Назад

Законодательство

Закон о защите животных, Закон о ветеринарной медицине и Правила КМ.

Законы:

Закон о защите животных

Закон о ветеринарной медицине 

Правила КМ:

Nr.491 -  «Правила о  порядке регистрации домашних (комнатных) животных» 

Nr.1203 -  «Правила о порядке  использования  информации, содержащейся  в  базах данных регистрированных  животных» 

Nr.266 -  «Правила о требованиях к обращению по содержанию домашних (комнатных) животных,  торговле ими, их  перевозке и демонстрации на публичных выставках, а также обучению собаки»

Nr.959 -  «Правила  о требованиях к содержанию, обучению и использованию  спортивных , рабочих и атракционных животных на соревнованиях, работе или  атракционах».

Nr.428 -  «Правила о порядке, в котором  собака признается опасной, и требованиях к содержанию опасной собаки» 

Nr.407 -  «Правила  о требованиях к содержанию животных в приюте для животных  и в гостинице для животных,  о порядке, в котором животное передается в приют для животных или в гостиницу для животных, а также о  порядке регистрации  приютов для животных и гостиниц для животных» 

Nr.588 -  «Правила о государственной пошлине за регистрацию  собаки, обученной  нападению на человека»

Nr.1079 -  «Правила о перевозке  животных» 

Nr.407 - «Правила о требованиях к содержанию  животных в приютах для животных  и в гостиницах для животных, порядке, в котором  животное передаетя в приют для животных или в гостиницу для животных, а также о порядке регистрации  приютов для животных и гостиниц для животных» 

Телефон доверия Продуктовой и ветеренарной службы (ПВС): 67027402 (автоответчик, работает круглосуточно) фиксирует,  рассматривает и  проверяет полученные сведения о жестоком обращении с животными , имевшем место в Риге. 

Для того чтобы сообщить  о жестоком обращении с животными за пределами  города Риги, необходимо звонить в региональные отделения ПВС.

В случаях, когда жители Риги сталкиваются с жестоким обращением с животными или нарушениями  требований к обращению с ними, можно звонить в  полицию Рижского  самоуправления по телефону доверия: 67037555.

Если вы оказываетесь в ситуации и видете, что с животным обращаются жестоко,  не оставайтесь  равнодушными и сообщите об этом в соответствующие  отделения полиции самоуправлений или государственной полиции и в управления  Продуктовой и ветеринарной службы. Также пишите заявление на имя группы защиты животных Латвийской кинологической  федерации: Рига, ул. Юглас, 18, LV 1064.

Похожие вопросы

Наши специалисты смогут ответить на любой вопрос

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Почему собака чешет уши.

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Ветеринарный врач

Отвечает Ветеринарный врач, Ветеринарный врач

Ответ

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Кинолог

Отвечает Кинолог, Кинолог

Ответ