SMART DOG

SMART DOG grupu nodarbības paredzētas suņiem, kas jau apguvuši pamatlietas, labas manieres, un viņu saimniekiem, kuriem jau radusies izpratne par to, kā suns jāapmāca. Šo prasmju kopums ļauj turpināt mācības kopā ar citiem suņiem. Dažiem suņiem tas būs īsts pārbaudījums, jo nodarbības notiek grupā un būs jākoncentrējas un jāstrādā citu suņu klātbūtnē - dažiem suņiem tas būs īsts izaicinājums. Suns iemācas atšķirt darba laiku no rotaļu laika. Darba laikā viņš koncentrējas, pilda uzdevumus, un, kad saimnieks dod komandu, ka viņs ir brīvs, tad suns var darīt, ko vēlas. Tādējādi suns iemācās būt patstāvīgs.

Suņa uzdevums ir iemācīties komunicēt ar citiem suņiem – arī gadījumos, ja citi suņi ir pārāk uzbāzīgi, bailīgi vai agresīvi.

Nodarbība veidota ar mērķi, lai sunim un saimniekam būtu interesanti tajā piedalīties. Grupā nostiprinām pamatkomandas (šurp, drīkst, nedrīkst u.c.), kas būs nepieciešamas arī ikdienā.

Nodarbība tiek iedalīta vairākās daļās, ieturot pauzes, lai suns varētu atpūsties, padzerties un atslābināties. Nodarbībā iekļauti arī dažādi spēles elementi- “mājas adžiliti” (lēkšana, līšana cauri, šķēršļu pārvarēšana). Esam sagatavojuši dažādus uzdevumus gan ķermenim, gan prātam.

 

Vingrinājumi rotaļā

Blakus iešana, “sēdi”, “guli”, “vietā” un vēl daži vingrinājumi/komandu zināšanas tiek nostiprinātas ar rotaļu palīdzību grupā.

Piemēram, spēle – “Kurš visātrāk apsēdīsies”. Tas, kurš pēc komandas “sēdēt” pēdējais apsēžas – atgriežas savā vietā, bet pārējie turpina rotaļu, līdz tiek noskaidrots, kurš suns “sēdēt” komandu izpilda visātrāk. 

Apmācības programmā iekļautas arī pacietības spēles un dažādas rotaļas, kas nostiprina iemaņas izpildīt komandas “staigāt” un “blakus”.

 

Spēles, kur suns izmanto savu ķermeni:

• Lēkšana – komanda “HOP!”

• Līšana cauri –  komanda “CAURI” vai “LIEN!”,

• Iešana uz priekšu – komanda “UZ PRIEKŠU!”

• Stāvēšana uz paaugstinājuma, uz kura ir jābalansē ķermenis – komanda “OP!”

Tās ir spēles, kas sunim palīdz apzināties savu ķermeni un vairot pašapziņu. Suns lepojas - Re, ES TO PROTU! Re, MAN sanāk un tas, ko es daru, patīk manam saimniekam!

 

Meklēšanas spēles

Oža ir viena no spēcīgākajām suņu maņām, tāpēc, lai to iemācītos pareizi likt lietā, nodarbībās ietveram arī meklēšanas spēles. Mēs, cilvēki, pat nespējam iedomāties, cik bagātā smaržu pasaulē dzīvo mūsu suņi. Suņi spēj atšķirt divus dažādi smaržojošus priekšmetus, kas ierakti 30 cm dziļumā, teritorijā vesela futbollaukuma lielumā. Suņi to tiešām var! 

 

Interaktīvās rotaļas

Grupas  nodarbības laikā tiek piedāvātas interesantas spēles, kur saimnieks ar savu suni  iemācās rotaļāties. Nodarbības ir interesantas gan sunim, gan saimniekam. Spēles attīsta suņu domāšanu un paceļ suņa pašapziņu. Suns izjūt lepnumu par paveikto!

 

Nodarbības ir daudzveidīgas un katru reizi tajās kaut kas mainās.

 

Lai pieteiktos SMART DOG nodarbībām DINO ZOO ARĒNĀ, aicinām zvanīt pa tālr. 29390650 vai rakstīt uz e-pastu arena@dinozoo.lv.