Atpakaļ

Mājas kaķis siāmas nokrāsās

Pēc ilgām pārdomām DINO ZOO veikala pārdevēja Evita Sapate ar vīru nolēma: ar akvāriju nepietiek – vajadzētu iegādāties vēl kaķi. Kā viņu mājās ieradās Pūciņa un kas viņa beigās izrādījās, Evita gatava pastāstīt.

Interesanti fakti:

  • Siāmietis ir Taizemes (kādreizējās Siāmas) kaķu šķirne. Vietējā valodā to sauc par “mēness dimantu”. Tā ir pirmā pasaulē atzītā Austrumu jeb Orientālo kaķu šķirne. 
  • Pirmo reizi ārpus Āzijas Siāmas kaķus izveda 1884. gadā, kad britu konsulam Bangkokā Edvardam Gūldam pārīti uz atvadām uzdāvināja Siāmas karalis. Konsuls tos uzdāvināja  savai māsai, kura nākamā gadā tos parādīja izstādē Londonā, bet 1901.g. nodibināja Siāmas kaķu klubu.
  • Selekcijā izveidojušās divas siāmiešu apakšgrupas: tradicionālais un modernais siāmietis, kas ir ļoti slaids un trausls, tievām ekstremitātēm.
     

Pēc ilgām pārdomām DINO ZOO veikala pārdevēja Evita Sapate ar vīru nolēma: ar akvāriju nepietiek – vajadzētu iegādāties vēl kaķi. Kā viņu mājās ieradās Pūciņa un kas viņa beigās izrādījās, Evita gatava pastāstīt.

Vai jums bija prātā konkrēts kaķis, ko gribējāt?

Nevēlējamies nekādu šķirni, jo ļoti patika trīskrāsu kaķi. Tad nu devos uz patversmi – tā man bija diezgan spontāna ideja, jo vīram tobrīd nebija laika. Apskatīju visus kaķus, un tieši iepriekšējā dienā bija atvesti kaķēni, aptuveni mēnesi veci. Divi melni puikas un māsiņa: pelēka ar tumšām austiņām un astes galu. Tiklīdz viņu ieraudzīju, sapratu, ka vēlos tieši viņu. Patversmes darbiniece teica, ka viņa varētu būt siāmiete - mamma ir bijusi šķirnes kaķene, bet tēvs ne. Tas arī izskaidrotu to, ka Pūciņas brālīši bija melni.

Un tagad - cik lielā mērā viņa atbilst Siāmas šķirnes kaķim?

Bijām pirkuši Siāmas kaķi manai vīramātei, tāpēc zināju, kā kaķēni izskatās, un, ka mūsējā būs līdzīga. Pūciņai martā paliek divi gadi, tomēr viņa neizskatās pēc šķirnes standarta - ir neliela piedeva no parasta kaķa. Viņai ir īsas kājas - vīramātes kaķim ir ļoti garas kājas. Taču ir siāmieša nokrāsa ar tumšo galvu, ausīm, muguru, kājām un asti. Un skaistas, lielas zilas acis. Attiecībā uz raksturu – sākumā nedaudz uztraucāmies par nešpetno dabu, bet pieņēmām viņu tādu, kāda nu mums viņa ir. 

Daudzi izvairās turēt šos kaķus skaļās balss dēļ, kas ir viena no spilgtākajām Siāmas kaķa iezīmēm.

Pūciņa “runāja” tikai tad, kad vēl nebija sterilizēta. Viņai tiešām bija skaļa balss un tieši naktī. Izklausījās, ka pie mums dzīvoklī ir iemitinājies runcis! Vedām viņu sterilizēt, jo nevarējām izturēt to trako “runāšanu” pa naktīm. Pēc operācijas tā pārgāja. Dažreiz viņa ieņaudas, kad redz putnus uz balkona, bet “nerunā”. 

Uzskata, ka siāmieši ļoti pieķeras vienam cilvēkam.

Neteiktu, ka viņa ir pieķērusies tikai vienam cilvēkam, bet vairāk mīl manu vīru nekā mani! No rītiem parasti es Pūciņu baroju, un, ja esmu to piemirsusi, kož man potītēs. Vīram viņa tikai retu reizi tā ir atļāvusies izdarīt. Es arī reti varu paglaudīt viņu, jo uzreiz mēģina iekost, bet vīram to neuzdrošinās darīt. Vakaros, ja es agrāk aizeju gulēt, viņa nenāk pie manis, bet, tiklīdz vīrs iekāpj gultā, tā ir blakus mums. 

