Atpakaļ

Par zilām acīm un citiem Siāmas kaķa jaukumiem

10 jautājumu Dino Zoo veikala vecākajai pārdevējai JŪLIJAI TAURIŅAI

Jūlijas mājās mīt zivtiņas, kāmītis un suns Reksis. Taču viņa nespēja pretoties arī pārim zilu acu, neparedzamam raksturam un skaistam, slaikam ķermenim – īpašību kopumam, kas apvienojas Siāmas kaķī. Viņas meita ģimenes jaunpienācēju nodēvēja par Lolu, bet kāda tad šī skaistule ir kā mājas mīlule?

Siāmas kaķus dēvē par ekstravertiem - viņi tik ļoti mīl cilvēku sabiedrību!

Mana kaķene izvēlas sabiedrību tikai tad, kad viņa pati to vēlas. Ar to viņas raksturs īpaši izceļas!

Siāmieši ļoti pieķeras saimniekiem un var pat izturēties greizsirdīgi un privātīpašnieciski.

To, ka Lola būtu greizsirdīga, gan nevaru teikt, jo mums ir liela ģimene un pret katru viņa izturas citādāk. Labi kontaktējas ar bērniem - ja viņu nekaitina, bet visvairāk mīl manu mammu.

Šie kaķi vienmēr cenšas atrasties uzmanības centrā, – patīk fizisks kontakts un glāsti, bet necieš, ja tos neievēro.

Jā, Lolai nepatīk, kad viņu nepamana, viņa vienmēr centīsies atrasties uzmanības centrā. Glaudīt sevi gan ļauj tikai tad, kad jaunkundzei sagribas. Svešiem vispār neļauj sevi glāstīt.

Viena no mīļākajām šo kaķu rotaļām ir aiziet pakaļ un atnest, ir viegli apmācāmi un labprāt spēlējas arī pieaugušā vecumā.

Es neteiktu, ka mana kaķene būtu no tām, kas aizies pakaļ aizmestai mantai! Viņai vislabāk patīk spēlēties ar tekošu ūdeni - tā viņa remdē slāpes un gūst baudu no rotaļas.

Siāmiešiem patīk dzīvot pārī vai grupā, kaut vai kopā ar citiem kaķiem un suņiem – vienatni panes slikti.

Kolektīvā ar citiem dzīvniekiem viņa tiešām ir sabiedriska, bet tikpat labi jūtas, dzīvojot viena.

Siāmas kaķi naktīs mierīgi guļ, nav aktīvi, jo viņu zilajām acīm ir kāds trūkums – tās tumsā redz sliktāk salīdzinājumā ar citu kaķu redzi. 

Jā, tas tā tiešām ir! Naktī nevienu necenšas modināt, bet sešos no rīta viņa uzrodas kā modinātājs. Un Lolai patīk arī gulēt ar mums.

Siāmieši retāk slimo ar urīnceļu slimībām, bet pakļauti lielākam riskam ciest no kuņģa un zarnu trakta problēmām, tostarp sausās barības sagremošanas. 

Lolai nav veselības problēmu. Vienīgais, esmu pamanījusi, ka īpaši rūpīgi jāizvēlas sausās barības graudu lielums. Ja graudi būs pārāk sīki, viņa tos aprīs nesakošļājot, un pēc laika tas pats tiks arī izvemts. Tāpēc es izvēlos specializētu Royal Canin Siames un Royal Canin Fit barību, jo šo graudu forma ir paredzēta tieši siāmiešu šķirnei.

Siāmas kaķu viena no raksturiezīmēm ir tā balss – skaļa, uzstājīga, ar dažādām izteiksmīgām intonācijām, ne velti to salīdzina ar maza bērna raudāšanu! 

Par balsi tiešām tā ir taisnība. Skaļa un uzstājīga, kad kaut ko vajag, – liekas, viņa tad lamājas! Katru vēlmi Lola izsaka citādākā intonācijā, burtiski var saprast, ko viņa grib. Bet visbiežāk izdod smieklīgas skaņas - kad ierauga aiz loga putniņus.

Ja Siāmas kaķis netiek sterilizēts, viņa auru laiks var izrādīties apkārtējiem grūti paciešams. 

Auru laiks ir īsts pārbaudījums gan apkārtējiem, gan arī pašiem saimniekiem. Bet sadzīvot ar to var. Mana divus gadus vecā kaķene nav sterilizēta, jo nolēmām sapārot ar runci - un piedzima brīnišķīgi kaķēni! Turklāt sterilizētām kaķenēm ir arī tendence uzņemt lieko svaru.

Uzskata, ka no visiem kaķiem siāmieši visvairāk savā uzvedībā un uzticībā saimniekam līdzinās sunim. 

Atnākot mājās, Lola jau gaida mani pie durvīm, un nedrīkst paiet garām, nesasveicinoties un nepaglaudot viņu. Ja to neizdara, viņa staigā pakaļ, kož kājās vai bļauj - līdz panāks savu!

Mana Lola ir ļoti gudra un uzticīga, un, tā kā ir dzimusi 14. februārī, Valentīna dienā, viņa ienes daudz prieka un mīlestības, mūsu ģimenē. Reizēm šķiet, ka labāka drauga par dzīvnieku nemaz nemēdz būt!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!

Astes kosmētiskais defekts

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja tas kaķēnu pašu nesatrauc, viņš to nelaiza, negrauž, neizrāda diskomfortu, kad to aiztiek, tad tas ir vairāk kā kosmētisks defekts. Ja tomēr astes deformācija sāk satraukt un traucēt pašam kaķim, tad jādodās pie veterinārārsta un jāveic nepieciešamie izmeklējumi, un balstoties uz izmeklējumiem , jāizvēlas attiecīga ārstēšana.

Kaķenei kaķēni

Sveiki. Jautajums saistīts ar tikko dzemdējušu kaķeni. Mums ir 2 kaķi, kaķene dzemdēja 10.02., ka arī mums ir runcis, kaķi ir pilnībā atdalīti, bet kaķene rūc kad runcis iet gar durvīm, ka arī kaķene daudz ņaud kad neesam viņai blakus. Runcim visu laiku gribas iet pie durvīm kur ir kaķene ar bērniem. Ko darīt? Kā palīdzēt kaķenei lai viņai nebūtu jasatraucas par runci?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Jums jānodrošina kaķenei pilnīgs miers un runcis jānodala, lai nav iespējas iet pie durvīm, kur ir kaķene.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika