Atpakaļ

Par zilām acīm un citiem Siāmas kaķa jaukumiem

10 jautājumu Dino Zoo veikala vecākajai pārdevējai JŪLIJAI TAURIŅAI

Jūlijas mājās mīt zivtiņas, kāmītis un suns Reksis. Taču viņa nespēja pretoties arī pārim zilu acu, neparedzamam raksturam un skaistam, slaikam ķermenim – īpašību kopumam, kas apvienojas Siāmas kaķī. Viņas meita ģimenes jaunpienācēju nodēvēja par Lolu, bet kāda tad šī skaistule ir kā mājas mīlule?

Siāmas kaķus dēvē par ekstravertiem - viņi tik ļoti mīl cilvēku sabiedrību!

Mana kaķene izvēlas sabiedrību tikai tad, kad viņa pati to vēlas. Ar to viņas raksturs īpaši izceļas!

Siāmieši ļoti pieķeras saimniekiem un var pat izturēties greizsirdīgi un privātīpašnieciski.

To, ka Lola būtu greizsirdīga, gan nevaru teikt, jo mums ir liela ģimene un pret katru viņa izturas citādāk. Labi kontaktējas ar bērniem - ja viņu nekaitina, bet visvairāk mīl manu mammu.

Šie kaķi vienmēr cenšas atrasties uzmanības centrā, – patīk fizisks kontakts un glāsti, bet necieš, ja tos neievēro.

Jā, Lolai nepatīk, kad viņu nepamana, viņa vienmēr centīsies atrasties uzmanības centrā. Glaudīt sevi gan ļauj tikai tad, kad jaunkundzei sagribas. Svešiem vispār neļauj sevi glāstīt.

Viena no mīļākajām šo kaķu rotaļām ir aiziet pakaļ un atnest, ir viegli apmācāmi un labprāt spēlējas arī pieaugušā vecumā.

Es neteiktu, ka mana kaķene būtu no tām, kas aizies pakaļ aizmestai mantai! Viņai vislabāk patīk spēlēties ar tekošu ūdeni - tā viņa remdē slāpes un gūst baudu no rotaļas.

Siāmiešiem patīk dzīvot pārī vai grupā, kaut vai kopā ar citiem kaķiem un suņiem – vienatni panes slikti.

Kolektīvā ar citiem dzīvniekiem viņa tiešām ir sabiedriska, bet tikpat labi jūtas, dzīvojot viena.

Siāmas kaķi naktīs mierīgi guļ, nav aktīvi, jo viņu zilajām acīm ir kāds trūkums – tās tumsā redz sliktāk salīdzinājumā ar citu kaķu redzi. 

Jā, tas tā tiešām ir! Naktī nevienu necenšas modināt, bet sešos no rīta viņa uzrodas kā modinātājs. Un Lolai patīk arī gulēt ar mums.

Siāmieši retāk slimo ar urīnceļu slimībām, bet pakļauti lielākam riskam ciest no kuņģa un zarnu trakta problēmām, tostarp sausās barības sagremošanas. 

Lolai nav veselības problēmu. Vienīgais, esmu pamanījusi, ka īpaši rūpīgi jāizvēlas sausās barības graudu lielums. Ja graudi būs pārāk sīki, viņa tos aprīs nesakošļājot, un pēc laika tas pats tiks arī izvemts. Tāpēc es izvēlos specializētu Royal Canin Siames un Royal Canin Fit barību, jo šo graudu forma ir paredzēta tieši siāmiešu šķirnei.

Siāmas kaķu viena no raksturiezīmēm ir tā balss – skaļa, uzstājīga, ar dažādām izteiksmīgām intonācijām, ne velti to salīdzina ar maza bērna raudāšanu! 

Par balsi tiešām tā ir taisnība. Skaļa un uzstājīga, kad kaut ko vajag, – liekas, viņa tad lamājas! Katru vēlmi Lola izsaka citādākā intonācijā, burtiski var saprast, ko viņa grib. Bet visbiežāk izdod smieklīgas skaņas - kad ierauga aiz loga putniņus.

Ja Siāmas kaķis netiek sterilizēts, viņa auru laiks var izrādīties apkārtējiem grūti paciešams. 

