Atpakaļ

Kā izklaidēt suni iekštelpās?

Laikapstākļiem kļūstot rudenīgākiem, gluži likumsakarīgi, vairāk laika pavadām iekštelpās. Tā rezultātā garās pastaigas, kurās ierasts doties ar suni, iespējams izpaliek, taču tas nenozīmē, ka jāļaujas garlaicībai. Arī iekštelpās suni ir iespējams kvalitatīvi nodarbināt un izklaidēt. Par to, kā pavadīt laiku ar mīluli, vairāk stāsta Dino Zoo Suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka.

Lai izklaidētu suni mājās, mīlulim var mācīt dažādus trikus. Lai to veiksmīgi izdarītu un suns procesa laikā negūtu kādu traumu, jāpievērš uzmanība grīdas segumam. Tam jābūt tādam, lai suns spēlējoties nepaslīdētu un nesasistos. Jāatceras, ka suņi ir dažādi - citi ir lēni, citi - ļoti ātri un kustībās asi, tāpēc, piemēram, lamināts un flīzes var būt dzīvniekam bīstamas.

“Viens no populārākajiem trikiem, ko sunim var iemācīt, ir iziet saimniekam starp kājām astotnieku vai čūsku. Lai to izdarītu, vispirms jāpaņem našķi un jāparāda tos sunim. Protams, dzīvniekam ir jābūt izsalkušam. Sunim rāda kārumu, turot to pie mīluļa deguna. Kad dzīvnieks iet uz priekšu, arī cilvēks sper soli uz priekšu, virzot suni tā, lai tas izietu starp saimnieka kājām. Kad viņš to izdara, sunim iedod našķi. Tad saimnieks sper nākamo soli un izdara to pašu. Procesa laikā sunim jādod komandu, to nosaucot skaļi un sakot - astoņi, čūska vai ko citu,” stāsta Tatjana. “Tāpat sunim var iemācīt velties, atnest dažādus priekšmetus, slēpties - jebkura darbošanās ar dzīvnieku uzlabo kontaktu starp saimnieku un mīluli. Ja viss notiek ar pozitīvām emocijām, našķiem un rotaļlietām, sadarbība kļūst cieša, suns grib pavadīt laiku ar saimnieku, viņam ir interesanti.”

Suni mājās var izklaidēt, arī izmantojot interaktīvas rotaļlietas, kas iegādājamas zooveikalos. Tirdzniecībā ir pieejams plašs to sortiments, sākot no ostīšanas paklājiem līdz sarežģītiem labirintiem. “Ir trīs šo spēļu pakāpes - pirmā būs visvienkāršākā, kad suns, izmantojot savu degunu un ķepas, var iegūt kārumus no interaktīvas rotaļlietas. Otrā pakāpe būs jau nedaudz sarežģītāka, savukārt trešajā dzīvniekam jāpiemīt arī loģiskajai domāšanai. Proti, lai iegūtu našķi, sunim jāizpilda vairākas darbības un jādomā - ja tas kaut ko izdarīja, bet pie kāruma tikt nesanāca, jāpadomā, kas jāizdara vēl, lai tas izdotos,” teic Tatjana.

Reizēm suņiem, vieniem vairāk, citiem mazāk, izpaužas arī atšķirtības sindroms - kad saimnieks dodas prom, suns, paliekot viens, ļoti skumst un pārdzīvo, jo uzskata, ka saimnieks nekad neatgriezīsies. “Lai sunim atvieglotu saimnieka prombūtni, pirms došanās prom mīluli ir jānoslogo gan fiziski, gan mentāli. Var aiziet uz treniņu, izvest suni pastaigā, pamētāt bumbiņu, bet jāatceras, ka ir būtiski, lai rotaļas laikā tiktu nodarbinātas arī suņa smadzenes. Dzīvniekam var dot komandas un mācīt trikus, kas suni nogurdinās, vai izmantot intelektuālas rotaļlietas. Pēc spēlēšanās ar tām suņi labi guļ, jo ir bijis jādomā, kā tikt pie paslēptā kāruma. Tāpat saimnieks savas prombūtnes laikā dzīvniekam var atstāt arī graušanai paredzētas mantiņas, kurās var paslēpt kārumus. Suns, tās graužot un laizot, būs aizņemts, un viņa uzmanība tiks novērsta gan no skumjām, ka saimnieks aizgājis, gan no mantu un mājokļa demolēšanas, jo laizīšana un graušana suņus nomierina,” iesaka Tatjana.

Lai aizraujošas un priekpilnas aktivitātes. 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.