Сегодня увидел, что у котёнка (10 месяцев) сломался зуб! Что делать?

Сегодня увидел, что у котёнка (10 месяцев) сломался зуб! Что делать?

Отвечает ветеринарный врач, руководитель DINO ZOO KLĪNIKA, ЕКАТЕРИНА ДУБИНСКАЯ-ИВАНОВА:

Советую записаться на визит, необходим осмотр ротовой полости, возможно начинается воспалительный процесс.

Контакты: телефон: 67327923, E-майл: klinika@dinozoo.lv

Es vēlos uzzināt, kādas suņu šķirnes var dzīvot dzīvoklī un kurām nevajag ļoti lielu fizisko slodzi ( kura varētu darbadienās iziet ārā uz 10 - 20 min, bet brīvdienās ilgāk) Mēs vēlētos ne ļoti aktīvu suni. Vai derētu čivava, jorks, pekinietis, maltas zīda, Japānu hins, mopsis vai kāda cita šķirne?

Visas šīs uzskaitītās šķirnes ir piemērotas dzīvošanai dzīvoklī. Pastaigas tomēr varētu būt ikdienās 30 min un brīdienās garākas. 

Labdien! Esmu iegādājusies pundrušpica meitenīti- 2 mēneši! Gribu jautāt, ar ko šādus mazus kucēnus varētu barot vēl bez sausās, slapjās barības? Kad paši ieturam ēdienreizi kucēns, smilkst, prasa pēc ēdiena kā traks, nezinam ar ko viņu vēl varētu barot, lai mazinātu tā izsalkumu!

Cik bieži kucēns tiek barots? Cik daudz tas apēd vienā ēdienreizē? Ar kādas firms barību tiek barots? Maziem kucēniem jādodo ēst bieži, mazas porcijas bet bieži, jo kalorijas vēlams uzņemt vienmērīgi, lai nebūtu tik traks izsalkums. Nav pareizi, ka suns diedelē, smilkst kas maltīti ieturat jūs. Iekārtojiet tā, ka ēdienreize šajā laikā ir arī suņukam. Papildus var dot liesu biezpienu, vārītu olu, kefīru, vārītus dāzeņus, vārītu vistas gaļu.

Man ir tad jautajums ka lai cinos ar suni 4 gadi neiet pastaiga izdona un ielas vidu neiet gul un viss aiz spitibas pasi dzivojam uk kauns uz ielas iet cilvetki doma ka nozagusi esmu varbut ir kada siksna ko ap kaklu likt lai vins naktu .vins ir sausmigi iedomigs bija laiks kad uzpurnu dabuju likt koda uz ielas man teica lai iedodu kadu gardumu bet vins profesonalos konzervus tik ed un paslaik ir uz dietu jo sver 16 kg

Ja suni neved pavadā vai arī tad tā uzvedas? Ja kakla siksnas vietā uzliek krūš siksnu. Vai suns vispār jau no mazotnes ir radināts iet pavadā, āra pastaigās? Ieteiktu apmeklēt mācības pie kineloga. 

Labdien. Man ir izveidojusies diemžēl ļoti liela problēma. Pirms nedēļas iegādājāmies akvāriju 110L (pirmais akvārijs). Veikalā protams netikām brīdināti, ka jaunam akvārijam vajag 2-3 nedēļas nodzīvot ar augiem bez citiem iemītniekiem,tādēļ pie akvārija uzreiz nopirkām arī zivis. Diemžēl liela daļa aizgāja postā, bet ir arī dzīvi palikušie, lai gan ļoti bieži novēroju peldam akvārijam virspusē. Saprotu, ka tas varētu būt mikrofloras dēļ par cik tā nav paspējusi izveidoties un stabilizēties, turklāt var manīt piesarkušas žaunas. Vēlējos painteresēties, vai gadījumā nav kāda iespēja, kā palīdzēt zivtiņām izdzīvot un esošās kaitīgās vielas iznīcināt?? Kā jau visiem iesācējiem, pat prātā neienāca, vispirms paskatīties akvāriju pareizu uzstādīšanu. Liels paldies jau iepriekš!

