Atpakaļ

Kā palīdzēt sunim karstajās vasaras dienās?

Ilgstoša atrašanās karstajā saulē suņiem ne tikai rada diskomfortu, tas var būt iemesls dažādām nopietnām veselības problēmām, kas var novest pie bēdīga iznākuma. Lasi rakstu un uzzini, kā atvēsināt savu mīluli karstajās dienās.

Kuram gan nepatīk vasaras skaistie saullēkti un saulrieti, siltais laiks un īsās naktis? Šajos mēnešos cilvēki ir aktīvāki - nodarbojas ar kādu vasaras sportu, biežāk dodas pastaigāties un izbraucienos pie dabas. Bet reizēm ārā ir tāda tveice, ka nepalīdz ne saldējums, ne pelde. Tad iedomājies, kā jūtas suns, kurš tikko izskraidījies pa pagalmu ar savu biezo kažoku. Rakstā uzzināsi, kā atvēsināt mājdzīvnieku karstajā laikā!  

Kāpēc dzīvniekiem nav labi ilgstoši uzturēties karstā saulē?  

Mūsu mīluļi noteikti ir ļoti priecīgi, ka beidzot vairāk laika var pavadīt skrienot, spēlējoties un pastaigājoties kopā ar saimnieku. Taču vasaras svelmē jābūt piesardzīgam. Karstumā suņi nogurst ātrāk, to zina ikviens saimnieks.  

  • Ja, piemēram, agrā pavasarī ierastais pastaigas loks sunim liekas par īsu, tad vasarā dzīvnieks visticamāk būs 2 reizes ielīdis dīķī, grāvī vai citā ūdens tilpnē atveldzēties un vienalga elsos kā pēc maratona.  

Ilgstoša atrašanās karstajā saulē suņiem ne tikai rada diskomfortu, tas var būt iemesls dažādām nopietnām veselības problēmām, kas var novest pie fatāla iznākuma. 

Visgrūtāk ir suņu šķirnēm, kuras vēsturiski nāk no ziemeļu reģioniem, un ir pieraduši pie sniega un skarbajiem laikapstākļiem, piemēram, haskiji, samojedi un Aļaskas malamuti. Karsto laiku labāk panes šādas šķirnes:  

  • Dobermanis, 

  • Vācu dogs, 

  • Ķīnas cekulainais suns,  

  • Jorkšīras terjers,  

  • Greihaunds, 

  • Vācu īsspalvainais putnusuns 

Protams, šeit nav minētas visas šķirnes, galvenokārt tie ir īsspalvainie suņi. Vienīgi Jorkšīras terjeram spalva ir garāka, bet to smalkais un zīdainais kažoks siltumu netur, tieši otrādi - tiem ir auksti ziemā.  

Sagatavot mīluļa kažoku vasarai, palīdzēs suņu frizieris. Ja nepieciešams to izdarīt, Dino Zoo Pasaule būs lieliska vieta, kur pie reizes varēsi apmeklēt zoo veikalu, vetārstu vai pieteikties suņu skolas apmācībām. 

Ūdens un auksti kārumi 

Pietiekams daudzums ūdens suņa ķermenim ir ļoti svarīgs. Tāpat kā cilvēks, arī dzīvnieks bez ūdens iztikt nevar, turklāt vasarā ūdens nepieciešams vairāk kā ziemā.   

Mājās vai pagalmā regulāri jāseko līdz, lai sunim bļodā ir ūdens. Lielisks izgudrojums ir ūdens dzirdinātavas, kuras var izmantot gan ikdienā, gan gadījumā, ja suns paliek mājās viens pats uz visu dienu.  

  • Dino Zoo nopērkamas dažādas dzirdinātavas, arī tādas, ko iespējams pievienot pie šļūtenes, lai sunim vienmēr būtu pieejams svaigs un tīrs ūdens.  

Papildus mīlulim var dot košļāt ledus gabaliņus, kā arī sagatavot dažādus saldētus kārumus. Drīkst sasaldēt to, ko suns ēd ikdienā. Der atcerēties, ka piena saldējumu sunim dot nedrīkst!  

