Назад

Несколько советов по приобретению котенка

Перед приобретением кошки выяснитие, нет ли у вас или членов вашей семьи аллергии на кошачью шерсть. Погостите у знакомых, у которых есть кошка, пообщяйтесь с животным в одном помещении как минимум час. Если глаза не краснеют, не появляется насморк, все в порядке. Если признаки аллергии все же проявляются, приобретать кошку нельзя. Исключением могут стать бесшерстные сфинксы. 

Несколько советов по приобретению котенка:

Перед приобретением кошки выяснитие, нет ли у вас или членов вашей семьи аллергии на кошачью шерсть. Погостите у знакомых, у которых есть кошка, пообщяйтесь с животным в одном помещении как минимум час. Если глаза не краснеют, не появляется насморк, все в порядке. Если признаки аллергии все же проявляются, приобретать кошку нельзя. Исключением могут стать бесшерстные сфинксы. 

Помните – привлекательный малыш вырастет в большого кота, который, возможно, покажется вам не таким интересным, но заботиться о нем придется еще долгие годы. 

Никогда не приобретайте животное с мыслью, что отдадите или продадите его в случае, если вам оно не понравится. Во-первых, найти владельцев взрослым кошкам очень сложно, во-вторых, они очень переживают смену обстановки и у них может испортиться характер. 

Приобретайте породистую кошку только в питомнике, констультируясь с клубными специалистами или знакомыми, повадки и характер чьих кошек вам знакомы. 

Осматривая котят, не берите с собой детей, которым любой малыш покажется прекрасным. Так вы можете приобрести некачественное животное, к тому же сильно переплачивая, а в присутствии владельца питомника могут возникнуть неловкие ситуациии. 

Покупайте только 10 недельного или еще более взрослого котенка, толкьо такой котенок сможет жить самостоятельно, без матери. важно, чтобы у малыша была первая прививка. 

Покупайте котенка лишь в том лучае, если видите и его мать, можете осмотреть питомник и условия содержания котенка. Не покупайте животное на рынке, даже на выставке лучше просто осмотрите котят, а забирать отправляйтесь к хозяину на дом. 

Не приобретайте котенка в питомнике, где сильно пахнет кошками. Это свидетельствует об их нечистоплотности Не приобретайте трусливых котят, с выделениями из носа, чихающих и т.д. 

Внимательно осмотрите шерстку котенка: нет ли у него блох, темных выделений из ушек, нет ли плеши на голове, груди и всем туловище. Это может свидетельствовать о заболевании лишаем. 

Приобретая породистое животное, внимательно слушайте владельца кошки – как любой продавец, он будет хвастаться своим товаром.  Попросите его показать выставочные дипломы отца и матери, подтверждающие их породность. Желательно взять с собой опытного зводчика или эксперта по этой породе, который поможет выбрать животное хорошего качества. 

Нсли вы решили покупать котенка, расспросите заводчика о его меню, которого нужно будет придерживаться хотя бы в первые дни, чтобы не вызвать проблем с пищеварением; выясните, где котенок ходит в лототк, чтобы соответственно обустроить туалет и в новом доме.  

Если дома есть другие домашние животные, нужно хотя бы несколько дней подержать нового питомца отдельно, у него могут быть паразиты и он может заразить других животных. 

Похожие вопросы

Наши специалисты смогут ответить на любой вопрос

Sveiki,man ir iegadats meinkuns no audzetavas,5 menesi meitene,vinai parsvara ir visu laiku atverta mute vala, un no mutes nak sausmiga smaka,kas tas varetu but?ediens nav mainits tads pats ka no audzetavas, Ed vina labi,smaganas un zobi izskatas labi,

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien.Mēs ģimenē izlēmām dot mājas kaķēnam runcītim no patvetsmes,bet vēlamies paņemt vēl vienu kaķēnu arī runcīti,ļoti sirdī iekrita,bet ir raizes vai augot kopā nebūs problēma ar tetetorijas dalīšanu,mums ir liela lauku māja.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labvakar! Skotu kaķenīte, šobrīd 10mēneši. Ik pēc ~ 2 mēneši mūs nomoka problēma, kas visu laiku atkārtojas. Braucam pie vetārstiem, ielaiž šprici, pāriet. Paiet 1,5-2mēn, atkal viss no jauna. Trauki nomainīti, barība mainīta, nekas nepalīdz. Pampst apakšlūpa, līdz ar to noiet nedaudz arī spalviņa, foto pievienošu. Ēd labi, ir aktīva, taču nevaram tikt galā ar šo. Pie kā vērsties tālāk? Nav problēma vest pie ārsta ik pēc 2 mēneši, taču cik prātīgi ir patstāvīgi laist iekšā zāles? Esam bezspēcīgi :( Paldies!

