Назад

Оборудование аквариумa

До приобретения рыбок и других обитателей аквариума, вам нужно приобрести все необходимые принадлежности, чтобы обеспечить необходимую среду для хорошего самочувствия обитателей аквариума.

До приобретения рыбок и других обитателей аквариума, вам нужно приобрести все необходимые принадлежности, чтобы обеспечить необходимую среду для хорошего самочувствия обитателей аквариума.

Освещение

Создание хорошего аквариума зависит от вида и количества тех обитателей, которых вы хотите содержать. Не важно, какой аквариум вы желаете приобрести, убедитесь, есть ли у него перекрытие с осветительным оборудованием. Можно приобрести особые лампы, предназначенные для аквариумов, способствующие развитию  растений и выделающих красоту рыбок. Можно приобрести аквариум без крышки. Открытую емкость для воды можно освещать настольными лампами, подвесными лампами.

Фильтрация

Чтобы очистить воду от механического загрязнения, используют специальные аквариумные фильтры, которые выбирают, руководствуясь объемом аквариума; производитель всегда указывает, для какого объема они предназначены.

Аэрация

Вода в аквариуме должна содержать достаточно много кислорода. Для этой цели нужно приобрести предназначенный для аквариума компрессор. Компрессор выбирают в соответствии с объемом воды.

Обогрев аквариума

Обогреватели необходимы только в том случае, если желаете содержать виды тропических рыбок. Оптимальная температура воды для этих рыбок колеблется в пределах 25°C. Также необходимо приобрести термометр, чтобы следить за ситуацией в аквариуме. Резкие изменения в режиме температуры могут создать стресс для растений и рыбок, вызвать заболевания и смерть.

Водоснабжение

Вода является основой всего в аквариумном хозяйстве. В Латвии в большинстве мест водопроводная вода подходит для наполнения аквариумов.

 

Источник: Катарина Штерна

Похожие вопросы

Наши специалисты смогут ответить на любой вопрос

Labdien. Akvārijs netika kādu ilgāku laiku tīrīts un ticis laikam arī barības zivtinam dots vairāk. Un parādījās gar sieniņām virs ūdens balti tārpiņi. Zivtiņas pašas juutas un izskatās labi Depo iedeva līdzekļus " Sera Nematol" un "Sera Costapul". Teica lai abus lieku akvārija. Bet tagad sapratu ka tie tarpini laikam ir planarijas. Vai šie lidzekli varētu palīdzēt un vai vispār nenāks par ļaunu zivtinam lietojot abus?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Atbildot uz Jūsu jautājumu (Labdien.Atsūtiet zivtiņas foto,lai konsultētu tas ir nepieciešams.Jebkurā gadijumā ātri spuras nenormalizējas,dzīšanas process notiek zināmu laiku.Kā jūtas pati zivs?Ir aktīva? Apetīte laba?Otra lieta ir jautājums kā Jūsu zivtiņa ir ieguvusi šo kaiti.... Vai infekcijas veidā,ja esat akvārijā ielaiduši vēl kādu iemītnieku,vai arī problēma ir turēšanas apstākļos.Aprakstiet savu akvāriju un tā kopšanu.Paldies.Gaidīšu atbildi.) par savu jautājumu: Zivtiņa ir pat ļoti aktīva, labi ēd, ir ar gribu dzīvot. Respektīvi, pati apzinos, ka šobrīd akvārijs ir par mazu, jo zeltenes ir paaugušās (iegādājoties zeltens zināju). Esmu jau noskatījusi 215l akvāriju, ko biju arī plānojusi iegādāties, bet tieši tad piemeklēja šī nelaime. Šobrīd ir 54l akvārijs. Uzturas trīs zeltenes un pāris Ancistrus sami, kas dabīgā ceļā savairojās turpat manā akvārijā. Tīrīšana - reizi nedēļā, 1/3 ūdens sifonējot grunti, ūdenim pievienoju Aquasafe. Ir iekšējais filtrs un aerators. Ūdens parametri ir normā, nekas nav paaugstināts. Jaunas zivis klāt nav laistas un nav plānots. Pēc konsultācijas ar AquaRiga secinājām, ka tas ir agresijas rezultātā, jo abas pārējās zeltenes, kas ir izaugaušas divtik sāka izstumt trešo, kas ir vismazākā. Kādā nakts laikā mazākā bija nodzīta teju līdz nāvei. Ātri nošķīru un tā kā man ir mazāks 25l akvārijs, kurā dzīvo trīs gupijas un daži neoni, tad ielaidu pagaidām tajā. Aste bija sākusi ataugt. Gandrīz pilnībā bija sadzijusi, līdz tā atkal sāka sairt. Pēc nošķiršanas aste un muguras spura pazuda vēl trīstik, ko es nesaprotu (varbūt Gupijas uzbruka). Vēl joprojām lietoju bactopur, bet aste kā neataug vairāk tā neataug. Šobrīd tiešām nezinu kā palīdzēt. Ja Gupijas tiešām ir pie vainas, ka vēl trīstik aste ir pazudusi, tad jādomā par citu iespēju, kur pārcelt zivtiņu, bet tāpat neizprotu vairāk ko darīt, lai palīdzētu. Pielikumā bildē pēdējais šī brīža stāvoklis pēc nošķiršanas un ielaišanas mazajā akvārijā. Pilnībā veselas ir apakšējās vai/un sānu spuras.

