Atpakaļ

Maza, pūkaina laimīte - punduršpics.

Tā ir Anna ar savu vienīgo (pagaidām) punduršpicu Ričardu. „Viņam ir septiņi mēneši, jautrs raksturs un neatvairāmi jauka āriene!” iepazīstina saimniece.

10 jautājumu Dino Zoo veikala pārdevējai ANNAI ŠUMĻAJEVAI.

Ne reizi vien gadījies redzēt, ka mamma sauc dēlu: „Viktor, Viktor!” vai „Raimond, Raimond!” Tad nevajag brīnīties, ja no krūmiem izlien nevis puika, bet mazs šunelis. Tā ir arī Annai, jo viņa savu vienīgo (pagaidām) punduršpicu nodēvējusi par Ričardu. „Viņam ir septiņi mēneši, jautrs raksturs un neatvairāmi jauka āriene!” iepazīstina saimniece.

Pomerānijas jeb punduršpici slaveni ar draiskulīgu raksturu ne tikai kucēna vecumā. Rotaļās tie ir nenogurdināmi. 

Tas tiesa! Ričards ir ļoti rotaļīgs, jebkurā brīdī gatavs spēlēties. Vislabāk viņam patīk atnest aizmesto mantiņu un spēlēt paslēpes. 

Pomerānieši ir tik apķērīgi, ka liela dresūra nav nepieciešama. Jau no piecu mēnešu vecuma tie sāk izpildīt komandas. 

Mēs jau no trīsarpus mēnešiem zinām komandas „sēdēt”, ”gulēt” un „nedrīkst”. Uz apmācībām pagaidām neesam gājuši – komandas mācu pati. Liela dresūra šai šķirnei tiešām nav vajadzīga, jo dresūru viņi uztver kā spēli. Drīzāk vajadzīga pacietība.

Šķirne izceļas ar saprātīgumu un vēlmi izpatikt saimniekam, tāpēc nav problēmu ar nepaklausību. 

Ar nepaklausību nav problēmu, jo izpatikt Ričards vēlas vienmēr – ļoti patīk, ja viņu slavē. Retu reizi ir problēmas ar spītību, bet tā jau ir nemainīga rakstura īpašība – ar to var sadzīvot. 

Mazais špics ļoti pieķeras saimniekam, bet prasa lielu uzmanību, necieš, ja to neievēro.

Ričards ir ļoti sabiedrisks un mīlīgs, viņam patīk piedalīties jebkuros manas dzīves notikumos. Tas tiesa, patīk būt uzmanības centrā, – pārāk ilgi viņu neievēro, tad cenšas pievērst sev uzmanību, atnesot kādu mantiņu, vai arī tā neuzkrītoši papīkst - skatoties bēdīgām acīm.

Pomerānieši ir temperamentīgi, uzvedība var kļūt agresīva, ja nepareizi pret viņiem izturas.

Jebkurš suns būs agresīvs, ja pret viņu nepareizi izturas. Lai tā nenotiktu, suns ir laikus jāsocializē - vairāk jāuzturas gan cilvēku, gan dzīvnieku sabiedrībā, jāmāca, ko drīkst un ko nedrīkst. Ričardu cenšos ņemt līdzi visur, kur iespējams. Tāpēc ar agresivitāti no viņa puses neesmu sastapusies. 

Punduršpicus neiesaka ģimenēm ar maziem bērniem, jo sunīši ir diezgan trausli. 

Ričardam patīk un viņš labprāt spēlējas ar bērniem, tomēr bez pieskatīšanas tad neiztikt. Punduršpici pielāgojas saimniekiem, tāpēc ir ideāli kompanjoni - gan jauniem cilvēkiem, gan cilvēkiem gados. 

Viņiem ir ļoti asa dzirde, un ar riešanu tie brīdina par kaut ko aizdomīgu, tāpēc ir labi sargsuņi.

Dzirde tiešām šai šķirnei ir ļoti laba, tāpēc Ričards man ir kā mazs trauksmes zvaniņš - ja viņam nepatīk kāds troksnis, tūlīt paziņo par to. Dažreiz spēlējoties arī uzvedas skaļi, bet klausa komandai apklust.

Kažoka, acu, ausu un zobu regulāra kopšana prasa diezgan daudz pūļu, citādi var rasties veselības problēmas. 

Kuplais kažoks ir viegli kopjams, jo tam nav tendences savelties, pietiek reizi vienā vai divās dienās to izķemmēt. Mazgāt var ne biežāk kā reizi nedēļā, noteikti jāžāvē ar fēnu, jo punduršpiciem ir bieza pavilna. Acu un ausu tīrīšanai tiešām vajag pievērst lielu uzmanību - tā kā sunītis ir maza auguma, vismaz katru otro dienu vajadzētu tīrīt acis.

Šķirnei ir tendence agri zaudēt zobus, tāpēc iesaka sauso barību. 

Zinu par špicu tendenci ātri zaudēt zobus! Bet Ričards ir izvēlīgs, nācās ilgi piemeklēt sauso barību, ko viņš ēd labprāt – tā ir Royal Canin X-smal Junior. Šad tad iedodu kādu Rinti našķi vai dabīgos kaltējumus, bet maziem suņiem ir jutīga gremošanas sistēma un no cilvēku ēdiena var būt vēdergraizes.

Vienmēr priecīgie Pomerānijas špici ienes mājās lielu dzīvīgumu! 

Ar Ričardu manā dzīvē ienāca maza laimīte, kas neļauj skumt ne dienu, viņš prot uzlabot garastāvokli jebkurā situācijā. Punduršpics ir bezgalīga prieka un jautrības avots. Viņš ir ideāls kompanjons un nekad neļaus garlaikoties!

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.