Rezultāti

#akvarijaiemitnieki (2964 ieraksti)

Kapēc śāda krūtiņa balta, veselīgs saminś

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Sveiki. Kāda ir pareiz secībā gailiša akvarija iekārtošanai. Ūdens ir janostadina(cik ilgi) ? Kā sagatavot grunti?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, vēlamies iegādāties mazu zivtiņu apaļā akvārijā, kāda zivtiņa vis labāk iedzīvotos parastā, apaļā akvārijā?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Sveiki! Aptuveni 3 mēnešus atpakaļ jūsu veikalā nopirku siekstu (mopani). Veikala darbiniece, kura apgalvoja, ka ir zinoša šajos jautājumos, informēja, ka sieksta ir gatava likšanai akvārijā, bet pirms tam derētu diennakti paturēt ūdenī, lai iziet visa sarkani-brūnā “krāsa”. Siekstu turēju ūdenī divas diennaktis, jo ūdens turpināja krāsoties. Vēlāk ievietoju siekstu akvārijā. Pāris dienas vēlāk pamanīju, ka sieksta izskatās bāla un gluma, izvilku ārā, smirdēja pēc kanalizācijas un kaut kā beigta. Uzreiz veicu visus tīrīšanas pasākumus akvārijā, ūdens maiņas utt. Zivis necieta. Siekstu rūpīgi nomazgāju un ar tīru birstīti nokasīju visu glumo un duļķaino. Pēc tam siekstu divas dienas pēc kārtas vārīju sālsūdenī pa ~8 stundām. Pēc vārīšanas siekstu pārliku uz bļodu, kur tā nostāvēja divas nedēļas. Ūdens bļodā tika mainīts divas reizes dienā. Pēc divām nedēļām bija sajūta, ka siekstu akvārijā likt ir droši un viss sliktais ir “izvārīts”, izmērcēts utt., bet aptuveni nedēļu vēlāk sieksta atkal palika balta un gluma. Nezinu, vai tam ir liela nozīme, bet akvārijs ir 110 litri, dzīvo 3 helēnas, pāris neoni, padsmit pecīlijas un ir ļoti daudz dzīvo augu, temperatūra +26-28c, ir filtrs, akvāriju tīru reizi divas nedēļās un gaisma ir ieslēgta vidēji 10 stundas diennaktī. Kāds ir iemesls tam, kāpēc siekstai nesanāk sadraudzēties ar manu akvāriju? Būšu ļoti pateicīga par atbildi!

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Sveiki! Man akvārija ūdens ir ļoti duļķains... Man ir 5 zivis un 1 pundur vardīte. Es nomainiju ūdeni nekas tik un tā nemainijās. pēc tam es nomainiju pa visam un bija tīrs 1 nedēļu un sāka palikt duļķains. Man varbūt jāpērk cits filtrs? Jo man uz 30l ir TETRA easy crystal 250/300 filtrs.

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Sveiki! Vēlos iegādāties Ancistrus albīno samiņu, kādi būs viņam nepieciešamie apstākļi? (piem, akvārija tilpums, barības veids un viss cits, ko man vajadzētu zināt? :) Kurā akvārija daļā šis sams dzīvos un kāpēc? Vai to ir iespējams turēt kopā ar citām zivīm, gliemjiem? Kādas ir attiecības ar augiem? Kāda vispār ir šīs zivs uzvedība, "rakstura iezīmes"? Liels paldies par atbildēm jau iepriekš! :))

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

vai vienā akvārijā var turēt Hemichromis šķirnes zivtiņu un Zebras šķirnes zivtiņu?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labvakar! Man ir 3 akvāriji un katrā akvārijā ir pa 1 gailītim. 2 akvārijos ir aptuveni 9 l bet vienā ir aptuveni 4 l. Visiem akvārijiem ir neīstie augi un katram ir pa mājiņai. Es katras zivtiņas akvāriju mazgāju 1-reiz nedēļā (varbūt dažreiz iekavēju dažas dienas) un katram akvārijam ir savs, atsevišķs sūklītis, taču visas trīs es ņemu ar vienu un to pašu tīkliņu. Es sāku viņām dot arī speciālos vitamīnus, kurus esot jādod 1-reiz mēnesī un es tos iedevu tikai 1 reiz - 5. martā. Man ir aizdomas, ka viņa sliktais veselības stāvoklis varbūt ir no vitamīniem. Pirms aptuveni 3 dienām Vienam no gailīšiem (kurš dzīvo 9 l akvārijā) pazuda ēstgriba un jau nākamajā dienā viņa spuriņas bija salipušas kopā un viņš bija kļuvis daudz mazkustīgāks. Ap žaunu rajonu parādijās sarkani plankumi. Es pamanīju arī to, ka viņš var pēkšņi palikt ļoti aktīvs (kas ir ļoti raksturīgi viņam) un pēkšņi aizmigt tā, ka akvārija maza pabīdīšana vai klauvēšana viņu nevar pamodināt. Vēlāk es pamanīju, ka viņa astes galiņi sāk palikt sarkani... Viņam agrāk bija parādijies mazs pūslītis ap vienu aci, taču mana mamma teica, lai es nesatraucos un arī neizskatijās, ka viņam ir palicis grūtāk dēļ šī pūslīša... Taču tagad man ir tāda sajūta, ka visu viņa ķermeni ir pārņēmis šis "pūslītis".Tagad viņš jau 3. dienu nav ēdis un es izmēģinājos visādi viņam iebarot barību- runāju ar viņu, ar tīkliņu ieliku viņu tīrā, siltā ūdenī un tur mēģināju iebērt graudiņus, bet nekā. Varbūt viņš apēda tikai 1 graudiņu. Aizmirsu pateikt! Viņš pie manis ir jau no pagājušā gada 30. jūnija, tātad nepilnus 9 mēnešus. Vai viņam ir kāda slimība? Ja jā, vai to var ārstēt un mani ļoti satrauc viņa ēšanas trūkums. Kā arī, es uztraucos, ja pie vainas ir vitamīni, vai tie varētu skart arī pārējās 2 zivitņas? Jau iepriekš pateicos par atbildi un, cerams, kādu noderīgu ieteikumu.

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