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien! Vēstule būs diezgan gara, jo es vēlos situāciju aprakstīt iespējami konkrētāk. Es dzīvoju laukos. 2021. Gada decembrī mums pieklīda Svītruseja ( kaķene par kuru es vēlos uzdot jautājumu.) Viņai tecēja acis, viņa nebija pilnīgi vesela. Kad viņai piedzima kaķēni, pēc kāda laika aizvedām pie veterinārārsta, lai sterelizētu. Veterinārārsts teica, kā sākumā viņa jāizārstē, tad varēs sterelizēt. Devām zāles, palīdzēja un veterinārārsts deva zaļo gaismu. ( Tobrīd viņai bija apmēram ( 2-3 gadi). Aprīļa beigās, maijā sākumā viņai sāka pastiprināti krist ārā spalva. Sākumā nepievērsu tam uzmanību, domāju, kā nāk nost ziemas spalva. Bet spalva lielos daudzumos krīt ārā vēl jo projām. Vienkārši dažas reizes noglaudot muguru spalvas pa gaisu. Kārtīgi izķemmēju, bija ļoti daudz spalvu. Tagad tik daudz neķemmējas spalva ārā, bet noglaudot tik un tā spalva ļoti krīt ārā. Acis viņai arī sākušas vairāk tecēt, vairāk kā iepriekš. Svītruseja dzīvo gan ārā, gan iekšā. Viņa medī un ēd peles. Tāpēc mans jautājums ir šāds. : Kāds varētu būt iemesls tam, kā Svītrusejai tik ļoti krīt ārā spalva? Ko pret to var darīt? Viņa ir attārpota un atblusota ar kompleksajiem pilieniem. Es nevaru garantēt, kā viņai nav blusu vai tārpu, jo kā jau es minēju, viņa uzturās ārā un ēd peles. Es gan nedomāju, kā viņai varētu būt blusas vai tārpi. Jau iepriekš liels paldies par Jūsu veltīto laiku, par to, kā izlasījāt manu garo vēstuli, un protams liels paldies par atbildi!

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien. Runčuks pēc kastrācijas ir kļuvis nežēlīgs pret savu māsu. Itkā grib rotaļāties bet rotaļu laikā nežēlīgi un neatlaidīgi kož viņai mugurā. Ko var darīt lai to novērstu?

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Какая общая стоимость стерилизации кошки с наркозом и всем что нужно для этой процедуры? кошке 9 месяцев

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Paņēmām lauku kaķēnu, vecumu īsti nezinām, ir zobi, actiņas vaļā, pati ēd un dzer, ir aktīva. Sazinoties ar veterinārārstu, mums ieteica uz konsultāciju nākt pēc nedēļas, lai kaķēns pierod, lika barot ar mātas aizstājējpiena maisījumu + mitru sauso barību. Jau otro dienu kaķēnam caureja un nelieli asins izdalījumi, ūdeni dodam un tas ir pieejams visu laiku. No kā varētu būt caureja? Varbūt pārāk daudz piena? Citreiz kaķēns mēdz apēst gan barību, gan arī pa virsu uzdzert pienu. Kā novērst caureju? Paldies :)

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Sveiki! Audzinu 8 mēn vecu Abesīnieti, runci. Pirms pāris dienām tika kastrēts. Ik pa laikam ejam ārā pie pavadiņas. Kaķēns kā kaķēns, taču nepārspīlējot viņš visu laiku ņaud, pat ne tā, ka prasītu kaut ko, bet staigā apkārt un bļauj. Ūdens svaigs ir pieejams, ēdiens arī(taču ne par ko neēd sauso barību), ar viņu spēlējos, taču viņam ātri zūd interese. Vai ir kādi ieteikumi kā risināt ņaudēšanas problēmu(veselības problēmas nav konstatētas)? Vai varbūt ir opcija konsultācija ar felinologu dzīvē kopā ar kaķēnu? Paldies!

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