Atpakaļ

Kaķis rudens krāsā

10 jautājumu Dino Zoo veikala vadītājai Lidijai Ivaņušinai!

Lidijai mājās vēl nesen bija kāmji, viļņainie papagaiļi, trusis, žurka, bet pirms pusotra gada viņa negaidot kļuva par ruda kaķēna saimnieci. Tas bija nozīmīgs dzīves pavērsiens, ņemot vērā, ka minčus viņa tolaik diez ko necieta. Kas gan lika tā mainīt šo viedokli?

Kā kļuvāt par kaķa saimnieci?

Tas nebija plānots lēmums. Ciemojos mājās, kur bija grūsna kaķene. Naktī pamodos - sajutu kaut kādu rosību zem segas. Kaķene bija iekārtojusies man tieši pie vēdera, un viņai sākušās dzemdības. Izkāpt no gultas nevarēju, lai netraucētu šim procesam! Nekas cits neatlika, kā gulēt blakus un just, kā cita pēc citas dzimst jaunas dvēselītes. No rīta zem segas ieraudzīju jauno māmiņu un trīs jaukus kaķēnus. Vēl viens ruds kaķēns bija piespiedies man klāt un saldi gulēja. Tad sapratu - tas ir manējais.

Pirms tam nebijāt liela kaķumīle?

Pirms pāris gadiem man ļoti nepatika runči, it īpaši rudi! Vērojot kaimiņu un draugu runčus, likās, ka tie ir slinki, izlutināti, iedomīgi un bezkaunīgi! Bet tad mani palūdza pieskatīt mēnesi vecu rudu kaķi Tišu, un tas mainīja visu. Tāpēc savu mazo kaķēnu nosaucu par godu viņam, tikai mans ir Tiša juniors. Ik pa laikam mani apciemo arī vecākais Tiša - viņam jau 12 gadu. Abi kaķi labi satiek.

Daudzi baidās ņemt kaķi, jo sevišķi runci, jo tas mēdz “spricēties”, maurot un ar nagiem plēst mēbeles.

Man nebija laika apsvērt visus “par” un “pret”. Bet es nenožēloju. Tualetes kastītē viņš ātri iemācījās iet. Tapetes un dīvānus pasargājam ar speciālo līdzekli Stop it Cat. Turklāt no mazotnes griežam nadziņus, lai viņš spēlējoties neskrāpējas. Kad Tišam palika astoņi mēneši - kastrējām, tādēļ viņš neauro un “nespricē”.

Minči mēdz būt ļoti izvēlīgi barības ziņā. Tiša ir pagaršojis gandrīz visus Dino Zoo nopērkamos konservus un par saviem favorītiem atzinis Miamor feine filets. Viņš ir izvēlējies arī vienu konkrētu sauso barību - Royal Canin Stereliset. No galda viņš neatzīst neko, izņemot nelielu vistas vai teļa filejas gabaliņu.

Kādas ir kaķa priekšrocības salīdzinājumā ar citiem mājas mīluļiem?

Katram ir savi plusi un mīnusi. Kaķi ir gudri, mīļi, ne pārāk uzbāzīgi. Nav jāved pastaigā, un neprasa daudz laika kopšanai. Tie pielāgojas jūsu dzīves ritmam. Kaķis sagaida mani mājās, murrā. Kad man ir kādas problēmas vai kaut kas sāp, viņš to jūt un ar savu klātbūtni brīnumainā veidā slikto atbīda uz otro plānu.

Cik daudz uzmanības dienā kaķim jāveltī?

Tiša ir ļoti sabiedrisks runcis, vienmēr blakus: ja esmu virtuvē, viņš sēž uz bāra krēsla; skatos televizoru - viņš guļ dīvānā; esmu vannā - viņš tup uz tās malas. Viņam patīk būt blakus un visu vērot. Viņam patīk arī uzmanība - ja jūt, ka nav uzmanības centrā, darīs visu, lai viņu pamana. Ja izrādīšanās vai ņaudēšana nepalīdz, viņš dara blēņas.

Kādas ir tās blēņas?

Piemēram, viņš uzlēca uz augšējā virtuves skapīša, zinādams, ka to nedrīkst darīt. Kad sāku bārties, viņš tik turpina gulēt uz skapīša. Pēc tam nolēca un nedevās rokā - spēlējās ar mani, kamēr tam apnika! Man gan nebija dusmu - viņš jau tā tikai pievērsa sev uzmanību.

