Atpakaļ

Kā izvēlēties sunim piemērotāko frizūru?

Rūpējoties par suni, ir būtiski tam nodrošināt ne tikai kvalitatīvu pārtiku, veselības aprūpi un fiziskās aktivitātes, bet arī regulāras higiēnas procedūras. Par to, kā kopt suņa kažoku un kādas nianses ievērot mīluļa frizūras izvēlē, vairāk stāsta Dino Zoo suņu friziere Adele Branceviča. 

Rūpējoties par suni, ir būtiski tam nodrošināt ne tikai kvalitatīvu pārtiku, veselības aprūpi un fiziskās aktivitātes, bet arī regulāras higiēnas procedūras. Par to, kā kopt suņa kažoku un kādas nianses ievērot mīluļa frizūras izvēlē, vairāk stāsta Dino Zoo suņu friziere Adele Branceviča.   

Kāpēc suņus ir ieteicams frizēt?

Kā uzsver Adele, šobrīd tik populārais termins grumings, ar ko tiek apzīmēta dzīvnieka frizēšana, ietver ne tikai tā kažoka kopšanu. Tas ir procedūru komplekss, kas saistīts ar spalvas un ādas kopšanu, kā arī ausu tīrīšanu un nagu griešanu. Turklāt jāņem vērā, ka, pirmkārt, tas tiek veikts higiēnas nolūkos, savukārt dzīvnieka ārējā izskata uzlabošanas funkcija ir vien sekundāra: “Ja suns regulāri piedalās izstādēs, tā spalvas kopšana atbilstoši šķirnes standartiem ir obligāta prasība, tomēr kopumā grumings ietver dzīvnieka higiēnas nodrošināšanu. Tāpat jāņem vērā, ka jebkuru suni, neraugoties uz to, vai tas ir šķirnes suns, godalgots izstāžu pasaules čempions vai vienkārši mājas mīlulis, ir regulāri jāmazgā, kārtīgi jāžāvē un jāķemmē, lai kažokā neveidotos pinkas. Tāpat ir jāgriež nadziņus un jātīra austiņas. Tās ir minimālās higiēnas vajadzības, ko saimniekam savam mīlulim jānodrošina. Savukārt dzīvnieka frizēšana ar šķērēm un griešana ar mašīnīti vai trimings jeb atmirušās spalvas izplūkšana ietver jau individuāla pieeju. Šādā gadījumā viss atkarīgs no konkrētā suņa, tā spalvas garuma, struktūras un apjoma.”

Cik bieži mīluli jāmazgā?

Arī suņa mazgāšanas biežums ir tiešā veidā atkarīgs no dzīvnieka šķirnes un dzīves stila kopumā. “Ja cilvēkam pieder Jorkšīras terjers, Maltas zīda sunītis vai šicū un suns regulāri piedalās izstādēs, šo šķirņu pārstāvjus jāmazgā reizi nedēļā vai desmit dienās. Minēto šķirņu suņiem spalvai jābūt ataudzētai pilnā garumā, tomēr jāatceras, ka jo garāka tā ir, jo vairāk to jākopj. Savukārt, ja suns izstādēs nepiedalās un nav vajadzības ataudzēt tā spalvu pilnā garumā, dzīvniekam var izvēlēties īsu, sportisku griezumu, ko atjauno reizi divos mēnešos, savukārt mazgāt mīluli var reizi divās nedēļās,” stāsta Adele. “Man pašai ir vairāki Amerikāņu Stafordšīras terjeri, ar kuriem piedalos izstādēs. Tiem ir īsa spalva, un suņus mazgāju un žāvēju pirms katras izstādes. Savukārt tos mīluļus, kuri izstādēs nepiedalās, mazgāju un žāvēju reizi divos, trīs mēnešos. Nagus suņiem griežu aptuveni reizi desmit dienās.”

Grūmere gan piebilst, ka šai ziņā ir vēl kāda interesanta nianse. Suņu šķirnes, kam ir dubultā spalva, piemēram, špicus, kucēna vecumā jāmazgā daudz biežāk, nekā pieaugušā vecumā. “Šādos gadījumos frizierim jāpalīdz kucēnam atbrīvoties no mazuļiem raksturīgās pavilnas jeb mīkstās pūkas. Tomēr kopumā jebkuru suni jāpieradina mazgāties, tikt žāvētam un frizētam jau no agra mazuļa vecuma. Dzīvniekam pie šīm procedūrām jāpierod, lai vēlāk no pirmās procedūras nebūtu milzu stresa. Kad kucēnam ir veiktas visas nepieciešamās potes, mīluli uzreiz var vest frizēties,” tā Adele.

Ko labāk izvēlēties – kažoka trimingu vai cirpšanu ar mašīnīti?

