Atpakaļ

SNIEGBALTĪTES SKOLA KUCĒNIEM

Dino Arena kinoloģes Jūlijas Siņicinas vadītā Kucēnu socializācijas skoliņa ir pamatbāze, lai saimnieks ar suni veidotu abpusēji saprotošu un saliedētu komandu. Patiesībā skoliņas nozīme ir daudz plašāka – jo kurš gan negribētu, lai mums būtu tikai sabiedrībā integrēti un labi audzināti suņi!

Dino Arena kinoloģes Jūlijas Siņicinas vadītā Kucēnu socializācijas skoliņa ir pamatbāze, lai saimnieks ar suni veidotu abpusēji saprotošu un saliedētu komandu. Patiesībā skoliņas nozīme ir daudz plašāka – jo kurš gan negribētu, lai mums būtu tikai sabiedrībā integrēti un labi audzināti suņi!

Kas ir Kucēnu socializācijas skoliņa?

  • Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas; tā ir vieta, kur satiekas un komunicē kucēnu saimnieki, kur suņi iepazīst cits citu, un visi kopā arī mācās. 
  • Programmā ir sešas nodarbības, katra veltīta noteiktai tēmai: pamatiemaņu un komandu - Sēdi!, Guli!, Stāvi!, Gaidi!, Brīvs!, Nedrīkst! un Lūdzu! - apgūšanai.
  • Nodarbības veidotas tā, lai kucēni iemācītos draudzīgi komunicēt savā starpā, iepazītos ar atšķirīga auguma un rakstura sugas brāļiem, kā arī ar dažādiem cilvēkiem. Īpaši noderīga šāda apmācība ir suņiem, kuri dzīvo pilsētā un kuri sastop daudz dažādu suņu un cilvēku, kā arī suņiem, kuri piedalās izstādēs – ir ļoti svarīgi jau laikus pierast pie citu suņu un cilvēku sabiedrības.

Kā notiek nodarbība?

Pirmajās 10 - 15 minūtēs jaunajiem dalībniekiem (pievienoties var jebkurā no sešām nodarbībām) tiek pastāstīts par komunikāciju, piemēram, kā pareizi vest kucēnu pie pavadas. Tikmēr pārējie dalībnieki ar saviem kucēniem atkārto iegūtās  zināšanas, izmēģina laukumā izliktos šķēršļus (tuneļus, barjeras, dažādus interesantus priekšmetus u.tml.), kā arī savstarpēji komunicē. Pēc tam 20-25 minūtes ir kopējā nodarbība, un vēlāk, kucēniem bez pavadām tiek ļauts komunicēt savā starpā - ievērojot kucēnu svara kategorijas.

Praktiski ieteikumi skoliņas dalībniekiem?

Lūdzu NEBAROT kucēnu pirms nodarbības! Pa dienu var iedot pusporciju. Tad negadīsies “čupiņu” avārijas (telpās gan ir pieejami uzkopšanas līdzekļi), un būs vieglāk noturēt kucēna uzmanību ar apbalvošanas našķiem. Līdzi jāņem našķi mazos gabaliņos, kas nedrūp (neder suņu cepumi vai vārīta vista). Ērta ir kārumu somiņa, nevis polietilēna maisiņš. Ļoti svarīga ir pavada – parasta, apmēram trīs metrus gara; izvelkamā pavada neder, jo tad ir aizņemta roka, turklāt tievās pavadas var sapiņķerēties. Uz nodarbību var paņemt līdzi arī ūdens bļodiņu un iemīļoto rotaļlietu (lūdzu neņemt pīkstošas rotaļlietas). 

Vai pēc sešām nodarbībām jau var redzēt panākumus?

Pat ātrāk var jau ievērot izmaiņas kucēnu uzvedībā! Piemēram, čivava Lilī ieradās uz skoliņu, bailēs no visas pasaules noslēpusies somā. Pēc trešās, ceturtās nodarbības kucēns kļuva drošāks, un nu jau nāk uz skoliņu kā liela priekšniece! Ik reizi mani no sirds sajūsmina un ir liels gandarījums redzēt, kā mainās nedrošie kucēni – kā apjauš, ka pasaule ir interesanta, pārliecinās, ka citi kucēni ir draudzīgi un iemācās iesaistīties rotaļās. Liels prieks arī par saimniekiem, kuri ikdienā atrod laiku, lai nodarbotos ar savu četrkājaino draugu.

  •     Dino Arena Kucēnu socializācijas skoliņa ir atvērta jau četrus gadus. Tā ir viena no profesionālākajām kucēnu skolām Latvijā.
  •     Visas darbības laikā Kucēnu socializācijas skoliņu apmeklējuši apmēram 500 kucēnu. Tā  paredzēta kucēniem vecumā no 3,5 līdz 6 mēnešiem.
  •     Kucēnu skolas programma laika un uzkrātās pieredzes gaitā ir pilnveidojusies; pašlaik tiek piedāvātas sešas nodarbības, lai nodrošina nepieciešamās sākuma iemaņas gan kucēnam, gan viņa saimniekam.
  •     Skoliņā tiek uzdoti arī mājasdarbi, katru nedēļu izpildot tos, kucēns kļūs gudrāks un ar viņu būs vieglāk saprasties.
  •     Skoliņa darbojas katru pirmdienu no plkst. 20:00 līdz 21:00. Pieraksts pie Jūlijas pa tālruni: 22344277.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.