Atpakaļ

Kā palīdzēt sunim karstajās vasaras dienās?

Ilgstoša atrašanās karstajā saulē suņiem ne tikai rada diskomfortu, tas var būt iemesls dažādām nopietnām veselības problēmām, kas var novest pie bēdīga iznākuma. Lasi rakstu un uzzini, kā atvēsināt savu mīluli karstajās dienās.

Kuram gan nepatīk vasaras skaistie saullēkti un saulrieti, siltais laiks un īsās naktis? Šajos mēnešos cilvēki ir aktīvāki - nodarbojas ar kādu vasaras sportu, biežāk dodas pastaigāties un izbraucienos pie dabas. Bet reizēm ārā ir tāda tveice, ka nepalīdz ne saldējums, ne pelde. Tad iedomājies, kā jūtas suns, kurš tikko izskraidījies pa pagalmu ar savu biezo kažoku. Rakstā uzzināsi, kā atvēsināt mājdzīvnieku karstajā laikā!  

Kāpēc dzīvniekiem nav labi ilgstoši uzturēties karstā saulē?  

Mūsu mīluļi noteikti ir ļoti priecīgi, ka beidzot vairāk laika var pavadīt skrienot, spēlējoties un pastaigājoties kopā ar saimnieku. Taču vasaras svelmē jābūt piesardzīgam. Karstumā suņi nogurst ātrāk, to zina ikviens saimnieks.  

  • Ja, piemēram, agrā pavasarī ierastais pastaigas loks sunim liekas par īsu, tad vasarā dzīvnieks visticamāk būs 2 reizes ielīdis dīķī, grāvī vai citā ūdens tilpnē atveldzēties un vienalga elsos kā pēc maratona.  

Ilgstoša atrašanās karstajā saulē suņiem ne tikai rada diskomfortu, tas var būt iemesls dažādām nopietnām veselības problēmām, kas var novest pie fatāla iznākuma. 

Visgrūtāk ir suņu šķirnēm, kuras vēsturiski nāk no ziemeļu reģioniem, un ir pieraduši pie sniega un skarbajiem laikapstākļiem, piemēram, haskiji, samojedi un Aļaskas malamuti. Karsto laiku labāk panes šādas šķirnes:  

  • Dobermanis, 

  • Vācu dogs, 

  • Ķīnas cekulainais suns,  

  • Jorkšīras terjers,  

  • Greihaunds, 

  • Vācu īsspalvainais putnusuns 

Protams, šeit nav minētas visas šķirnes, galvenokārt tie ir īsspalvainie suņi. Vienīgi Jorkšīras terjeram spalva ir garāka, bet to smalkais un zīdainais kažoks siltumu netur, tieši otrādi - tiem ir auksti ziemā.  

Sagatavot mīluļa kažoku vasarai, palīdzēs suņu frizieris. Ja nepieciešams to izdarīt, Dino Zoo Pasaule būs lieliska vieta, kur pie reizes varēsi apmeklēt zoo veikalu, vetārstu vai pieteikties suņu skolas apmācībām. 

Ūdens un auksti kārumi 

Pietiekams daudzums ūdens suņa ķermenim ir ļoti svarīgs. Tāpat kā cilvēks, arī dzīvnieks bez ūdens iztikt nevar, turklāt vasarā ūdens nepieciešams vairāk kā ziemā.   

Mājās vai pagalmā regulāri jāseko līdz, lai sunim bļodā ir ūdens. Lielisks izgudrojums ir ūdens dzirdinātavas, kuras var izmantot gan ikdienā, gan gadījumā, ja suns paliek mājās viens pats uz visu dienu.  

  • Dino Zoo nopērkamas dažādas dzirdinātavas, arī tādas, ko iespējams pievienot pie šļūtenes, lai sunim vienmēr būtu pieejams svaigs un tīrs ūdens.  

Papildus mīlulim var dot košļāt ledus gabaliņus, kā arī sagatavot dažādus saldētus kārumus. Drīkst sasaldēt to, ko suns ēd ikdienā. Der atcerēties, ka piena saldējumu sunim dot nedrīkst!  

