Назад

Сиамский петушок или Бойцовая рыбка

Одна из самых интересных аквариумных рыбок это Сиамская бойцовая рыбка, которая больше известна под названием петушок. О том, что необходимо учитывать приобретая ее расскажет Dino Zoo ихтиолог Айя Калните.

Родиной бойцовой рыбки или петушка является Юго восточная Азия. Они живут в теплых пресноводных резервуарах со стоячей или медленно текущей водой. Чаще всего они встречаются в Таиланде, Вьетнаме и на островах Индонезии.

Яркие, разных цветов и форм петушки созданы путем селекции. “Петушок одна из самых популярных рыбок в мире. Ее яркий вид, интересное поведение и легкий уход привлекает внимание начинающих аквариумистов. Петушки непривередливы, считаются всеядными, так как с удовольствием едят как сухой, так и мороженый корм. Этим рыбкам рекомендуется разнообразие в еде. Взрослых петушков кормят раз в день или два. Порция должна быть такой, чтобы рыбка все съела в течении 3-5 минут. Продолжительность жизни бойцовых рыбок примерно 3 года,” рассказывает Айя.

Выбор аквариума

 

Бойцовской рыбке необходим как минимум 10 литровый аквариум, но лучше конечно больше, от 20 и выше. Аквариум с большим объемом проще чистить, а также в нем будет удобнее разместить все необходимое оборудование. В аквариум с большим объемом Вы сможете подселить еще рыбок. Важно учитывать что объем воды в аквариуме станет меньше после того как Вы поместите в него грунт, оборудование и декорации.

“Для аквариума петушка необходим небольшой фильтр и грелка. Комфортная температура воды для этой рыбки составляет 23-25 градусов. Аэрация аквариума для самого петушка не обязательна, она может понадобиться в случае если Вы планируете подселить к нему еще рыбок. Выбирая сам аквариум, лучше отдать предпочтение классической прямоугольной форме. В магазинах также представлены аквариумы других форм.  Нередко для содержания петушка выбирают емкости с небольшим объемом и круглой формы. У таких аквариумов есть свои недостатки. Например, маленький объем не позволяет правильно ухаживать за рыбкой. А также в такую емкость невозможно поставить все необходимое оборудование. Но если все же очень хочется приобрести круглый аквариум, то лучше выбрать уже оборудованный - с крышкой, лампой, фильтром и грелкой,” рекомендует Айя.

Как обустроить аквариум

 

Рекомендуемый слой грунта в аквариуме 3-5 сантиметров. Фракция камней может быть разной, от песка до крупного грунта, желательно с гладкой структурой. Лучше выбирать темный грунт, так как он будет выделять яркий цвет рыбки.

Можно использовать как искусственные, так и живые растения. Особенно этим рыбкам нравятся плавающие растения, так как они придают ощущение комфорта петушкам. Важно помнить, что живым растениям необходим источник света – специальная лампа с режимами. Свет в аквариуме должен быть включен в среднем 8 часов в день, но не больше. В свою очередь замену воды необходимо производить раз в неделю, заменяя 25-30% воды. Для аквариума лучше использовать водопроводную воду. Воде необходимо отстояться минимум 12 часов. Аквариумам объемом 5-10 литров менять воду необходимо 2-3 раза в неделю.

 

Как выбрать “соседей”?

 

Прежде чем заселить рыбку в новое жилье аквариум должен быть полностью оборудован. Необходимо посадить растения, разместить декор, включить оборудование. Аквариуму надо дать поработать несколько дней. Приучать новых жильцов к новому дому лучше постепенно, смешивая старую воду с новой. Это можно сделать следующим образом. В воду с рыбкой с интервалом в несколько минут подливайте воду из аквариума. Для удобства можно перелить воду из транспортировочного мешка вместе с рыбкой в чистую посуду, добавить туда воду из аквариума и через 30 минут сочком пересадить рыбку в аквариум.

В аквариуме можно держать только одного петушка. Можно пробовать держать несколько петушков, при условии что аквариум будет более 100 литров с густо посажеными растениями. Но даже в этом случае рыбки могут найти друг друга и устроить драку. Бой может закончиться летально. Также не желательно держать самца и самок бойцовых рыбок вместе. Их держат отдельно и соединяют только на время спаривания, затем снова разделяют. Лучшие “соседи” для бойцовых рыбок это маленькие миролюбивые рыбки, например, пецилии, расборы, молинезии и сомики маленького размера,” рассказывает Айя.

Все необходимое для нового питомца можно заказать на домашней странице нашего интернет магазина www.dinozoo.lv. Самих рыбок Вы можете посмотреть и выбрать приехав в наши магазины. Продавцы проконсультируют Вас во всех интересующих Вас вопросах.
 

