Rezultāti

#sunakastracija (7 ieraksti)

Kastrācija franču buldogam

Labvakar. Vēlos uzzināt cik ilgi (laika ziņā) notiek suņa kastrācija franču buldogam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kastrācijas ilgums atkarīgs arī no narkozes veida kādu izmantojam. Vislabāk šai šķirnei būtu izmantot gāzes anestēziju. Ievadīšana narkozē un sagatavošana operācijai var aizņemt apmēram pus stundu. Pati operācija parasti aizņem 20-40 min. Pēc operācijas ir jārēķinās arī ar novērošanas periodu, kura ilgumu nosaka ārsts pēc nepieciešamības parasti no 1-2 stundām.

sunim dzimumtieksme nav mainījusies pēc kastrācijas
Labdien,Maltas zīda sunīti 1,5 gadu atpakaļ kastrējām (viņam 2,5 gadi) un dzimumtieksme nemainās,visas mīkstās mantas,segas,drēbes viņš neatstāj nepamanītas. Un kad aizrādu atņirdz zobus(tā dara arī tad,ja netīšām atrod kādu cilvēku barību,neiespējami noņemt,kož rokās) Vai tas ir normāli,ka pēc kastrācijas dzimumtieksme nemainās,vai mums vajadzētu vērsties klīnikā?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Jums noteikti vajadzētu pierakstīties pie veterinārārsta. Atsevišķos gadījumos dzimumtieksmes pazīmes var novērot uz citu blakus saslimšanu fona. Būtu vēlama ultrasonogrāfiska izmeklēšana.
sunim čūlaina brūce sēklinieka ādā
Labvakar!Manam sunim(Japāņu akita)7gadi uz sēklinieka izveidojusies čūla,sākotnēji bija pušums,kuru suns laizīja un laikam radās iekaisums no kura radās sulojoša čūla,kura nu jau gandrīz mēnesi nedzīst!Dzer antibiotikas nedēļu un smērēju betadin ziedi,kā arī lieku Nacl mitrās kompreses,bet sadzijis nav.Vetārsts ieteica suņa sterilizāciju un viena sēklinieka amputāciju!Sakiet lūdzu ko labu dara tā sterilizācija jo sunim problēmas nav ar uzvedību,vai tas uzlabotu ādu jo viņam arī ir seboreja un cik ilgi dzīst tādas čūlas?Paldies un gaidīšu Jūsu atbildi,jo nevaru izlemt ko darīt ar to sterilizaciju?!
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Brūces apstrāde ir noteikti jāturpina veikt, taču ir obligāti jābūt kāda veida brūces aizsardzībai (piemēram apkakle), lai dzīvniekam nav iespēja laizīt bŗūci, jo tas arī rada mehānisku kairinājumu, kas neļauj brūcei sadzīt. Kastrēti dzīvnieki paklausībai padodas labāk un ja dzīvnieks netiek izmantots vaislai, tad kastrācija ir vēlama. Katrā konkrētā gadījumā ārts izvērtē kastrācijas nepieciešamību medicīnisku indikāciju pēc, savukart saimnieks pieņem gala lēmumu par kastrācijas nepieciešamību. Kastrācijas labvēlīga ietekme uz ādu atsevišķos gadījumos ir novērojama. Par konkrēto gadījumu, ārstējošam veterinārārstam būs vieglāk atbildēt uz jūsu uzdotajiem jautājumiem, jo dzīvnieku ir redzējis un izmeklējis.
kastrācija franču buldogam
Sveiki Cik menešos ieteicams kastrēt franču buldoga kucīti un kādas pie jums butu kopējas izmaksas ar visiem medikamentiem utt?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Kastrāciju franču buldogam var veikt, kad ir sasniegts vismaz 7 mēnešu vecums un nav novērojamas meklēšanās pazīmes. Ar klīnikas izcenojumiem var iepazīties majaslapas sadaļā cenrādis vai zvanot uz klīnikas tālruni 67327923.
Kucēna kastrācija
Sveiki. Man ir 3 mēnešus vecs kucēns. Izaugs vidēji liels. Tā kā tas ir kucēnu puika īsti nav skaidrs par sterilizāciju. Kad labāk veikt? Citi saka ka tikai 6 mēnešos. Citi ka nav nozīmes.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Kastrācijas vecums katram dzīvniekam nosakāms individuāli, parasti to veic kad ir nomainījušies piena zobi ( aptuveni 7 mēn vecums) un kad vairs nenotiek intensīva skeleta augšana.
sunim viena oliņa nav noslīdējusi
Manam suņu puikam ir viena oliņa ,otra nav noslīdējusi!Vai es savu puiku varu sapārot?Jo ļoti vēlētos viņa -dēliņu vai meitiņu paturēt!Vai labāk ir vest un kastrēt!?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Kriptorhisms (nenoslīdējis sēklinieks) var iedzimt arī nākamajam metienam. Pavairošana šādiem dzīvniekiem nav ieteicama. Nenoslīdējis sēklinieks atrodas tam neatbilstošā temperatūrā un šādos sēkliniekos krietni biežāk attīstās onkoloģiskas izmaiņas. Pirms kastrācijas plānošanas vislabāk ir veikt ultrasonogrāfiju, lai noteiktu sēklinieka lokalizāciju un pēctam var plānot arī kastrācijas operāciju.
Kastrēts suns lec virsū kucei, kura meklējas

Labdien! Gribētu noskaidrot vai tas ir normāli, ja kastrēts suns lec virsū kucei, kas meklējas? Kuce ir liela auguma un mans suns franču buldogs, aizsniegt jau neko tāpat nevar, bet lec virsū, apķer kāju un taisa kustības it kā mīlētu. Visu laiku iet viņai pakaļ un lec virsū un taisa tās kustības. Kastrēts tika pirms 3 mēnešiem, vai ar laiku pāries vai pēc kastrācijas nekas nemainās? Vienalga būs tāds seksuāls? Sunim 3 gadi.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kastrējot suni būtiski samazinās dzimumhormonu kopējais daudzums asinīs, taču šie paši hormoni mazākos daudzumos ražojas arī citās vietās organismā (virsnieres, hipotalāms u.c.), tāpēc šāda uzvedība pie papildus stimuliem (sapriecājas, meklējas kucīte u.c.) var parādīties. Pēc kastrācijas dzimumpazīmes mazinās pakāpeniski, jo hormoni no organisma izdalās pakapeniski. Nav izslēgts, ka šīs pazīmes var vēl mazināties.