Atpakaļ

Kā palīdzēt sunim karstajās vasaras dienās?

Ilgstoša atrašanās karstajā saulē suņiem ne tikai rada diskomfortu, tas var būt iemesls dažādām nopietnām veselības problēmām, kas var novest pie bēdīga iznākuma. Lasi rakstu un uzzini, kā atvēsināt savu mīluli karstajās dienās.

Kuram gan nepatīk vasaras skaistie saullēkti un saulrieti, siltais laiks un īsās naktis? Šajos mēnešos cilvēki ir aktīvāki - nodarbojas ar kādu vasaras sportu, biežāk dodas pastaigāties un izbraucienos pie dabas. Bet reizēm ārā ir tāda tveice, ka nepalīdz ne saldējums, ne pelde. Tad iedomājies, kā jūtas suns, kurš tikko izskraidījies pa pagalmu ar savu biezo kažoku. Rakstā uzzināsi, kā atvēsināt mājdzīvnieku karstajā laikā!  

Kāpēc dzīvniekiem nav labi ilgstoši uzturēties karstā saulē?  

Mūsu mīluļi noteikti ir ļoti priecīgi, ka beidzot vairāk laika var pavadīt skrienot, spēlējoties un pastaigājoties kopā ar saimnieku. Taču vasaras svelmē jābūt piesardzīgam. Karstumā suņi nogurst ātrāk, to zina ikviens saimnieks.  

  • Ja, piemēram, agrā pavasarī ierastais pastaigas loks sunim liekas par īsu, tad vasarā dzīvnieks visticamāk būs 2 reizes ielīdis dīķī, grāvī vai citā ūdens tilpnē atveldzēties un vienalga elsos kā pēc maratona.  

Ilgstoša atrašanās karstajā saulē suņiem ne tikai rada diskomfortu, tas var būt iemesls dažādām nopietnām veselības problēmām, kas var novest pie fatāla iznākuma. 

Visgrūtāk ir suņu šķirnēm, kuras vēsturiski nāk no ziemeļu reģioniem, un ir pieraduši pie sniega un skarbajiem laikapstākļiem, piemēram, haskiji, samojedi un Aļaskas malamuti. Karsto laiku labāk panes šādas šķirnes:  

  • Dobermanis, 

  • Vācu dogs, 

  • Ķīnas cekulainais suns,  

  • Jorkšīras terjers,  

  • Greihaunds, 

  • Vācu īsspalvainais putnusuns 

Protams, šeit nav minētas visas šķirnes, galvenokārt tie ir īsspalvainie suņi. Vienīgi Jorkšīras terjeram spalva ir garāka, bet to smalkais un zīdainais kažoks siltumu netur, tieši otrādi - tiem ir auksti ziemā.  

Sagatavot mīluļa kažoku vasarai, palīdzēs suņu frizieris. Ja nepieciešams to izdarīt, Dino Zoo Pasaule būs lieliska vieta, kur pie reizes varēsi apmeklēt zoo veikalu, vetārstu vai pieteikties suņu skolas apmācībām. 

Ūdens un auksti kārumi 

Pietiekams daudzums ūdens suņa ķermenim ir ļoti svarīgs. Tāpat kā cilvēks, arī dzīvnieks bez ūdens iztikt nevar, turklāt vasarā ūdens nepieciešams vairāk kā ziemā.   

Mājās vai pagalmā regulāri jāseko līdz, lai sunim bļodā ir ūdens. Lielisks izgudrojums ir ūdens dzirdinātavas, kuras var izmantot gan ikdienā, gan gadījumā, ja suns paliek mājās viens pats uz visu dienu.  

  • Dino Zoo nopērkamas dažādas dzirdinātavas, arī tādas, ko iespējams pievienot pie šļūtenes, lai sunim vienmēr būtu pieejams svaigs un tīrs ūdens.  

Papildus mīlulim var dot košļāt ledus gabaliņus, kā arī sagatavot dažādus saldētus kārumus. Drīkst sasaldēt to, ko suns ēd ikdienā. Der atcerēties, ka piena saldējumu sunim dot nedrīkst!  

