Atpakaļ

Kā izvēlēties sunim piemērotāko frizūru?

Rūpējoties par suni, ir būtiski tam nodrošināt ne tikai kvalitatīvu pārtiku, veselības aprūpi un fiziskās aktivitātes, bet arī regulāras higiēnas procedūras. Par to, kā kopt suņa kažoku un kādas nianses ievērot mīluļa frizūras izvēlē, vairāk stāsta Dino Zoo suņu friziere Adele Branceviča. 

Rūpējoties par suni, ir būtiski tam nodrošināt ne tikai kvalitatīvu pārtiku, veselības aprūpi un fiziskās aktivitātes, bet arī regulāras higiēnas procedūras. Par to, kā kopt suņa kažoku un kādas nianses ievērot mīluļa frizūras izvēlē, vairāk stāsta Dino Zoo suņu friziere Adele Branceviča.   

Kāpēc suņus ir ieteicams frizēt?

Kā uzsver Adele, šobrīd tik populārais termins grumings, ar ko tiek apzīmēta dzīvnieka frizēšana, ietver ne tikai tā kažoka kopšanu. Tas ir procedūru komplekss, kas saistīts ar spalvas un ādas kopšanu, kā arī ausu tīrīšanu un nagu griešanu. Turklāt jāņem vērā, ka, pirmkārt, tas tiek veikts higiēnas nolūkos, savukārt dzīvnieka ārējā izskata uzlabošanas funkcija ir vien sekundāra: “Ja suns regulāri piedalās izstādēs, tā spalvas kopšana atbilstoši šķirnes standartiem ir obligāta prasība, tomēr kopumā grumings ietver dzīvnieka higiēnas nodrošināšanu. Tāpat jāņem vērā, ka jebkuru suni, neraugoties uz to, vai tas ir šķirnes suns, godalgots izstāžu pasaules čempions vai vienkārši mājas mīlulis, ir regulāri jāmazgā, kārtīgi jāžāvē un jāķemmē, lai kažokā neveidotos pinkas. Tāpat ir jāgriež nadziņus un jātīra austiņas. Tās ir minimālās higiēnas vajadzības, ko saimniekam savam mīlulim jānodrošina. Savukārt dzīvnieka frizēšana ar šķērēm un griešana ar mašīnīti vai trimings jeb atmirušās spalvas izplūkšana ietver jau individuāla pieeju. Šādā gadījumā viss atkarīgs no konkrētā suņa, tā spalvas garuma, struktūras un apjoma.”

Cik bieži mīluli jāmazgā?

Arī suņa mazgāšanas biežums ir tiešā veidā atkarīgs no dzīvnieka šķirnes un dzīves stila kopumā. “Ja cilvēkam pieder Jorkšīras terjers, Maltas zīda sunītis vai šicū un suns regulāri piedalās izstādēs, šo šķirņu pārstāvjus jāmazgā reizi nedēļā vai desmit dienās. Minēto šķirņu suņiem spalvai jābūt ataudzētai pilnā garumā, tomēr jāatceras, ka jo garāka tā ir, jo vairāk to jākopj. Savukārt, ja suns izstādēs nepiedalās un nav vajadzības ataudzēt tā spalvu pilnā garumā, dzīvniekam var izvēlēties īsu, sportisku griezumu, ko atjauno reizi divos mēnešos, savukārt mazgāt mīluli var reizi divās nedēļās,” stāsta Adele. “Man pašai ir vairāki Amerikāņu Stafordšīras terjeri, ar kuriem piedalos izstādēs. Tiem ir īsa spalva, un suņus mazgāju un žāvēju pirms katras izstādes. Savukārt tos mīluļus, kuri izstādēs nepiedalās, mazgāju un žāvēju reizi divos, trīs mēnešos. Nagus suņiem griežu aptuveni reizi desmit dienās.”

Grūmere gan piebilst, ka šai ziņā ir vēl kāda interesanta nianse. Suņu šķirnes, kam ir dubultā spalva, piemēram, špicus, kucēna vecumā jāmazgā daudz biežāk, nekā pieaugušā vecumā. “Šādos gadījumos frizierim jāpalīdz kucēnam atbrīvoties no mazuļiem raksturīgās pavilnas jeb mīkstās pūkas. Tomēr kopumā jebkuru suni jāpieradina mazgāties, tikt žāvētam un frizētam jau no agra mazuļa vecuma. Dzīvniekam pie šīm procedūrām jāpierod, lai vēlāk no pirmās procedūras nebūtu milzu stresa. Kad kucēnam ir veiktas visas nepieciešamās potes, mīluli uzreiz var vest frizēties,” tā Adele.

Ko labāk izvēlēties – kažoka trimingu vai cirpšanu ar mašīnīti?

