Atpakaļ

MILZU MĪĻUMS LEONBERGERS

DINO ARENA hendlinga nodarbības tagad vada pieredzējusī hendlere Vita Savostina. Vitai pašai mājās bez senioriem – baltā Šveices aitu suņa White un metisa Buch – ir arī divas leonbergeru kucītes: piecgadīgā Shaula un Winni, kurai tikai divi gadi.

Interesanti fakti:

  • Šķirnes nosaukums atvasināts no Leonbergas pilsētas Vācijā. Pēc leģendas – leonbergeri tika radīti kā  “simboliska suņa” šķirne, kas līdzinātos lauvai pilsētas ģerbonī.
  • Šķirni izveidoja Leonbergas suņu audzētājs un pilsētas mērs Heinrihs Essigs, sakrustojot lendzīru/ņūfaundlendu ar suni no Sanbernāras klostera – sanbernāru priekšteci. Vēlāk selekcijā pievienots arī Pireneju kalnu suns.
  • Pirmais leonbergers reģistrēts 1846. gadā, bet šķirne oficiāli atzīta 1905. gadā Otrā pasaules kara laikā leonbergeri gandrīz izmira, tomēr no izdzīvojušajiem astoņiem suņiem šķirne tika atjaunota.

DINO ARENA hendlinga nodarbības tagad vada pieredzējusī hendlere Vita Savostina. Vitai pašai mājās bez senioriem – baltā Šveices aitu suņa White un metisa Buch – ir arī divas leonbergeru kucītes: piecgadīgā Shaula un Winni, kurai tikai divi gadi.  

Kā jūs definētu: kas ir hendlings? 

Angļu valodā hendlings nozīmē „vadīšana”, bet hendleris ir cilvēks, kas vada suni un izrāda jeb demonstrē to izstādes ringā. Katram sunim ir individuālas īpatnības, kuras hendlerim ir jāņem vērā, un jāizrāda dzīvnieks, akcentējot viņa labās īpašības, pēc iespējas slēpjot tā trūkumus. Suņa īpašnieks ne vienmēr spēj tikt galā ar šo sarežģīto uzdevumu.

Kā pievērsāties hendlingam? 

Sāku nodarboties ar hendlingu pirms deviņiem gadiem. Pirmais suns, ar kuru izgāju ringā, bija vācu aitu suns. Tas bija ļoti saviļņojoši... Pirmais solis ringā, pirmais suns un... pirmā uzvara!!! Tas bija kolosāli! Un cik priecīga bija suņa saimniece! Pēc tam sapratu, ka gribu ar to nodarboties. Tas ir ļoti interesanti. Jauna pieredze, jauni cilvēki un suņi, ar kuriem man ir prieks strādāt. 

Kādas iespējas hendlerim sniedz DINO ARENA? 

Lielas perspektīvas. Šeit ir labi aprīkota zāle, – spoguļi un atmosfēra, lai strādātu ar suņiem un viņu saimniekiem. DINO ARENA iespējams sākt nodarboties arī tiem cilvēkiem, kuriem pirmais suns un viņi vēl neko nezina par to audzināšanu.

Kādus saimniekus un suņus gaidāt uz savām nodarbībām?

Īstenībā es neveicu nekādu atlasi. Man vienmēr ir prieks redzēt, kad saimnieks grib, lai suns ar kaut ko nodarbojas – vienalga, vai hendleris nodarbojas ar suni, vai pats saimnieks. Jo suns arī grib kaut ko redzēt un sasniegt dzīvē, un tikai mēs, saimnieki, varam viņiem to iedot. 

Hendlerim jāprot atrast kopīgu valodu ar dažādiem suņiem – vai tas vienmēr izdodas?

Strādāju ar visiem suņiem, lai gan vairāk sanāk ar lielajām šķirnēm. Taisnība, brīžiem ir ļoti grūti atrast kopīgu valodu un vajadzīgs ilgāks laiks, lai mēs saprastu viens otru. Bet ir arī tādi suņi, kad ar pirmo skatienu saprotamies. Nekad nedrīkst padoties, ja ir grūta situācija un grūti atrast kontaktu ar suni un sunim ar tevi… Tad vajadzīgs tikai laiks un pacietība. 

Vai leonbergeru izvēlei bija kāds sakars ar hendlingu? 

Pirmo reizi leonbergeru ieraudzīju pirms deviņiem gadiem suņu skolā. Man tikko bija uzradies mans baltais suns White. Es uzreiz iemīlējos, lai gan tobrīd nezināju neko - ne kas tā par šķirni, ne kāds viņiem ir raksturs... Vienalga, pie sevis nodomāju, – man būs tāds suns! Nākamajās dienās sāku meklēt informāciju, un pēc četriem gadiem man jau bija mana mīļā Shaula.

Leonbergeri ir milzu šķirnes pārstāvji – vai nav grūti “izgrozīties” ar tik lielu suni sabiedrībā?

Nē, ar leonbergeriem ir ļoti viegli un ērti. Tiesa, abas manas meitenes ir ļoti labi apmācītas – teicami nokārtojušas vispārējās paklausības kursu un BH – suns pilsētā – eksāmenu. Kad ejam staigāt, bieži dzirdu: „Kādi smuki lāči!”, “Paskaties, kādi lieli!” Dažreiz man jautā, kas tā par šķirni un vai drīkst paglaudīt. Varu teikt, ka esam pat ļoti sabiedriski. Manas meitenes ļoti bieži brauc man līdzi uz nodarbībām, vienkārši pastaigāties. Piedalāmies ne tikai Latvijas, bet arī ārzemju izstādēs. Pārvadāšanai mums ir minivens - tur visi suņi “salien iekšā”, un vēl vieta paliek! 

Lai gan iespaidīgs augums, šiem milžiem ir ļoti lādzīgs raksturs. 

Tiešām, leonbergeri ir inteliģenti suņi un pret visiem izturas ļoti labi. Man īpaši paveicies ar meiteņu raksturu. Mana vecā Shaula ir mierīga, ar viņu ir ļoti viegli. Mazā Winni …oi… viņa ir aktīva, viņu interesē viss: vajag zināt visu, redzēt visu un būt kopā ar visiem! Bet, ja man nepieciešams pastrādāt vai ko citu darīt, varu vienkārši viņām dot komandu, lai mani netraucē, un mierīgi darīt savas lietas.

Ko šāds milzu suns ienes mājās un dzīvē?

Leonbergeri ir ļoti mīļi suņi, viņi mīl visu ģimeni. Mūsu ģimenē visi suņi ir kā ģimenes locekļi. Jo suņi ir kā mazi bērni un vienmēr kaut ko grib, prasa. Bet viņi arī daudz ko dod: savu mīlestību, maigumu, prieku… Ar leonbergeriem dzīve kļuva piedzīvojumiem bagātāka. Esmu ļoti laimīga, ka man ir leonbergeri.

 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.