Atpakaļ

Kā izklaidēt suni iekštelpās?

Laikapstākļiem kļūstot rudenīgākiem, gluži likumsakarīgi, vairāk laika pavadām iekštelpās. Tā rezultātā garās pastaigas, kurās ierasts doties ar suni, iespējams izpaliek, taču tas nenozīmē, ka jāļaujas garlaicībai. Arī iekštelpās suni ir iespējams kvalitatīvi nodarbināt un izklaidēt. Par to, kā pavadīt laiku ar mīluli, vairāk stāsta Dino Zoo Suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka.

Lai izklaidētu suni mājās, mīlulim var mācīt dažādus trikus. Lai to veiksmīgi izdarītu un suns procesa laikā negūtu kādu traumu, jāpievērš uzmanība grīdas segumam. Tam jābūt tādam, lai suns spēlējoties nepaslīdētu un nesasistos. Jāatceras, ka suņi ir dažādi - citi ir lēni, citi - ļoti ātri un kustībās asi, tāpēc, piemēram, lamināts un flīzes var būt dzīvniekam bīstamas.

“Viens no populārākajiem trikiem, ko sunim var iemācīt, ir iziet saimniekam starp kājām astotnieku vai čūsku. Lai to izdarītu, vispirms jāpaņem našķi un jāparāda tos sunim. Protams, dzīvniekam ir jābūt izsalkušam. Sunim rāda kārumu, turot to pie mīluļa deguna. Kad dzīvnieks iet uz priekšu, arī cilvēks sper soli uz priekšu, virzot suni tā, lai tas izietu starp saimnieka kājām. Kad viņš to izdara, sunim iedod našķi. Tad saimnieks sper nākamo soli un izdara to pašu. Procesa laikā sunim jādod komandu, to nosaucot skaļi un sakot - astoņi, čūska vai ko citu,” stāsta Tatjana. “Tāpat sunim var iemācīt velties, atnest dažādus priekšmetus, slēpties - jebkura darbošanās ar dzīvnieku uzlabo kontaktu starp saimnieku un mīluli. Ja viss notiek ar pozitīvām emocijām, našķiem un rotaļlietām, sadarbība kļūst cieša, suns grib pavadīt laiku ar saimnieku, viņam ir interesanti.”

Suni mājās var izklaidēt, arī izmantojot interaktīvas rotaļlietas, kas iegādājamas zooveikalos. Tirdzniecībā ir pieejams plašs to sortiments, sākot no ostīšanas paklājiem līdz sarežģītiem labirintiem. “Ir trīs šo spēļu pakāpes - pirmā būs visvienkāršākā, kad suns, izmantojot savu degunu un ķepas, var iegūt kārumus no interaktīvas rotaļlietas. Otrā pakāpe būs jau nedaudz sarežģītāka, savukārt trešajā dzīvniekam jāpiemīt arī loģiskajai domāšanai. Proti, lai iegūtu našķi, sunim jāizpilda vairākas darbības un jādomā - ja tas kaut ko izdarīja, bet pie kāruma tikt nesanāca, jāpadomā, kas jāizdara vēl, lai tas izdotos,” teic Tatjana.

Reizēm suņiem, vieniem vairāk, citiem mazāk, izpaužas arī atšķirtības sindroms - kad saimnieks dodas prom, suns, paliekot viens, ļoti skumst un pārdzīvo, jo uzskata, ka saimnieks nekad neatgriezīsies. “Lai sunim atvieglotu saimnieka prombūtni, pirms došanās prom mīluli ir jānoslogo gan fiziski, gan mentāli. Var aiziet uz treniņu, izvest suni pastaigā, pamētāt bumbiņu, bet jāatceras, ka ir būtiski, lai rotaļas laikā tiktu nodarbinātas arī suņa smadzenes. Dzīvniekam var dot komandas un mācīt trikus, kas suni nogurdinās, vai izmantot intelektuālas rotaļlietas. Pēc spēlēšanās ar tām suņi labi guļ, jo ir bijis jādomā, kā tikt pie paslēptā kāruma. Tāpat saimnieks savas prombūtnes laikā dzīvniekam var atstāt arī graušanai paredzētas mantiņas, kurās var paslēpt kārumus. Suns, tās graužot un laizot, būs aizņemts, un viņa uzmanība tiks novērsta gan no skumjām, ka saimnieks aizgājis, gan no mantu un mājokļa demolēšanas, jo laizīšana un graušana suņus nomierina,” iesaka Tatjana.

Lai aizraujošas un priekpilnas aktivitātes. 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/