Rezultāti

#persiesukakis (3 ieraksti)

Kaķis sācis rīstīties

Labdien! Persiesu kakenite, 17 gadi. Kakenite sakusi regulati, biezi kaa sprauslat, ka ristities, ne tik izteikti ka tad kad “vemj spalvu kuski“. Mazliet “vieglak”, bet itka vinai butu slikti. Pamanijam, ka jau kadu 1 menesi nav vemusi spalvas, lai gad agrak to darija regulari, 2- 3 dienaas reizi. Varbut tas ir saistit ar to? Dzer, ed, “iet uz podinja” normali, ka parasti. Ko jus mums ieteiktu darit? Paldies. Vineta

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Rīstīšanās refleksam var būt dažādi iemesli. Tas var būt saistīts ar to, ka kaķenīte sen nav atvēmusi apmatojumu. Tā krāšanās gremošanas traktā var izraisīt rīstīšanos. Taču jāņem arī vērā, ka vecāki dzīvnieki sevi apmazgā kūtrāk un iespējams tāpēc viņai nav ko atvemt. 

Taču iemesls rīstīšanās refleksam un nelabai dūšai var būt arī saistīts ar gremošanas trakta veselības traucējumiem. Tādā gadījumā ir ieteicama ultrasonogrāfija vēdera dobumam. Jebkurā gadījumā apskate pie veterinārārsta tik cienījamā vecumā būs tikai lietderīga. 

Sveiki. Ir persiešu tipa kaķis. Ļoti lielu spalvu, taču spalva ļoti saveļas un veido kunkuļus. Kaķis neļauj ne tos izgriezt ne sevi regulāri ķemmēt, neko, uzreiz šņāc, ņaud un sit ar ķepu. Ar varu turēt un kopt nevēlamies jo runcis ir ļoti atriebīgs un piečurā mīkstas mēbeles, ja kaut kas nav pa prātam. Kādi ir risinājumi, jo ļoti nepatīk ka kaķis staigā ar savēlušos spalvu.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Ja kaķis neļauj sakopt savu kažoku, tad droši varat pierakstīties Dino Zoo Frizētavā, kur mūsu specialisti rūpīgi un droši sakops kaķa kažoku. Frizētavā parsti kaķi uzvedās savādāk, jo ir cita vide un cilvēki. Frizētavā var izķemmēt savēlumus un izmazgat kaķi, jo tas parasti palīdz pastiprināt dabūt laukā veco spalvu, kas izkrīt un tā parasti ieķeras spalvās un  tad veidojas savēlumi.

Pierakstus pieņemam darba dienās no 10:00 līdz 17:00

Tālrunis: 29390650 vai 25660050
Adrese: DINO ZOO PASAULE, Krasta iela 52, Rīga, LV-1003
Darba laiks: katru dienu no 10:00 līdz 20:00

kaķim parādījusies caureja

Labvakar! Mums ir persietis-runcis (kastrēts) un ēd tikai sauso barību Royal Canin kas paredzēta kastrētiem kaķiem. Barība nav mainīta, bet parādījās caureja un nesaprotam no kā. Ko Jūs varētu ieteikt pret caureju??? Jau iepriekš paldies!!!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, 

Svarīgi būtu pārliecināties vai ir veikta dzīvnieka attārpošana, jo arī tas var būt kā caurejas cēlonis. Veterinārajās aptiekās ir plašs medikamentu klāsts kaķiem caurejas ārstēšanai, kur arī pastāstīs par konkrēta medikamenta lietošanu. Ja pēc minetajām procedūrām neredzat uzlabojumu vai veselības stāvoklis pasliktinās būtu jāpierakstas pie veterinārārsta uz vizīti.