Назад

Сибирская кошка (Siberian)

Сибирская порода образовалась сравнительно недавно, около 1986 года, когда в бывшем СССР стали создваться первые клубы любителей кошек. Советские фелинологи быстро поняли, что за границей живет много заводчиков кошек, которые могли бы быть заинтересованы в приобретении новой породы

Сибирская порода образовалась сравнительно недавно, около 1986 года, когда в бывшем СССР стали создваться первые клубы любителей кошек. Советские фелинологи быстро поняли, что за границей живет много заводчиков кошек, которые могли бы быть заинтересованы в приобретении новой породы. Поэтому они отбирали полудлинношертсных кошек, которые не очень напоминали мейн-кунов  или  норвежских лесных и назвали их сибирскими. Селекцией этой породы первыми стали заниматься представители Санкт-Петербургского клуба "Котофей", под руководством его председателя Ольги Мироновой.  Тамара Емельянова из Москвы, Российской фелинологической ассоциации, также быстро обратилась к этой породе.  

Происхождение сибиряков не выяснено, предположительно, это может быть подвид европейских короткшерстных кошек. Российским заводчикам довольно быстро удалось отправить кошек за границу. Большие питомники образовались в США, а также Германии, генофонд составляют животные, привезенные когда-то из России, в основном  из  Санкт-Петербурга. Официально в системе WCF стандарт породы был утвержден в 1992 году, а в  FIFe  породу признали только в середине  90 годов. У современных сибирских кошек все же очень разные фенотипы, в особенности у кошек, которые часто бывают слишком маленькими и мелкими. Следует быть осторожным, чтобы к сибирским кошками акромелачнического окраса (этих кошек прозвали невскими маскарадными) не была прилита кровь персидских кошек, что сразу же скажется на шерсти сибирских кошек- она станет мягкой и пухлявой.  

Сибирские кошки  - животные среднего или крупного размера, массивные, с немного вытяянутым туловищем, опирающимся на сильные конечности средней длины. Голова округлая, лоб средней ширины, низкий, пофиль прямой, скулы широкие, нос средней длины, широкий, подородок умеренно развит. Уши средней величины, расположены не очень широко, с кисточками на кончиках ушей (как у рыси).  Глаза округлые, раскосые; допустим любой цвет, но предпочтителен зеленый. Шерсть средней длины, образует воротник, «штаны» на задних конечностях; остевые волосы жесткие и блестящие, подшерсток густой и мягкий.  Хвост с закругленным концом,  с богатым обросом. У длины шерсти сезонный характер. У вариации с акромеланическим окрасом глаза голубого цвета, расцветка как у гималайской кошки, также допустимо сочетание с белым или двуцветность.  

У сибирских кошек очень серьезный характер, они недоверчивы и агрессивны в  непривычной обстановке и при контакте с чужими людьми, поэтому этих животных нужно приучать к выставкам с детства. 

В Латвии заводчики кошек занимаются сибирскими кошками акромелачнического окраса, они добились значимых результатов – наши кошки были успешно экспонировались на выставках в Германии и Польше, не гворя уже о более близких странах. Иностранные заводчики с удовольствием приобретают котят в клубе "Фелимур", они успешно экспонируются на престижных зарубежных выставках и дают замечательных потомков. Попытка работать с сибирскими кошками другого окраса потерпела фиаско, т.к. найти для котят хороших владельцев оказалось трудно, и питомник прекратил свою деятельность.
Источник: С разрешения автора, использована книга В.Клучниеце «Кошки»

Похожие вопросы

Наши специалисты смогут ответить на любой вопрос

Labdien! Vēstule būs diezgan gara, jo es vēlos situāciju aprakstīt iespējami konkrētāk. Es dzīvoju laukos. 2021. Gada decembrī mums pieklīda Svītruseja ( kaķene par kuru es vēlos uzdot jautājumu.) Viņai tecēja acis, viņa nebija pilnīgi vesela. Kad viņai piedzima kaķēni, pēc kāda laika aizvedām pie veterinārārsta, lai sterelizētu. Veterinārārsts teica, kā sākumā viņa jāizārstē, tad varēs sterelizēt. Devām zāles, palīdzēja un veterinārārsts deva zaļo gaismu. ( Tobrīd viņai bija apmēram ( 2-3 gadi). Aprīļa beigās, maijā sākumā viņai sāka pastiprināti krist ārā spalva. Sākumā nepievērsu tam uzmanību, domāju, kā nāk nost ziemas spalva. Bet spalva lielos daudzumos krīt ārā vēl jo projām. Vienkārši dažas reizes noglaudot muguru spalvas pa gaisu. Kārtīgi izķemmēju, bija ļoti daudz spalvu. Tagad tik daudz neķemmējas spalva ārā, bet noglaudot tik un tā spalva ļoti krīt ārā. Acis viņai arī sākušas vairāk tecēt, vairāk kā iepriekš. Svītruseja dzīvo gan ārā, gan iekšā. Viņa medī un ēd peles. Tāpēc mans jautājums ir šāds. : Kāds varētu būt iemesls tam, kā Svītrusejai tik ļoti krīt ārā spalva? Ko pret to var darīt? Viņa ir attārpota un atblusota ar kompleksajiem pilieniem. Es nevaru garantēt, kā viņai nav blusu vai tārpu, jo kā jau es minēju, viņa uzturās ārā un ēd peles. Es gan nedomāju, kā viņai varētu būt blusas vai tārpi. Jau iepriekš liels paldies par Jūsu veltīto laiku, par to, kā izlasījāt manu garo vēstuli, un protams liels paldies par atbildi!

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien. Runčuks pēc kastrācijas ir kļuvis nežēlīgs pret savu māsu. Itkā grib rotaļāties bet rotaļu laikā nežēlīgi un neatlaidīgi kož viņai mugurā. Ko var darīt lai to novērstu?

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Paņēmām lauku kaķēnu, vecumu īsti nezinām, ir zobi, actiņas vaļā, pati ēd un dzer, ir aktīva. Sazinoties ar veterinārārstu, mums ieteica uz konsultāciju nākt pēc nedēļas, lai kaķēns pierod, lika barot ar mātas aizstājējpiena maisījumu + mitru sauso barību. Jau otro dienu kaķēnam caureja un nelieli asins izdalījumi, ūdeni dodam un tas ir pieejams visu laiku. No kā varētu būt caureja? Varbūt pārāk daudz piena? Citreiz kaķēns mēdz apēst gan barību, gan arī pa virsu uzdzert pienu. Kā novērst caureju? Paldies :)

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Sveiki! Audzinu 8 mēn vecu Abesīnieti, runci. Pirms pāris dienām tika kastrēts. Ik pa laikam ejam ārā pie pavadiņas. Kaķēns kā kaķēns, taču nepārspīlējot viņš visu laiku ņaud, pat ne tā, ka prasītu kaut ko, bet staigā apkārt un bļauj. Ūdens svaigs ir pieejams, ēdiens arī(taču ne par ko neēd sauso barību), ar viņu spēlējos, taču viņam ātri zūd interese. Vai ir kādi ieteikumi kā risināt ņaudēšanas problēmu(veselības problēmas nav konstatētas)? Vai varbūt ir opcija konsultācija ar felinologu dzīvē kopā ar kaķēnu? Paldies!

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