Preces, kas palīdz atvēsināties   

Zoo veikalos var iegādāties aksesuārus vasarai, labs izgudrojums ir atvēsinošie paklājiņi, kuri ir pildīti ar pašdzesējošu želeju. Dino Zoo pieejami paklājiņi gan lieliem, gan maziem suņiem. Vairāk par tiem un peldvestēm uzzini šajā video: 

Paklājiņš noderēs kamēr suns atpūšas, bet spēlējoties ar suni, apmācot vai dodoties pastaigā, dzīvniekam var uzvilkt atvēsinošo vesti, kas kontrolē ķermeņa temperatūru karstajā laikā.  

Ja dzīvesvietai tuvumā nav dīķis, ezers, jūra vai cita vieta, kur sunim ielīst atvēsināties, var iegādāties baseinu. Lielākā daļa ir sajūsmā par ūdens priekiem, tāpēc šāds pirkums būs tieši laikā. Tie gan nav tie paši piepūšamie dārza baseini, kurus pērk bērniem. Suņu baseiniem malas nav pārāk biezas un augstas, lai viņiem būtu ērti iekāpt. Parasti augstums ir no 20 – 30 centimetriem.   

  • Kad suns ir sakarsis, nav ieteicams uzreiz lēkt aukstā baseinā. Ieiešanai jānotiek lēnām, sākumā stāvot uz ķepām, lai pierastu pie aukstā ūdens. 

Mēģini atrast ēnainu vietu 

Ja suns lielāko dienas daļu uzturas pagalmā, mīlulis noteikti būs jau iemīļojis kādu ēnainu vietiņu. Ja diena vidū pagalmā īsti nekur nav ēna, saimniekam tomēr vajadzētu parūpēties, lai tādu izveidotu. Tā var būt kāda neliela nojume.  

Reizēs, kad arī ēna neglābj no neciešamās svelmes, suni var ielaist iekštelpās, jo vasarā tur ir aukstāks nekā ārā. 

Doties garajās pastaigās no rīta un vakarā 

Vasaras reizēm dienas vidū saulē uzturēties ilgāk par dažām minūtēm jau ir nogurdinoši, kur nu vēl doties garajā pastaigā kopā ar suni. Brīvdienās vai pirms darba piecelies nedaudz agrāk, kamēr saule vēl nav sākusi karsēt. No rīta ir patīkams dzestrums, ko atzinīgi novērtēs Tavs mīlulis. Savukārt otrajā garajā pastaigā vajadzētu iet vēlāk vakarā, kad saule sāk posties uz gulēšanu. 

Braucot atpūsties, izvēlies vietu pie ūdens 

Dodoties pie dabas, mēģini atrast kempingu, viesu māju vai citu naktsmītni, kas atrodas ūdens tuvumā un, protams, lai tā ir draudzīga suņiem. Ja dzīvnieks vēl trenē peldēt prasmi, iegādājies peldvesti. Tā noderēs arī suņiem, kas peldēt māk, bet īsti neturas virs ūdens. 

Izbraucienā līdzi var ņemt jau minēto atvēsinošo paklājiņu un vesti. Jāpadomā arī par to, lai apkārt ir kāds krūms vai koks, kur sunim atrast paēnu. 

Pēdējos gados ļoti iecienīti ir laivu braucieni, arī suņi teorētiski var tajos doties, bet jābūt ļoti uzmanīgiem. Vispirms būtu vēlams saprast, vai suns laivā vai uz plosta jūtas droši un komfortabli un sunim ir jābūt paklausīgam. Ja tas netiek ievērtos, būs nepatīkami gan mīlulim, gan saimniekam un citiem braucējiem. Vairāk informāciju uzzini ŠEIT

Karstajā laikā pastiprināti jāpievērš uzmanība saviem mājdzīvniekiem. Ja nepieciešams apmeklēt vetārstu, frizieri vai vēlies šo to vēl iemācīt savam sunim, dodies uz Dino Zoo Pasauli. Savukārt, lieliskos vasaras produktus iegādājies Dino Zoo veikalos. Lai vasara prieka pilna gan dzīvniekiem, gan saimniekiem!  

 

 

 


 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

jaunākais suns kaut kā izsaka nepatiku reizēm vecākajam

Sveiki! Gribētu pajautāt jūsu domas par vācu aitu suņu attiecībām. Mums ir 2 puikas. Vienam 7 gadi, otram 4 gadi. Viens otru pieņēmuši, vecākais audzinājis mazāko, bet nu skatos, ka jaunākais kaut kā izsaka nepatiku reizēm vecākajam. Itkā neplēšas.. Domāju kāda situācija varētu būt vēl pēc 3 gadiem. Kad vecākais vairs nevarēs spēcīgi ierādīt vietu jaunākajām? Satraucos par to, ka nesāk plēsties.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien! 