Vai saimnieks dresē minku vai arī minka – saimnieku?

Domāju, gan kaķis, gan saimnieks tiek pieradināts konkrētiem uzvedības noteikumiem. Kaķis ir jāmāca ar pacietību, mīlestību un nedaudz ar viltību. Kaķim ir jāgrib darīt tas, ko no viņa prasa. Tad arī viss sanāks!

Kādu statusu kaķis ieņem jūsu ģimenē?

Tā kā biju klāt, kad Tiša piedzima, man ar viņu ir tādas attiecības kā mātei ar dēlu. Arī mana meita joka pēc sauc viņu par brāli. Neredzu tajā neko sliktu! Dzīvniekam ir jājūtas mīlētam un nozīmīgam, nevis kā spēļu mantai.

Rudos kaķus uzskata par laimes un bagātības nesējiem mājās.

Kopš kļuvu par Tišas saimnieci, manā dzīvē daudz kas mainījās - un tikai uz labo pusi. Vai tā ir sagadīšanās vai ne, bet esmu laimīga, jo man ir ģimene un kaķis, kas nes man sirdsmieru un savu mīlestību.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

kaķim smaka no mutes

Sveiki,man ir iegadats meinkuns no audzetavas,5 menesi meitene,vinai parsvara ir visu laiku atverta mute vala, un no mutes nak sausmiga smaka,kas tas varetu but?ediens nav mainits tads pats ka no audzetavas, Ed vina labi,smaganas un zobi izskatas labi,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

iespējams kaķim mainās zobi un tādēļ smaka ir nedaudz intensīvāka. Jebkurā gadījumā dzīvnieku būtu labāk atrādīt veterinārārstam.

 

Ar cieņu ,

Dino Zoo klīnika

Labdien.Mēs ģimenē izlēmām dot mājas kaķēnam runcītim no patvetsmes,bet vēlamies paņemt vēl vienu kaķēnu arī runcīti,ļoti sirdī iekrita,bet ir raizes vai augot kopā nebūs problēma ar tetetorijas dalīšanu,mums ir liela lauku māja.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Ar bezšķirnes kaķiem ir tā, ka nevar prognozēt šķirnei raksturīgu raksturu un tapēc ir grūti prognozēt kaķu kopdzīves reakciju. Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un ir vienpatis, bet protams ir izņēmumi, kā meinkūni un citas aborigēnās šķirnes, kas var dzīvot vairāki kopā un būs draudzīgi

kaķim pampst lūpa

Labvakar! Skotu kaķenīte, šobrīd 10mēneši. Ik pēc ~ 2 mēneši mūs nomoka problēma, kas visu laiku atkārtojas. Braucam pie vetārstiem, ielaiž šprici, pāriet. Paiet 1,5-2mēn, atkal viss no jauna. Trauki nomainīti, barība mainīta, nekas nepalīdz. Pampst apakšlūpa, līdz ar to noiet nedaudz arī spalviņa, foto pievienošu. Ēd labi, ir aktīva, taču nevaram tikt galā ar šo. Pie kā vērsties tālāk? Nav problēma vest pie ārsta ik pēc 2 mēneši, taču cik prātīgi ir patstāvīgi laist iekšā zāles? Esam bezspēcīgi :( Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