Auru laiks ir īsts pārbaudījums gan apkārtējiem, gan arī pašiem saimniekiem. Bet sadzīvot ar to var. Mana divus gadus vecā kaķene nav sterilizēta, jo nolēmām sapārot ar runci - un piedzima brīnišķīgi kaķēni! Turklāt sterilizētām kaķenēm ir arī tendence uzņemt lieko svaru.

Uzskata, ka no visiem kaķiem siāmieši visvairāk savā uzvedībā un uzticībā saimniekam līdzinās sunim. 

Atnākot mājās, Lola jau gaida mani pie durvīm, un nedrīkst paiet garām, nesasveicinoties un nepaglaudot viņu. Ja to neizdara, viņa staigā pakaļ, kož kājās vai bļauj - līdz panāks savu!

Mana Lola ir ļoti gudra un uzticīga, un, tā kā ir dzimusi 14. februārī, Valentīna dienā, viņa ienes daudz prieka un mīlestības, mūsu ģimenē. Reizēm šķiet, ka labāka drauga par dzīvnieku nemaz nemēdz būt!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

kaķim smaka no mutes

Sveiki,man ir iegadats meinkuns no audzetavas,5 menesi meitene,vinai parsvara ir visu laiku atverta mute vala, un no mutes nak sausmiga smaka,kas tas varetu but?ediens nav mainits tads pats ka no audzetavas, Ed vina labi,smaganas un zobi izskatas labi,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

iespējams kaķim mainās zobi un tādēļ smaka ir nedaudz intensīvāka. Jebkurā gadījumā dzīvnieku būtu labāk atrādīt veterinārārstam.

 

Ar cieņu ,

Dino Zoo klīnika

Labdien.Mēs ģimenē izlēmām dot mājas kaķēnam runcītim no patvetsmes,bet vēlamies paņemt vēl vienu kaķēnu arī runcīti,ļoti sirdī iekrita,bet ir raizes vai augot kopā nebūs problēma ar tetetorijas dalīšanu,mums ir liela lauku māja.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Ar bezšķirnes kaķiem ir tā, ka nevar prognozēt šķirnei raksturīgu raksturu un tapēc ir grūti prognozēt kaķu kopdzīves reakciju. Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un ir vienpatis, bet protams ir izņēmumi, kā meinkūni un citas aborigēnās šķirnes, kas var dzīvot vairāki kopā un būs draudzīgi

kaķim pampst lūpa

Labvakar! Skotu kaķenīte, šobrīd 10mēneši. Ik pēc ~ 2 mēneši mūs nomoka problēma, kas visu laiku atkārtojas. Braucam pie vetārstiem, ielaiž šprici, pāriet. Paiet 1,5-2mēn, atkal viss no jauna. Trauki nomainīti, barība mainīta, nekas nepalīdz. Pampst apakšlūpa, līdz ar to noiet nedaudz arī spalviņa, foto pievienošu. Ēd labi, ir aktīva, taču nevaram tikt galā ar šo. Pie kā vērsties tālāk? Nav problēma vest pie ārsta ik pēc 2 mēneši, taču cik prātīgi ir patstāvīgi laist iekšā zāles? Esam bezspēcīgi :( Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

šādā situācijā mēs ieteiktu pakonsultēties ar dermatologu.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju  Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Labdien! Vēstule būs diezgan gara, jo es vēlos situāciju aprakstīt iespējami konkrētāk. Es dzīvoju laukos. 2021. Gada decembrī mums pieklīda Svītruseja ( kaķene par kuru es vēlos uzdot jautājumu.) Viņai tecēja acis, viņa nebija pilnīgi vesela. Kad viņai piedzima kaķēni, pēc kāda laika aizvedām pie veterinārārsta, lai sterelizētu. Veterinārārsts teica, kā sākumā viņa jāizārstē, tad varēs sterelizēt. Devām zāles, palīdzēja un veterinārārsts deva zaļo gaismu. ( Tobrīd viņai bija apmēram ( 2-3 gadi). Aprīļa beigās, maijā sākumā viņai sāka pastiprināti krist ārā spalva. Sākumā nepievērsu tam uzmanību, domāju, kā nāk nost ziemas spalva. Bet spalva lielos daudzumos krīt ārā vēl jo projām. Vienkārši dažas reizes noglaudot muguru spalvas pa gaisu. Kārtīgi izķemmēju, bija ļoti daudz spalvu. Tagad tik daudz neķemmējas spalva ārā, bet noglaudot tik un tā spalva ļoti krīt ārā. Acis viņai arī sākušas vairāk tecēt, vairāk kā iepriekš. Svītruseja dzīvo gan ārā, gan iekšā. Viņa medī un ēd peles. Tāpēc mans jautājums ir šāds. : Kāds varētu būt iemesls tam, kā Svītrusejai tik ļoti krīt ārā spalva? Ko pret to var darīt? Viņa ir attārpota un atblusota ar kompleksajiem pilieniem. Es nevaru garantēt, kā viņai nav blusu vai tārpu, jo kā jau es minēju, viņa uzturās ārā un ēd peles. Es gan nedomāju, kā viņai varētu būt blusas vai tārpi. Jau iepriekš liels paldies par Jūsu veltīto laiku, par to, kā izlasījāt manu garo vēstuli, un protams liels paldies par atbildi!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Spalva var kaķim krist pastiprināti visu laiku un tas nav nekas traks. Ja kaķis dzīvotu tikai ārā visos gadalaikos, tad būtu sezonālā spalvas maiņa, bet ja kaķis dzīvo iekšā gan ārā tad tiek traucēta sezonalitātes spalvas krišana. Var padot arī vitamīnus kas ir domāti spalvai un ādai vai ir speciāli pilieni skaustā pilināmi kas uzlabo spalvas kvalitāti.