Izklausās ka jaunākais suns ir sācis dominēt. 2-3 gadi tas ir tas vecums kād lieli suņi nobriest un sāk rādīt savu svarīgumu un dominēšanu attiecībā pret citiem suņiem. Jums ir nepieciešams kontrolēt situāciju, lai nakotnē nebūtu konflikti. 

Suns

Sveiki! Mūsu sunītim ir 7 mēneši. Nekad nav bijusi pie veterinārārsta. Kad būtu labākais laiks?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Sunim šādā vecumā ir jabūt savakcinētam un čipotam. Sunīti vajadzētu arī attārpot. Lai pierakstītos uz konsultāciju "Dino Zoo klīnikā" , lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923. 

Meiteņu lietas + meklēšanas

Sveiki. Man ir suņu meitene 9 mēnešus veca(haskijs) . Viņa nu jau vairākus mēnešus draudzējas ar suņu puiku(haskijs) . Abi ļoti draudzīgi. Manai meitenei vēl nav bijusi meklēšanas un reizes arī nav bijušas. Šodien suni spelejas un mana suņu meitene lec virsū suņu puikam un ņem viņu priekšā. Aizrādīju ka ta nedrīkst. Bet viņa turpināja lekt virsū un ņemties. Vai tas varētu liecināt ka vinai drīz sāksies meiteņu lietas + meklēšanas?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ta ir absolūti normāla un dabiska suņiem uzvedība. Un šādai uzvedībai var būt absolūti dažādi konteksti. Suns mēģina dominēt, sunim ir stress, vai viņš ir pārāk uzbudināts. Spēlēšanas laikā suņi izmanto ļoti dažādus uzvedības elementus. Viņi medī, ganā, uzbruk un t.t. Ta ka šāda uzvedība nevar liecināt par to ka Jūsu dāmai drīz saksies meklēšanas laiks.

Problēmas ar tualeti (ārā)

Labdien! Īsi par situāciju: Kucēns haskijs, meitene, 5 mēneši. Ir problēmas ar tualeti (ārā). Kad visu dienu esmu mājas, viņa saprot, ka mājas savas darīšanas nedrīkst darīt. Tikko es braucu projām, kaut uz stundu, atbraucot mājas atradu gan liekas, gan mazas darīšanas. Tas ir protests, ka viņai nepatīk atrasties vienai mājas vai tas pagaidām vecuma dēļ? Jo naktī notiek tas pats un no rīta grīdā pilna ar pārsteigumiem.. Paldies.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nekādā gadījumā nav protests. Jūsu prombutne sagādā dzīvniekam stresu. Atvieglot sunim atšķirtības sindromu var sekojoši. Vakarā pirms gulētiešanas vai pirms Jūs plānojiet doties prom nodrošiniet suni ar fizisko un mentālo slodzi. Suns būs piekusis un visticamāk gulēs. Varat arī iedot ļoti izturīgu pildītu ar kārumiem rotaļlietu (paredzēto graušanai). Tādā veidā suns mazāk domās par Jums, mazāk stresos.

Un protams no rītiem sākuma izvedām suni ārā un pēc tām ejam tīrīt zobus un t.t..

Напишите пожалуйста расписание занятий для собак по хендленгу средних и малых пород в spice home.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

В Спице Хоум не проходят занятия. Все занятия проходят в Dino Zoo Pasaule, Krasta iela 52.

Индивидуальные занятия проходят по вторникам и пятницам по предворительной записи. Занятия в группе по вторникам в 13:00 и воскресеньям в 11:00. Также по предворительной записи. 

Записаться можно по телефону 29390650.

Sveiki. Ir bezšķirnes-takša krustojuma suns, meitene, 4gadi. Pēdējā laika sākusi neklausīt saimniekus, sēž, skatās citur un izliekas ka nedzird. Komandas kā sēdēt, gulēt, ķepu utt izpilda un klausa, bet kad sauc no āra iekšā nenāk, ja aizrāda ka nevar riet, neklausa un turpina riet. Agrāk klausīja ļoti labi uz vārda, kādus nu jau 2 mēnešus jau neklausa.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Iespējams ka tika pieļautās kļūdas suņu apmācībā, sakarā ar to suns ir saprastis ka var arī ignorēt saimnieku un darīt tikai to kas patīk.

Rekomendējam atnkākt uz individuālo konsultāciju, lai kinologs varētu Jums parādīt kas un kā jādarā lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

kur iegādāties čivavas kucēnu

Labdien, man ir 11 gadi es nezinu kur man iegādāties garspalvaino čihuahua kucēnu, es gibu meitenīti brūnā vai pelēkā krāsā.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Bērniem kucēnus nepārdod. Rekomendējam Jūsu vecākiem griezties klubā, kur var saņemt vairāk informācijas par kucēna iegādi:

LATVIJAS DEKORATĪVO SUŅU KLUBS

29424990
toyclub@inbox.lv
 http://www.toy-dogs.lv

Plānojam iegādāties sunīti no audzētavas, kura ir LKF biedrs.

Labdien, Plānojam iegādāties sunīti no audzētavas, kura ir LKF biedrs. Diemžēl pati audzētava ir atsūtījusi tikai pāris dienas veca kucēna bildes, sakot, ka tas ir vienīgais kucēns, kurš palicis nerezervēts un apskatīt to varēsim tikai pēc mēneša. Īpaši kontaktā neiesaistās ar mums, jo vēlējāmies apskatīties kucēna vecākus. Kā lai saprot, vai tiešām konkrētais audzētājs nevazā aiz deguna? Kādi jautājumi būtu jāuzdod gadījumā, ja audzētājs, grib rezervācijas maksu par kucēnu, ko varēs apskatīties tikai pēc mēneša? Paldies par palīdzību!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Var palūgt audzētāju atsūtīt Jums bildes vai video ar vecākiem. Pajautāt vecāku pilnus vārdus un ar google palīdzību apskatīt vecākus. Pajautāt par vecāku veselības pārbaudēm. Ja kucēns ir tiešām tikai dažu dienu vecs, tād Jums ir jāuzgaidā kamēr viņš paaugsies :)

Kā variants Jūs varat griezties pie noteiktas šķirnes kluba vadības. Kluba vadība var palīdzēt Jums atrast vai ieteiks kur meklēt kucēnu tuvākajās valstīs.

Resns suns

Sveiki, mums ir 3 gadus vecs bīgls, kurš ir resns. Viņš sver ap 20-21 kg, un noteikti neizskatās labā formā. Barots viņš tiek ar suņu granulām, kurām pievienota klāt gaļa (visbiežāk tītara) 2x dienā. Viņš ne vienmēr apēd savu ēdienu no rīta, tad sanāk, ka ēd 1x dienā. Viņam ir paradums diedelēt, un ja kaut ko nedod no galda, rej, smilkst, lec virsū. Mēs viņam dodam našķus, un kā jau minēju, ēdienu no galda, kas ir nepareizi, zinu, bet tos vairs nedosim, ja nepieciešams. Kā viņš varētu nomest svaru? Tiek vests ārā 3x dienā, dzīvo dzīvoklī. Savādāk nav prieks skatīties uz suņuku, kas pēc maza pelmenīša izskatās...

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sunim ir liekais svars. Bīgla šķirnes sunim svars ir no 12 - 15(17) kg. Barība - light (ar mazāku tauku saturu), ievērojot barības normu diennaktī, papildus vistas (bez ādas) vai liellopa gaļa. Nekādi kārumi (cepumi utt.), var dot dabīgo skrimsli, cīpslas. Aktīvas pastaigas 1.5 - 2h dienā (vēlams no rīta un vakarā). Nekādi našķi, jo īpaši no cilvēka ēdienkartes.

Suns sācis čurāt gultā

Labdien, suns sācis čurāt gultā, ko darīt, kā labāk atradināt viņu no tā. Parasti tas notiek pa nakti, pat ar visu to kad tieši pirms gulēt iešanas tiek izvesta ārā kur sadara visas savas darīšanas. Tāpat mājās ir arī izlikti paladziņi un viņa zina kam tie domāti. Metiss- Džeka rasela terjers ar krievu toijterjeru, vecums 7mēneši.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

LAbdien!

Sākumā pārbaudiet vai sunim viss ir kārtībā ar veselību. Iespējams ka suns nevar izturēt visu nakti un čurā. Iespējams ka necūra uz grīdas, jo par to viņš bija sodīts.

Ja asins un urīnas analīzes viss ir kārtībā, tād jāatgriežās pie audzināšanas.