Siāmieši tiek uzskatīti arī par ekstravertiem atšķirībā no citu šķirņu kaķiem. 

Jā, sabiedrība viņai ļoti svarīga, jo viņa pārsvarā atrodas tajā istabā, kur esam mēs. Naktī arī - tiklīdz esam ielīduši gultā, tā nāk blakus gulēt. 

Šis kaķis esot pacietīgs ar maziem bērniem.

Ar bērnu Pūciņa tiešām ir ļoti pacietīga. Dēlam bija gads, kad iegādājāmies kaķi, un ir gadījies, ka viņš paplēš aiz spalvas vai astes, bet viņa nav to saskrāpējusi. Nesen gan dēls Pūciņu gribēja pacelt, tad viņa iekoda, bet vispār viņa bērnu neaiztiek. Dažreiz arī abi skraida no vienas istabas uz otru.  

Pastāv mīts, ka siāmieši var būt naidīgi pret svešiniekiem un arī atriebīgi.

Pūciņa ļoti labi pieņem svešiniekus. Sagaida ciemiņus, lien klēpī. Nav bijis, ka kādam  būtu kodusi. Atriebība? Sākumā, ja atstājam uz diennakti vienu, bija jārēķinās, ka pēc tam pirmo nakti nevarēs gulēt. Skraidīja pāri, koda kājās, laizīja seju. Tagad gan vairs tā nedara. 

Vai Pūciņā ir kaut kas mistisks?

Parasti, ja kāds ir apslimis, Pūciņa guļ slimniekam blakus vai pat virsū. Rodas sajūta: viņa jūt to, ka ir grūti, un cenšas palīdzēt. 

Pieauguši Siāmas kaķi var būt greizsirdīgi un ļoti sargāt savu teritoriju.

Jā, mēs viņu ņemam līdzi uz laukiem, kur ir divi vācu aitas suņi un vēl viens siāmietis. Tad Pūciņa uz visu vakaru ielien stūrī un slēpjas, šņāc uz visiem, kas tuvojas. Ārā izlien tikai pa nakti un nākamajā dienā sāk pētīt teritoriju, bet sev klāt nelaiž nevienu no dzīvniekiem. 

Siāmieši ir veselīgi kaķi un var nodzīvot līdz 20 gadiem. 

Viņa ir ļoti aktīva, arī veselība viņai ir laba. Pirms pusotra gada gan saēdās diegus - bija jāoperē. Dakteri lika mazas cerības, bet viņa bija stipra un ātri atveseļojās. Pēc sterilizācijas sāka uzbaroties, tāpēc baroju ar profesionālu barību: Royal Canin sterilizētiem kaķiem vai ar Fit, kam ir mazāks tauku saturs. Viņai pat labāk garšo liesākā barība!

Vai nenožēlojat, ka paņēmāt kaķi?

Bija pagrūti pierast, ka nevaram uz ilgu laiku doties prom, - kā tad atstāsi kaķīti vienu mājās! Bet nu jau esam apraduši, un mums pat ir bokss, kurā viņu pārvadājam. Pūciņa  daudz neiebilst, jo ir pieradusi. 

Man ļoti patīk, ka viņa vienmēr sagaida pie durvīm mūs mājās, pat tad, ja īsu brīdi esmu izgājusi uz veikalu. Glaužas pie kājām un mīļojas... Noteikti nenožēloju, ka tieši viņu patversmē ievēroju un paņēmu.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!

Astes kosmētiskais defekts

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja tas kaķēnu pašu nesatrauc, viņš to nelaiza, negrauž, neizrāda diskomfortu, kad to aiztiek, tad tas ir vairāk kā kosmētisks defekts. Ja tomēr astes deformācija sāk satraukt un traucēt pašam kaķim, tad jādodās pie veterinārārsta un jāveic nepieciešamie izmeklējumi, un balstoties uz izmeklējumiem , jāizvēlas attiecīga ārstēšana.

Kaķenei kaķēni

Sveiki. Jautajums saistīts ar tikko dzemdējušu kaķeni. Mums ir 2 kaķi, kaķene dzemdēja 10.02., ka arī mums ir runcis, kaķi ir pilnībā atdalīti, bet kaķene rūc kad runcis iet gar durvīm, ka arī kaķene daudz ņaud kad neesam viņai blakus. Runcim visu laiku gribas iet pie durvīm kur ir kaķene ar bērniem. Ko darīt? Kā palīdzēt kaķenei lai viņai nebūtu jasatraucas par runci?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Jums jānodrošina kaķenei pilnīgs miers un runcis jānodala, lai nav iespējas iet pie durvīm, kur ir kaķene.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika