Назад

Европейская короткошерстная(European Shorthair)

На выставках данная порода кошек встречается всё реже, их часто можно встретить во дворе жилого дома. Конечно, большая часть представителей данной породы не имеет документов о родословной, но, тем не менее, фенотип  полностью соответствует породе.

На выставках данная порода кошек встречается всё реже, их часто можно встретить во дворе жилого дома. Конечно, большая часть представителей данной породы не имеет документов о родословной, но, тем не менее, фенотип  полностью соответствует породе. Заводчикам данной породы кошек часто приходиться сталкиваться с трудностями, ведь потенциальным хозяевам редко нужна родословная и поэтому очень сложно сохранить генофонд.

Хоть мы часто встречаем представителей европейской короткошерстной кошки и думаем, что хорошо их знаем, тем не менее, давайте ознакомимся со стандартами данной породы кошек.

У представителей данной породы - тело крепкое и мускулистое, туловище   средней длины, грудь не округлена. Конечности мощные и сильные, пропорциональны туловищу, сужаются к низу и заканчиваются круглыми лапками. Продолговатая голова имеет форму конуса, выдающиеся щеки. Нос средней длины, прямой, переход от лба к носу слегка выраженный. Глаза круглые, широко посаженные, немного скошены. Цвет глаз; от желтого до оранжевого, а так же синий, зеленый. Уши  средней величины, закругленные, на кончиках возможны кисточки. Уши поставлены широко и вертикально.

Шерсть короткая, густая, блестящая, плотная, подшёрсток мягкий. Установленный стандарт европейской короткошерстной допускает достаточно разнообразный окрас. Наиболее часто встречается  белый, тигровый, чёрный, кремовый, дымчатый, золотой и песочно-полосатый цвет.

Источник: С разрешения автора, использована книга В.Клучниеце «Кошки»

 

Похожие вопросы

Наши специалисты смогут ответить на любой вопрос

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