Atpakaļ

Keriblū terjers (Kerry Blue Terrier)

Žirgts un rotaļīgs, apņēmīgs un modrs, trakulīgs un nevaldāms, šis suns liek cilvēkiem saglabāt jautrību un pasmaidīt. Keriblū mīl rotaļāties un cīkstēties ar saimnieku. Tas ir lielisks sargsuns, un tomēr nekad neuzbruks bez speciālas provocēšanas. Kā mīlošs ģimenes suns, tas dievina būt kopā ar savu ģimeni un ļoti pieķeras tai, suns mīlēs arī visus ģimenes draugus.

Šķirnes raksturojums 

Keriblū terjers ir labi attīstīts, muskuļots, vidēja lieluma suns ar izteiktām terjera rakstura īpašībām un stilu. Kucēni piedzimst pilnībā melni un tiem pieaugot apmatojuma krāsa mainās par vairākām tonalitātēm no melnas līdz tumši zilai, šīfera pelēkai, brūnganai vai pelēkzilai. Optimālajam krāsojumam būtu jābūt no pelēkzilas līdz gaiši pelēkai. Apmatojuma krāsai būtu jāizveidojas līdz sunim paliek 18 mēneši. Pēc šī vecuma pilnībā melni suņi tiek diskvalificēti no izstāžu ringa. Melnas vai tumši zilas atzīmes uz purna, kājām vai astes ir pieļaujamas jebkurā vecumā. Daži suņi nekad nekļūst gaišāki, dažiem tumši apmatojuma plankumi var palikt visu mūžu pat ja daļa kažoka ir kļuvusi gaišāka. Garās ūsas, bārda un uzacis vēl vairāk pasvītro gareno galvas formu. Suņiem, kuri piedalās izstādēs, uzacu garums sniedzās pāri purnam līdz pat degungalam. Ausis ir V formas un noliecas uz priekšu, sniedzoties līdz vērīgo un tumšo acu ārējam kaktiņam. Kucēnu vecumā, kamēr sunim mainās zobiņi, ausis pielīmē ar līmlentu, lai tās iegūtu vēlamo locījuma vietu. Deguna gals keriblū terjeram ir melns, acis- tumšas un mazas. Liekos pirkstiņus no ķepām vēlams noņemt, īpaši no pakaļkājām. Kājas ir taisnas, spēcīgas, ar pamatīgu kaulu uzbūvi. Asti kucēna vecumā nogriež, atlikusī daļa turas taisni virs muguras, jo taisnāk suns to turēs, jo labāk.

Temperaments

Žirgts un rotaļīgs, apņēmīgs un modrs, trakulīgs un nevaldāms, šis suns liek cilvēkiem saglabāt jautrību un pasmaidīt. Keriblū mīl rotaļāties un cīkstēties ar saimnieku. Tas ir lielisks sargsuns, un tomēr nekad neuzbruks bez speciālas provocēšanas. Kā mīlošs ģimenes suns, tas dievina būt kopā ar savu ģimeni un ļoti pieķeras tai, suns mīlēs arī visus ģimenes draugus. Keriblū parasti lieliski saprotas ar citiem mājdzīvniekiem, ja jau kopš agras bērnības ir iepazīstināts un pieradināts pie tiem, taču šis suns mēdz būt izteikti agresīvs pret citiem suņiem. Šie suņi reti rej bez vajadzības, tiem ir ar izteiktas sargsuņa īpašības, tādēļ vēlams tos socializēt, īpaši kopā ar citiem suņiem, citādi suns kļūs nevaldāms. Keriblū terjeram ir vajadzīgs stingrs un apņēmīgs saimnieks, kura vadībā suns ātri apgūs visas komandas, jo tam ļoti patīk izpatikt savam saimniekam, tas ir inteliģents, apveltīts ar lielisku atmiņu, taču dažreiz suns mīl izrādīt savu brīvdomātāja dabu. Šie suņi ir ļoti piemēroti adžilitī un spēlēm ar bumbiņas ķeršanu, taču vērojiet vai sunim patīk šīs nodarbības, jo, kad treniņi kļūs par rutīnu, keriblū sāks izrādīt savu ietiepību un stūrgalvību.

Augstums (skaustā) - suņi- 46-51 cm, kuces- 44-48 cm

Svars - 15-18 kg

Veselības problēmas: keriblū ir veselīgi ilgdzīvotāji, taču dažiem novēro predispozīciju uz saslimšanu ar gūžu displāziju, PNA(progresīvā neirālā abatrofija) un cerebrālo abiotrofiju. Novēroti arī saslimšanas gadījumi ar „sausās acs sindromu”, kataraktu, spikulozi, matu folikulu audzējiem, entropiju un apakšējā plakstiņa distrihiāzi.