Trimings ir kažoka frizēšanas veids, kas tiek izmantots tikai tām suņu šķirnēm, kam ir cieta spalva. Procedūras laikā no dzīvnieka kažoka tiek izplūkta vecā, atmirusī spalva. Tādējādi šī procedūra ir piemērota vairumam terjeru šķirņu un arī šnauceriem. “Kad uz vizīti pie friziera piesakās saimnieks ar suni, kam ir cieta spalva, vispirms izvērtējam, vai tas ir mājas mīlulis, vai izstāžu suns un kāda ir tā spalva atbilstoši šķirnes standartam. Ja suņa spalva konkrētajai šķirnei ir pārlieku mīksta un zīdaina, ieteiksim suni labāk nofrizēt ar mašīnīti vai šķērēm.  Pretējā gadījumā trimings dzīvniekam var izraisīt ādas iekaisumu un temperatūras paaugstināšanos. Turklāt, ja sunim nav pietiekoši cieta spalva, trimings dzīvniekam būs ļoti nepatīkama procedūra. Bet, ja spalva atbilst šķirnes standartam, tad trimings jeb vecās spalvas izplūkšana sunim neizraisīs it nekādu diskomfortu,” stāsta Adele.

Kādas ir ieteicamās suņu frizūras atkarībā no dzīvnieka vecuma un dzīves stila?

Arī šai gadījumā viss atkarīgs no konkrētā suņa un tā šķirnes. Suņus ar dubulto spalvu – akitas, šibas vai vācu aitu suņus ieteicams kārtīgi izmazgāt ar profesionālo kosmētiku, lietojot arī kondicionieri, izžāvēt un kārtīgi izsukāt, atbrīvojot kažoku no pavilnas. Savukārt špicu kažociņu, kam arī ir dubultā spalva, var mazliet safrizēt, apstrādājot ausis, kājas un pēcpusi, apgriežot tikai spalvas galiņus un izveidojot kažokam apaļu formu. “Nereti uz frizētavu nāk špicu saimnieki, lūdzot mīlulim izveidot frizūru, kurā kažociņš tiek apcirpts ļoti īss, atstājot lielu, apaļu galvu. Šādu frizūru veidot neiesakām, jo tā sunim var izraisīt gan spalvas un ādas problēmas, gan citas kaites. Apjomīgais kažociņš špiciem ir dots, lai tos atvēsinātu vasarā un sasildītu ziemā. Ja nocirpsim spalvu īsu, sabojāsim dzīvnieka termoregulāciju. Tāpat špiciem ir raksturīga saslimšana – alopēcija, ko izraisa pārāk īsa kažoka apcirpšana. Tās dēļ spalva izkrīt, līdz pazūd pavisam un dzīvnieks paliek kails. Savukārt suņiem, kam nav dubultā spalva, bet ir vienkārši biezs kažoks un aktīvs dzīvesveids, dzīvniekiem dodoties garās pastaigās pa laukiem un mežiem, ieteicams īss griezums. Tādējādi saimniekiem arī pašiem būs vieglāk kopt mīluļa kažoku, to mazgājot, žāvējot un ķemmējot,” teic Adele.

Kāpēc frizētavā ne vienmēr vajadzīga saimnieka klātbūtne?

Saimnieka klātbūtne, dzīvnieku frizējot, ir vajadzīga vien divos gadījumos. Ja suns ir samērā agresīvs un meistars vienatnē nevar to savaldīt, saimniekam jāpaliek, lai suni procedūru laikā pieturētu.  Tāpat saimnieka klātbūtne ir vajadzīga, ja sunim ir kādas veselības problēmas. Tā kā Dino Zoo Frizētavai līdzās ir arī klīnika, dzīvniekam vajadzības gadījumā ir iespējams sniegt palīdzību, turp nekavējoties dodoties kopā ar saimnieku. “Pirms suņa frizēšanas tā saimniekam jāpastāsta, vai sunim ir kāda alerģija vai citas veselības īpatnības, par ko frizierim vajadzētu būt informētam. Tomēr parastos gadījumos suņi bez saimnieka klātbūtnes uzvedas krietni labāk – ir daudz mierīgāki un paklausīgāki,” tā Adele.

Kā izvēlēties dzīvnieka spalvas garumu atkarībā no suņa šķirnes?

Izvēloties šķirnes suni, pirmkārt, jāņem vērā, ka mīluļi ar krāšņāko kažoku parasti prasa milzu ieguldījumu tā kopšanā gan laika, gan finanšu ziņā. Tāpēc, ja nav iespējams suni regulāri vest pie friziera, tā potenciālajam saimniekam vajadzētu apdomāt, vai patiešām nepieciešams izvēlēties šķirni, kam ir sarežģīta spalvas kopšana. “Daudzus valdzina, piemēram, bišonu krāšņais kažoks, tomēr to ir ļoti sarežģīti uzturēt tādu, kāds nereti redzams izstādēs. Ja cilvēks tomēr ļoti vēlas šīs šķirnes suni, bet to nav paredzēts vest uz izstādēm, dzīvnieka kažokam var izveidot līdzīgu griezumu. Tas būs daudz īsāks un vieglāk kopjams. Savukārt šķirnēm, kam spalva garumā aug visu mūžu, ieteicams izvēlēties sportisku jeb īsāku griezumu, kas atvieglos tā kopšanu,” iesaka Adele.

Neatkarīgi no tā, vai nepieciešams profesionāls suņu frizieris, vai arī vajadzīga tikai nagu apgriešana un ausu tīrīšana kaķim, dodies uz Dino Zoo Frizētavu, Krasta ielā 52, pirms tam pierakstoties pa tālruni 29390650.

 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923