Labdien,uzrakstiju Jums personīgi.Vajadzīga detalizētāka informācija,masveida zivju bojāeja nebūs saistīta tikai ar to ka akvārijs jauns,ir noteikti vēl kāds iemesls.

Gribēju jautāt kā uzvedas degu peles kad ir stāvoklī ? Jo mūsu degū pelīte pedējā laikā ir uzaudzējusi punci un neliekas ka barotu par daudz, vai ir tāda iespēja ka viņa jau pirms iegādāšanāš ir apaugļojusies? Un ko vēll nozīme ka viņa guļ bēdīga un pīkst? Paldies Iepriekš

Cik sen atpakaļ degu iegādājāties? Grūsnība degu ir 90 dienas (vidēji). Pieļauju, ka tā var būt sapārojusies pirms iegādes. Cik aptuveni veca ir degu pele? Un cik ilgi jau lielais puncis ir? Vai degu regulāri nokārtojas?

Labdien.Man ir jautajums.Sodien savai sunitei sataustiju bumbuliti uz kakla.Apskatit lauj.Ap to vietu viss sarkans,bet nav liels.

Iespējams kāds kukainis iekodis. Lieki bumbuli neaiztieciet, bet pakontrolējiet vai tas palielinās, samazinās, kas ar to notiek. Ja paliek lielāks vēlams, katomēr atrādiet vet. ārstam. 

Sveicināti vēlējos jautāt vai maskotais zaļspārnītis var veidot pāri ar fišera zaļspārnīti?

Jā var, šie ir vienas suga putni, tikai šķirnes atšķiras. 

Labdien! Devām kaķim - 12 gadi, prettārpu pastu Vitaminthe Virbac, diemžēl pēc pusstundas kaķis visu izvēma, arī pagājušo reizi bija tāda pati reakcija. Klīnikā, kurā pirku šo pastu teica, ka pa pusstundu pasta noteikti ka neiedarbojās un jāpamēģina dot otru reizi. Baidos, ka rezultāts būs tāds pats. Ir mēģināts dot arī Drontal 1,5 tableti, ja ar vienu reizi nesanāk iebāzt pa sāniem mutē dziļāk, tad tablete tiek izspļauta ārā un otru reizi jau kaķis pretojas un variantu nav:(. Klīnikā teica vēl, ka tableti sasmalcināt nedrīkst, jo tabletei jānokļūst iekšā veselai, tikai tad tā iedarbojas un vēl arī tas, ka tablete piedevām esot rūgta. Jautājums tāds, vai ir tāda veida tabletes ar kādu garšu, gaļas vai aknu, vai citu, viss viens, tik ne rūgtas, tad vēl ir cerība dabūt iekšā. Vēl par to pastu, klīnikā teica, ka neesot dzirdējuši, ka citi kaķi to pastu vemtu ārā, nu varbūt mūsējam tikai tāda reakcija. Tiešām nezinam kā rīkoties. Būsim pateicīgi, ja varēsiet sniegt informāciju par tabletēm ar garšu, ja tādas vispār eksistē.

Ir pilieni skaustā, kas vienlaicīgi atbrīvos gan no ekto, gan endo parazītiem, ja reiz tik grūti kaķi ir attārpot. Šie pilieni ir recepšu - tāpēc tie jāmeklē aptiekās, kur ir vet. klīnika. http://www.vet-med.lv/bildes/files/Stronghold.pdf

Labdien! Man ir 3 gadus vecs Karellas puika. Pēdējo laiku ar lielu "apetīti" ēd visa veida papīru - avīzes, parasto papīru, tapetes - visu, kam tiek klāt. Sākumā domāju, ka patīk plēst, bet viņš apēd visu līdz pēdējai kripatai. Ikdienā baroju ar speciālo barību, diedzēju zaļos asnus, un ikdienā ēd arī augļus un dārzeņus. Kas viņam organismā trūkst? Paldies!

Vai grants vienmēr ir pieejama? Papildus ieteiktu padot arī vitamīnu un minerālvielu piedevas. Ielieciet būrī koku zarus ar visu mizu, putnam visticamākais pietrūkst nodarbes. Tipogrāfijas papīrs viemēr ir piesaistījis putnus, jo tam ir specifiska smarža.