Rezultāti

#kakimbumbulis (7 ieraksti)

kaķēnam bumbulis

Sveiki, Pie Mums mājās divas dieniņas ir jauns ģimenes loceklis, mazs kaķu puika, trīs ar pus mēnešu vecumā. Šovakar čubinot kakliņu, sajutu bumbulīti, ta ka cilvēkiem limfmezgls. Mazliet satraucos, jo nav bijusi šāda pieredze, kaķēns, ēd, rotaļājas, bet vai tomēr labāk vērsties pie Jums/speciālista? ❤️

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Ja dzīvnieks jūtas labi, satraukumam nav pamata, taču,  ja ir uztraukums, vai veidojums paliek lielāks ieteicams kosultēties ar veterinārārstu.

Vakcinācija

Labdien, pirms 20 dienām viengadīgajām kaķim uztaisījām komplekso poti, bet joprojām ir bumbulis potes vietā. Kaķis ļauj aiztikt bumbuli, neizrāda nekādas sāpēs, joprojām ļoti aktīvs. Vai ir normāli, ka pēc tik daudz dienām joprojām ir bumbulis? Vai vajag atrādīt vetārstam? Cik ilgi parasti šādi bumbuļi pēc vakcīnām uzsūcās?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Pēc vakcinācijas var būt neliels uztūkums vakcinācijas vietā, bet pēc apmēram 14 dienām tam vajadzētu pazust. Ja tas nav noticis, tad noteikti vajadzētu vērsties pie ārsta!

kaķim uz astes bumbulis

Sveiki,runcim 17gadi,bet uzvedas kā kaķēns,viņam aste parādījās bumbulis tad viņš sāka augt,paradijam vetarstam iegrieza iztecēja sula,sapoteja izrakstija loxicom,šodien vajadzēja atkārtoti atradit,pateica ka audzējs,ja būtu jaunāks varētu ampotet asti līdz pusei,bet tā kā 17gadi tas nav iespējams,tiešām? Veselības stāvoklis labs,ļoti aktīvs.tiesam neko nevar darīt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kaķi arī pēc veidojuma punkcijas būtu labi atrādīt veterinārārstam. Astes amputācijai vecums nav kontrindikācija, ja nepieciešams to var veikt. Pirms tam vēlams veikt asins analīzes, lai novērtētu orgānu funkcijas un rentgendiagnostiku, lai pārliecinātos, ka veidojums nav radījis metastātiskas izmaiņas plaušās. Svarīgi būtu saprast cik nopietni veidojums traucē un apdraud kaķa veselību, lai lemtu par ķirurģiskas iejaukšanās nepieciešamību.

kaķim parādījies bumbulītis

Kaķenei (17gadīgai)parādijies bumbulītis gandrīz kaučuka bumbas lielumā ,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Līdzīgas formas var būt jaunveidojumi, lipomas, abscesi u.c. veidojumi. Neredzot dzīvnieku grūti spriest par veidojuma izcelsmi.

kaķim uzpampis zobs

Labdien! Kāda problēma varētu būt kaķim, ja viņam viens vaigs ir uzpampis un sāk pamt ar vien vairāk katru dienu? Kad pieskaras tam vaigam var sataustīt bumbuli, īsti nevar saprast vai sāp viņam tas vaidziņš vai nē!.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Dzīvnieks ir jāved pie veterinārārsta. Iespējamie cēloņi var būt dažādi - bojāts zobs, problēmas smaganās, jaunveidojums u.c.

kaķim "bumbulis" uz vaiga

Manam kaķim atklāju ,ka uzmeties uz vaiga bumbulis apm. valrieksta lielumā.Vislaik nepamanīju ,jo ir kupla vilna. Tāpēc nezinu ,kad viņš parādījies.Kaķis pieskarties ļauj ,un arī šo to ēd. Liekas ,ka nejūtas slikti. Vien8gi guļ daudz ,bet to laikam visi kaķi dara. Kas tas ir par bumbuli? Pašlaik pie ārsta nav iespējams aiziet. Ko es varētu darīt? Vai lietot kādus vitamīnus imunitātes stiprināšanai ,vai kaut ko ārēji? Vai varbūt kādu homeopātisku līdzekli varētu palietot?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Līdzīgas pazīmes var novērot, piemēram, pie abscesa vai jaunveidojuma. Abos gadījumos, lai noteiktu diagnozi un attiecīgi nozīmētu ārstēšanu, kas varētu līdzēt, ir nepieciešama vizīte pie veterinārārsta.

Reakcija uz mikročipu kaķim

Labdien. Jautājums par kaķi. Runcim(kastrēts) 3 gadi un nesen ievietoja čipu,jo pārbraucām dzīvot uz ārzemēm. Nesen sataustīju starp lāpstiņām apakšā cietu bumbuli rādītāj pirksta naga lielumā- paciets, bet staigā, ir kustīgs. Runčuks nekādas pazīmes gan neizrāda,arī kad aiztieku- ir tikpat aktivs,ed kāparasti u.c. Drīzumā doma aizvest pie veterināra,diemzhel tad nenotiek tik atri un sirdmieram grubeju zinat jūsu domas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Tā kā Jūsu dzīvniekam nesen ir ievietots mikročips, un Jūsu pieminētā lokalizācija atbilst mikročipa ievietošanas vietai, tad, visticamāk, "bumbuļa" izveidošanās ir organisma atbildes reakcija pret zemādā ievietoto svešķermeni jeb mikroshēmu. Saistaudu sabiezējums zemādā var saglabāties vairākas nedēļas pēc mikročipa ievadīšanas. Parasti šāda reakcija arī pati no sevis pāriet. Ja "bumbulis" nemazinās vai arī palielinās izmēros, noteikti aizvediet kaķīti pie ārsta.