Atpakaļ

Mājas kaķis siāmas nokrāsās

Pēc ilgām pārdomām DINO ZOO veikala pārdevēja Evita Sapate ar vīru nolēma: ar akvāriju nepietiek – vajadzētu iegādāties vēl kaķi. Kā viņu mājās ieradās Pūciņa un kas viņa beigās izrādījās, Evita gatava pastāstīt.

Interesanti fakti:

  • Siāmietis ir Taizemes (kādreizējās Siāmas) kaķu šķirne. Vietējā valodā to sauc par “mēness dimantu”. Tā ir pirmā pasaulē atzītā Austrumu jeb Orientālo kaķu šķirne. 
  • Pirmo reizi ārpus Āzijas Siāmas kaķus izveda 1884. gadā, kad britu konsulam Bangkokā Edvardam Gūldam pārīti uz atvadām uzdāvināja Siāmas karalis. Konsuls tos uzdāvināja  savai māsai, kura nākamā gadā tos parādīja izstādē Londonā, bet 1901.g. nodibināja Siāmas kaķu klubu.
  • Selekcijā izveidojušās divas siāmiešu apakšgrupas: tradicionālais un modernais siāmietis, kas ir ļoti slaids un trausls, tievām ekstremitātēm.
     

Pēc ilgām pārdomām DINO ZOO veikala pārdevēja Evita Sapate ar vīru nolēma: ar akvāriju nepietiek – vajadzētu iegādāties vēl kaķi. Kā viņu mājās ieradās Pūciņa un kas viņa beigās izrādījās, Evita gatava pastāstīt.

Vai jums bija prātā konkrēts kaķis, ko gribējāt?

Nevēlējamies nekādu šķirni, jo ļoti patika trīskrāsu kaķi. Tad nu devos uz patversmi – tā man bija diezgan spontāna ideja, jo vīram tobrīd nebija laika. Apskatīju visus kaķus, un tieši iepriekšējā dienā bija atvesti kaķēni, aptuveni mēnesi veci. Divi melni puikas un māsiņa: pelēka ar tumšām austiņām un astes galu. Tiklīdz viņu ieraudzīju, sapratu, ka vēlos tieši viņu. Patversmes darbiniece teica, ka viņa varētu būt siāmiete - mamma ir bijusi šķirnes kaķene, bet tēvs ne. Tas arī izskaidrotu to, ka Pūciņas brālīši bija melni.

Un tagad - cik lielā mērā viņa atbilst Siāmas šķirnes kaķim?

Bijām pirkuši Siāmas kaķi manai vīramātei, tāpēc zināju, kā kaķēni izskatās, un, ka mūsējā būs līdzīga. Pūciņai martā paliek divi gadi, tomēr viņa neizskatās pēc šķirnes standarta - ir neliela piedeva no parasta kaķa. Viņai ir īsas kājas - vīramātes kaķim ir ļoti garas kājas. Taču ir siāmieša nokrāsa ar tumšo galvu, ausīm, muguru, kājām un asti. Un skaistas, lielas zilas acis. Attiecībā uz raksturu – sākumā nedaudz uztraucāmies par nešpetno dabu, bet pieņēmām viņu tādu, kāda nu mums viņa ir. 

Daudzi izvairās turēt šos kaķus skaļās balss dēļ, kas ir viena no spilgtākajām Siāmas kaķa iezīmēm.

Pūciņa “runāja” tikai tad, kad vēl nebija sterilizēta. Viņai tiešām bija skaļa balss un tieši naktī. Izklausījās, ka pie mums dzīvoklī ir iemitinājies runcis! Vedām viņu sterilizēt, jo nevarējām izturēt to trako “runāšanu” pa naktīm. Pēc operācijas tā pārgāja. Dažreiz viņa ieņaudas, kad redz putnus uz balkona, bet “nerunā”. 

Uzskata, ka siāmieši ļoti pieķeras vienam cilvēkam.

