Informējam, ka uz laiku ir slēgts mūsu veikals i/c OZOLS. Aicinām Jūs apmeklēt mūsu tuvākos veikalus, kā arī iepirkties e-veikalā www.dinozoo.lv

Kas jāņem vērā, dodoties dabā ar suni?

Neviens tā nepriecājas par dabas plašumiem kā mūsu četrkājainie draugi. Vienalga vai tas ir mežs, pludmale vai pļava, dodoties ārā, mīluļa aste no prieka šaudās uz visām pusēm un sporta stunda tūlīt varēs sākties. Dodoties ārpus mājas, ļoti svarīga ir tieši suņu apmācība. Kā nodrošināt paklausību un kas vēl jāņem vērā, esot brīvsolī ar četrkājaino draugu, lasi rakstā!

Disciplīna ir pamatu pamats 

Vasaru tā pa īstam var izbaudīt tikai pie dabas nevis pilsētā starp rūcošām mašīnām un celtnēm. Mājdzīvniekam nav jābūt šķērslim, lai dotos atpūsties zaļumos. Bet lai izdotos pavadīt lielisku dienu vai nedēļas nogali un nevienam nebūtu jāsatraucas par mīluļa paklausību un drošību, suns ir jātrenē dažādās vidēs. Mīlulis var būt paklausīgs mājās, bet tas nenozīmē, ka klausīs saimnieku arī ārpus mājas, kur uzmanību var novērst dažādas skaņas, cilvēki, citi suņi un dzīvnieki.  

Esot prom no mājām, ļoti svarīgi, lai suns, pirmkārt, jau ir mācīts, kā uzvesties pie pavadas un arī bez. Otrkārt, dzīvniekam ir jāzina šādas komandas:  

 • Blakus – ja garām brauc mašīna, iet cilvēki ar vai bez saviem mājdzīvniekiem; 

 • Šurp – ja suns atrodas tālāk un vēlaties to sasaukt. Šī komanda jāizmanto regulāri, lai gan saimnieks zina, kur ir suns, gan otrādi;  

 • Atsaukties uz svilpi, ja mīlulis ir aizskrējis pārāk tālu un nevarat to sasaukt. Protams, ideālā variantā sunim visu laiku ir jābūt saimnieka redzes lokā, bet ne vienmēr tas tā notiek. Sevišķi, ja mežā savu balto ļipu kaut kur tālumā novicina kāds zaķis.  

Plānojot vairāku dienu izbraucienu ar nakšņošanu kempingā vai viesu namā, jāatrod suņiem draudzīgākā naktsmītne. Bet nedrīkst aizmirst, ka arī citi cilvēki ir atbraukuši atpūsties un nevēlas nemitīgi uztraukties par to, vai viņiem neuzbruks suns. Ja mīlulis labi nesatiek ar svešiniekiem, labāk izvēlēties vietu, kurā esat vienīgie nakšņotāji vai teritorija ir nožogota. 

Ja nepieciešams kinologa padoms vai dzīvniekam paklausība pieklibo, ieteicams doties uz suņu skolu.  

Katram sunim, tāpat kā cilvēkam, ir savs raksturs, tāpēc ne visiem der viena un tā pati audzināšanas metode. Arī saimnieka nezināšana, dzīvnieka iedzimtība vai kāda trauma var radīt papildus grūtības.  

 • Dino Zoo suņu skola piedāvā iespēju trenēties augsti kvalificētu kinologu vadībā. Pirmās iemaņas tiek apgūtas kucēnu skolā, bet tālāk noderēs paklausības apmācības, kuru laikā veidojas vēl ciešāks kontakts ar suni, lai ikdienā būtu vieglāk saprasties. 

Kādu aprīkojumu ņemt līdzi, dodoties zaļumos? 

Mūsdienās ir iespēja iegādāties visu nepieciešamo ērtai un drošai pastaigai vai aktīvai laika pavadīšanai ārpus mājas kopā ar savu mīluli. Protams, ka līdzi vienmēr jābūt galvenajam pastaigas “ekipējumam” - pavadai, kakla siksnai un maisiņiem suņu izkārnījumiem, jo par tīrību un kārtību ir jārūpējas visiem. 

Suņu pavadas galvenokārt tiek iedalītas 2 veidos: izvelkamās jeb inerces pavadas un virves pavadas. Inerces pavadām ir ērts rokturis un regulējams garums. Savukārt, virves pavadas garums ir nemainīgs, bet to vieglāk iespējams piesiet pie staba, somas vai citur. Ja plānots pārvietoties ar velosipēdu, tad ieteicams izvēlēties speciālu stiprinājumu velosipēdam, kuram pievieno īsu pavadu, lai suns braukšanas laikā pārāk neraustītu velosipēdu, kā arī neskrietu pārāk tālu. 

Arī suņu siksnas ir dažnedažādas, pielāgotas konkrētai vajadzībai: 

 • Pavisam klasiskas kakla siksnas vai iemauktiņi ikdienai; 

 • Atstarojošās, lai pastaigas tumsā vai lietus laikā, būtu drošākas; 

 • Korekcijas kakla siksna suņu apmācībai un dresūrām; 

 • Pretblusu siksna ilgstošai aizsardzībai pret blusām, ērcēm Jūsu mīlulim. 

Kakla siksnas noder ne tikai pavadu pielikšanai, pie tām tiek piekarināti adreses nesēji vai medaljoni.  

 • Adreses nesējos var ielikt zīmīti ar saimnieka kontaktinformāciju, kā sazināties gadījumā, ja suns vai kaķis aizklīst un viņu atrod nepazīstama persona. Tādam pašam nolūkam paredzēti medaljoni, uz kuriem tiek iegravēta informācija. Iegādājoties tos Dino Zoo veikalos, gravēšanu var veikt uz vietas.  

Papildus līdzi ieteicams ņemt jau minēto suņu svilpi, lai mīlulis var sadzirdēt saimnieku no lielāka attāluma un dažādus vasaras aksesuārus, kas vienkārši padarīs dzīvi skaistāku un ērtāku ka mājdzīvniekam, tā arī saimniekam. 

 • Ceļojumu ūdens pudele un bļoda; 

 • Velosipēdu piekabe vai speciālas somas, lai dzīvnieku transportēšana ir droša un ērta;

 • Atvēsinoši paklājiņi, ūdens bļodas un rotaļlietas vasaras karstajām dienām; 

 • Glābšanas veste un peldveste suņiem, kas lieliski noderēs laivu braucienos, mācot dzīvnieku peldēt un citās ūdens aktivitātēs;

 • Ķepu mazgāšanas rīks; 

 • Neslīdošas suņu zeķes, kas pasargā suņa kāju brūces no netīrumiem. 

Izbaudi vasaru, kamēr tā jau nav paskrējusi! Dino Zoo suņu apmācība palīdzēs sagatavoties izbraucieniem, savukārt suņu frizētava būs kā spa procedūra pēc lielajām aktivitātēm smiltīs, dubļos un ūdeņos. Dino Zoo veikalos un internetveikalā atradīsi visas noderīgās lietas, kas minētas rakstā!