Labdien. Runčuks pēc kastrācijas ir kļuvis nežēlīgs pret savu māsu. Itkā grib rotaļāties bet rotaļu laikā nežēlīgi un neatlaidīgi kož viņai mugurā. Ko var darīt lai to novērstu?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Ja runcis ir kastrēts nesen tad var vēl mrēģināt pārot kaķeni tapēc nepieciešams lielāks laiks lai viņš nomierinātos.

kaķa sterilizācija

Какая общая стоимость стерилизации кошки с наркозом и всем что нужно для этой процедуры? кошке 9 месяцев

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kaķa sterilizācijas cena ir 90 eur. Lai pieteiktos uz procedūru lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, Dino Zoo klīnika

Paņēmām lauku kaķēnu, vecumu īsti nezinām, ir zobi, actiņas vaļā, pati ēd un dzer, ir aktīva. Sazinoties ar veterinārārstu, mums ieteica uz konsultāciju nākt pēc nedēļas, lai kaķēns pierod, lika barot ar mātas aizstājējpiena maisījumu + mitru sauso barību. Jau otro dienu kaķēnam caureja un nelieli asins izdalījumi, ūdeni dodam un tas ir pieejams visu laiku. No kā varētu būt caureja? Varbūt pārāk daudz piena? Citreiz kaķēns mēdz apēst gan barību, gan arī pa virsu uzdzert pienu. Kā novērst caureju? Paldies :)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
par cik kaķēns ir paņemts no ielas tas nevar zināt viņa veselības stāvokli un iespējamos iemantotos vīrusus no vecākiem, tādēļ būtu vēlams apmeklēt vēlreiz veterinārārstu lai novērstu caureju un iespējams utaisītu analīzes uz vīrusu slimībām un tad jau izdarīt secinājumu kāda ārstēšana ir nepieciešama.

Abesīnijas kaķi

Sveiki! Audzinu 8 mēn vecu Abesīnieti, runci. Pirms pāris dienām tika kastrēts. Ik pa laikam ejam ārā pie pavadiņas. Kaķēns kā kaķēns, taču nepārspīlējot viņš visu laiku ņaud, pat ne tā, ka prasītu kaut ko, bet staigā apkārt un bļauj. Ūdens svaigs ir pieejams, ēdiens arī(taču ne par ko neēd sauso barību), ar viņu spēlējos, taču viņam ātri zūd interese. Vai ir kādi ieteikumi kā risināt ņaudēšanas problēmu(veselības problēmas nav konstatētas)? Vai varbūt ir opcija konsultācija ar felinologu dzīvē kopā ar kaķēnu? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Abesīnijas kaķi tāpat kā siāmas, sfinksi un orientālie kaķi ir ļoti temperamentīgas šķirnes kas vēlas komunikāciju un tādā veidā mēģina komunicēc vai izteikt savu ikdienas garastāvokli un tad ir normāli šīm šķirnēm!

Kaķa veselība

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien, Nepieciešams apmeklēt veterinārārstu, Mūsu klīnikā varat konsultēties!

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.