Preces, kas palīdz atvēsināties   

Zoo veikalos var iegādāties aksesuārus vasarai, labs izgudrojums ir atvēsinošie paklājiņi, kuri ir pildīti ar pašdzesējošu želeju. Dino Zoo pieejami paklājiņi gan lieliem, gan maziem suņiem. Vairāk par tiem un peldvestēm uzzini šajā video: 

Paklājiņš noderēs kamēr suns atpūšas, bet spēlējoties ar suni, apmācot vai dodoties pastaigā, dzīvniekam var uzvilkt atvēsinošo vesti, kas kontrolē ķermeņa temperatūru karstajā laikā.  

Ja dzīvesvietai tuvumā nav dīķis, ezers, jūra vai cita vieta, kur sunim ielīst atvēsināties, var iegādāties baseinu. Lielākā daļa ir sajūsmā par ūdens priekiem, tāpēc šāds pirkums būs tieši laikā. Tie gan nav tie paši piepūšamie dārza baseini, kurus pērk bērniem. Suņu baseiniem malas nav pārāk biezas un augstas, lai viņiem būtu ērti iekāpt. Parasti augstums ir no 20 – 30 centimetriem.   

  • Kad suns ir sakarsis, nav ieteicams uzreiz lēkt aukstā baseinā. Ieiešanai jānotiek lēnām, sākumā stāvot uz ķepām, lai pierastu pie aukstā ūdens. 

Mēģini atrast ēnainu vietu 

Ja suns lielāko dienas daļu uzturas pagalmā, mīlulis noteikti būs jau iemīļojis kādu ēnainu vietiņu. Ja diena vidū pagalmā īsti nekur nav ēna, saimniekam tomēr vajadzētu parūpēties, lai tādu izveidotu. Tā var būt kāda neliela nojume.  

Reizēs, kad arī ēna neglābj no neciešamās svelmes, suni var ielaist iekštelpās, jo vasarā tur ir aukstāks nekā ārā. 

Doties garajās pastaigās no rīta un vakarā 

Vasaras reizēm dienas vidū saulē uzturēties ilgāk par dažām minūtēm jau ir nogurdinoši, kur nu vēl doties garajā pastaigā kopā ar suni. Brīvdienās vai pirms darba piecelies nedaudz agrāk, kamēr saule vēl nav sākusi karsēt. No rīta ir patīkams dzestrums, ko atzinīgi novērtēs Tavs mīlulis. Savukārt otrajā garajā pastaigā vajadzētu iet vēlāk vakarā, kad saule sāk posties uz gulēšanu. 

Braucot atpūsties, izvēlies vietu pie ūdens 

Dodoties pie dabas, mēģini atrast kempingu, viesu māju vai citu naktsmītni, kas atrodas ūdens tuvumā un, protams, lai tā ir draudzīga suņiem. Ja dzīvnieks vēl trenē peldēt prasmi, iegādājies peldvesti. Tā noderēs arī suņiem, kas peldēt māk, bet īsti neturas virs ūdens. 

Izbraucienā līdzi var ņemt jau minēto atvēsinošo paklājiņu un vesti. Jāpadomā arī par to, lai apkārt ir kāds krūms vai koks, kur sunim atrast paēnu. 

Pēdējos gados ļoti iecienīti ir laivu braucieni, arī suņi teorētiski var tajos doties, bet jābūt ļoti uzmanīgiem. Vispirms būtu vēlams saprast, vai suns laivā vai uz plosta jūtas droši un komfortabli un sunim ir jābūt paklausīgam. Ja tas netiek ievērtos, būs nepatīkami gan mīlulim, gan saimniekam un citiem braucējiem. Vairāk informāciju uzzini ŠEIT

Karstajā laikā pastiprināti jāpievērš uzmanība saviem mājdzīvniekiem. Ja nepieciešams apmeklēt vetārstu, frizieri vai vēlies šo to vēl iemācīt savam sunim, dodies uz Dino Zoo Pasauli. Savukārt, lieliskos vasaras produktus iegādājies Dino Zoo veikalos. Lai vasara prieka pilna gan dzīvniekiem, gan saimniekiem!  

 

 

 


 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923