Rezultāti

#kakazobi (5 ieraksti)

Kaķa veselība

Kaķim sabojājās zobs un rentgena laikā atklāja žokļa vēzi. Pats kaķis jūtas ļoti labi. Nekas neliecina par slimību. Metastāžu nav. Kā lai palīdzu savam dzīvnieciņam?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ieteicams tomēr kaķi atrādīt veterinārārstam klātienē. Jo, tikai izmeklējot kaķi, apskatot rentgenu un veicot asins analīzes, ārsts var ieteikt kā rīkoties un nozīmēt kaķim piemērotāko ārstēšanu. Ja dzīvnieka veselības stāvoklis un asins analīzes to atļauj, tad ārsts var nozīmēt medikamentozu ārstēšanu, kas var palēlināt audzēja tālāku attīstību.

Audzēju attīstības tempi ir dažādi, tāpēc ieteiktu nevilcināties un pierakstīt kaķi uz vizīti pie veterinārārsta.

Kaķiem apsārtušas smaganas

Labdien! Pirms ceļam paniku, vēlējos uzzināt ko darīt. Ir mums kaķene ap 5 gadu vecuma, paņēmām viņu jau bez zobiņiem, burtiski daži palikuši no lauku dzīves, cik noprotu, bet ir apsārtušas smaganiņas. Otram kaķim arī apsārtušas, bijām klīnikā uz kastrāciju, tad teica, ka ir tāda lieta. Cenšamies vairs nedot neko no cilvēku pārtikas, retu reizi, kad iedodam kaut ko nogaršot, bet pārsvarā royal canin dodam, kā slapjo, tā sauso. Par kaķeni vel ir jautājums - ko darīt, ja meitene ir sterilizēta, bet laiku pa laikam tieši uz dīvana vai matrača pačurā pat mūsu klātbūtnē? Podiņu tīram ik pēc 2/3 dienām. Vai tas ir signāls, ka ir netīrs, vai tomēr kāda nopietnāka kaite?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien! Apsārtušas smaganas var būt gan no tā, ka uz zobiem uzkrājas zobakmens, kas var izraisīt smaganu iekaisumu, gan no neatbilstošas barošanas, gan arī smaganas var būt apsārtušas un iekaisušas pie virusālām un bakteriālām infekcijām. Turklāt, ja abiem kopā dzīvojošajiem kaķiem novērojat apsārtušas smaganas, iespējams kaķi bijuši kontaktā ar kādu infekciju. Lai precīzāk pateiktu un nozīmētu ārstēšanu, ja tāda nepieciešama, ieteicams kaķus atrādīt veterinārārstam.

Kaķu tualetes tīrīšanas biežums ir atkarīgs no pakaišu veida, ko izmantojat. Ja izmantojat kaķu cementējošās smiltis, kaķu tualetes kasti ir ieteicams iztīrīt (izņemt urīna un fēču salipumus) pēc katra tualetes apmeklējuma. Tās var būt pat vairākas reizes dienā, atkarīgs no tā, cik bieži Jūsu kaķis iet uz kastīti. Reize 2 vai 3 dienās būs par retu. Savukārt, ja izmantojat silikona smiltis, tad, sekojot ražotāja instrukcijām, tās jāmaina, kad maina krāsu (fēces gan jāizvāc pēc katra tualetes apmeklējuma). Kaķi ir tīrīgi dzīvnieki un var nokārtoties neierastā vietā, ja kastīte nav iztīrīta.

Nokārtojoties neierastās vietās, dzīvnieki var arī signalizēt, ka kaut kas nav kārtībā ar urīnceļiem. Tādā gadījumā ieteicama ultrasonogrāfija urīnceļiem un urīna analīze, lai izslēgtu urīnceļu saslimšanas. Iesākumā pamēģiniet tīrīt kaķa tualeti pēc katra apmeklējuma. Ja situācija nemainas, tad pierakstieties uz ultrasonogrāfiju urīnceļiem ar konsultāciju pie veterinārārsta.

 

Piena zobu maiņa

Sveiki! Mums ir kaķu puika( nu pat palika 6 mēnši). Devu vakariņas un pamanīju, ka sausās barības traukā ir balts takā krikums, izskatās pēc zobiņa. Bail, ka nolūzis. Un mutīti neļauj atvērt. Kas varētu būt pa vainu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Kaķiem šajā laikā mainās zobi, tāpēc Jūs varētu atrast izkritušos piena zobiņus gan barības traukā, gan jebkur citur, kur dzīvnieks uzturas. Pilnībā visiem zobiem būtu jānomainās līdz astoņu mēnešu vecumam. Zobu maiņas laikā smaganas var būt jūtīgas, tāpēc kaķis var neļaut vai negribēt, ka viņam aiztiek muti.

kaķim izkritis zobs

Labdien! Kaķenītei 5 gadi un šodien pamanīju, ka ir izkritis zobs, apkašējais ilknis. Vai jāsatraucas un jāved pie daktera, vai tomēr tā mēdz gadīties? Pats kaķis jūtas labi, nekādu izmaiņu uzvedībā nav.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Veselam dzīvniekam noteikti tā nevajadzētu būt.  Labāk tomēr atradīt kaķi veterinārārstam. Tālrunis pierakstiem 67327923.

kaķim uzpampis zobs

Labdien! Kāda problēma varētu būt kaķim, ja viņam viens vaigs ir uzpampis un sāk pamt ar vien vairāk katru dienu? Kad pieskaras tam vaigam var sataustīt bumbuli, īsti nevar saprast vai sāp viņam tas vaidziņš vai nē!.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Dzīvnieks ir jāved pie veterinārārsta. Iespējamie cēloņi var būt dažādi - bojāts zobs, problēmas smaganās, jaunveidojums u.c.