamība, ka kaķis vai suns saskarsies ar mutes dobuma slimībām.

Svarīgs faktors: zobu maiņa

Dzīvnieka organismam pieaugot, mainās arī zobi, un šo procesu nepieciešams kontrolēt, it īpaši – mazo šķirņu suņiem, kuriem raksturīga piena zobu aizture. Tāpēc zobu augšanai un maiņai pastiprināta uzmanība jāpievērš no aptuveni piecu mēnešu vecuma, un maiņas periodā mīlulim jābūt pieejamām specializētajām rotaļlietām, kas paredzētas graušanai un košļāšanai. Visbiežāk zobu maiņa notiek dabīgi, tomēr, ja zobi paši nav nomainījušies un sasniegts septiņu mēnešu vecums, jāapmeklē veterinārārsts, lai piena zobus narkozē izrautu. Šo procedūru neveicot, pastāv ļoti liela varbūtība, ka dzīvnieka sakodiens izveidosies nepareizs.

Visu, kas vajadzīgs, lai tiktu ievērota pareiza zobu higiēna suņiem un kaķiem, atradīsi Dino Zoo internetveikalā, kā arī kādā no 44 veikaliem visā Latvijā. Ienāc ŠEIT un pasūti nepieciešamās preces jau šodien! 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923