Rezultāti

#kakimstress (3 ieraksti)

Agresīva uzvedība kaķim pēc kastrācijas
Labdien, man ir gadu vecs runcis, kuru novembrī izkastrēja. Pēc kastrācijas viņš palika agresīvs pret citiem kaķiem. Tagad, pus gadu pēc kastrācijas runcis ir palicis vēl agresīvāks. Agresija izpaužas kā uzbrukšana citiem kaķiem līdz ko viņš kādu ierauga. Īpaši necieš kaķenes. Vai šī agresija kādreiz varētu mazināties, vai tas ir viņa “jaunais raksturs” pēc kastrācijas?
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Dzīvnieka uzvedība var būt saistīta ar sveša kaķa ienākšanu viņa teritorijā. Lai atbildētu uz jūsu jautājumu ir jāizvērtē situācija kopumā, kādi ir apstākļi noteiktā agresijas izpausmes brīdī- vai tas notiek ārā, vai citus kaķus sastop ,piemēram, izstādē, vai viņš tiek vests pie citiem dzīvniekiem, varbūt ir kāds vēl blakus esošs stresa faktors. u.tml.
paņemts otrs kaķis, parādījās caureja.
Labdien! Pirms divām nedēļām paņēmām otru kaķīti(~9 mēneši). Kaķis ir ļoti bailīgs un stresains. Arī pēc divām nedēļām turpina baidīties no straujākām kustībām un skaņām. Pirmās divas dienas neēda un tagad sāka ēst to pašu barību, ko dodam otram kaķim. Iepriekšējā saimniece teica, ka sauso neēd, bet mums ēd gan sauso, gan slapjo barību(savādāku nekā iepriekš bija pieradis). Pēc aptuveni nedēļas parādījusies caureja un vienreiz arī vemšana(baltas putas). Diemžēl kaķa rakstura dēļ vetārstam nav iespējams atrādīt, jo kaķi nav iespējams dabūt rokās, kur nu vēl būrī. Vai iespējams ka caureja, vemšana ir saistīta ar barības maiņu un stresu, vai iespējams kādiem tārpiem(otrs kaķis ir ārā kaķis un viņi mēdz dalīt ēdiena traukus)? Vai arī tomēr ir pamats uztraukties, ka tas varētu būt kaut kas nopietnāks? Kā Jūs ieteiktu rīkoties šādā situācijā? Paldies.
Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde
Svarīgi ir zinat kāda dzimuma ir katrs no kaķiem un vai ir veikta kastracija. Stress, jauna vide, barības maiņa var būt par caurejas cēloni. Veterinārajās aptiekās ir plašs medikamentu klāsts ar pretcaurejas un mikrofloru atjaunojošiem līdzekļiem. Ja lietojot medikamentus 2-3 dienu laikā nenovērojat uzlabojumu, vai kopējais veselības stāvoklis pasliktinās, ir jāpierakstās uz vizīti pie veterinārārsta.
kaķēns jaunajās mājās

Sveiki. Pirms dažām dienām (07.11.) (šodien 10.11) Mūsu mājās parādījās mazs Kaķēns (siāmas krustojums). Pirmajā vakarā neko neēda un neko nedzēra. Otrajā vakarā sāka nedaudz padzer pienu un ēst krējum un pirmo reizi “pačurāja”. Kopš otrā Vakara visu laiku ņaud/raud... naktī visu laiku. Kaķēns vienu reizi ir nokārtojies pa “lielam”. Šodien sāka ēst mīksto barību. Varbūt tas varētu būt aizcietejums? Varbūt trūkst mātes? Gribu palīdzēt, bet nezinu kā. Varbūt varat ko ieteikt? Ar cieņu, Sindija

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķēnam ienakot jaunās mājās ir stress un tas, ka viņš ņaud pa naktīm un ēd nedaudz sliktak kā ierasts, tas ir normāli. Jāpaiet kādai nedēļa un kaķēns pieradīs pie jauniem apstakļiem.