Похожие вопросы

Наши специалисты смогут ответить на любой вопрос

Labdien. Akvārijs netika kādu ilgāku laiku tīrīts un ticis laikam arī barības zivtinam dots vairāk. Un parādījās gar sieniņām virs ūdens balti tārpiņi. Zivtiņas pašas juutas un izskatās labi Depo iedeva līdzekļus " Sera Nematol" un "Sera Costapul". Teica lai abus lieku akvārija. Bet tagad sapratu ka tie tarpini laikam ir planarijas. Vai šie lidzekli varētu palīdzēt un vai vispār nenāks par ļaunu zivtinam lietojot abus?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Atbildot uz Jūsu jautājumu (Labdien.Atsūtiet zivtiņas foto,lai konsultētu tas ir nepieciešams.Jebkurā gadijumā ātri spuras nenormalizējas,dzīšanas process notiek zināmu laiku.Kā jūtas pati zivs?Ir aktīva? Apetīte laba?Otra lieta ir jautājums kā Jūsu zivtiņa ir ieguvusi šo kaiti.... Vai infekcijas veidā,ja esat akvārijā ielaiduši vēl kādu iemītnieku,vai arī problēma ir turēšanas apstākļos.Aprakstiet savu akvāriju un tā kopšanu.Paldies.Gaidīšu atbildi.) par savu jautājumu: Zivtiņa ir pat ļoti aktīva, labi ēd, ir ar gribu dzīvot. Respektīvi, pati apzinos, ka šobrīd akvārijs ir par mazu, jo zeltenes ir paaugušās (iegādājoties zeltens zināju). Esmu jau noskatījusi 215l akvāriju, ko biju arī plānojusi iegādāties, bet tieši tad piemeklēja šī nelaime. Šobrīd ir 54l akvārijs. Uzturas trīs zeltenes un pāris Ancistrus sami, kas dabīgā ceļā savairojās turpat manā akvārijā. Tīrīšana - reizi nedēļā, 1/3 ūdens sifonējot grunti, ūdenim pievienoju Aquasafe. Ir iekšējais filtrs un aerators. Ūdens parametri ir normā, nekas nav paaugstināts. Jaunas zivis klāt nav laistas un nav plānots. Pēc konsultācijas ar AquaRiga secinājām, ka tas ir agresijas rezultātā, jo abas pārējās zeltenes, kas ir izaugaušas divtik sāka izstumt trešo, kas ir vismazākā. Kādā nakts laikā mazākā bija nodzīta teju līdz nāvei. Ātri nošķīru un tā kā man ir mazāks 25l akvārijs, kurā dzīvo trīs gupijas un daži neoni, tad ielaidu pagaidām tajā. Aste bija sākusi ataugt. Gandrīz pilnībā bija sadzijusi, līdz tā atkal sāka sairt. Pēc nošķiršanas aste un muguras spura pazuda vēl trīstik, ko es nesaprotu (varbūt Gupijas uzbruka). Vēl joprojām lietoju bactopur, bet aste kā neataug vairāk tā neataug. Šobrīd tiešām nezinu kā palīdzēt. Ja Gupijas tiešām ir pie vainas, ka vēl trīstik aste ir pazudusi, tad jādomā par citu iespēju, kur pārcelt zivtiņu, bet tāpat neizprotu vairāk ko darīt, lai palīdzētu. Pielikumā bildē pēdējais šī brīža stāvoklis pēc nošķiršanas un ielaišanas mazajā akvārijā. Pilnībā veselas ir apakšējās vai/un sānu spuras.

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, manai akvārija zivij ir uzmeties pie mutes sarkans pūslītis, kas plaisā, diemžēl nezinu precīzi nosaukumu. Zivs ēd, bet var redzēt ka jau otro dienu pūslītis paliek lielāks. Dzīvo 100L akvārijā ar divām zelta zivtiņām un vienu samu.

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Sveiki kas pa vainu bruņurupucim 2 dienu laikā šāds baltums paradijies ko iesakiet darīt? Šobrīd nav iespēja tikt pie vetārsta. Dzivo 100 litru akvarijā ar uvb lampu

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, man ir 60l akvārijs un pēdējo mēnesi esmu saskārusies ar jautājumu "kā akvārijā noturēt vēlamo gaismas ilgumu?". Tāpēc apsveru domu iegādāties taimeri, taču kur tādu var iegādāties?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, kas noticies šai zivtiņai? Viņa ir ļoti lēna, bieži nostāk no pārējām, zem mākslīgā auga. Kad tiek dota barība, knapi paspėj uzpeldēt, pārējās visu ēdienu paņem. Akvārijā ir gan mākslīgie, gan dzīvie augi. Ir filtrs. (Nav sildītājs, auksts krāna ūdens tiek liets) Barbus Shubertus zivtiņas 5gb (54L akvārijs)

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, sagatavoju savu 54l akvāriju priekš zivtiņu laišanas iekšā. Izmazgāju grunti ieliku dekorācijas, kā arī siekstu. Otrajā dienā ūdens ir saduļķojies, tas varētu būt no sieksta? Kā rīkoties šādā situācijā? Un jautājums vai sagatavojot akvāriju nepieciešams slēgt skābekli un gaismu, ja ir mākslīgie augi. Kā arī kāds ieteikums, pēc cik ilga laika un cik daudz varētu laist iekšā zivtiņas?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, akvārijā ir ieviesusies brūnaļģe, tas kas atrodas akvārijā paliek brūns un arī stikls pēc tīrīšanas ātri paliek netīrs. Akvarijs ir 400 l un akvārijā peld zebras cihlīdas

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien! Manu plīvurastes zelta zivtiņu piemeklējusi spuru puve. Uzsāku ārstēšanu ar baktopur. Pēc instrukcijas skaidri saprotams, ka var atkārtot ārstēšanas kursu, ja slimības pazīmes nav izzudušas. Tā arī izdarīju, bet astes spura vēl pilnībā nav atguvusies, tāpēc gribu zināt vai var trešo baktopur kursu laist un cik reizes to var atkārtot? Kā arī pēc ārstēšanas vai ir nepieciešams kas papildus akvārijam vides atjaunošanai?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Sveiki! Vēlejos prasīt padomu ko darīt ja zivntiņa (gailītis), 3,5 gadus vecs neēd jau 4 dienas un dara ļoti minimālas kustības? Saprotu, ka vecums ir liels un var būt zivtiņa izrāda miršanas pazīmes, taču vēlējos noskaidrot vai tā nav kāda slimība un ja ir kā varu palīdzēt? Paldies !

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