Назад

Сон с домашними животными в одной кровати.

В ходе опроса было выяснено, что миллионы владельцев животных позволяют своим кошкам и собакам спать в кровати. Причиной этому является чувство безопасности, которое ощущает владелец, когда животное рядом.

Результаты опроса показали что 67% владельцев животных позволяют своим любимцам спать в кровати. Среди опрошенных каждый третий из десяти признаются в том, что в момент когда животное спит рядом, они испытывают чувство безопасности.

Более четверти опрошенных признаются в том, что совместный сон с четвероногим другом помогает им не чувствовать себя одинокими. В свою очередь 37% опрошенных утверждают, что им нравится ощущение тепла которое излучает животное.

“Делить кровать с домашними животными это вполне нормально, а так же подтверждение тому, что связь между нами и нашими животными становится крепче” – комментирует исследование специалист по поведению животных, профессор Питер Невиллс.

Для нас главным элементом в основе таких спальных отношений является комфорт, радость, прикосновения, тепло и повышенное чувство безопасности. Кошки и собаки такую близость воспринимают так же как и люди. Исследования доказали, что кошки в своем хозяине видят свою маму.  Кошки – хищники, но почувствовав ласку и тепло хозяина превращаются в “маленьких котят”. В свою очередь собака своим социальным поведением больше похожа на 11-ти летнего ребенка. Очень часто собаки ведут себя независимо, будучи охранниками или охотниками. Но когда приходит время сна, они находят успокоение и безопасность находясь рядом со своим “родителями”.  Это “регрессивное” поведение – каждую ночь становиться “ребенком” означает то, что собаки достаточно толерантны по отношению к изменениям нашего образа жизни ночью.

Выбирая позы для сна, наши любимцы ищут способ как быть ближе к нам, как сохранить и укрепить связь с нами. И это никак не связано с желанием контролировать хозяина или завоевать территорию. Животные очень умны. Они знают как использовать свое обаяние и всю “пользу”, которую приносят людям. Вследствии этого мы нередко меняем свои привычки сна, подстраиваясь под наших любимцев.

Во время опроса также выяснилось, что одно животное из пяти, предпочитает спать в изгибе согнутых ног хозяина. Но чаще всего животные предпочитают спать в конце кровати, у ног хозяина.

Источник: Independent.co.uk

Похожие вопросы

Наши специалисты смогут ответить на любой вопрос

Sveiki! Gribetu pajautāt, kur varētu iegādāties abonementu sunu skolas grupu nodarbībām, pie kinologa vai pie kasses? Cik reizes var apmeklet nodarbības pa 6 nedēļām?

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Sveiki! Mums ir Velsas Korgija Pembroka suņuks. Puika. 1 gads, 2 mēneši. Jau kādu laiku cīnamies ar problēmu - agresiju pastaigu laikā pret visiem garāmgājējiem (sevišķi pret mammām ar bērnu ratiem, velosipēdistiem, kā arī parastiem garāmgājējiem). Suns raujas, ļoti agresīvi rej. Dažreiz nostrādā triks ar gardumiņu - uzmanības novēršanu, bet - ja jādodas pastaigā un katru reizi jānovērš uzmanība ar gardumu, lai suns nekluptu virsū katram garāmgājējam, jāņem 4kg ar kārumiem līdzi un tas noteikti nav tālredzīgs risinājums. Nav bijuši nekādi traumatiski notikumi, kas varētu atstāt šādas sekas. Šī uzvedība vienkārši uzradās ne no kā. Mājās suns ir ļoti mierīgs, mīlošs - nāk bužināties un mīļoties, laiza rokas. Ja uz ielas kāds garāmgājējs izrāda uzmanību, lēnām nāk klāt - tad arī ir draudzīgs un mīļš. Tikai, ja vienkārši ejam garām - agresija. It kā sargātu teretoriju. Vai šāda problēma ir izplatīta, kā ar to cīnīties? Pastaigas ir neciešamas, esam spiesti meklēt tādas pastaigu vietas, kur ir maz cilvēku, vai iet ārā pēc 23:00. Esam ieplānojuši kastrācijas operāciju. Varbūt tas palīdzēs... Paldies jau iepriekš par ieteikumiem!

