Atpakaļ

LIELAIS BUČUMŪLIS STAFORDŠĪRAS BULTERJERS

Nupat Dino Zoo veikala pārdevēja Arita Červinska atzīmēja gada jubileju savām “fantastiskajām Stafordšīras bulterjera meitenītēm” - Roksijai un Rinitai. “Bija meiteņu ballīte kopā ar trešo māsiņu, brālīši diemžēl netika, jo dzīvo Lietuvā un Dānijā,”

Interesanti fakti:

  • Bulterjerus senāk izmantoja asiņainās izklaidēs - cīņās ar buļļiem, kā arī suņu cīņās. Kad tās aizliedza, sākās selekcija, izskaužot agresivitāti.
  • Briti oficiāli atzina Stafordšīras bulterjera šķirni 1935. g. neparastos apstākļos – nebija vēl ne šķirnes kluba, ne standarta, ko noformēja mēnesi vēlāk. Amerikāņi šķirni atzina 1975. g.
  • Daudzās valstīs Stafordšīras bulterjers pieder pie suņiem, uz kuriem attiecas likuma ierobežojumi vai aizliegums ievešanā, vairošanā un turēšanā. Latvijā tāda likuma nav.

Nupat Dino Zoo veikala pārdevēja Arita Červinska atzīmēja gada jubileju savām “fantastiskajām Stafordšīras bulterjera meitenītēm” - Roksijai un Rinitai. “Bija meiteņu ballīte kopā ar trešo māsiņu, brālīši diemžēl netika, jo dzīvo Lietuvā un Dānijā,” stāsta Arita. Tie ir pirmie suņi viņas mūžā.

Stafordšīras bulterjers ir Latvijā reta šķirne – kāpēc izvēlējāties tieši šos suņus? 

Suni vēlējos jau ļoti sen, tikai nezināju – kādu. Par Stafordšīras bulterjeriem uzzināju tikai pirms trim gadiem. Redzēju bildēs: o, smuks sunītis, bet nē, nē - ne priekš manis, izskatās biedējoši. Gribējās kaut ko mazu, pūkainu - smukuma sunīti. Taču tad tikos ar šiem suņiem, un viņi mani “paņēma” ar savu uzvedību, aktivitāti, mīlestību, skaistumu. Tomēr suņu iegāde bija ilgs un pārdomāts lēmums. Šādus suņus nevar iegādāties tikai tāpēc, ka tie izskatās skaisti un iespaidīgi, vai tāpēc, ka tā ir reta šķirne.

“Stafi” un bulterjeri asociējas ar agresīviem, bīstamiem suņiem - vai esat izjutuši bailes no apkārtējiem?

Jā, ļoti daudzi šos suņus uzskata par biedu. Par cīņas suņiem, kas tie arī kādreiz bija. Šis stereotips ir palicis. Diemžēl. Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki jau bļauj pa gabalu, lai savācu “savus asins suņus”. Kā tādus vispār varot turēt! Bet ir arī izglītotāki – jautā, izrāda interesi. Tobrīd, protams, viņi saņem lielu buču no manām meitenēm!

Patiesībā Stafordšīras bulterjeri ir lieli “bučumūļi”.

Oi, jā, par bučām mūsu mājās nevar sūdzēties! Rinta ir mazliet ieturētāka, bet Roksija būs virsū, kā tikai pietupsies vai apgulsies, un, kamēr nebūsi sabučots, prom netiksi. Meitenes  nekad nepalaidīs garām iespēju samīļot. Uz ielas arī gatavas visus sabučot, bet apkārtējie to var nesaprast. Taču viņas visu to dara ar mīlestību. Un bērnus dievina. Ieraugot pagalmā bērnus spēlējamies, no priekiem nezina, kur likties.

Uzskata, ka lielā draudzīguma dēļ viņi nav piemēroti sargsuņa lomai, lai gan, izpatīkot saimniekam, var izrādīt agresiju.