Preces, kas palīdz atvēsināties   

Zoo veikalos var iegādāties aksesuārus vasarai, labs izgudrojums ir atvēsinošie paklājiņi, kuri ir pildīti ar pašdzesējošu želeju. Dino Zoo pieejami paklājiņi gan lieliem, gan maziem suņiem. Vairāk par tiem un peldvestēm uzzini šajā video: 

Paklājiņš noderēs kamēr suns atpūšas, bet spēlējoties ar suni, apmācot vai dodoties pastaigā, dzīvniekam var uzvilkt atvēsinošo vesti, kas kontrolē ķermeņa temperatūru karstajā laikā.  

Ja dzīvesvietai tuvumā nav dīķis, ezers, jūra vai cita vieta, kur sunim ielīst atvēsināties, var iegādāties baseinu. Lielākā daļa ir sajūsmā par ūdens priekiem, tāpēc šāds pirkums būs tieši laikā. Tie gan nav tie paši piepūšamie dārza baseini, kurus pērk bērniem. Suņu baseiniem malas nav pārāk biezas un augstas, lai viņiem būtu ērti iekāpt. Parasti augstums ir no 20 – 30 centimetriem.   

  • Kad suns ir sakarsis, nav ieteicams uzreiz lēkt aukstā baseinā. Ieiešanai jānotiek lēnām, sākumā stāvot uz ķepām, lai pierastu pie aukstā ūdens. 

Mēģini atrast ēnainu vietu 

Ja suns lielāko dienas daļu uzturas pagalmā, mīlulis noteikti būs jau iemīļojis kādu ēnainu vietiņu. Ja diena vidū pagalmā īsti nekur nav ēna, saimniekam tomēr vajadzētu parūpēties, lai tādu izveidotu. Tā var būt kāda neliela nojume.  

Reizēs, kad arī ēna neglābj no neciešamās svelmes, suni var ielaist iekštelpās, jo vasarā tur ir aukstāks nekā ārā. 

Doties garajās pastaigās no rīta un vakarā 

Vasaras reizēm dienas vidū saulē uzturēties ilgāk par dažām minūtēm jau ir nogurdinoši, kur nu vēl doties garajā pastaigā kopā ar suni. Brīvdienās vai pirms darba piecelies nedaudz agrāk, kamēr saule vēl nav sākusi karsēt. No rīta ir patīkams dzestrums, ko atzinīgi novērtēs Tavs mīlulis. Savukārt otrajā garajā pastaigā vajadzētu iet vēlāk vakarā, kad saule sāk posties uz gulēšanu. 

Braucot atpūsties, izvēlies vietu pie ūdens 

Dodoties pie dabas, mēģini atrast kempingu, viesu māju vai citu naktsmītni, kas atrodas ūdens tuvumā un, protams, lai tā ir draudzīga suņiem. Ja dzīvnieks vēl trenē peldēt prasmi, iegādājies peldvesti. Tā noderēs arī suņiem, kas peldēt māk, bet īsti neturas virs ūdens. 

Izbraucienā līdzi var ņemt jau minēto atvēsinošo paklājiņu un vesti. Jāpadomā arī par to, lai apkārt ir kāds krūms vai koks, kur sunim atrast paēnu. 

Pēdējos gados ļoti iecienīti ir laivu braucieni, arī suņi teorētiski var tajos doties, bet jābūt ļoti uzmanīgiem. Vispirms būtu vēlams saprast, vai suns laivā vai uz plosta jūtas droši un komfortabli un sunim ir jābūt paklausīgam. Ja tas netiek ievērtos, būs nepatīkami gan mīlulim, gan saimniekam un citiem braucējiem. Vairāk informāciju uzzini ŠEIT

Karstajā laikā pastiprināti jāpievērš uzmanība saviem mājdzīvniekiem. Ja nepieciešams apmeklēt vetārstu, frizieri vai vēlies šo to vēl iemācīt savam sunim, dodies uz Dino Zoo Pasauli. Savukārt, lieliskos vasaras produktus iegādājies Dino Zoo veikalos. Lai vasara prieka pilna gan dzīvniekiem, gan saimniekiem!  

 

 

 


 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.