Назад

Донской сфинкс (Don Sphynx)

В 1991 году в Ростове-на-Дону у обычной кошки родился помет, у которого местные ветеринары констатировали врожденный лишай, т.к. у котят отсутствовала шерсть, или ею были покрыты лишь отдельные участки туловища. К счастью, котят не уничтожили и они попали в Санкт-Петербург, в руки заводчиков клуба «Котофей»

В 1991 году в Ростове-на-Дону у обычной кошки родился помет, у которого местные ветеринары констатировали врожденный лишай, т.к. у котят отсутствовала шерсть, или ею были покрыты лишь отдельные участки туловища. К счастью, котят не уничтожили и они попали в Санкт-Петербург, в руки заводчиков клуба «Котофей». Они начали работать с этими кошками. Фелинологи полагают, что основу породы составляют кошки, рожденные в результате природной мутации. Петербуржцы констатировали, что при скрещивании этих животных с полудлинношерстными или короткошерстными кошками , рождаются котятя без шерсти, но с недостатком – зачастую их голова, конечности и хвост были покрыты волнистой шерстью.  При вязках с сиамскими кошками большая часть котят была лишена шерсти, но ухудшился тип кошек – они стали элегантней, с более стройным телом. Попытки легализовать породу были встречены большим сопротивлением: иностранные заводчики кошек категорически отказывались признать породу, пока в 1998 году в системе WCF не был утвержден стандарт породы и принято, что получить титулы не более чем  CAC смогут сфинксы, в родословной которых хотя бы в трех поколениях будут донские сфинксы.

От канадских сфинксов донские отличаются телосложением – они более короткие, тяжелые, форма головы ближе к треугольнику. У донских сфинксов часто встречается патология глаз – энтропия, когда края века загибаются внутрь и животное не может полностью открыть глаза. 

Работа над закреплением и развитием породы продолжается, наилучших результаттов добилась Т.Емельянова из Москвы. Петербуржцы, в свою очередь, работают с потомками сиамских линий. Которых они назвали «петерболды», однако эта порода пока не признана и считается экспериментальной группой.  В Латвию донские сфинксы были завезены в 2000 и 2001 году, вскоре был получен и первый помет. 
Источник: С разрешения автора, использована книга В.Клучниеце «Кошки»

Похожие вопросы

Наши специалисты смогут ответить на любой вопрос

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Sveiki. Jautajums saistīts ar tikko dzemdējušu kaķeni. Mums ir 2 kaķi, kaķene dzemdēja 10.02., ka arī mums ir runcis, kaķi ir pilnībā atdalīti, bet kaķene rūc kad runcis iet gar durvīm, ka arī kaķene daudz ņaud kad neesam viņai blakus. Runcim visu laiku gribas iet pie durvīm kur ir kaķene ar bērniem. Ko darīt? Kā palīdzēt kaķenei lai viņai nebūtu jasatraucas par runci?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