Atpakaļ

Kaķis rudens krāsā

10 jautājumu Dino Zoo veikala vadītājai Lidijai Ivaņušinai!

Lidijai mājās vēl nesen bija kāmji, viļņainie papagaiļi, trusis, žurka, bet pirms pusotra gada viņa negaidot kļuva par ruda kaķēna saimnieci. Tas bija nozīmīgs dzīves pavērsiens, ņemot vērā, ka minčus viņa tolaik diez ko necieta. Kas gan lika tā mainīt šo viedokli?

Kā kļuvāt par kaķa saimnieci?

Tas nebija plānots lēmums. Ciemojos mājās, kur bija grūsna kaķene. Naktī pamodos - sajutu kaut kādu rosību zem segas. Kaķene bija iekārtojusies man tieši pie vēdera, un viņai sākušās dzemdības. Izkāpt no gultas nevarēju, lai netraucētu šim procesam! Nekas cits neatlika, kā gulēt blakus un just, kā cita pēc citas dzimst jaunas dvēselītes. No rīta zem segas ieraudzīju jauno māmiņu un trīs jaukus kaķēnus. Vēl viens ruds kaķēns bija piespiedies man klāt un saldi gulēja. Tad sapratu - tas ir manējais.

Pirms tam nebijāt liela kaķumīle?

Pirms pāris gadiem man ļoti nepatika runči, it īpaši rudi! Vērojot kaimiņu un draugu runčus, likās, ka tie ir slinki, izlutināti, iedomīgi un bezkaunīgi! Bet tad mani palūdza pieskatīt mēnesi vecu rudu kaķi Tišu, un tas mainīja visu. Tāpēc savu mazo kaķēnu nosaucu par godu viņam, tikai mans ir Tiša juniors. Ik pa laikam mani apciemo arī vecākais Tiša - viņam jau 12 gadu. Abi kaķi labi satiek.

Daudzi baidās ņemt kaķi, jo sevišķi runci, jo tas mēdz “spricēties”, maurot un ar nagiem plēst mēbeles.

Man nebija laika apsvērt visus “par” un “pret”. Bet es nenožēloju. Tualetes kastītē viņš ātri iemācījās iet. Tapetes un dīvānus pasargājam ar speciālo līdzekli Stop it Cat. Turklāt no mazotnes griežam nadziņus, lai viņš spēlējoties neskrāpējas. Kad Tišam palika astoņi mēneši - kastrējām, tādēļ viņš neauro un “nespricē”.

Minči mēdz būt ļoti izvēlīgi barības ziņā. Tiša ir pagaršojis gandrīz visus Dino Zoo nopērkamos konservus un par saviem favorītiem atzinis Miamor feine filets. Viņš ir izvēlējies arī vienu konkrētu sauso barību - Royal Canin Stereliset. No galda viņš neatzīst neko, izņemot nelielu vistas vai teļa filejas gabaliņu.

Kādas ir kaķa priekšrocības salīdzinājumā ar citiem mājas mīluļiem?

Katram ir savi plusi un mīnusi. Kaķi ir gudri, mīļi, ne pārāk uzbāzīgi. Nav jāved pastaigā, un neprasa daudz laika kopšanai. Tie pielāgojas jūsu dzīves ritmam. Kaķis sagaida mani mājās, murrā. Kad man ir kādas problēmas vai kaut kas sāp, viņš to jūt un ar savu klātbūtni brīnumainā veidā slikto atbīda uz otro plānu.

Cik daudz uzmanības dienā kaķim jāveltī?

Tiša ir ļoti sabiedrisks runcis, vienmēr blakus: ja esmu virtuvē, viņš sēž uz bāra krēsla; skatos televizoru - viņš guļ dīvānā; esmu vannā - viņš tup uz tās malas. Viņam patīk būt blakus un visu vērot. Viņam patīk arī uzmanība - ja jūt, ka nav uzmanības centrā, darīs visu, lai viņu pamana. Ja izrādīšanās vai ņaudēšana nepalīdz, viņš dara blēņas.

Kādas ir tās blēņas?

Piemēram, viņš uzlēca uz augšējā virtuves skapīša, zinādams, ka to nedrīkst darīt. Kad sāku bārties, viņš tik turpina gulēt uz skapīša. Pēc tam nolēca un nedevās rokā - spēlējās ar mani, kamēr tam apnika! Man gan nebija dusmu - viņš jau tā tikai pievērsa sev uzmanību.

Vai saimnieks dresē minku vai arī minka – saimnieku?

Domāju, gan kaķis, gan saimnieks tiek pieradināts konkrētiem uzvedības noteikumiem. Kaķis ir jāmāca ar pacietību, mīlestību un nedaudz ar viltību. Kaķim ir jāgrib darīt tas, ko no viņa prasa. Tad arī viss sanāks!

Kādu statusu kaķis ieņem jūsu ģimenē?

Tā kā biju klāt, kad Tiša piedzima, man ar viņu ir tādas attiecības kā mātei ar dēlu. Arī mana meita joka pēc sauc viņu par brāli. Neredzu tajā neko sliktu! Dzīvniekam ir jājūtas mīlētam un nozīmīgam, nevis kā spēļu mantai.

Rudos kaķus uzskata par laimes un bagātības nesējiem mājās.

Kopš kļuvu par Tišas saimnieci, manā dzīvē daudz kas mainījās - un tikai uz labo pusi. Vai tā ir sagadīšanās vai ne, bet esmu laimīga, jo man ir ģimene un kaķis, kas nes man sirdsmieru un savu mīlestību.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!

Astes kosmētiskais defekts

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja tas kaķēnu pašu nesatrauc, viņš to nelaiza, negrauž, neizrāda diskomfortu, kad to aiztiek, tad tas ir vairāk kā kosmētisks defekts. Ja tomēr astes deformācija sāk satraukt un traucēt pašam kaķim, tad jādodās pie veterinārārsta un jāveic nepieciešamie izmeklējumi, un balstoties uz izmeklējumiem , jāizvēlas attiecīga ārstēšana.

Kaķenei kaķēni

Sveiki. Jautajums saistīts ar tikko dzemdējušu kaķeni. Mums ir 2 kaķi, kaķene dzemdēja 10.02., ka arī mums ir runcis, kaķi ir pilnībā atdalīti, bet kaķene rūc kad runcis iet gar durvīm, ka arī kaķene daudz ņaud kad neesam viņai blakus. Runcim visu laiku gribas iet pie durvīm kur ir kaķene ar bērniem. Ko darīt? Kā palīdzēt kaķenei lai viņai nebūtu jasatraucas par runci?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Jums jānodrošina kaķenei pilnīgs miers un runcis jānodala, lai nav iespējas iet pie durvīm, kur ir kaķene.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika