Atpakaļ

MILZU MĪĻUMS LEONBERGERS

DINO ARENA hendlinga nodarbības tagad vada pieredzējusī hendlere Vita Savostina. Vitai pašai mājās bez senioriem – baltā Šveices aitu suņa White un metisa Buch – ir arī divas leonbergeru kucītes: piecgadīgā Shaula un Winni, kurai tikai divi gadi.

Interesanti fakti:

  • Šķirnes nosaukums atvasināts no Leonbergas pilsētas Vācijā. Pēc leģendas – leonbergeri tika radīti kā  “simboliska suņa” šķirne, kas līdzinātos lauvai pilsētas ģerbonī.
  • Šķirni izveidoja Leonbergas suņu audzētājs un pilsētas mērs Heinrihs Essigs, sakrustojot lendzīru/ņūfaundlendu ar suni no Sanbernāras klostera – sanbernāru priekšteci. Vēlāk selekcijā pievienots arī Pireneju kalnu suns.
  • Pirmais leonbergers reģistrēts 1846. gadā, bet šķirne oficiāli atzīta 1905. gadā Otrā pasaules kara laikā leonbergeri gandrīz izmira, tomēr no izdzīvojušajiem astoņiem suņiem šķirne tika atjaunota.

DINO ARENA hendlinga nodarbības tagad vada pieredzējusī hendlere Vita Savostina. Vitai pašai mājās bez senioriem – baltā Šveices aitu suņa White un metisa Buch – ir arī divas leonbergeru kucītes: piecgadīgā Shaula un Winni, kurai tikai divi gadi.  

Kā jūs definētu: kas ir hendlings? 

Angļu valodā hendlings nozīmē „vadīšana”, bet hendleris ir cilvēks, kas vada suni un izrāda jeb demonstrē to izstādes ringā. Katram sunim ir individuālas īpatnības, kuras hendlerim ir jāņem vērā, un jāizrāda dzīvnieks, akcentējot viņa labās īpašības, pēc iespējas slēpjot tā trūkumus. Suņa īpašnieks ne vienmēr spēj tikt galā ar šo sarežģīto uzdevumu.

Kā pievērsāties hendlingam? 

Sāku nodarboties ar hendlingu pirms deviņiem gadiem. Pirmais suns, ar kuru izgāju ringā, bija vācu aitu suns. Tas bija ļoti saviļņojoši... Pirmais solis ringā, pirmais suns un... pirmā uzvara!!! Tas bija kolosāli! Un cik priecīga bija suņa saimniece! Pēc tam sapratu, ka gribu ar to nodarboties. Tas ir ļoti interesanti. Jauna pieredze, jauni cilvēki un suņi, ar kuriem man ir prieks strādāt. 

Kādas iespējas hendlerim sniedz DINO ARENA? 

Lielas perspektīvas. Šeit ir labi aprīkota zāle, – spoguļi un atmosfēra, lai strādātu ar suņiem un viņu saimniekiem. DINO ARENA iespējams sākt nodarboties arī tiem cilvēkiem, kuriem pirmais suns un viņi vēl neko nezina par to audzināšanu.

Kādus saimniekus un suņus gaidāt uz savām nodarbībām?

Īstenībā es neveicu nekādu atlasi. Man vienmēr ir prieks redzēt, kad saimnieks grib, lai suns ar kaut ko nodarbojas – vienalga, vai hendleris nodarbojas ar suni, vai pats saimnieks. Jo suns arī grib kaut ko redzēt un sasniegt dzīvē, un tikai mēs, saimnieki, varam viņiem to iedot. 

Hendlerim jāprot atrast kopīgu valodu ar dažādiem suņiem – vai tas vienmēr izdodas?

Strādāju ar visiem suņiem, lai gan vairāk sanāk ar lielajām šķirnēm. Taisnība, brīžiem ir ļoti grūti atrast kopīgu valodu un vajadzīgs ilgāks laiks, lai mēs saprastu viens otru. Bet ir arī tādi suņi, kad ar pirmo skatienu saprotamies. Nekad nedrīkst padoties, ja ir grūta situācija un grūti atrast kontaktu ar suni un sunim ar tevi… Tad vajadzīgs tikai laiks un pacietība. 

Vai leonbergeru izvēlei bija kāds sakars ar hendlingu? 

Pirmo reizi leonbergeru ieraudzīju pirms deviņiem gadiem suņu skolā. Man tikko bija uzradies mans baltais suns White. Es uzreiz iemīlējos, lai gan tobrīd nezināju neko - ne kas tā par šķirni, ne kāds viņiem ir raksturs... Vienalga, pie sevis nodomāju, – man būs tāds suns! Nākamajās dienās sāku meklēt informāciju, un pēc četriem gadiem man jau bija mana mīļā Shaula.

Leonbergeri ir milzu šķirnes pārstāvji – vai nav grūti “izgrozīties” ar tik lielu suni sabiedrībā?

Nē, ar leonbergeriem ir ļoti viegli un ērti. Tiesa, abas manas meitenes ir ļoti labi apmācītas – teicami nokārtojušas vispārējās paklausības kursu un BH – suns pilsētā – eksāmenu. Kad ejam staigāt, bieži dzirdu: „Kādi smuki lāči!”, “Paskaties, kādi lieli!” Dažreiz man jautā, kas tā par šķirni un vai drīkst paglaudīt. Varu teikt, ka esam pat ļoti sabiedriski. Manas meitenes ļoti bieži brauc man līdzi uz nodarbībām, vienkārši pastaigāties. Piedalāmies ne tikai Latvijas, bet arī ārzemju izstādēs. Pārvadāšanai mums ir minivens - tur visi suņi “salien iekšā”, un vēl vieta paliek! 

Lai gan iespaidīgs augums, šiem milžiem ir ļoti lādzīgs raksturs. 

Tiešām, leonbergeri ir inteliģenti suņi un pret visiem izturas ļoti labi. Man īpaši paveicies ar meiteņu raksturu. Mana vecā Shaula ir mierīga, ar viņu ir ļoti viegli. Mazā Winni …oi… viņa ir aktīva, viņu interesē viss: vajag zināt visu, redzēt visu un būt kopā ar visiem! Bet, ja man nepieciešams pastrādāt vai ko citu darīt, varu vienkārši viņām dot komandu, lai mani netraucē, un mierīgi darīt savas lietas.

Ko šāds milzu suns ienes mājās un dzīvē?

Leonbergeri ir ļoti mīļi suņi, viņi mīl visu ģimeni. Mūsu ģimenē visi suņi ir kā ģimenes locekļi. Jo suņi ir kā mazi bērni un vienmēr kaut ko grib, prasa. Bet viņi arī daudz ko dod: savu mīlestību, maigumu, prieku… Ar leonbergeriem dzīve kļuva piedzīvojumiem bagātāka. Esmu ļoti laimīga, ka man ir leonbergeri.

 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923