Назад

Американский керл (American Curl)

Эти кошки появились вследствие мутации, для них характерна мутация ушной раковины – она как бы закручена назад. Изначально эта мутация встречалась у длинношерстных животных, теперь существует и корроткошерстная разновидность.

Эти кошки появились вследствие мутации, для них характерна мутация ушной раковины – она как бы закручена назад. Изначально эта мутация встречалась у длинношерстных животных, теперь существует и корроткошерстная разновидность. Все началось с того, что Джон и Грейс Раджа из Лейквуда, Калифорния, в 1981 году нашли двух котят, у одного из них – по кличке  Суламифь, ушки были изогнуты назад. В первом помете у Суламифь  родилось четверо котят, у двоих были такие же закрученные уши, как у матери. Это означало, что ген, определяющий загнутость  ушей, передается из поколения к поколению, поэтому работа над созданием новой породы могла начинаться.  Другая язаводчица -  Нэнси Кистер из Калифорнии, тоже получила от своей кошки Мерседес котенка с завивающимися ушками. В  1983 году семьи Раджа и Кистер решили показать своих кошек публике на выставке в Палм-Спрингс. Необычные животные вызвали большой интерес, и семейство Раджа серьезно занялось селекцией; уже в 1985 был разработан стандарт породы. 

Американские керлы – кошки среднего размера, весом от 2 до 4,5 кг. Туловище массивное, опирается на короткие, прямые, сильные конечности с округлыми лапами; хвост длинный, широкий у основания, суживающийся  к концу. Голова большая, нос короткий и широкий. Глаза большие, круглые, широко расставлены.  Уши поставлены широко, кожа на ушах очень  мягкая и нежная, кончики ушей загнуты к затылку и образуют по отношению к голове угол загиба разной величины, желательны кисточки на кончиках ушей. Шерсть шелковистая, с небольшим подшерстком, хорошо прилегает к телу. Допустимы все вариации окрасов, цвет глаз должен соответствовать цвету шерсти.
Источник: С разрешения автора, использована книга В.Клучниеце «Кошки»

Похожие вопросы

Наши специалисты смогут ответить на любой вопрос

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Фелинолог

Отвечает Фелинолог, Фелинолог

Ответ

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