Neteiktu, ka viņa ir pieķērusies tikai vienam cilvēkam, bet vairāk mīl manu vīru nekā mani! No rītiem parasti es Pūciņu baroju, un, ja esmu to piemirsusi, kož man potītēs. Vīram viņa tikai retu reizi tā ir atļāvusies izdarīt. Es arī reti varu paglaudīt viņu, jo uzreiz mēģina iekost, bet vīram to neuzdrošinās darīt. Vakaros, ja es agrāk aizeju gulēt, viņa nenāk pie manis, bet, tiklīdz vīrs iekāpj gultā, tā ir blakus mums. 

Siāmieši tiek uzskatīti arī par ekstravertiem atšķirībā no citu šķirņu kaķiem. 

Jā, sabiedrība viņai ļoti svarīga, jo viņa pārsvarā atrodas tajā istabā, kur esam mēs. Naktī arī - tiklīdz esam ielīduši gultā, tā nāk blakus gulēt. 

Šis kaķis esot pacietīgs ar maziem bērniem.

Ar bērnu Pūciņa tiešām ir ļoti pacietīga. Dēlam bija gads, kad iegādājāmies kaķi, un ir gadījies, ka viņš paplēš aiz spalvas vai astes, bet viņa nav to saskrāpējusi. Nesen gan dēls Pūciņu gribēja pacelt, tad viņa iekoda, bet vispār viņa bērnu neaiztiek. Dažreiz arī abi skraida no vienas istabas uz otru.  

Pastāv mīts, ka siāmieši var būt naidīgi pret svešiniekiem un arī atriebīgi.

Pūciņa ļoti labi pieņem svešiniekus. Sagaida ciemiņus, lien klēpī. Nav bijis, ka kādam  būtu kodusi. Atriebība? Sākumā, ja atstājam uz diennakti vienu, bija jārēķinās, ka pēc tam pirmo nakti nevarēs gulēt. Skraidīja pāri, koda kājās, laizīja seju. Tagad gan vairs tā nedara. 

Vai Pūciņā ir kaut kas mistisks?

Parasti, ja kāds ir apslimis, Pūciņa guļ slimniekam blakus vai pat virsū. Rodas sajūta: viņa jūt to, ka ir grūti, un cenšas palīdzēt. 

Pieauguši Siāmas kaķi var būt greizsirdīgi un ļoti sargāt savu teritoriju.

Jā, mēs viņu ņemam līdzi uz laukiem, kur ir divi vācu aitas suņi un vēl viens siāmietis. Tad Pūciņa uz visu vakaru ielien stūrī un slēpjas, šņāc uz visiem, kas tuvojas. Ārā izlien tikai pa nakti un nākamajā dienā sāk pētīt teritoriju, bet sev klāt nelaiž nevienu no dzīvniekiem. 

Siāmieši ir veselīgi kaķi un var nodzīvot līdz 20 gadiem. 

Viņa ir ļoti aktīva, arī veselība viņai ir laba. Pirms pusotra gada gan saēdās diegus - bija jāoperē. Dakteri lika mazas cerības, bet viņa bija stipra un ātri atveseļojās. Pēc sterilizācijas sāka uzbaroties, tāpēc baroju ar profesionālu barību: Royal Canin sterilizētiem kaķiem vai ar Fit, kam ir mazāks tauku saturs. Viņai pat labāk garšo liesākā barība!

Vai nenožēlojat, ka paņēmāt kaķi?

Bija pagrūti pierast, ka nevaram uz ilgu laiku doties prom, - kā tad atstāsi kaķīti vienu mājās! Bet nu jau esam apraduši, un mums pat ir bokss, kurā viņu pārvadājam. Pūciņa  daudz neiebilst, jo ir pieradusi. 