šādā situācijā mēs ieteiktu pakonsultēties ar dermatologu.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju  Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Labdien! Vēstule būs diezgan gara, jo es vēlos situāciju aprakstīt iespējami konkrētāk. Es dzīvoju laukos. 2021. Gada decembrī mums pieklīda Svītruseja ( kaķene par kuru es vēlos uzdot jautājumu.) Viņai tecēja acis, viņa nebija pilnīgi vesela. Kad viņai piedzima kaķēni, pēc kāda laika aizvedām pie veterinārārsta, lai sterelizētu. Veterinārārsts teica, kā sākumā viņa jāizārstē, tad varēs sterelizēt. Devām zāles, palīdzēja un veterinārārsts deva zaļo gaismu. ( Tobrīd viņai bija apmēram ( 2-3 gadi). Aprīļa beigās, maijā sākumā viņai sāka pastiprināti krist ārā spalva. Sākumā nepievērsu tam uzmanību, domāju, kā nāk nost ziemas spalva. Bet spalva lielos daudzumos krīt ārā vēl jo projām. Vienkārši dažas reizes noglaudot muguru spalvas pa gaisu. Kārtīgi izķemmēju, bija ļoti daudz spalvu. Tagad tik daudz neķemmējas spalva ārā, bet noglaudot tik un tā spalva ļoti krīt ārā. Acis viņai arī sākušas vairāk tecēt, vairāk kā iepriekš. Svītruseja dzīvo gan ārā, gan iekšā. Viņa medī un ēd peles. Tāpēc mans jautājums ir šāds. : Kāds varētu būt iemesls tam, kā Svītrusejai tik ļoti krīt ārā spalva? Ko pret to var darīt? Viņa ir attārpota un atblusota ar kompleksajiem pilieniem. Es nevaru garantēt, kā viņai nav blusu vai tārpu, jo kā jau es minēju, viņa uzturās ārā un ēd peles. Es gan nedomāju, kā viņai varētu būt blusas vai tārpi. Jau iepriekš liels paldies par Jūsu veltīto laiku, par to, kā izlasījāt manu garo vēstuli, un protams liels paldies par atbildi!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Spalva var kaķim krist pastiprināti visu laiku un tas nav nekas traks. Ja kaķis dzīvotu tikai ārā visos gadalaikos, tad būtu sezonālā spalvas maiņa, bet ja kaķis dzīvo iekšā gan ārā tad tiek traucēta sezonalitātes spalvas krišana. Var padot arī vitamīnus kas ir domāti spalvai un ādai vai ir speciāli pilieni skaustā pilināmi kas uzlabo spalvas kvalitāti.

Labdien. Runčuks pēc kastrācijas ir kļuvis nežēlīgs pret savu māsu. Itkā grib rotaļāties bet rotaļu laikā nežēlīgi un neatlaidīgi kož viņai mugurā. Ko var darīt lai to novērstu?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Ja runcis ir kastrēts nesen tad var vēl mrēģināt pārot kaķeni tapēc nepieciešams lielāks laiks lai viņš nomierinātos.

kaķa sterilizācija

Какая общая стоимость стерилизации кошки с наркозом и всем что нужно для этой процедуры? кошке 9 месяцев

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kaķa sterilizācijas cena ir 90 eur. Lai pieteiktos uz procedūru lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, Dino Zoo klīnika

Paņēmām lauku kaķēnu, vecumu īsti nezinām, ir zobi, actiņas vaļā, pati ēd un dzer, ir aktīva. Sazinoties ar veterinārārstu, mums ieteica uz konsultāciju nākt pēc nedēļas, lai kaķēns pierod, lika barot ar mātas aizstājējpiena maisījumu + mitru sauso barību. Jau otro dienu kaķēnam caureja un nelieli asins izdalījumi, ūdeni dodam un tas ir pieejams visu laiku. No kā varētu būt caureja? Varbūt pārāk daudz piena? Citreiz kaķēns mēdz apēst gan barību, gan arī pa virsu uzdzert pienu. Kā novērst caureju? Paldies :)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
par cik kaķēns ir paņemts no ielas tas nevar zināt viņa veselības stāvokli un iespējamos iemantotos vīrusus no vecākiem, tādēļ būtu vēlams apmeklēt vēlreiz veterinārārstu lai novērstu caureju un iespējams utaisītu analīzes uz vīrusu slimībām un tad jau izdarīt secinājumu kāda ārstēšana ir nepieciešama.

Abesīnijas kaķi

Sveiki! Audzinu 8 mēn vecu Abesīnieti, runci. Pirms pāris dienām tika kastrēts. Ik pa laikam ejam ārā pie pavadiņas. Kaķēns kā kaķēns, taču nepārspīlējot viņš visu laiku ņaud, pat ne tā, ka prasītu kaut ko, bet staigā apkārt un bļauj. Ūdens svaigs ir pieejams, ēdiens arī(taču ne par ko neēd sauso barību), ar viņu spēlējos, taču viņam ātri zūd interese. Vai ir kādi ieteikumi kā risināt ņaudēšanas problēmu(veselības problēmas nav konstatētas)? Vai varbūt ir opcija konsultācija ar felinologu dzīvē kopā ar kaķēnu? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Abesīnijas kaķi tāpat kā siāmas, sfinksi un orientālie kaķi ir ļoti temperamentīgas šķirnes kas vēlas komunikāciju un tādā veidā mēģina komunicēc vai izteikt savu ikdienas garastāvokli un tad ir normāli šīm šķirnēm!

Kaķa veselība

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien, Nepieciešams apmeklēt veterinārārstu, Mūsu klīnikā varat konsultēties!

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.