Rezultāti

#pienazobi (3 ieraksti)

Piena zobu maiņa

Sveiki! Mums ir kaķu puika( nu pat palika 6 mēnši). Devu vakariņas un pamanīju, ka sausās barības traukā ir balts takā krikums, izskatās pēc zobiņa. Bail, ka nolūzis. Un mutīti neļauj atvērt. Kas varētu būt pa vainu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Kaķiem šajā laikā mainās zobi, tāpēc Jūs varētu atrast izkritušos piena zobiņus gan barības traukā, gan jebkur citur, kur dzīvnieks uzturas. Pilnībā visiem zobiem būtu jānomainās līdz astoņu mēnešu vecumam. Zobu maiņas laikā smaganas var būt jūtīgas, tāpēc kaķis var neļaut vai negribēt, ka viņam aiztiek muti.

Labdien! Man ir 7 mēnešus veca čihuaha. Viņai augšējā žoklī ir zobu dubultrinda, nav izkrituši visi piena zobi, bet ir jau izlīduši pamatzobi. Vai tā tam ir jābūt? Paldies jau iepriekš!
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Jums jāatrādās veterinārārstam. Piena zobu aizture ir samērā bieža problēma mazo šķirņu suņiem, kas var izraisīt nepareiz sakodiena veidošanos. Parasti 7 mēneši ir tas vecums, līdz kuram zobiem būtu jānomainās, ja tas nenotiek, ir nepieciešama to ekstrakcija (raušana).
Kucēna kastrācija
Sveiki. Man ir 3 mēnešus vecs kucēns. Izaugs vidēji liels. Tā kā tas ir kucēnu puika īsti nav skaidrs par sterilizāciju. Kad labāk veikt? Citi saka ka tikai 6 mēnešos. Citi ka nav nozīmes.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Kastrācijas vecums katram dzīvniekam nosakāms individuāli, parasti to veic kad ir nomainījušies piena zobi ( aptuveni 7 mēn vecums) un kad vairs nenotiek intensīva skeleta augšana.