Trimings ir kažoka frizēšanas veids, kas tiek izmantots tikai tām suņu šķirnēm, kam ir cieta spalva. Procedūras laikā no dzīvnieka kažoka tiek izplūkta vecā, atmirusī spalva. Tādējādi šī procedūra ir piemērota vairumam terjeru šķirņu un arī šnauceriem. “Kad uz vizīti pie friziera piesakās saimnieks ar suni, kam ir cieta spalva, vispirms izvērtējam, vai tas ir mājas mīlulis, vai izstāžu suns un kāda ir tā spalva atbilstoši šķirnes standartam. Ja suņa spalva konkrētajai šķirnei ir pārlieku mīksta un zīdaina, ieteiksim suni labāk nofrizēt ar mašīnīti vai šķērēm.  Pretējā gadījumā trimings dzīvniekam var izraisīt ādas iekaisumu un temperatūras paaugstināšanos. Turklāt, ja sunim nav pietiekoši cieta spalva, trimings dzīvniekam būs ļoti nepatīkama procedūra. Bet, ja spalva atbilst šķirnes standartam, tad trimings jeb vecās spalvas izplūkšana sunim neizraisīs it nekādu diskomfortu,” stāsta Adele.

Kādas ir ieteicamās suņu frizūras atkarībā no dzīvnieka vecuma un dzīves stila?

Arī šai gadījumā viss atkarīgs no konkrētā suņa un tā šķirnes. Suņus ar dubulto spalvu – akitas, šibas vai vācu aitu suņus ieteicams kārtīgi izmazgāt ar profesionālo kosmētiku, lietojot arī kondicionieri, izžāvēt un kārtīgi izsukāt, atbrīvojot kažoku no pavilnas. Savukārt špicu kažociņu, kam arī ir dubultā spalva, var mazliet safrizēt, apstrādājot ausis, kājas un pēcpusi, apgriežot tikai spalvas galiņus un izveidojot kažokam apaļu formu. “Nereti uz frizētavu nāk špicu saimnieki, lūdzot mīlulim izveidot frizūru, kurā kažociņš tiek apcirpts ļoti īss, atstājot lielu, apaļu galvu. Šādu frizūru veidot neiesakām, jo tā sunim var izraisīt gan spalvas un ādas problēmas, gan citas kaites. Apjomīgais kažociņš špiciem ir dots, lai tos atvēsinātu vasarā un sasildītu ziemā. Ja nocirpsim spalvu īsu, sabojāsim dzīvnieka termoregulāciju. Tāpat špiciem ir raksturīga saslimšana – alopēcija, ko izraisa pārāk īsa kažoka apcirpšana. Tās dēļ spalva izkrīt, līdz pazūd pavisam un dzīvnieks paliek kails. Savukārt suņiem, kam nav dubultā spalva, bet ir vienkārši biezs kažoks un aktīvs dzīvesveids, dzīvniekiem dodoties garās pastaigās pa laukiem un mežiem, ieteicams īss griezums. Tādējādi saimniekiem arī pašiem būs vieglāk kopt mīluļa kažoku, to mazgājot, žāvējot un ķemmējot,” teic Adele.

Kāpēc frizētavā ne vienmēr vajadzīga saimnieka klātbūtne?

Saimnieka klātbūtne, dzīvnieku frizējot, ir vajadzīga vien divos gadījumos. Ja suns ir samērā agresīvs un meistars vienatnē nevar to savaldīt, saimniekam jāpaliek, lai suni procedūru laikā pieturētu.  Tāpat saimnieka klātbūtne ir vajadzīga, ja sunim ir kādas veselības problēmas. Tā kā Dino Zoo Frizētavai līdzās ir arī klīnika, dzīvniekam vajadzības gadījumā ir iespējams sniegt palīdzību, turp nekavējoties dodoties kopā ar saimnieku. “Pirms suņa frizēšanas tā saimniekam jāpastāsta, vai sunim ir kāda alerģija vai citas veselības īpatnības, par ko frizierim vajadzētu būt informētam. Tomēr parastos gadījumos suņi bez saimnieka klātbūtnes uzvedas krietni labāk – ir daudz mierīgāki un paklausīgāki,” tā Adele.

Kā izvēlēties dzīvnieka spalvas garumu atkarībā no suņa šķirnes?

Izvēloties šķirnes suni, pirmkārt, jāņem vērā, ka mīluļi ar krāšņāko kažoku parasti prasa milzu ieguldījumu tā kopšanā gan laika, gan finanšu ziņā. Tāpēc, ja nav iespējams suni regulāri vest pie friziera, tā potenciālajam saimniekam vajadzētu apdomāt, vai patiešām nepieciešams izvēlēties šķirni, kam ir sarežģīta spalvas kopšana. “Daudzus valdzina, piemēram, bišonu krāšņais kažoks, tomēr to ir ļoti sarežģīti uzturēt tādu, kāds nereti redzams izstādēs. Ja cilvēks tomēr ļoti vēlas šīs šķirnes suni, bet to nav paredzēts vest uz izstādēm, dzīvnieka kažokam var izveidot līdzīgu griezumu. Tas būs daudz īsāks un vieglāk kopjams. Savukārt šķirnēm, kam spalva garumā aug visu mūžu, ieteicams izvēlēties sportisku jeb īsāku griezumu, kas atvieglos tā kopšanu,” iesaka Adele.

Neatkarīgi no tā, vai nepieciešams profesionāls suņu frizieris, vai arī vajadzīga tikai nagu apgriešana un ausu tīrīšana kaķim, dodies uz Dino Zoo Frizētavu, Krasta ielā 52, pirms tam pierakstoties pa tālruni 29390650.

 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.