Man ļoti patīk, ka viņa vienmēr sagaida pie durvīm mūs mājās, pat tad, ja īsu brīdi esmu izgājusi uz veikalu. Glaužas pie kājām un mīļojas... Noteikti nenožēloju, ka tieši viņu patversmē ievēroju un paņēmu.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

kaķim smaka no mutes

Sveiki,man ir iegadats meinkuns no audzetavas,5 menesi meitene,vinai parsvara ir visu laiku atverta mute vala, un no mutes nak sausmiga smaka,kas tas varetu but?ediens nav mainits tads pats ka no audzetavas, Ed vina labi,smaganas un zobi izskatas labi,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

iespējams kaķim mainās zobi un tādēļ smaka ir nedaudz intensīvāka. Jebkurā gadījumā dzīvnieku būtu labāk atrādīt veterinārārstam.

 

Ar cieņu ,

Dino Zoo klīnika

Labdien.Mēs ģimenē izlēmām dot mājas kaķēnam runcītim no patvetsmes,bet vēlamies paņemt vēl vienu kaķēnu arī runcīti,ļoti sirdī iekrita,bet ir raizes vai augot kopā nebūs problēma ar tetetorijas dalīšanu,mums ir liela lauku māja.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Ar bezšķirnes kaķiem ir tā, ka nevar prognozēt šķirnei raksturīgu raksturu un tapēc ir grūti prognozēt kaķu kopdzīves reakciju. Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un ir vienpatis, bet protams ir izņēmumi, kā meinkūni un citas aborigēnās šķirnes, kas var dzīvot vairāki kopā un būs draudzīgi

kaķim pampst lūpa

Labvakar! Skotu kaķenīte, šobrīd 10mēneši. Ik pēc ~ 2 mēneši mūs nomoka problēma, kas visu laiku atkārtojas. Braucam pie vetārstiem, ielaiž šprici, pāriet. Paiet 1,5-2mēn, atkal viss no jauna. Trauki nomainīti, barība mainīta, nekas nepalīdz. Pampst apakšlūpa, līdz ar to noiet nedaudz arī spalviņa, foto pievienošu. Ēd labi, ir aktīva, taču nevaram tikt galā ar šo. Pie kā vērsties tālāk? Nav problēma vest pie ārsta ik pēc 2 mēneši, taču cik prātīgi ir patstāvīgi laist iekšā zāles? Esam bezspēcīgi :( Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

šādā situācijā mēs ieteiktu pakonsultēties ar dermatologu.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju  Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Labdien! Vēstule būs diezgan gara, jo es vēlos situāciju aprakstīt iespējami konkrētāk. Es dzīvoju laukos. 2021. Gada decembrī mums pieklīda Svītruseja ( kaķene par kuru es vēlos uzdot jautājumu.) Viņai tecēja acis, viņa nebija pilnīgi vesela. Kad viņai piedzima kaķēni, pēc kāda laika aizvedām pie veterinārārsta, lai sterelizētu. Veterinārārsts teica, kā sākumā viņa jāizārstē, tad varēs sterelizēt. Devām zāles, palīdzēja un veterinārārsts deva zaļo gaismu. ( Tobrīd viņai bija apmēram ( 2-3 gadi). Aprīļa beigās, maijā sākumā viņai sāka pastiprināti krist ārā spalva. Sākumā nepievērsu tam uzmanību, domāju, kā nāk nost ziemas spalva. Bet spalva lielos daudzumos krīt ārā vēl jo projām. Vienkārši dažas reizes noglaudot muguru spalvas pa gaisu. Kārtīgi izķemmēju, bija ļoti daudz spalvu. Tagad tik daudz neķemmējas spalva ārā, bet noglaudot tik un tā spalva ļoti krīt ārā. Acis viņai arī sākušas vairāk tecēt, vairāk kā iepriekš. Svītruseja dzīvo gan ārā, gan iekšā. Viņa medī un ēd peles. Tāpēc mans jautājums ir šāds. : Kāds varētu būt iemesls tam, kā Svītrusejai tik ļoti krīt ārā spalva? Ko pret to var darīt? Viņa ir attārpota un atblusota ar kompleksajiem pilieniem. Es nevaru garantēt, kā viņai nav blusu vai tārpu, jo kā jau es minēju, viņa uzturās ārā un ēd peles. Es gan nedomāju, kā viņai varētu būt blusas vai tārpi. Jau iepriekš liels paldies par Jūsu veltīto laiku, par to, kā izlasījāt manu garo vēstuli, un protams liels paldies par atbildi!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Spalva var kaķim krist pastiprināti visu laiku un tas nav nekas traks. Ja kaķis dzīvotu tikai ārā visos gadalaikos, tad būtu sezonālā spalvas maiņa, bet ja kaķis dzīvo iekšā gan ārā tad tiek traucēta sezonalitātes spalvas krišana. Var padot arī vitamīnus kas ir domāti spalvai un ādai vai ir speciāli pilieni skaustā pilināmi kas uzlabo spalvas kvalitāti.