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Labdien! Mums mājās bija 3 suņi. Divi vācu aitu suņi un taksītis. Taksītis mājās dzīvoja jau 15 gadus, savukārt vācu aitu suņi bija paņemti pirms 4 gadiem. Suņi dzīvoja draudzīgi, dažreiz sakašķējās. Vienu dienu nesadalīta ēdiena rezultātā mazais taksis iekoda vecākajam vācu aitu sunim. Tā rezultātā vācu aitu suns nokoda mazo taksi. Vai tas nozīmē, kā vācu aitu suns ir bīstams citiem un ir psihiski slims? Ļoti novērtēšu Jūsu padomu.

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

У меня полуторгодовалый папийон. Изменилось поведение: стал скулить и лаять дома, на прогулку выходит с рычанием. На прогулке поведение обычное, но когда подходит к дому начинается "пение".

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Kādam jābūt 5 mēnešu vecam vācu aitu suņa kucēna svaram un izmēriem augstums skaustā un garums. Domāju vispār pieņemtie standarti.

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Kādus suņu šķirnes var turēt dzīvoklī

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Sveiki! Sakiet lūdzu, vai suni drīkst barot ar jēlu liellopa vai jēra gaļu, regulāri?Variējot ēdienkarti ar graudaugiem, kartupeļiem, dārzeņiem. Sunītim ir divi gadi, mazais pūdelis, kastrēts. No mitrās barības, vistas gaļas un cūkgaļas ir caureja. Vienīgais ko ēd un kas garšo ir malta liellopu vai jēra gaļa, kopā ar makaroniem, vai griķiem, vai rīsiem utt. Bet, vai tā drīkst barot pastāvīgi, katru dienu? Paldies, par sniegto atbildi!

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Laba diena! Vēlos noskaidrot kā ir ar attārpošanu kucēnam. Kucēnam ir 3mēneši. Paņemot neviens nebija informējis, ka man pašai ir jāiedod kāda tablete.. Esmu novērojusi, ka pēdējā laikā ik pa laikam ar dupsīti braucam pa grīdu, vai tas nozīmē, ka puncītī ir tārpi? Cik slikti tas ir, ja neesmu laicīgi iedevusi tableti? Kā man tagad rīkoties? Šis man ir pirmais kucēns, visu informāciju vēl tikai lēnām apgūstu..

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien! Savam sunim pamanīju cietu pumpu uz pakaļējām ķepām. Pumpa ir zirnīša lielumā, nesulo un sunim nav grūtības pārvietoties, kā arī ķepiņa nav pietūkusi. Vēlos zināt vai ir jāved pie speciālista?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien! Man ir 1.5 mēnešus jauns vidēja auguma suns. Sajaukums ar divām sķirnēm, kas ir brīvdomātāji. Nesen tika sakosts , sakoda mazāka auguma suns. Pirmās dienas neko pret citiem neizrādija. Pirmstam tika lietota savādāka kakla siksniņa un pastaigas laikā izmaucās un sakoda citu liela auguma suni. Šobrīd pastaigas ir neiespējamas. Ejot pa savu teritoriju , klausa, nāk blakus neraujas. Pastaigā kur satiek suņus, rāda zobus, rūc, un neiespējami pēc tam ir nomierināt un turpināt normāli pastaigu. Kārumi pastaigas laikā vinam neitresē. Nav vēl kastrēts, jo pirmajā meklēšanās laikā nekļuva savādāks, tikai vairāk ostījas laukā. Mājas ir mazs kaķēns , ir prātīgs ar viņu, ja mēs ēdam, un kaķis ir piegājis tuvāk sķīvim rāda zobus uz viņu. Pirms kodiena atļāva kaķim pieet pie viņa kamēr ēd un pasmaržot arī viņa kārumiņu. Ir teritoniāls, kas pirms tam nebija. Jo pirmstam pie visiem gribēja draudzēties , bija daudz suņu draugi (pēc kodiena atzīst tikai 2 suņukus) , atnāca ciemos draudzene ar suni, palika nemierigs, rādīja zobus un rēja. Vai kastrācija mazinās agresiju, nekļūs vairs tik teritoriāls? Ir izgājis mazo apmācību suņu skoliņu, apsveru sarunu ar kinologu pastāstot situāciju, vai ir iespējams iziet suņu skoliņu.

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