Rezultāti

#gailitiszivtina (49 ieraksti)

Labdien, vēlamies iegādāties mazu zivtiņu apaļā akvārijā, kāda zivtiņa vis labāk iedzīvotos parastā, apaļā akvārijā?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien .Jautājums par parasto Gailīti , kādi dzīvošanas apstākļi viņam būtu vispiemērotākie? Vai ir vajadzīgs tikai parastais ūdens filtrs vai labāk tāds kas dzen burbulīši? Cik ilgi ir vajadzīgs ieslegts papildus akvārija apgaismojums ?vai ir normāli ,ja gailītis daudz laika pavada gruntī,paslēpies dzīvajās ūdens zālēs/mājiņā vai akvārijā dibenā/akmeņos? Paldies jau iepriekš .

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Vēlreiz par aļģu veidošanos - 25l akvārijā apgaismojums ir led, tas ir ieslēgts pa dienu apm. 12h(no 8:00-20:00), pa nakti izslēdzam. Zivis(gailītis un neoni) tiek barotas ar universālo barību katru dienu no rīta. Sākotnēji domājām, ka devām par daudz un pārpalikums izšķīda un veidojās nogulsnes. Akvāriju iztīrījām, barību dodam mazāk(cik var paņemt starp 2 pirkstiem), bet redzam , ka jau diezgan drīz aļģes atkal sāk veidoties. Kas ir nepareizi? Ko darīt?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien! Akvārijs 25l ar filtru, tajā apm1,5 mēn ilgi dzīvo gailītis un 4 neoni. Ūdens tiek mainīts apm.1/3 no apjoma 1x nedēļā. Ūdeni pirms tam 1-2 dienas nostādinām. Bet pēdējā laikā redzams, ka dekoratīvie (mākslīgie) augi, gliemežvāki un akmeņi paliek brūni- tā kā nosūb. Kas tas varētu būt? Kas pie vainas? Kāpēc tas notiek? Ko vajadzētu darīt? Vai tas kaitē zivīm? Paldies jau iepriekš! Pievienoju bildi. Var redzēt, ka stikla bumbas ir nosūbējušas , augam arī tādas brīnas maliņas un priekšpusē gliezežvāka augšpuse ir brūna, kas pirms tam bija balta.

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labvakar! Man ir 3 akvāriji un katrā akvārijā ir pa 1 gailītim. 2 akvārijos ir aptuveni 9 l bet vienā ir aptuveni 4 l. Visiem akvārijiem ir neīstie augi un katram ir pa mājiņai. Es katras zivtiņas akvāriju mazgāju 1-reiz nedēļā (varbūt dažreiz iekavēju dažas dienas) un katram akvārijam ir savs, atsevišķs sūklītis, taču visas trīs es ņemu ar vienu un to pašu tīkliņu. Es sāku viņām dot arī speciālos vitamīnus, kurus esot jādod 1-reiz mēnesī un es tos iedevu tikai 1 reiz - 5. martā. Man ir aizdomas, ka viņa sliktais veselības stāvoklis varbūt ir no vitamīniem. Pirms aptuveni 3 dienām Vienam no gailīšiem (kurš dzīvo 9 l akvārijā) pazuda ēstgriba un jau nākamajā dienā viņa spuriņas bija salipušas kopā un viņš bija kļuvis daudz mazkustīgāks. Ap žaunu rajonu parādijās sarkani plankumi. Es pamanīju arī to, ka viņš var pēkšņi palikt ļoti aktīvs (kas ir ļoti raksturīgi viņam) un pēkšņi aizmigt tā, ka akvārija maza pabīdīšana vai klauvēšana viņu nevar pamodināt. Vēlāk es pamanīju, ka viņa astes galiņi sāk palikt sarkani... Viņam agrāk bija parādijies mazs pūslītis ap vienu aci, taču mana mamma teica, lai es nesatraucos un arī neizskatijās, ka viņam ir palicis grūtāk dēļ šī pūslīša... Taču tagad man ir tāda sajūta, ka visu viņa ķermeni ir pārņēmis šis "pūslītis".Tagad viņš jau 3. dienu nav ēdis un es izmēģinājos visādi viņam iebarot barību- runāju ar viņu, ar tīkliņu ieliku viņu tīrā, siltā ūdenī un tur mēģināju iebērt graudiņus, bet nekā. Varbūt viņš apēda tikai 1 graudiņu. Aizmirsu pateikt! Viņš pie manis ir jau no pagājušā gada 30. jūnija, tātad nepilnus 9 mēnešus. Vai viņam ir kāda slimība? Ja jā, vai to var ārstēt un mani ļoti satrauc viņa ēšanas trūkums. Kā arī, es uztraucos, ja pie vainas ir vitamīni, vai tie varētu skart arī pārējās 2 zivitņas? Jau iepriekš pateicos par atbildi un, cerams, kādu noderīgu ieteikumu.

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Sveiki! Atbildu uz jūsu jautājumiem par 30l akvāriju un par to.Akvārijs - Tetra AquaArt Explorer 30l un tur ir gan gaisma LED un filtrs un man jau ir zivis-Gailītis,2gūpijas,MACROPODUS OPERCULARIS,XIPHOPHORUS HELLERI un kādus dzīvos augus jūs iesakāt turēt un vēl viens jautājums vai šādā akvārijā varētu turēt Betegera pundurvardīte (HYMENOCHIRUS SP. BOETTGERI)? Paldies!:)

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, Vēlos noskaidrot, vai esmu parezi ievietojusi filtru akvārijā. Vai ūdenim jātek ar strūkliņu virs virsmas(kā no krāna, tā veidojas vairāk burbulīšu), vai jābūt tomēr zem ūdens(straumīti var redzēt, ūdens viļņojas, bet burbulīšu nav tik daudz). Pievienoju bildi. Akvārija 25l tilpumā. Filtrs Tetra IN 300 Plus Un, vai šādā akvārijā, līdzās gailītim vai turēt vēl citas zivtiņas. Paldies!

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien! Pie mums mājās dzīvo gailītis. Nu jau 3 mēnešus, mazā 7 l akvārijā. Pāris dienas nu jau slēpjas zem mākslīgā ķerpja un spuriņas izpūrušas. Kā noskaidroju bērni bija ķēruši aiz astes lai papētītu un liktu atpakaļ. Kaut gan pirms tam runājām, ka ar rokām neaiztiksim. :( skumji.. Žēl tagad skatīties - no drošas un skaistas zivs - palikusi bailīga, slēpjas un astes spuras ir sadriskātas... Vai viņa psiholoģiski atveseļosies un kā to veicināt? un vai šāds spuru izskats saglabāsies līdz mūža galam? Paldies!

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