Atkarīgs no tā, ko saimnieks sunim māca. Suņi ir jāmāca, tiklīdz tie ienāk ģimenē. Svarīgi jau no mazotnes radināt kontaktēties ar citiem suņiem un socializēt: iet cilvēkos, doties kopā izbraucienos, aicināt ciemiņus viņu teritorijā. Darīt visu, lai viņi saprastu, kā jāuzvedas attiecīgā situācijā. Suņu skola nāk tikai par labu gan saimniekam, gan sunim. Roksija ir gājusi skolā, mums uz ielas nav nekādu problēmu ar paklausību; viņa ļoti ātri visu mācījās un saprata. Rinītis ir spītniece – klausa, bet reizītēm to negribas. Katram sunim ir savs raksturs, bet ar pacietību un mīlestību tiekam galā ar visu.

Šiem suņiem esot reta īpašība – viņi viegli adaptējas jaunā mājā un pat pie jauna saimnieka. Diemžēl to izmanto daudzi suņu zagļi.   

Es neteiktu, ka viņi ātri pierod pie jauniem saimniekiem, manējās ļoti mīl savu ģimeni un uzmana savējos. Pārdzīvo, ja kāds no ģimenes locekļiem nav mājās vai aiziet kaut vai uz veikalu. 

Strādājot Dino Zoo, tiešām esmu dzirdējusi ne reizi vien par suņu zagšanu. Cilvēki stāsta, ka piebrauc mašīna un savāc viņu četrkājaino draugu. Tāpēc mēs esam piesardzīgi, turklāt šī šķirne ir reta Latvijā.

Pašlaik šī šķirne kļūst aizvien populārāka izstādēs – jūs arī piedalāties?

Meitenēm ir ļoti skaisti vecāki. Titulēti un laba rakstura. Man gribējās pamēģināt, kā tas ir: būt izstādē un pašai izvest suni, jo iepriekš biju tikai skatījusies no malas. Tā nu braucam uz izstādēm. Vēl ļoti daudz jāmācās gan viņām, gan man. Meitenēm - kā jau bērniem. Visu mākam, bet ja apnīk, negribas klausīt – tad nu ringā negājām smuki. Nekas, darīsim pareizi citu reizi.

Stafordšīras bulterjeri esot ļoti “pieklājīgi” pret saviem sugas brāļiem – nav agresīvi, par spīti savas šķirnes vēsturei. 

Manas meitenes sadzīvo labi, uzrūc viena otrai reizēm kādas mantiņas dēļ, bet - kā jau bērni - spēlējoties aizmirst, ka jādala teritorija vai mantas. Ieraugot svešus suņus, grib ar tiem dauzīties, bet ja suns reaģē agresīvi, ejam prom - nav labi “stafos” izraisīt dusmas, pēc tam tie visu laiku var reaģēt negatīvi. 

Selekcijas ceļā šī šķirne no cīņas suņiem izveidota par kompanjona suņiem – vai tie der visiem?

Nē, diemžēl šie suņi nav domāti visiem. Ģimenēs ar bērniem tie labi iedzīvosies, jo mīl bērnus. Taču neieteiktu veciem cilvēkiem. “Stafiņiem” pastāvīgi vajag izlādēt enerģiju. Mūsu dienas kārtībā ir rīta pastaiga - 20 minūtes, pusdienas laikā - viena vai divas stundas pie ūdens, peldes un vakara skrējiens. Brīvdienas pavadām laukos, kur meitenes skrien visu dienu. Šādu suņu saimniekiem pašiem ir jābūt aktīviem - jo sportiskāki, jo labāk. Šie suņi neļauj sēdēt uz vietas, un tas nāk par labu arī saimniekam.

Tātad suņu meitenes ir nākušas par labu?

Es ar savu izvēli esmu pilnīgi apmierināta, nevaru vairs iedomāties dzīvi bez viņām! Kopš viņas ienāca manā dzīvē, mājās netrūkst mīlestības un aktivitātes. Ir mīļi, kad no rīta kāda ielec gultā un sāk dot bučas. Viņas smaida, un to var redzēt, jo viņām ir liela mute. Daudzi viņas sauc par smaidīgajiem sunīšiem. Domāju, pienāks laiks, kad cilvēki būs vairāk informēti un sapratīs, ka “stafiņi” ir draudzīguma iemiesojumi.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.