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, manai akvārija zivij ir uzmeties pie mutes sarkans pūslītis, kas plaisā, diemžēl nezinu precīzi nosaukumu. Zivs ēd, bet var redzēt ka jau otro dienu pūslītis paliek lielāks. Dzīvo 100L akvārijā ar divām zelta zivtiņām un vienu samu.

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Sveiki kas pa vainu bruņurupucim 2 dienu laikā šāds baltums paradijies ko iesakiet darīt? Šobrīd nav iespēja tikt pie vetārsta. Dzivo 100 litru akvarijā ar uvb lampu

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, man ir 60l akvārijs un pēdējo mēnesi esmu saskārusies ar jautājumu "kā akvārijā noturēt vēlamo gaismas ilgumu?". Tāpēc apsveru domu iegādāties taimeri, taču kur tādu var iegādāties?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, kas noticies šai zivtiņai? Viņa ir ļoti lēna, bieži nostāk no pārējām, zem mākslīgā auga. Kad tiek dota barība, knapi paspėj uzpeldēt, pārējās visu ēdienu paņem. Akvārijā ir gan mākslīgie, gan dzīvie augi. Ir filtrs. (Nav sildītājs, auksts krāna ūdens tiek liets) Barbus Shubertus zivtiņas 5gb (54L akvārijs)

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, sagatavoju savu 54l akvāriju priekš zivtiņu laišanas iekšā. Izmazgāju grunti ieliku dekorācijas, kā arī siekstu. Otrajā dienā ūdens ir saduļķojies, tas varētu būt no sieksta? Kā rīkoties šādā situācijā? Un jautājums vai sagatavojot akvāriju nepieciešams slēgt skābekli un gaismu, ja ir mākslīgie augi. Kā arī kāds ieteikums, pēc cik ilga laika un cik daudz varētu laist iekšā zivtiņas?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien, akvārijā ir ieviesusies brūnaļģe, tas kas atrodas akvārijā paliek brūns un arī stikls pēc tīrīšanas ātri paliek netīrs. Akvarijs ir 400 l un akvārijā peld zebras cihlīdas

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Labdien! Manu plīvurastes zelta zivtiņu piemeklējusi spuru puve. Uzsāku ārstēšanu ar baktopur. Pēc instrukcijas skaidri saprotams, ka var atkārtot ārstēšanas kursu, ja slimības pazīmes nav izzudušas. Tā arī izdarīju, bet astes spura vēl pilnībā nav atguvusies, tāpēc gribu zināt vai var trešo baktopur kursu laist un cik reizes to var atkārtot? Kā arī pēc ārstēšanas vai ir nepieciešams kas papildus akvārijam vides atjaunošanai?

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ

Sveiki! Vēlejos prasīt padomu ko darīt ja zivntiņa (gailītis), 3,5 gadus vecs neēd jau 4 dienas un dara ļoti minimālas kustības? Saprotu, ka vecums ir liels un var būt zivtiņa izrāda miršanas pazīmes, taču vēlējos noskaidrot vai tā nav kāda slimība un ja ir kā varu palīdzēt? Paldies !

Ихтиолог

Отвечает Ихтиолог, Ихтиолог

Ответ