Turēšanas apstākļi: keriblū ir piemērots suns turēšanai dzīvoklī, iekštelpās suns ir aktīvs un tam pietiks ar mazu piemājas dārzu ikdienišķām aktivitātēm.

Treniņi: Keriblū ir sportisks suns, un tam ļoti patīk garas un aktīvas pastaigas kopā ar saimnieku, taču, ja saimnieks nevarēs izbrīvēt laiku tik bieži, suns ar to samierināsies.

Dzīves ilgums:12-15 gadi

Kopšana: Keriblū terjeru vajag trimēt ik pēc 6 nedēļām, tam obligāti ir regulāri jāizrauj mati no ausu kanāliem, jo ja tie izaug pārāk gari, ausīs saķep netīrumi un sērs, radot ausu iekaisumus un infekcijas. Suņus, kuri nepiedalās izstādēs, trimē tāpat kā mīkstspalvainos kviešu terjerus („Soft Coated Wheaten”). Trimēšana prasa zināmas iemaņas, tādēļ vēlams, lai pirmās reizes jūs pavērotu suņa friziera darbu un tad palūgtu, lai viņš pamāca jums, kā suni labāk safrizēt. Katru nedēļu suni jāizķemmē ar blīvu ķemmi un jāizsukā ar birsti. Ja suns piedalās izstādēs, tam nepieciešama vēl rūpīgāka apmatojuma kopšana. Skaistais suņa kažoks nav tikai estētisks baudījums, bet arī ļoti praktisks, tam praktiski neizkrīt mati, nepiemīt raksturīgā suņa smarža, pat ja dzīvnieks ir mitrs. Ķemmēšana un regulāra mazgāšana ir pat obligāta šai šķirnei, un atšķirībā no citiem suņiem, biežā mazgāšana nesausina keriblū ādu. Bez rūpīgas kopšanas suņa bārda sāks smakot un saķeps ar ēdienu un netīrumu pārpalikumiem. Šķirne ir piemērota cilvēkiem, kas cieš no alerģijas pret suņa spalvām.

Šķirnes vēsture

Šī šķirne radusies 1700.gadā kalnainajā Kerī apgabalā, kuram par godu arī šķirne nosaukta. Keriblū ir Īrijas nacionālā šķirne(tās otrais nosaukums ir Īrijas zilais terjers) un tas kļuvis par Īrijas simbolu. Nosaukums radies arī ņemot vērā suņa apmatojuma zilo krāsu. Nav noskaidrots kādas šķirnes ņēmušas dalību keriblū radīšanā, bet ir teorija, kad tas ir Portugāļu ūdens suņa radinieks dēļ to mīkstā un sprogainā apmatojuma līdzības. Citi audzētāji uzskata, ka šķirnes radīšanā piedalījušies melnie terjeri, spāņu (vai krievu) zilie suņi, mīkstspalvainie kviešu terjeri, īru terjeri un īru vilku suņi. Kādā senā stāstā Īrijā ir pieminēts Arlekīna suns, kas ļoti līdzinās mūsdienu Keriblū terjeram.

Patreiz suns tiek izmantots kā lielisks mednieks, pēdu dzinējs un putnu suns, ganu suns, kā mājas sargs un ģimenes kompanjons, policijas suns un triku meistars.

Materiāla tapšanā izmantoti interneta resursi: www.dogbreedinfo.com 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Labdien!Kā pieradināt kakāt ārā čivava PALDIES!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ēšanas, gulēšanas, spēlēšanas dodaties ar suni ārā. Kād nokārtosies, uzslavējiet.

kā pieradināt lai sunītis kakā ārā?

Lūdzu iesakiet kā pieradināt lai sunītis kakā ārā

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Pēc ešanas, spēlēšanas un gulēšanas dodaties ārā ar suni. Kad suns nokārtojās, uzslavējiet.

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Vai ar suni drīkst apmeklēt pārtikas veikalu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Ja runā ir par dzīvnieku pārtiku un Dino Zoo veikalu tiklu, tad atbilde būs jā! Par cietiem veikaliem nevaram sniegt atbildi, jo šos noteikumus nosaka katra veikala administrācija.

Kucēna trauksme

Sveiki! Kā mazināt kucēna trauksmi dzirdot skaņas kāpņu telpā? Vēlos lai kucēns nereaģē uz katru skaņu, jo tas notiek arī naktī

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Katrs suns ir savādāks. Neredzot suni grūti ieteikt metodi, ar kuras palīdzību var atrisināt šo problēmu.

Droši varat pieteikties uz individuālo nodarbību zvanot pa telefonu 29390650 vai rakstot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Nodarbības notiek Krasta iela 52 un Stirnu iela 26.

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika