Atpakaļ

14 interesanti fakti par suņiem!

Šķiet, ka par uzticamajiem cilvēka draugiem suņiem ir zināms teju viss, tomēr, izrādās, joprojām ir arī daudz maz zināmu faktu, kas saistīti gan ar to fizioloģisko attīstību, gan emocionālo pasauli. Lūk, daži no tiem!

Šķiet, ka par uzticamajiem cilvēka draugiem suņiem ir zināms teju viss, tomēr, izrādās, joprojām ir arī daudz maz zināmu faktu, kas saistīti gan ar to fizioloģisko attīstību, gan emocionālo pasauli. Lūk, daži no tiem!

 

1. Zīmējums uz suņa deguna ir tik pat unikāls kā cilvēka pirkstu nospiedumi. Pasaulē neeksistē divi absolūti vienādi suņu deguni.

 

2. Cilvēki pēta apkārtni, galvenokārt izmantojot redzi, bet suņi – ožu . Tā ir tūkstošiem reižu asāka nekā cilvēkam. Sunim var būt līdz 50 reizēm vairāk ožas receptoršūnu nekā cilvēkam. Mēs spējam saost zupas smaržu, bet suns – katru tā sastāvdaļu. Tieši tāpēc suņi strādā muitā un citos dienestos, lai meklētu narkotikas, sprāgstvielas utt.

 

3. Suņa degunā ir divi gaisa kanāli. Viens ir paredzēts elpošanai, bet otrs – ožai. Kad suns ieelpo, gaiss tiek novadīts uz deguna dobuma daļu, kurā atrodas ožas receptori.

 

4. Sunim ir mitrs deguns, lai tas spētu labāk saost aromātu nianses.

 

5. Suņiem ir vēl viens “deguns” jeb tā dēvētais Jākobsona vai Vomeronasales orgāns. Mutes dobumā uz cietajām aukslējām aiz griezējzobiem atrodas pauguriņš, kuram blakus ir atvere, kas ved uz Jākobsona orgānu. Šis orgāns ir sensors “rīks”, kas piedalās seksuālās uzvedības veidošanā, palīdzot atpazīt feromonus, ko aiz sevis ir atstājuši citi dzīvnieki, kā arī analizēt dažādus aromātus.

 

6. Internetā ir daudz video, kuros redzami suņi, kuri ir izdemolējuši māju, un saimnieki, kuri mīluļus par to rāj. Suņi izskatās vainīgi un nokaunējušies, taču tā patiesībā ir suņa reakcija uz saimnieka ķermeņa valodu. Dzīvnieks izskatās vainīgs tāpēc, ka ir uztraucies un nesaprot, par ko viņu sodīs.

7. Suņu ķepas smaržo pēc popkorna. Galvenais iemesls veidam, kā rodas šis aromāts, līdz galam vēl nav zināms. Zinātnieki uzskata, ka pie vainas ir baktērijas, kas dzīvo uz dzīvnieka ķepām un kurām piemīt šī smarža. Tā kā suņiem sviedri izdalās tieši caur ķepām un tie regulāri tās laiza, kā arī staigā pa dažādām virsmām dažādos laika apstākļos, suņu ķepas ir šīm baktērijām ļoti labvēlīga vide.

 

8. Norvēģijas lundehunds ir spēcīgs un izveicīgs kompaktas miesas būves suns. Veidojot tā tīršķirni, tika iegūts suns ar spēcīgām ķepām, papildu pirkstiem un labi attīstītām locītavām. Suns viegli rāpjas pa klintīm un spēj atliekt galvu tik tālu, ka tā skar mugurkaulu. Lundehunds arī spēj pieglaust ausis tā, lai tajās neiekļūtu ūdens. Tā priekšējām ķepām ir seši pirksti, no kuriem zemei pieskaras pieci. Savukārt suņa pakaļkājām ir divi papildus pirksti.

 

9. Basendži ir suns, kurš nemāk riet.

 

10. Suņiem ir trīs plakstiņi.

11. Kucēniem ir 28 zobi, bet pieaugušiem suņiem – 42 zobi.

 

12. Ja suns žāvājas, tas nenozīmē, ka viņš grib gulēt. Tā ir viena no stresa pazīmēm.

 

13. Suņa mūža ilgums ir ļoti atkarīgs no lieluma. Mazo un vidējo šķirņu suņi dzīvo ilgāk nekā lieli un gigantiski suņi.

 

14. Suņa mēle piedalās gremošanas procesā – stumj ēdienu rīklē, mazgā spalvu un citas ķermeņa daļas, kā arī piedalās organisma temperatūras regulēšanā. Kad sunim ir karsti, viņš elso caur muti, tā atvēsinot sevi.
 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.