Labdien. Runčuks pēc kastrācijas ir kļuvis nežēlīgs pret savu māsu. Itkā grib rotaļāties bet rotaļu laikā nežēlīgi un neatlaidīgi kož viņai mugurā. Ko var darīt lai to novērstu?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Ja runcis ir kastrēts nesen tad var vēl mrēģināt pārot kaķeni tapēc nepieciešams lielāks laiks lai viņš nomierinātos.

kaķa sterilizācija

Какая общая стоимость стерилизации кошки с наркозом и всем что нужно для этой процедуры? кошке 9 месяцев

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kaķa sterilizācijas cena ir 90 eur. Lai pieteiktos uz procedūru lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, Dino Zoo klīnika

Paņēmām lauku kaķēnu, vecumu īsti nezinām, ir zobi, actiņas vaļā, pati ēd un dzer, ir aktīva. Sazinoties ar veterinārārstu, mums ieteica uz konsultāciju nākt pēc nedēļas, lai kaķēns pierod, lika barot ar mātas aizstājējpiena maisījumu + mitru sauso barību. Jau otro dienu kaķēnam caureja un nelieli asins izdalījumi, ūdeni dodam un tas ir pieejams visu laiku. No kā varētu būt caureja? Varbūt pārāk daudz piena? Citreiz kaķēns mēdz apēst gan barību, gan arī pa virsu uzdzert pienu. Kā novērst caureju? Paldies :)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
par cik kaķēns ir paņemts no ielas tas nevar zināt viņa veselības stāvokli un iespējamos iemantotos vīrusus no vecākiem, tādēļ būtu vēlams apmeklēt vēlreiz veterinārārstu lai novērstu caureju un iespējams utaisītu analīzes uz vīrusu slimībām un tad jau izdarīt secinājumu kāda ārstēšana ir nepieciešama.

Abesīnijas kaķi

Sveiki! Audzinu 8 mēn vecu Abesīnieti, runci. Pirms pāris dienām tika kastrēts. Ik pa laikam ejam ārā pie pavadiņas. Kaķēns kā kaķēns, taču nepārspīlējot viņš visu laiku ņaud, pat ne tā, ka prasītu kaut ko, bet staigā apkārt un bļauj. Ūdens svaigs ir pieejams, ēdiens arī(taču ne par ko neēd sauso barību), ar viņu spēlējos, taču viņam ātri zūd interese. Vai ir kādi ieteikumi kā risināt ņaudēšanas problēmu(veselības problēmas nav konstatētas)? Vai varbūt ir opcija konsultācija ar felinologu dzīvē kopā ar kaķēnu? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Abesīnijas kaķi tāpat kā siāmas, sfinksi un orientālie kaķi ir ļoti temperamentīgas šķirnes kas vēlas komunikāciju un tādā veidā mēģina komunicēc vai izteikt savu ikdienas garastāvokli un tad ir normāli šīm šķirnēm!

Kaķa veselība

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien, Nepieciešams apmeklēt veterinārārstu, Mūsu klīnikā varat konsultēties!

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.